Skoči na vsebino

Aprilia 1000 RST Futura


mopedfan
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

viber_image_2022-05-04_16-41-57-108.jpg.09a506f2dfb7a578484747433793100d.thumb.jpg.d61b965ac63ec93faf6354ca90a2f105.jpg

Priporočene objave

hvala za naslov. bom pogledal. izpuh je cena nekje ranga akrapoviča +

stroški pošiljanja + carina + davek tako, da bom še malo premislil.

futur je premalo in verjetno nima smisla čakati akrapoviča. boljši nasvet od af1?

Poskusi na www.rsvr.net ali www.italobikes.de.

Je praktično, da je vsaj EU, da nimaš sitnosti s carino in DDV.

Za robo iz US znajo ti 2 postavki nanest tudi 30%! Pošiljanje bo verjetno drago, ker so izpuhi veliki/nerodni, pa DDV...

Je pa s 1.5. nižja carina na blago iz ZDA - 3% namesto 10%.

Jaz bi najraje pokupil pol šare na AF1 ma zaenkrat so me cene držale nazaj. Imajo res dobro trgovino za bolj redke aprilie (tudi RST in SL, ne samo RSV).

v priponki si lahko ogledaš kako izgleda luknja.

Čaki ma uni diagram je potek krivulj moči in navora za futuro??

Vem kaj je "luknja" na diagramu :-)

dobesedno zleze v rit (pa nisem scrklan). zato sva z ženo iskala primeren

motor za dva, ki  se lahko pelje tudi športno. japonce ne maram,  izbirala sva

med ducatijem st4 in futuro, pretehtal je SEDEŽ.

Za prej omenjeni trade-in sem jaz ravno razmišljal o sedežu, saj se je sopotnica redno pritoževala nad (ne)udobjem na dolgih furah.

Njena izjava v trgovini pa je bila, da je sedež na falcotu kar naenkrat čisto OK. Jo bom držal za besedo, izgleda, da ji futura res ni bila toliko všeč.

Pa ima par praktičnih goodie-jev, npr. centralno stojalo. Se ti otovorjen moped ne zvrača po tleh na bencinskih 500 km od doma...

kaj imata skupnega ktm in futura? nič. čakal sem, da sin zraste, pa da nisem

zgubil kontakta z motorji in zanemarjal družinske obveznosti, sem si kupil ktm-a.

mopede/motorje vozim več kot 30let, za sabo nekje 250.000km in če bi imela

Laverda še tisto dušo kot v 80 letih, bi vozil Laverdo.

V kakšno ciljno skupino spadam?

"Spadaš" oziroma si druga ciljna skupina kot jaz :-) Imam 25 let, s punco se voziva okrog, sina še nimam :-) , ko grem na morje spim po kampih... To sem imel v mislih, nič pretirano osebnega.

Hotel sem povedat, da je futura bolj delana za tak motorista, kot si ti in ne kot sem jaz.

Ideja za RS250 diši ZELO tudi meni. Ali pa RS125 (sem že imel eno v gimnaziji). Koliko pa imaš starega sina?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vivid:

diagram je snet z http://www.rst1000.org/ kjer se en model

hvali, da z odprtjem luknje pod zračnim filtrom dobi 10 konjev

(ok 9). preverjeno: ne pozna se nič, ne glede, kaj mu pravi diagram.

(niti na moči, niti na zvoku) verjetno bi moral uporabiti drug filter,

pa preprogramirat efi-ja. To sem pozabil omenit: čez zimo si bom

ziher omislu: TuneBoy ali PowerCommander pa naštudiral do spomladi, da

bom lahko delal poskuse.

centralno stojalo je na futuri samo preko zime.

na živce mi je šlo nabijanje stojala v izpuh. original ima držalo, kjer se

ustavi stojalo privarjeno na cevi izpuha, vanj pa je vtisnjena gumica.

ob vsakem nihanju motorja (grbina, luknja...) stojalo zaniha proti tlem

nato pa udari nazaj.

fant bo star 16 let in špara... najprej je imel v mislih hondo cb 125R (zaradi denarja),

tik pred zdajci pa se je odločil, da bo še malo počakal in si kupil

aprilio rs 125.(dobr, ata da 30% zraven), novo, pa me potem zanima, če

se uteče po navodilih starega mačka, ki mu ni spacal še noben motor, ali je res

tako skrpucalo, kot je prebrati na forumu. pa dost o drugih znamkah, če ne

bo TA VEL'K ATA spet hud.

corser:

od kod informacija. futura je še veselo na domači strani aprilije. (preveril ravnokar)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ups.

No zdi se mi, da jo pri nas ne prodajajo več...

Ne bo držalo: v Mariborskem salonu je ena nova naprodaj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ki pa ni letnik 04 ampak je malo manj..odlična priložnost za nakup, cena je imho tudi dobra

kolk pa je cena, a kaj veš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Kopru imajo eno...

Cene žal ne vem.

Moto shop, pri Mercator-ju!!

Lp

To je tista, ki sem jo gledal. Rabljena, zanjo hočejo 1,7 mio.

Popravljeno . Popravil Vivid
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Hello.

Rabim pomoc izkusenega (vsaj priblizno) sraufarja. Prejsnji lastnik je z makine pobral dol central stender in jaz ga hocem nazaj. Se javi kdo iz okolice Celja, da mi ga nasraufa nazaj? Dam za pir (ali dva). Cimprej.

Ponudbe na PM.

Hvala j

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hello.

Rabim pomoc izkusenega (vsaj priblizno) sraufarja. Prejsnji lastnik je z makine pobral dol central stender in jaz ga hocem nazaj. Se javi kdo iz okolice Celja, da mi ga nasraufa nazaj? Dam za pir (ali dva). Cimprej.

Ponudbe na PM.

Hvala j

prow welik od future ne boš zvedel na tem forumu. če maš štendar, oba vijaka in vzmeti ti to vzame 5min dela, ajde, če te vzmeti jebejo 10min....

futurin štendar nabija na auspuh (sem že enkrat pisal o tem) in je mogoče to razlog, da je štendar odmontiran? (men osebno je šlo nabijanje orng na živce)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, tip ga je odmontiral zaradi tega, ker ko se je z zeno peljal, pa da ga je fejst nagnil, je kar hitro podrsal po asfaltu...

Za mazanje verige pa je nepogresljiv. Pa tudi za kaj podobnega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za mazanje verige pa je nepogresljiv. Pa tudi za kaj podobnega.

montiranega imam samo čez zimo. verigo lahko z malo muke mažeš brez njega, s stranskega stojala pa mi še ni ušel na tla. potrkam na les...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pol mi pa razlozi kako ti uspe mazat verigo, ce si sam pa samo s tacko. Meni namrec ne uspeva. sem probal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pol mi pa razlozi kako ti uspe mazat verigo, ce si sam pa samo s tacko. Meni namrec ne uspeva. sem probal.

krmilo do konca desno, postaviš motor na vago stranske tačke tako, da držiš ročko za plin, našpricaš tistih 15cm, premakneš kolo, našpricaš naslednjih 15 cm....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala, ampak bom vseeno rajs dal stender gor, ce nc druzga za teh par minutk.. se vedno ga lahko pol odmontiram...

sploh pa sem slisal da sploh ni pene glede stenderja, ce ga ne zalagas kot da je SS 600 pa ce vedno, ko mas sopotnika + prtljago , pritegnes zadnjo vzmet. to pa je itak boljs, ker se boljs obnasa.

pr kaksni voznji ti je pa tolklo po auspuhu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala, ampak bom vseeno rajs dal stender gor, ce nc druzga za teh par minutk.. se vedno ga lahko pol odmontiram...

sploh pa sem slisal da sploh ni pene glede stenderja, ce ga ne zalagas kot da je SS 600 pa ce vedno, ko mas sopotnika + prtljago , pritegnes zadnjo vzmet. to pa je itak boljs, ker se boljs obnasa.

pr kaksni voznji ti je pa tolklo po auspuhu?

ni problem zalaganje. ob delovanju vzmetenja motorja pride do nihanja stojala dol-gor, na dol ga ustavi vzmet od stojala, na gor pa ga ustavi pločevinasti nosilec, ki je privarjen na izpušno cev. kovinsko nabijanje pod mojo ritjo me je pač motilo do te mere, da sem centralno stojalo odstranil.

pred futuro sem imel ktm 620 lc4, ki ima prav tako centralno stojalo in bistveno daljše gibe vzmetenja pa do nihanj stojala ni prihajalo (vsaj ne toliko, da bi motilo)

"pritegnes zadnjo vzmet"

razvajen od ktm-ovega wp vzmetenja še en nasvet: futura postane zelo hitro živčna na kratkih grbinah, če se igraš samo z prednapetostjo zadnje vzmeti. za razliko od sprednjega vzmetenja, ki ga lahko zelo dobro nastaviš je zadnji sachs-ov blažilec bolj slabo nastavljiv....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men je en kolega dal super nasvet glede centralnega stojala: pripnes ga z gumico. simpl k keks. ko ga pa rabis, pa gumico lepo odstranis in si spet normalen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Zivjo.

Moram rect, da je Futurca super makina in je ne menjam za noben dnar (razen ko bo FUTURA II zunaj).

Mam pa se eno vprasanje, kar se tice vzmetenja. Kolk naj nategnem zadnjo vzmet? 20 dodatnih kg en obrat kolescka? Al kako? Kak predlog? Veljajo tudi izkusnje Caponordovcev, saj so na istem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zivjo.

Moram rect, da je Futurca super makina in je ne menjam za noben dnar (razen ko bo FUTURA II zunaj).

Mam pa se eno vprasanje, kar se tice vzmetenja. Kolk naj nategnem zadnjo vzmet? 20 dodatnih kg en obrat kolescka? Al kako? Kak predlog? Veljajo tudi izkusnje Caponordovcev, saj so na istem.

za priblizno 170kg imam 36 klikov...

(dobr, tud kako kilo več prenese)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Hej.

Kar se tice neverjetno neuporabnih serviserjev :headbang: :headbang: :headbang: v Sloveniji (avto triglav je MA ZA SE UBIT), imam resitev, vsaj kar se tice verige in zobnikov in ostalega potrosnega materjala. poleg AF1 :evilgrin: , seveda. PM me za info.

lp.

P.S.

Kdaj bomo pa RST-ji mel skupno furo :naughty: :krneki: ? Kako par Mille :whistle: km nprimer.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Kaj je pa bilo tisto govora o turbo luknji...

Se ta full pozna, a je očitnejša kt bi blo pr drugih motorjih v tem segmentu??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj je pa bilo tisto govora o turbo luknji...

Se ta full pozna, a je očitnejša kt bi blo pr drugih motorjih v tem segmentu??

kokr jest zastopm 'turbo luknjo' se ta pojavi na začetku obratov, rst-jka ima luknjo precej višje....

a si to hotu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!