Skoči na vsebino

Aprilia 1000 RST Futura


mopedfan
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

viber_image_2022-05-04_16-41-57-108.jpg.09a506f2dfb7a578484747433793100d.thumb.jpg.d61b965ac63ec93faf6354ca90a2f105.jpg

Priporočene objave

Z iridium svečkami ne pridobiš nič na moči, rabijo pa manj štroma za zagon motorja, tako da lepše vžiga(če imaš s tem kdaj probleme), naj bi bile tudi samočistilne. Jst sem jih ruknu noter že sam zarad štartanja.

Za avspuh če bi rad dobil na moči, se splača malo pobrskat kje v avspuhu se skriva katalizator, pa kake blokade so še v loncu, pa se to odstrani pri nekomu ki lepo švasa, pa sigurno ceneje skozi prideš, vleklo bo isto kot če bi kupil drug del, ker tist "Hpipe" je samo cev brez katalizatorja, isto če menaš drug lonc, bo pač odprt, svojega lahko pa ti odpreš.

Najbolj se bojo pa poznal tko kot ste že omenil zobniki :)

To, da z menjavo sveck ne dobis na moci, ni ravno res, ker proizvajajo iridium svecke precej mocnejso iskro kot navadne svecke, kar pomeni boljse izgorevanje gorivne mesanice v samem motorju = rahlo povecanje moci.

Kar se tice H-pipa, so ga naredili pri AF1 in je narejen prednostno za na dirke. To ni svasarija nekega fanta v domaci garazi. Glavna zadeva je pa se vedno dejstvo, da je homologiran za Futuro (vsaj v ZDA in VB priznavajo H-pipe homologacijo). Itak pa ga verjetno nebi menjal, ker bo potem preglasna za moj okus.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej tale af1 forum moraš z rezervo jemat, ker amerikancem se zdi da vsaka menjava doda vsaj 30+ konjev, sem na svoji mašinci že precej stvari menjal pa vem kaj se pozna in kaj ne in če boš šel recimo na rsvzone, ki je angleški, boš dobil veliko bolj objektivne odgovore. In iridium se ne pozna, nula, jih mam v motorju :) in to ti bo tudi večino uporabnikov povedalo, kaj so pa dejanske prednosti sem pa zgoraj napisov.

H pipe se pozna, ne rečem, in tudi pri af1 so majstri. Ampak če pogledaš kje je razlika, original je taka škatla, notri je katalizator, zato zgubiš na moči in glasu. Tale H pipe je pa direktna cev.

Tako da če bi bi to škatlo odpru in pometav vse pregrade vn, bi prav tako pridobil na moči in prišparal na denarju.

Sej nočem pametovat, sam še eno mnenje, pa če komu koristi :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej tale af1 forum moraš z rezervo jemat, ker amerikancem se zdi da vsaka menjava doda vsaj 30+ konjev, sem na svoji mašinci že precej stvari menjal pa vem kaj se pozna in kaj ne in če boš šel recimo na rsvzone, ki je angleški, boš dobil veliko bolj objektivne odgovore. In iridium se ne pozna, nula, jih mam v motorju :) in to ti bo tudi večino uporabnikov povedalo, kaj so pa dejanske prednosti sem pa zgoraj napisov.

H pipe se pozna, ne rečem, in tudi pri af1 so majstri. Ampak če pogledaš kje je razlika, original je taka škatla, notri je katalizator, zato zgubiš na moči in glasu. Tale H pipe je pa direktna cev.

Tako da če bi bi to škatlo odpru in pometav vse pregrade vn, bi prav tako pridobil na moči in prišparal na denarju.

Sej nočem pametovat, sam še eno mnenje, pa če komu koristi :)

Jst mam po tanovem tut Iridiumke noter, pa mi lahko verjames, da je razlika OCITNA. Resda ni kaj prida konjev extra, samo pri navijanju se pa se kako pozna.

Kar se pa tice H-pipa, je pa tkole; ja. sej ce bi vzel vodovodarsko cev pa jo zavaril gor namest auspuha, bi blo sploh super, sam H-pipe je narejen posebej za Future, umerjen na njeno masino itd. Poleg tega ne rabis nobenega rezanja, svasanja itd, ampak se ga samo namesti in to je to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da ta razlika, ki jo občutiš je zaradi svežih svečk :), no sej če delujejo super, pri meni ne :D

Če bi bil jst lastnik future bi tudi tale H pipe poštimal, enkrat je en na af1 forumu odpru tole škatlo mislim da na shiverju, ki ima podobno, pa je notri res cel labirint in polno pregrad, tko da sigurno se bo poznalo na moči. Pa zobnike za pospeške, pa ma da sopotnico odtrga iz sedeža :D

Se kaj planira kaka aprilia fura v prihodnje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da ta razlika, ki jo občutiš je zaradi svežih svečk :), no sej če delujejo super, pri meni ne :D

Če bi bil jst lastnik future bi tudi tale H pipe poštimal, enkrat je en na af1 forumu odpru tole škatlo mislim da na shiverju, ki ima podobno, pa je notri res cel labirint in polno pregrad, tko da sigurno se bo poznalo na moči. Pa zobnike za pospeške, pa ma da sopotnico odtrga iz sedeža :D

Sem gledal nekje na netu tudi test isker pri nevadnih sveckah in iridiumkah in majo slednje veliko mocnejso in daljso iskro.

Mah, moras se zavedat, da je Futura cestna krizarka, ne pa neki u ibr racing motor. Vecina bi nas imela H-pipe in ostalo predvsem zaradi spremembe zvoka, kar je pri Futuri rak rana. Ja, sej pomaga, ce zadeva tut ornk sune, ampak ce to zelis, pac menjas sprednji zobnik za 15-zobnega.

Se kaj planira kaka aprilia fura v prihodnje?

ICE nas bo ubil, ce tukaj pisemo o furah... zato mas tle link :D kjer lahko pises po mili volji: http://www.motosvet.com/tabla/index.php?sh...rst+futura+fura

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nemoreš trdit da bo samo z odprtim loncem motor šou tolko kot z namenoma razvitim izpuhom... Verjamem da bo šlo boljše, če izprazneš spodnji lonec in katalizator zabrišeš ven... bo pa šlo še tolko boljše, če imaš spodnji del namensko narejen...

Ko kupiš akrapota (samo lonc) niti približno ne dobiš tolko na moči kot, če menjaš tudi krivine... in to je to...

pa še nekaj je, originalnega bi blo dobro imet spravljenega doma, če se naša draga država spomne in spremeni zakone in se loti merit pline tudi pri motorjih tako kot pri avtih... pol smo ga najeb... tko da hvala ne, svojega nebom rezal...

DR JAKOB; senzor naročen, pride enkrat v petek... tko da če je vreme ti ga mogoče dostavim al se kje dobimo, če ne pa ti po pošti pošljem...

LP, Stasky

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
DR JAKOB; senzor naročen, pride enkrat v petek... tko da če je vreme ti ga mogoče dostavim al se kje dobimo, če ne pa ti po pošti pošljem...

LP, Stasky

Hvala Stastky. Zadeva je instalirana.

JEBEMU MAST, k nisem z nicemer prisel zraven, dokler mi Virt ni pripeljal 19 zvezdastga zakrivljenga kljuca!!!

Menjava hladilne tekocine je pa tok simpl, da se sploh ne splaca sekirat; poberes vse stranske plastike dol, odsraufas ona vijaka od hladilnikov, spodi das 2 lavorja in to je to. Nato pa sraufke zasraufas nazaj do amena in nalijes tekocine do vrha. Nato startas masino, da potegne tekocino not in potem samo se scekiras, a je tekocine dovolj, po potrebi dolijes. Cel postopek traja kake 10 minutk. Edin problem je dat dol vse stranske plastike.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no super. sej js mam plastike na barvanju tako da se za vikend lotim menjave tekočine.

Sam neki pa nujno rabim. Kakšne barve so vaše future??? Tvoja Dr. Jakob je "Futura Silver" če se ne motim? A ima kdo futuro ki vleče bolj na modro (sivo/modra)? Ker moja je namreč take barve pa me zanima če je sploh to original barva, ker iščem barvo pa nikakor ne najde majster istega odtenka...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no super. sej js mam plastike na barvanju tako da se za vikend lotim menjave tekočine.

Sam neki pa nujno rabim. Kakšne barve so vaše future??? Tvoja Dr. Jakob je "Futura Silver" če se ne motim? A ima kdo futuro ki vleče bolj na modro (sivo/modra)? Ker moja je namreč take barve pa me zanima če je sploh to original barva, ker iščem barvo pa nikakor ne najde majster istega odtenka...

Kot sem ti ze povedal, je Futura silver barva, ki jo pozna samo Aprilia in noce izdat barvne kode. Na AF1 je objavljeno nekaj kod PODOBNIH odtenkov, prav tega pa ne bos nasel nikjer, razen ce barvo narocis direkt preko Aprilia servisne mreze, pa se tam imajo probleme s tem.

Najboljs je, da se zapeljes s kakim lepim kosom do Are al pa kej podobnega pa pac reces: "hocem tako barvo."

to je to.

lp j

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislm da ma Jvalant tako k ti iščeš!

http://www.motosvet.com/tabla/index.php?showuser=17251

Če je še aktualno :

09 - 10 - 005 (401=403) je mobihelova baza mešana po vzorcu originalnih bočnih kufrov.

Mešana pri http://www.datoteka.com/Slovenia-Yellow-Pa...or-Vrhnika.html

Ker se sedaj uporablja bazo na vodni osnovi pokliči tja, da ti ličar pove kaj ima nadomestnega za konkretno to nianso.

Je pa res da so kufri lahko malenkost druge nianse ker se ne dotikajo motorja direktno kot npr maska z stranskimi plastikami.

Pa srečno na cestah.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je še aktualno :

09 - 10 - 005 (401=403) je mobihelova baza mešana po vzorcu originalnih bočnih kufrov.

Mešana pri http://www.datoteka.com/Slovenia-Yellow-Pa...or-Vrhnika.html

Ker se sedaj uporablja bazo na vodni osnovi pokliči tja, da ti ličar pove kaj ima nadomestnega za konkretno to nianso.

Je pa res da so kufri lahko malenkost druge nianse ker se ne dotikajo motorja direktno kot npr maska z stranskimi plastikami.

Pa srečno na cestah.

lp

Ja pa sej se verjetno še dobi barve ki niso še na vodni osnovi???

Drugače barvo sem že vzeu, približno tak odtenek sam da je od toyote. bom pa barval plastike, ki ležijo skupaj tko da bodo vse iste barve. Edino kar nebom barval sta rezervoar in prednji blatnik...

Ko bo narjeno pripopam slikce :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

Futurca končno pobarvana. :OK:

A ve mogoče kdo kje dobit nalepke " RST Futura", ki pridejo na stranskih plastikah?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Futurca končno pobarvana. :OK:

A ve mogoče kdo kje dobit nalepke " RST Futura", ki pridejo na stranskih plastikah?

1. sliiiikeeeeee!!! :worship: :worship: :worship:

2. Klasika: AF1 forum, kaj pa drugega...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. sliiiikeeeeee!!! :worship::worship::worship:

2. Klasika: AF1 forum, kaj pa drugega...

Pa bo mogoče kdo naročal kej pri AF1? Da ne naročam samo nalepk, ker bo več poštnina :))

Aja, končno XENON!!! :grupni:

post-18348-1240869993_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Stasky
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa bo mogoče kdo naročal kej pri AF1? Da ne naročam samo nalepk, ker bo več poštnina :))

Aja, končno XENON!!! :grupni:

Za nas Futurase PURE P0RN!!

Stari, kok lepo zgleda Fut na novo spricnjena... pa xenon... ufff...

dej povej mal slabo stran (finance.)

Kar se tice narocanja: ti kr sam nalepke naroci in to na veliko in to iz enga simpl razloga:

postnina za 30 nalepk = skorajda nic, ker so lahke kot peresce in grejo v navadno pismo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za nas Futurase PURE P0RN!!

Stari, kok lepo zgleda Fut na novo spricnjena... pa xenon... ufff...

dej povej mal slabo stran (finance.)

Kar se tice narocanja: ti kr sam nalepke naroci in to na veliko in to iz enga simpl razloga:

postnina za 30 nalepk = skorajda nic, ker so lahke kot peresce in grejo v navadno pismo.

Kar se tiče financ je tko: Cena Xenon kita za motocikel pri "enakupi" je 80€ (v paketu je 1 žarnica, 1 balast z napeljavo). Js sm kupu Xenon kit za avtomobil (v kompletu 2 žarnici in 2 balasta s kablažo) in plačal 90€, s tem da sem eno žarnico in balast montiral na Futuro, drugo bo pa verjetno moj oče na TDMko. Tko da mi je pršlo v bistvu 45€ za 1 motor.

Po telefonu si me spraševal glede pršenja svetlobnega snopa... Vozil sem se v temi bolj malo, noben nasproti vozeči se pa ni pritoževal, sklepam, da ne slepi. Morm pa reč, da je moj snop dokaj nizek in ga bom verjetno mal dvignil, ker ne sveti dovolj daleč. Kar se pa tiče intenzivnosti pa razlika ko noč in dan. Zdaj je svetloba bela, kar je osvetljeno je osvetljeno enakomerno in res vidiš vsako luknjico, vsak kamenček... Je pa moj xsenon 4300K (barva dnevne svetlobe), že zaradi tega, da ne provociram policajev da me ustavijo :whistle: . Lepše videt 8000K (intenzivno modra) :naughty: .

Kako pa naročiš na AF1? Oziroma kako je s plačilom?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa naročiš na AF1? Oziroma kako je s plačilom?

1. Jst sm se vseen odlocu za eno cenejs varianto. Po mojem bo tut precej prijaznejsa do ostalih voznikov: nightbreakerje bom dal not pa mir.

2. AF1 imajo polico samo na kreditne kartice, torej VISA, American Express, Eurocard... itd. Ne poznajo CODa ali PayPala, kar smo jim ze velikokrat ocitali. Je pa res, da vsaj Paypal stane ogromn denarja, tko da jih celo micken razumem.

Skratka, narocis, placas s kreditno kartico in dobis v parih dneh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. Jst sm se vseen odlocu za eno cenejs varianto. Po mojem bo tut precej prijaznejsa do ostalih voznikov: nightbreakerje bom dal not pa mir.

2. AF1 imajo polico samo na kreditne kartice, torej VISA, American Express, Eurocard... itd. Ne poznajo CODa ali PayPala, kar smo jim ze velikokrat ocitali. Je pa res, da vsaj Paypal stane ogromn denarja, tko da jih celo micken razumem.

Skratka, narocis, placas s kreditno kartico in dobis v parih dneh.

Hmm, nightbreaker in xenon kot da primerjaš tomosovega avtomatika s hayabuso :lol1:

Js sm meu Nightbreaker na avtu, sej je blo boljše kot tiste "obične". Še zdaleč pa se ne more primerjat s Xenonom. Verjemi, se splača! Se zmeniš še z nekom, ki ima H7 žarnice in kupita skupaj 1 avto kit. 45 € pa že ni tko hudo...

BTW: glede nalepk, tam na AF1 sem iskal nalepke pa jih ne najdem, najdem vse ostale sam tistih ta glavnih "RST Futura" ne najdem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm, nightbreaker in xenon kot da primerjaš tomosovega avtomatika s hayabuso :lol1:

Js sm meu Nightbreaker na avtu, sej je blo boljše kot tiste "obične". Še zdaleč pa se ne more primerjat s Xenonom. Verjemi, se splača! Se zmeniš še z nekom, ki ima H7 žarnice in kupita skupaj 1 avto kit. 45 € pa že ni tko hudo...

Ja, sej vem, da ni primerjave.. sam me pa skrbi, da bom nasproti vozece prevec zaslepljeval.

BTW: glede nalepk, tam na AF1 sem iskal nalepke pa jih ne najdem, najdem vse ostale sam tistih ta glavnih "RST Futura" ne najdem...

U matr. Pa jih res ni vec... pol pa najboljs, da ti dam link s foruma k jih fantje doma izpeljujejo, pa narocis nekje, da ti jih naprintajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

U matr. Pa jih res ni vec... pol pa najboljs, da ti dam link s foruma k jih fantje doma izpeljujejo, pa narocis nekje, da ti jih naprintajo.

http://apriliaforum.com/forums/showthread....p;highlight=rst

http://apriliaforum.com/forums/showthread....p;highlight=rst

meni je tole total vsec: http://apriliaforum.com/forums/showthread....p;highlight=rst

kupis jih lahko tuki: http://www.styleworks.at/haupt.htm

http://www.styleworks.at/aufkl12.htm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes se mi je zvrnila moja Futurca, zanima me kje lahko dobim nalepke in levi nožnik? hvala in LP!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes se mi je zvrnila moja Futurca, zanima me kje lahko dobim nalepke in levi nožnik? hvala in LP!

Najprej poklici v Avto Triglav, drugace pa mas tle link od trgovine AF1 : http://www.af1racing.com/store/Scripts/pro...p?idCategory=59

http://www.af1racing.com/store/Scripts/pro...?idproduct=1820

http://www.af1racing.com/store/Scripts/pro...?idproduct=3899

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!