Skoči na vsebino

Aprilia 1000 RST Futura


mopedfan
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

viber_image_2022-05-04_16-41-57-108.jpg.09a506f2dfb7a578484747433793100d.thumb.jpg.d61b965ac63ec93faf6354ca90a2f105.jpg

Priporočene objave

  • 3 mesecev pozneje...

Alo boysi... Da tema ne umre totalno:

vem, da so se Future v zadnjem casu nekaj prodajale, kupovale in preprodajale, odprodajale in medprodajale...

KOLK NAS PA SPLOH SE JE TLE V SLOVENIJI?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alo boysi... Da tema ne umre totalno:

vem, da so se Future v zadnjem casu nekaj prodajale, kupovale in preprodajale, odprodajale in medprodajale...

KOLK NAS PA SPLOH SE JE TLE V SLOVENIJI?

jest

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

Stasky, kako si ti zrihtal tvoje probleme s pregrevanjem masince? zadnjic mi je fut namrec zakuhala, ker se ventilatorja nista prizgala...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stasky, kako si ti zrihtal tvoje probleme s pregrevanjem masince? zadnjic mi je fut namrec zakuhala, ker se ventilatorja nista prizgala...

menjau senzor temperature vode...

zdej vklaplja kot je treba... sicer na mal višji temperaturi (92°C), ker nisem montirau original senzorja (cca 65€) ampak enga avtomobilskega (12€).

Kako pa je tebi uspelo da zakuha? A si jo pustil na mestu laufat?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, a mate vsi lastniki Futur tukaj original izpuhe predvsem spodnje lonce (katalizator)? Al ga je kdo odstranilzamenjal za H-Pipe?

Ker nameravam odstranit spodnji lonec in dat nardit majstru H-Pipe. Pa me zanima če jo kdo ima in če je še kakšen interesent?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

menjau senzor temperature vode...

zdej vklaplja kot je treba... sicer na mal višji temperaturi (92°C), ker nisem montirau original senzorja (cca 65€) ampak enga avtomobilskega (12€).

Kako pa je tebi uspelo da zakuha? A si jo pustil na mestu laufat?

Itak, da sm jo pustil na mestu laufat. Pa mi je zakuhala v parih minutkah.

UUUuu.. dej mi povej od katerega avta si ga nasu... Lp j

Aja, a mate vsi lastniki Futur tukaj original izpuhe predvsem spodnje lonce (katalizator)? Al ga je kdo odstranilzamenjal za H-Pipe?

Ker nameravam odstranit spodnji lonec in dat nardit majstru H-Pipe. Pa me zanima če jo kdo ima in če je še kakšen interesent?

Ti, vecina nas fura na original loncih. Sploh pri nas. Razmisljam sicer o podobni modifikaciji k ti, sam bom vseen najprej menjal airbox za unga US version. Pravijo, da je popolnoma dovolj, ce te moti futurin svoh zvok. Pa par konjev tut dobi. http://www.apriliafutura.co.uk/ tle je PAT vse napisal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Itak, da sm jo pustil na mestu laufat. Pa mi je zakuhala v parih minutkah.

UUUuu.. dej mi povej od katerega avta si ga nasu... Lp j

Ti, vecina nas fura na original loncih. Sploh pri nas. Razmisljam sicer o podobni modifikaciji k ti, sam bom vseen najprej menjal airbox za unga US version. Pravijo, da je popolnoma dovolj, ce te moti futurin svoh zvok. Pa par konjev tut dobi. http://www.apriliafutura.co.uk/ tle je PAT vse napisal.

Kaj pa boš? A boš menjal komplet airbox, menjal sam tisti spodnji gumijasti del? Povej kej več, ker tudi mene zanima... Aja, a boš kej naročal iz af1racing???

Glede senzorja nevem modela avta, ker mi je zrihtal kolega... če rabiš ti lahko zrihtam pa magari po pošti pošljem... 12€ + poštnina...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa boš? A boš menjal komplet airbox, menjal sam tisti spodnji gumijasti del? Povej kej več, ker tudi mene zanima... Aja, a boš kej naročal iz af1racing???

Glede senzorja nevem modela avta, ker mi je zrihtal kolega... če rabiš ti lahko zrihtam pa magari po pošti pošljem... 12€ + poštnina...

Menjal bom spodnji gumijasti del, zraven bom pa odrezal snorkel. Pravijo, da se zvok totalno spremeni na boljse.

Uno zadevo pa kr poslji. Nucam cimprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tista ameriškega filtra (če misliš evolution) ne kupovat, ker je tesnilo slabo in ne tesni dovolj.

Raje vzemi tega, velja za najboljšega kar lahko kupiš

post-4351-1236112715.jpg

Naročiš ga lahko tukaj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tista ameriškega filtra (če misliš evolution) ne kupovat, ker je tesnilo slabo in ne tesni dovolj.

Raje vzemi tega, velja za najboljšega kar lahko kupiš

post-4351-1236112715.jpg

Naročiš ga lahko tukaj

Ni govora o filtrih, ampak o airboxu, oz. delih, ki ga sestavljajo.

Gumijasti spodnji del airboxa je u bistvu dotok zraka do airboxa iz lukenj za zajem zraka. US verzija je drugacna od EU verzije, saj ni popolnoma nic restriktirana, pa tudi cevi imajo bistveno vecji premer.

Notranji del airboxa na futuri ima snorkel, ki uravnava pretok zraka do motorja. Ce odrezes ta snorkel, lahko masina dobi veliko vec zraka in pridobi na moči in na jakosti zvoka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam a se pozna pol kej pri porabi predvsem pa pri umazanosti filtra? Ker sem na AF1 forumu brau, da pol dosti bol zapaca filter in je treba pogosteje čistit...

Za tisti senzor skočim jutri videt če ima na zalogi, če ima ti ga pošljem, pusti mi sam tvoje podatki na PM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem kako je airbox sestavlen, sem mojega že parkrat demolirov. Rsv tuono in falco imajo isti sistem filtra, za futuro ne bom nič trdil, ampak najbrš je pravtako enak.

Ni hec v us ali eu ampak v starosti modelov rsv do 2000 je imel velike šobe, novejši pa zablokirane, najbrš je pri drugih modelih isto. Sej na tej strani imaš ponudbo da lahko zraven dokupiš šobo iz 98-00l modela. Potem je pa še ta obroč, s katerim se znebiš vrhnjega dela škatle za zrak.

Če misliš pa tista plastika, zmanjša lukno za pretok zraka, tisto se pa preprosto odstrani(kao blokada).

Zamaže se nič več, ker ostane sistem isti, pač namesto zgornjega pokrova je komplet tank. Problem pride pri tem "evolution" modelu, ker je tesnilo preslabo in spusti svinjarijo notri, zato sem pa priporočil tegale švabskega, ki ima veliko bolše tesnilo, tako da ti ni treba za to skrbet. Pa tud ni nujno da uporabiš "aftermarket" filter zraka, ampak paše tudi oriđinal, če te skrbi čistoča v mašini :)

Popravljeno . Popravil Dolenc™
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja pardon nisem vidu da misleš sam šobo spremenit, no sej če koga zanima, škod ne :)

Ce bom, bom spremenil sobo in spodnji, gumijasti del airboxa. Filter ostane stock. Celotna modifikacija je reverzibilna in narejena v parih uricah.

Kar se pa tice auspuha pa ... mah, nisem siguren, ce si tega res zelim;

1. Mal me skrbi homologacija, u bistvu kar precej. Za slip-one vem, da se da dobit, za H-pipe pa nisem siguren...

2. Precej me skrbi PREglasnost auspuha na daljse razdalje (meni je to zelo pomembno). Nekateri na AF1 so ze menjali nazaj na stock, ker so rekli, da je absolutno preglasno vse skupaj.

3. Denar; moj cel bajk je vreden nekih MAX 4000€, za auspuh bi pa dal 1200+€.. ne vem, ce se mi splaca.

4. Ce menjas vse skupaj: airbox in auspuh in vse, moras met varianto tudi tuneboy-a, ker je potreben tudi en ornk poseg v elektroniko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1200€??? Pa nisem niti js zmešan... :)

Računam okoli 300 do 350 €, kar je več pol naročim original H-Pipe... Glede homologacije pa... kdo bo pa vedu, da imaš kej menjano??? Mislim da ni nič bolj glasna kot kaka RSV... zadnji lonec itak pustiš original že samo zaradi policajev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1200€??? Pa nisem niti js zmešan... :)

Računam okoli 300 do 350 €, kar je več pol naročim original H-Pipe... Glede homologacije pa... kdo bo pa vedu, da imaš kej menjano??? Mislim da ni nič bolj glasna kot kaka RSV... zadnji lonec itak pustiš original že samo zaradi policajev.

1200€ je za menjavo kompletnega izpusnega sistema;

*330€ H-pipe od AF1

*790€ Staintune slip-on

*260€ Power Commander

*airbox derestiktiran spodnji del: 60€

pa postnine pa se malo dela za predelavo nosilca tablice... pa si tam in se cez.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaja dobro... ma js mislim menjat sam H-Pipe... lonc ostane isti ravno zaradi policajev... pa zaradi nosilcev... čeprav baje dobiš, če kupiš GPR izpuh, na loncu nosilec na istem mestu tko da prišraufaš original nosilec tablice? nisem 100%.

Aja, s kje pa boš naročal derestriktan airbox??? A iz AF1?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drgac pa; ce ni problem v zvoku, ampak v performansah, mam pa resitev, ki zagotovo deluje;

1. menjaj svecke za IRIDIUM, pridejo cca 20€ po komadu... masina ozivi

2. Sprednji zobnik (standardni je 16 zobni) menjaj za 15 zobnega... Dobi ogromne pospeske (v praksi bos konstantno na zadnjem pri pospesevanju, ce bos zelel.) 15 zobni pride na uc 37€, ketna ostane ista, zadnji zobnik pa tudi.

Pri naslednji menjavi verige bom zagotovo dal 15-ko not.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaja dobro... ma js mislim menjat sam H-Pipe... lonc ostane isti ravno zaradi policajev... pa zaradi nosilcev... čeprav baje dobiš, če kupiš GPR izpuh, na loncu nosilec na istem mestu tko da prišraufaš original nosilec tablice? nisem 100%.

Aja, s kje pa boš naročal derestriktan airbox??? A iz AF1?

Ja, menjava samo H-pipa pa je precej cheap, ja. O tem sem dejansko bolj resno razmisljal.

GPR sicer ostanejo isti nosilci, ampak so pa GPR tut eni najdrazjih auspuhov za Fut, tko da se skor bolj splaca naredit doma.

Ce (ali bolje receno KO) bom narocal derestriktiran spodnji del airboxa, bom to ziher delal prek AF1, tko k vedno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drgac pa; ce ni problem v zvoku, ampak v performansah, mam pa resitev, ki zagotovo deluje;

1. menjaj svecke za IRIDIUM, pridejo cca 20€ po komadu... masina ozivi

2. Sprednji zobnik (standardni je 16 zobni) menjaj za 15 zobnega... Dobi ogromne pospeske (v praksi bos konstantno na zadnjem pri pospesevanju, ce bos zelel.) 15 zobni pride na uc 37€, ketna ostane ista, zadnji zobnik pa tudi.

Pri naslednji menjavi verige bom zagotovo dal 15-ko not.

jest sm mel full težav, da sem ga dobil. paše od tuono za dirkat, kao ni homologiran za cesto....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest sm mel full težav, da sem ga dobil. paše od tuono za dirkat, kao ni homologiran za cesto....

O zobniku govoris? 15 zobni*? Zobnik ti lahko prinesem iz trgovine jutri, ce ces. Tocno vem, kje ga imajo in kolk stane... Sploh ga ni tezko dobit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O zobniku govoris? 15 zobni*? Zobnik ti lahko prinesem iz trgovine jutri, ce ces. Tocno vem, kje ga imajo in kolk stane... Sploh ga ni tezko dobit.

mogoče, ker je od moje menjave minilo že kar nekaj časa. ni mi ga treba nositi, ker ne rabim dveh, preveri pa vseeno, ali paše na futuro

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z iridium svečkami ne pridobiš nič na moči, rabijo pa manj štroma za zagon motorja, tako da lepše vžiga(če imaš s tem kdaj probleme), naj bi bile tudi samočistilne. Jst sem jih ruknu noter že sam zarad štartanja.

Za avspuh če bi rad dobil na moči, se splača malo pobrskat kje v avspuhu se skriva katalizator, pa kake blokade so še v loncu, pa se to odstrani pri nekomu ki lepo švasa, pa sigurno ceneje skozi prideš, vleklo bo isto kot če bi kupil drug del, ker tist "Hpipe" je samo cev brez katalizatorja, isto če menaš drug lonc, bo pač odprt, svojega lahko pa ti odpreš.

Najbolj se bojo pa poznal tko kot ste že omenil zobniki :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!