Skoči na vsebino

Aprilia 1000 RST Futura


mopedfan
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

viber_image_2022-05-04_16-41-57-108.jpg.09a506f2dfb7a578484747433793100d.thumb.jpg.d61b965ac63ec93faf6354ca90a2f105.jpg

Priporočene objave

O luknji med 7 in 8.5 000 RPM...

Prodal Bandita 1200 01letnik....

Gledam namrec po sport touring motorjih in so mal nedoseglijivi(FJR, GTR,) ... so pa na avtonetu 2 future, pa mi je ta srebrna bolj všeč zaradi nižjih km... če so realni...

Je kaj takega za kupit..?

Nimam pa izkušenj z dvocilindraših pa ne poznam razlik...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O luknji med 7 in 8.5 000 RPM...

Prodal Bandita 1200 01letnik....

Gledam namrec po sport touring motorjih in so mal nedoseglijivi(FJR, GTR,) ... so pa na avtonetu 2 future, pa mi je ta srebrna bolj všeč zaradi nižjih km... če so realni...

Je kaj takega za kupit..?

Nimam pa izkušenj z dvocilindraših pa ne poznam razlik...

imam malo manj kot 25k km, do sedaj brez problema (je pa letnik 2001 kupljen 2002). malo je živčna pod nizkimi obrati kar pomeni, da je potrebno kako zaprto serpentino zvoziti s sklopko. luknja pri nižjih prestavah ni moteča, sam sem pa že enkrat napisal, da je v 6. polno naložena ni uspela premagati. zato sem dal spredaj manjši verižnik in sem zadovoljen. poleg tega se pozna tudi pri zaprtih ovinkih na manjši živčnosti. (ker je nekaj obratov več) na končni hitrosti je izgubil ene 15km/h kar pa, kadar se vozim sam, ni problema: prej je šla nekaj čez 260, sedaj 245. (po cagarju, de me naw kdo po buč) se pa v glavnem voziva dva, tako, da sem na končni v bistvu pridobil. prej je šla s težavo 230, sedaj gladko 240. navor je dober...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolko se je pa poraba povečala z menjavo zobnika? A verigo in ploščice zavor imaš še originalne?

Za primerjavo ....

Popravljeno . Popravil Ni3ous
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mah, moja baba je cist stock... pa morm rect da sm full zadovoljen. Ja, res moras kdaj pa kdaj uporabit sklopko na kakem ostrem ovinkecu, ampak ni pene. kar se tice koncne hitrosti, je popolnoma stock sposobna 2 osebi + 3 kufri polno nalozena potegnit do kakih 230. Res pa je, da jo nekje vmes malo zmanjka.

p.s. Ce zelis, da se ceste dobro drzi, potem si nabavi Metzeler Z6. totalna razlika med obnasanjem in da sploh ne omenjam izrabe. Prej sem mel zadaj michelin pilot roa, pa se mi je po vsaki furi vidno tanjsala, zdaj pa sploh ne opazim skoraj nobene razlike.

lp j

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred kratkim sem naredil precej veliki servis na 28000, ... ketna + zobniki, ploscice sprednje so ble okej, zadnje menjal, tekocine in filtri...

kar se tice potrosnega materjala tice... ne uradnih seriserjev matrat k so smotani, ampak si raje preko neta nabavi. vecina stvari je cenejsih in se takoj dobis.

taglavni so AF1 racing.

aja... pa ce mislis dober deal iskat, pejt v nemcijo.. tam najdes future s kufri letnik 2004 ... precej poceni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolko se je pa poraba povečala z menjavo zobnika? A verigo in ploščice zavor imaš še originalne?

Za primerjavo ....

poraba: manj kot 6.5 ne pokurm. zobnik ni bistveno vplival na to....

veriga je original, ploščice menjal.....

(verigo bom verjetno menjal zimos... )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi že šel v nemčijo iskat, ko bi našel nekoga ki se s tem ukvarja in bi šla skupaj.

Motor je res pravi koncept kt ga iščem. Takega ni drugje. Edino kar je zame neznanka je vzdržljivost v primerjavi z japonci!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nc skrbet kar se tega tice... futura is made to last.. malo precekiraj Af1 forum o futurah pa ti vse jasno lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

a ma se kdo od futura ownerjev probleme s hladnim vzigom? jst mam nov akumulator pa je vseeno nisem mogu vceraj prizgat... pol je pa prisel fotr in sva jo vzgala na kleme... za popent

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ma se kdo od futura ownerjev probleme s hladnim vzigom? jst mam nov akumulator pa je vseeno nisem mogu vceraj prizgat... pol je pa prisel fotr in sva jo vzgala na kleme... za popent

moja vžge na prvo po zimskem spanju.

res pa je, da ko je bil prvi akumulator pred izdihom, starter ni zmogel premakniti zadeve, ko se je bat ustavil na mrtvi točki. takrat sem mu moral malo pomagati s prestavo in zagujsati naprej-nazaj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma jst tuhtam da bom menjal starter kit v celoti pa da bo ze enkrat mir..

btw: a bomo enkrat nardil fut furo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prlimam not od moto-pulsa skeniran test, pa da vidmo kaj bojo zdej popravili ne-futurovci

Ja pa da še vprašam kako je kaj potem s temi servisi - kam torej vozite, da ni prehude krvi, kako je z deli avgusta...vse enako kot pred leti?

post-14218-1195805354_thumb.jpg

post-14218-1195805422_thumb.jpg

post-14218-1195805439_thumb.jpg

post-14218-1195805479_thumb.jpg

aja pa še tole me zanima - a je res, da je tale mat barva prišla leta 03 ven?

post-14218-1195805503_thumb.jpg

hvala vam pa lp

Suhi

Popravljeno . Popravil suhi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Kar se tice servisa, jst najraje narocim del iz anglije ali US preko neta pa pol al sam zmontiram al pa peljem v velenje al pa v zalec k majo eni od yamahe servis... pravzaprav pa bi lahko peljal tudi v avto commerce, ker so nesposobni samo dele zrihtat, zmontirajo pa popravijo pa tko k je treba. deli so problem, ne delo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Futurca, kar se tiče agregata je izreden motor. Ima enak agregat (Rotax) kot ostale 1000 ccm Aprilije. Dvomim, da sploh lahko kaj crkne.

Popravljeno . Popravil ROBČEK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

No pa sem. Novopečeni lastnik future namreč:). Siva, z kufri, letnik 01, uvožena z dobrih 13000 km po števcu(pomojem vsaj x2 glede na izkušnje in zanemarjeno stanje). No, 3050€ kolikor sem plačal je vredna. Ko sem jo do potankosti podrl sem videl da pušča tesnilo pokrova ventilov prednjega cilindra. Ali je že imel kdo od lastnikov podobne probleme? Vijaki niso še bili videti tikani, zatisnjeni komaj kaj. Pokrov zadnjega cilindra o.k. tesni in privit. No, ta problem je rešen, motor je sestavljen in ima zamenjane gume, svečke, olje in filtre ter čaka na reg. Čaka še na izdelavo nosilca kufra ko bo čas in to je to. Testno vožnjo je opravila z odliko. Je izredno lepo vozen motor, še malo da se spet privadim na čar vožnje z 2 valjnikom. Rele zaganjača je menjan, problematična cev goriva tudi, prosim lastnike za izkušnje kaj se mi še splača narediti pred sezono, da bom potem brez skrbi užival? Še nekaj me zanima. Akumulator je nov ampak mrzla obrača izredno počasi, ko vžge jo zavrti na cca 3K obratov, nato pada. Pri 3K se mi mrzla kar zasmili, a je to pri vseh lastnikih isto, ali zunanje temperature pripomorejo k temu? Topla vžiga odlično.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hello!

Vidim, da si ze not padu :D

hehe

Kar se tice pocasnega vziga, se kar navadi. Fut elektrika je pac bl tk-tk. Nc novga. Ponavadi mi v prvo parkrat obne, pol pa crkne... sej se nasledjnic zbudi.. ni pene.

Kaj zdej, gremo na furo al kaj? Jst sm v nedeljo ze naredu ene 500 km, pa se kr se furam...

Aja, a si porihtal sprednji lezaj? kok je kostalo?

lp j

p.s. KJE SO FOTKE!!!?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hello!

Vidim, da si ze not padu :D

hehe

Kar se tice pocasnega vziga, se kar navadi. Fut elektrika je pac bl tk-tk. Nc novga. Ponavadi mi v prvo parkrat obne, pol pa crkne... sej se nasledjnic zbudi.. ni pene.

Kaj zdej, gremo na furo al kaj? Jst sm v nedeljo ze naredu ene 500 km, pa se kr se furam...

Aja, a si porihtal sprednji lezaj? kok je kostalo?

lp j

p.s. KJE SO FOTKE!!!?!

Živ!

Glede nato da si iz mengša se vam pridružim z mojo milko ;)

Kar se pa tiče tebe raceaprilia pa samo uživaj in vozi :)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Raceaprilia čestitke ob novi pridobitvi in srečno vožnjo.

Js sem sicer malo skeptičen glede tehnike, vendar je tole vsekakor lušn in zelo lep motorčk.

KJE SO FOTKE??? :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za spodbudo.

Ležaj še ni prišel na vrsto, bo pa pred registracijo zrihtan, tud za furo se potem zmenmo.

Pa še par fotk za neučakance:)

post-13241-1202919966_thumb.jpg

post-13241-1202920023_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo. Drugače je pa Futura lep praktičen in dobro odmerjen motorčk nasploh, original kovčki pa itak bolj pašejo kt katerikoli drugi. Enojna nihajka mu seveda tut pristaja,pa šđe kak plus bi našel. Da bi ti čimboljš služila.

Js sem jo skoraj kupil, vendar sem se potem odločil za XX-o.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hitr jo registriraj, mulc pa da gremo Futkarji mal se pokazat..

p.s. Lusno, lusno, ampak moja je lepsa :naughty: .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj a falcota pa nima nben da bi se mal gor čiču da bi vidu če mi sploh paše?

Futuro sem nazadnje peljal eno testno, pa mi ni preveč sedla... sem že pozabil zakaj, nisem pa kaj več peljal kot malo po parkingu...

Ima kdo kakšne pametne izpuhe gor? 2v2 se najbrž malo bolje sliši...

Pa čestitke pa veliko varnih km btw.... :)

Popravljeno . Popravil strom
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!