Skoči na vsebino

do Istanbula in nazaj


matthew1

Priporočene objave

Pozdravljeni!

Imam namen, da se odpravim z motorjem do Istanbula (Turčija) in nazaj s svojo boljšo polovico. Okvirni plan je nekje 15-dnevni.

1.dan: Ptuj - Beograd (Srbija)

2.dan: Beograd - Bolgarija

3.dan: Bolgarija - Istanbul (Turčija)

4.,5., in 6.dan: ostati v Istanbulu

7.dan: Istanbul -Grčija

8.dan: Grčija - Makedonija

9.dan: prihod na Ohridsko jezero

10.dan: uživati na Ohridskem jezeru

11.dan: Ohridsko jezero - preko Albanije v Črnogoro (Budva)

12.dan: uživati v Budvi

13.dan: Budva -Trebinje (Bih)

14.dan: iz Trebinj nato po Bosni (ali Mostar ali Sarajevo)

15.dan: iz Bih nazaj v SLO

To je okvirni plan. Nič nisem naprej rezerviral nočitev, vse bi iskala sproti.

Zdaj pa naprošam vas, kateri ste že bili na teh lokacijah da podate svoja mnenja, pripombe, predloge, itd.... Vsaka informacija bo zelo dobrodošla. Planiran odhod je v torek 10.julij, zjutraj.

Že vnaprej HVALA!

Matej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz Beograda v Bolgarijo po Džerdapu ob Donavi.

V SZ Bolgariji Belogradchik http://en.wikipedia.org/wiki/Belogradchik_Rocks

Plovdiv http://en.wikipedia.org/wiki/Plovdiv

Pred Istanbulom vredno postanka Edirne http://en.wikipedia.org/wiki/Edirne

Morda pogledat Črno morje med Istanbulom in Edirnami

Raziskovanje Istanbula z javnim prevozom, izlet z ladjico po Bosporju...

V Grčiji otok Thasos.

Do Ohrida po cesti preko gorovja iz Skadra. Izlet iz mesta Ohrid do sv.Nauma - probati roštilj, če ga še imajo.

Namesto Budve bi si jaz izbral kakšno cenejše mesto v Črni gori.

LP

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za začetne informacije. Se še priporočam, kdorkoli ki je potoval tja dol.

Imam pa še sam nekaj vprašanj:

- ali rabim Mednarodno vozniško dovoljenje (na AMZS cca. 29 €) v Srbiji, Turčiji, Albaniji, Mekedoniji ali pa lahko preprosto potujem z mojim slovenskim? Nimam še kartice, imam še vedno ta pinki kartonček.

- kako je s plačevanjem cestnine za motorje v Srbiji, Bolgariji, Turčiji, Grčiji, Makedoniji, Albaniji??

- kakšni so kaj CPP za motoriste v teh državah

- kakšen je kaj odnos policajev do motoristov v teh državah? Sem bral na forumu, da vas je akr nekaj ki ste dobili položnice v Turčiji pa niste plačali pa je bilo vse ok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- ali rabim Mednarodno vozniško dovoljenje (na AMZS cca. 29 €) v Srbiji, Turčiji, Albaniji, Mekedoniji ...

NE

- kako je s plačevanjem cestnine za motorje v Srbiji, Bolgariji, Turčiji, Grčiji, Makedoniji, Albaniji??

z denarjem, v srbiji tudi z evri ali kartico ni pa 100%, v Bolgariji nazadnje ni bilo treba, v turčiji z denarjem, v Albaniji ni, v Grčiji nazadnje so motorje spušali, sedaj menda ne več, je pa ceneje kot za avte (kartic grki ne znajo preveč uporabljat)

- kakšni so kaj CPP za motoriste v teh državah

http://www.amzs.si/si/374/Na_poti_po_Evropi.aspx

V Turčiji je max dovoljena brzina za motor uradno nižja kot za avte. Vsaj bilo je tako. Ne vem več točno koliko. Lahko na meji vprašaš.

- kakšen je kaj odnos policajev do motoristov v teh državah? Sem bral na forumu, da vas je akr nekaj ki ste dobili položnice v Turčiji pa niste plačali pa je bilo vse ok.

Ni posebnosti. Odvisno od razpoloženja in zagamanosti majmuna ki nosi policijsko kapo. Kot pri nas. Za tisti papir ne vem kakšna je še praksa. Mogoče imajo pa sedaj boljši informacijski sistem in lahko na meji plačaš dvojno? Sam sem enkrat plačal, drugič pa sem naletel na malo manj majmuna in me je spustil ( ko sem drvel nezaslišanih 75 na uro po neskončno ravni cesti sredi pustinje). LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Eno prasanje za dokumente za v Istambul:

je dovolj osebna izkaznica ali rabi potni list?

Imam italijanske dokumente in ni tocno jasno ce lahko grem z enim ali drugim...problem je

da mi je zapadel potni list, cena novega je dobrih100evricev, da ga pripravijo pa rabijo vsaj 20 dni (zdaj pred dopusti je guzva in ni sans da mi ga zrihtajo)...

bomo probali do meje z osebno izkaznico, ce nas spustijo ...FESTA!

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno prasanje za dokumente za v Istambul:

je dovolj osebna izkaznica ali rabi potni list?

Imam italijanske dokumente in ni tocno jasno ce lahko grem z enim ali drugim...problem je

da mi je zapadel potni list, cena novega je dobrih100evricev, da ga pripravijo pa rabijo vsaj 20 dni (zdaj pred dopusti je guzva in ni sans da mi ga zrihtajo)...

bomo probali do meje z osebno izkaznico, ce nas spustijo ...FESTA!

:)

Turčija ni v EU, torej odpade tvoja osebna, ne probat, ker ti ne bo ratalo, samo probleme boš imel

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preverjeno za letalski prevoz, italjanski državljani lahko vstopijo tudi samo z osebno izkaznico, ne potrebujejo potnega lista. Verjetno je enako tudi za kopenski promet ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno prasanje za dokumente za v Istambul:

je dovolj osebna izkaznica ali rabi potni list?

Imam italijanske dokumente in ni tocno jasno ce lahko grem z enim ali drugim...problem je

da mi je zapadel potni list, cena novega je dobrih100evricev, da ga pripravijo pa rabijo vsaj 20 dni (zdaj pred dopusti je guzva in ni sans da mi ga zrihtajo)...

bomo probali do meje z osebno izkaznico, ce nas spustijo ...FESTA!

:)

tukaj imaš link,

http://ankara.embassy.si/index.php?id=2056&L=1'

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

link nekaj zafrkava, tukaj imaš vse podatke, lahko jih tudi pokličeš in vprašaš, kako je če imaš italijanske papirje, menim, da je enako za vse države EU

Konzularne zadeve

Konzularni oddelek se nahaja na isti lokaciji kot veleposlaništvo: Kırlangıç Sokak 36, Gaziosmanşa, Ankara, Turčija.

Tel: (+) 90 312 405 49 99

Fax: (+) 90 312 426 02 15

e-mail : van(at)gov.si

DELOVNI ČAS: Delovni čas konzularnega oddelka na Veleposlaništvu Republike Slovenije je od ponedeljka od petka med 09.00 in 17.00 uro.

URADNE URE: Uradne ure konzularnega oddelka so od ponedeljka do petka med 10.00 in 12.00 uro.

Slovenski državljani, ki se nahajajo v Republiki Turčiji, lahko v nujnih primerih izven delovnega časa veleposlaništva za konzularno pomoč pokličejo na dežurno telefonsko številko veleposlaništva (+) 90 312 405 42 21, ali na dežurno telefonsko številko Ministrstva za zunanje zadeve Republike Slovenije (+) 386 1 478 2219.

SPLOŠNA VIZUMSKA INFORMACIJA

TURČIJA

Slovenski državljani

Slovenskim državljanom vizum ni potreben in lahko v Republiko Turčijo vstopajo ter v njej prebivajo do 90 dni na osnovi potne listine Republike Slovenije.

Ukinitev vizumov se nanaša na osebe, ki potujejo z namenom turističnega, osebnega ali poslovnega obiska. Za osebe, ki potujejo z drugačnim namenom (npr. delo, študij, izobraževanje, združitev družine, znanstveno raziskovanje...) je še vedno potreben poseben vizum, ki se ga pridobi na pristojnem veleposlaništvu Republike Turčije.

Potni list mora biti ob vstopu v Turčijo (neodvisno od tega ali je vizum potreben ali ne) veljaven še najmanj 6 mesecev.

Turški državljani

Turškim državljanom vizum je potreben.

Izjeme:

- za imetnike turških diplomatskih, posebnih in službenih potnih listov vizum za bivanje do 90 dni ni potreben;

- tranzitnega vizuma ne potrebujejo državljani Turčije, ki posedujejo veljavno dovoljenje za prebivanje, izdano s strani Švice in Liechtensteina kot je navedeno v Prilogi 2 Odločbe št. 896/2006/ES.

Državljani Turčije lahko za vizum zaprosijo na Veleposlaništvu Republike Slovenije v Ankari ali na:

Generalnem konzulatu Republike Madžarske

Metrocity Millenium A Blok

Büyükdere Cad. No. 171

1. Levent - 34330 Istanbul

T: (+) 90 212 344-1265, 344-1266, 344-1267

F: (+) 90 212 344-1269, 344-1270

E: mission.ist(at)kum.hu

Splet:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma mislim da ne bomo sli...

rabi potni list na katerega ti napisejo reg.tablico vozila s katerim vstopis v drzavo in

prekontrolirajo potem ko iztopis...

uff!

pa ne bojo dobili mojih cekinov!

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako, Balkan roadtrip je minil v času 11.-26.julij 2012

Start sreda 11.julija zjutraj ob 6h s Ptuja, čez mejni prehod Gruškovje in mimo Zagreba vse do Beograda. Tam sma imela že rezervirano prenočevanje z zajtrkom, zvečer kratek ogled Beograda na hitro z motorjem.

četrtek 12.julij - vožnja na relaciji Beograd - Pirot. Tam prenočevanje. Ko sma se peljala po AC iz Beograda proti Nišu se mi je Istanbul zdel še neznansko daleč. Najdema majhen motel in se nastanima v mesto Pirot cca. 30 km pred srbsko-bolgarsko mejo.

petek 13.julij - iz Pirota v Bolgarijo, mimo Sofije, Plovdiva, vse do Svilengrada ki leži 5 km pred bolgarsko-turško mejo. Prenočevanje v majhnem motelu.

Za motorje ni cestnine po Bolgarskih avtocestah.

sobota 14.julij - prihod na turško mejo, kjer je bila 3x kontrola in kot so že predhodniki napisali, skrbno preverijo potne liste, prometno dovoljenje in zeleno karto. V moj potni list vpišejo nekaj, nakar sem se še jaz moral podpisati, kot neka viza zame in za moj motor. Ne vem točno, nisem razumel, oni pa angleško čisto nič. Plačati ni bilo potrebno niti €. Vstop na AC kjer mortaš kupiti neko kartico s katero se potem odštemplaš pri izhodu iz AC.

vVožnja skozi mesto Edirrne in še cca. 250km do Istanbula. Sama AC, vsakih 50 km bencinski servis in izvoz. Po treh dneh in pol ter 1600 km prihod v Istanbul. Je ogormno mesto, veliko vpadnic, .... Najdema majhen hotelček in se namestima za 4 dneve/ noči ter raziskujema to ogromno svetovno prestolnico. Cene moćno evropske. 4 dni je premalo za ogled celotnega mesta.

18.julij - premik iz Istanbula proti Grčiji. Sama AC, se odločima da prenočima v mestecu Karvala. Naslednje jutro me pred hotelom pričaka listek redarstva za napačno parkiranje, a napisan v njihovem jeziku, jaz pa žal ne razumem teh geometrijskih znakov. Plačal nisem nič, listek je pa šel z mano za spominček. ;)

19.julij- premik iz mesta Karvala, preko Soluna in vse do mesta Florina blizu grške-makedonske meje. Prestop meje v Bitoli in prenočevanje tam. Takoj ob vstopu v Makedonijo sma se počutila zelo domače. Vsi cenijo Slovenijo in so zelo prijazni do Slovencev.

20.julij- premik iz Bitole do Ohrida in tam postanek 3 dni/noči. Malo kopanja, razgledovanja, en krog okrog Ohridskega jezera z motorjem,....

23.julij- premik iz Ohrida, čez albanske gore, preko Tirane in gor v Črnogor vse do Budve.

Albanija je bila edina država katero sem hotel čim hitreje prevoziti, ker mi niti malo ni bila všeč. Sama ciganija, dobesedno.

Na poti iz Tirane proti Skadru, srečama dva popotnika na motorju iz Grčije, takoj se spoprijateljimo in se skupaj odpravimo v Budvo oz. dve vasi severno, kjer prenočujemo. Midva ostanema v Budvi 2 dni/noči. Vmes obiščemo Ulcinj in se srečama še z enimi prijatelji. Grška popotnika pa se odločita za dvotedensko raziskovanje Črnegore.

25.julij - premik iz Budve v Črno goro. Vožnja skozi Kotorski zaliv, preko Herceg Novi do Trebinj. Kakih 20km pred mejo naletima na radarsko kontrolo na ravnem delu magistrale, nobene hiše nikjer , kjer mi črnogorski policaj izmeri hitrost 125km/h, baje je bila omejitev 60 km/h, a znaka nikjer. Po nekem dogovarjanju se zmenimo za simbolično kazen (beri: prispevek), brez papirjev. :yes: Prihod v Bosno, čez mesto Trebinje in vse do Mostarja, kjer si ogledama Stari most, in v tem mestu tudi prenočima.

26.julij- premik iz Mostarja proti SLO. Spet naletima na ravnem delu na radarsko kontrolo, kjer je bila omejitev 70 km/h, jaz pa 101 km/h. Predvidena kazen 50 KM, a je en policaj bil popustljiv, ker je ravno iz Ptuja imel enega sovojaka v JNA, davnega leta 1991 in sma jo tako odnesla brez posledic.

Vožnja v smeri mesta Jajce, Banjaluka, Nova Gradiška in tam na AC proti Zagreba in slovenski meji.

Okrog 20h prihod v domači Ptuj. 16 dni, 4.100km, 9 držav, 8 denarnih valut, 3 verstva, 2 popotnika, 1 motor in mnogo dogodivščin, novih poznanstev itd.... Velik del JV Evrope sma prevozila in lahko rečem, da po vsem videnem, se premalo zavedamo v kako lepi in urejeni deželici živimo.

Motor, Honda CBF 600 SA, je šel vseskozi brezhibno. Le tankat in verigo mazat, to je bilo potrebno. Vse ostalo OK.

Naslednje leto pa novim izzivom naproti, morda kaj v smeri proti Španiji. Bomo videli, če bo zdravje, čas in predvsem €€€.

Letos pa še malo Grossglokner, itd....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!