Skoči na vsebino

Aprilia 1000 RST Futura


mopedfan
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

viber_image_2022-05-04_16-41-57-108.jpg.09a506f2dfb7a578484747433793100d.thumb.jpg.d61b965ac63ec93faf6354ca90a2f105.jpg

Priporočene objave

Glede cene pa mislim, da je 4800 kr visoka cena. Za 4800 skorajda prodam tudi js mojo :)

Realna cena je 4.000 mal več al manj glede na ohranjenost.

Tko da ne se zaletet, splača se ti pogledat na moto.it

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej, nekaj pomembnega za vse Futuriste. :klicaj: :klicaj: :klicaj:

Nujno vsake tolko poglejte, ce imate zadnje platisce (po domace feltna :P ) se vedno dobro prisraufano :eek: . Jst sm danes prisel predcasno s fure, ker se mi je nekaj cudno zdelo med voznjo :bounce: in ko sem prisel domov, sem ugotovil, da mi zadnje kolo miga za cca 1mm levo-desno :wallbash: :headbang:. Slisi se ne tok hudo, je pa grozljivo :kva2: ! Skratka, ZADNJE KOLO CEKIRAT, CE JE SE VEDNO ZATEGNJENO! Vzelo vam bo pa kake 10 minutk.

30k km, 4xmenjava zadnje gume pa tega nisem opazil. kdo je pritrdil zadnje kolo? z moment ključem ali 'na uč' ? 17kg je kar konkreten navor in brez moment ključa osebno tega ne bi delal....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

30k km, 4xmenjava zadnje gume pa tega nisem opazil. kdo je pritrdil zadnje kolo? z moment ključem ali 'na uč' ? 17kg je kar konkreten navor in brez moment ključa osebno tega ne bi delal....

33k km, 3x menjava gume.

Nazadnje mi je gumo menjal na servisu na hrvskem. Brez moment kljuca. zdej sm pa jst zategnil. Na roko. moment kljuc pride prav samo, ce ga vedno uporabljas. Ko ga enkrat ne uporabis, je ze brezveze. kolkr je men znano, ga skor nikjer ne uporabljajo. Sej futuri menjat gume je kr hec k noben nima pojma kaj mora naredit. razen na uradnem servisu. tja pa ne grem vec. ever. Jst sm vzel najvecji 22 kljuc in z vso silo zategnu. drzi k prbito. tuhtam samo se o tem, da bi dal se loctite zraven. za dobro mero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

33k km, 3x menjava gume.

...kolkr je men znano, ga skor nikjer ne uporabljajo...

pojdi k nekomu, ki ima moment ključ in preveri koliko si zategnil 'na uč'...

še vedno trdim, da osebno nikoli ne bi pritegnil vijaka 'na uč' tako močno kot je 17kg, ker bi mislil, da bom vse skupaj potrgal...

moment ključ je zelo uporabna zadeva pri delikatnih vijakih. res pa je, da zaradi specifike pritrditve zadnjega kolesa na futuri, potrebuješ enega 'nežnega' in enega 'grobega'. sam uporabljam 0.2kg-5kg in 4kg-20kg in mi dosedaj še ni uspelo odrgati kakšnega navoja ali izgubiti tisto, kar naj bi vijak držal.

pa še to (da se kak vneti anti-zagovornik iz neke druge teme nebi vsajal...): moment ključ rabi umeritev med 7.500 - 8.000 klikov kar je za nas amaterje težko dosegljivo. v primerjavi s škodo, ki jo lahko povzročiš tudi cena 100-150€ za kos ni pretirana.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moment ključ je zelo uporabna zadeva pri delikatnih vijakih. res pa je, da zaradi specifike pritrditve zadnjega kolesa na futuri, potrebuješ enega 'nežnega' in enega 'grobega'. sam uporabljam 0.2kg-5kg in 4kg-20kg in mi dosedaj še ni uspelo odrgati kakšnega navoja ali izgubiti tisto, kar naj bi vijak držal.

se popolnoma strinjam, kar se tice moment kljuca pri delikatnih vijakih. ampak (kot ti bomo povedali vsi, ki smo kdajkoli sraufali futuro) vijak zadnjega kolesa tudi priblizno ni delikatna zadeva. Nastavis, zategnes kolikor mores, dvakrat tresnes s kladivom, zategnes ostale vijake in to je to. Ampak pustiva to.

ej, a kaj ves, kje bi se dal dobit un kljuc, ki ga uporabljas za okrasni pokrov zadnjega kolesa? sem opazil, da ga niti na avto commercu nimajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej, a kaj ves, kje bi se dal dobit un kljuc, ki ga uporabljas za okrasni pokrov zadnjega kolesa? sem opazil, da ga niti na avto commercu nimajo.

hja, tole sm naredu mal po svoje: en ključ za fleksarco mi je ustrezal za dva utora vijaka potem sem pa za tretji utor zvrtal luknjo, vrezal navoje in privil vijak, ki sem ga zaščitil z plastično cevko. tako imam '3 zobi' ključ, ki ustreza okrasnemu pokrovu. dela.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja sej to je problem...Ne znam italijansko...en kup papirjev je za uredit...

V glavnem, če je kdo pripravljen mi pripeljati futuro iz Italije sem tukaj...lahko napišete privat sporočilo..

email... andrej.vodopivec@rem.si

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja sej to je problem...Ne znam italijansko...en kup papirjev je za uredit...

V glavnem, če je kdo pripravljen mi pripeljati futuro iz Italije sem tukaj...lahko napišete privat sporočilo..

email... andrej.vodopivec@rem.si

Ti po pravic povem: tega neb su delat niti za svojo sestro :rolleyes: . K je prevec zaje*** :headbang: pri nakupu, kaj sele ko kupujes za nekoga drugega :headbang: :headbang: . Ce pa zelis, pa se nastimaj v opremo :krneki: , pa te pelem dol (pa da naus mislu, da greva z avtom :naughty: ), pa jo sam pripeljes gor. Tko k vsak normaln clovk to nardi.

lp j

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Thx Jakob!!!

Bom si vzel to v zakup da te pokukam za rokav ob priložnosti!!!mah oprema me že kar 3,4 mesece čaka doma, parkrat sem se vozil z prijateljevim motorjem, sam sej veste da se načeloma motorjev ne posoja ampak ok...

Jah..ene 4.300 bi dal max z vsemi stroški...iz kje bi uvozil..ma ne predaleč, ker nimam niti drobtinice izkušenj okoli tega...

Hvala tudi aprilia racerju za prijazne informacije glede uvoza...

Še nekaj za nevedneže...MOTO hit iz krškega prodaja vse živo, in noobim okoli motorjem priporočam strokovnjaka zraven ko kupujejo tam, prav tako iz Rimskih toplic gospodič ki prodaja na veliko..mislim ko sem videl kaj je pripeljav ko je ravno motorje iz kombija dajal...to je katastrofa...tako da futur ki jih pri nas ni, raje tukaj kaj poizvem in vam rečem da hvala moto svetu da obstaja!!!

Wruum....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Thx Jakob!!!

Bom si vzel to v zakup da te pokukam za rokav ob priložnosti!!!mah oprema me že kar 3,4 mesece čaka doma, parkrat sem se vozil z prijateljevim motorjem, sam sej veste da se načeloma motorjev ne posoja ampak ok...

Jah..ene 4.300 bi dal max z vsemi stroški...iz kje bi uvozil..ma ne predaleč, ker nimam niti drobtinice izkušenj okoli tega...

Hvala tudi aprilia racerju za prijazne informacije glede uvoza...

Še nekaj za nevedneže...MOTO hit iz krškega prodaja vse živo, in noobim okoli motorjem priporočam strokovnjaka zraven ko kupujejo tam, prav tako iz Rimskih toplic gospodič ki prodaja na veliko..mislim ko sem videl kaj je pripeljav ko je ravno motorje iz kombija dajal...to je katastrofa...tako da futur ki jih pri nas ni, raje tukaj kaj poizvem in vam rečem da hvala moto svetu da obstaja!!!

Wruum....

Ej, zakaj pa ne pogledas v Nemcijo? Tam so tud poceni. Za prevoz res ni panike, k si zrihtas zacasno tablico na tamkajsnji uradni enoti, pol pa sam odpeljes domov, pa doma zrihtas vse pisarije. Poglej na mobile.de . Kar se pa servisov tice, so pa vecinoma slabi, da ne recem kaj dugega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta motor bi mogu bit V4 pa ga grem jutri iskat

Čar tega motorja je V60 2V, kot pri sestri mille. Kdor vozi italjana pobratenega z rotaxom že ve kaj imam v mislih. Ta ne buta kot mille, služi pa odlično ST vožnji čemur je namenjena.

V4 motorjev je v izobilju v tem segmentu, jebi ga, mene je prepričala za nakup mille katero sem z užitkom in brez enega problema vozil prej. Upam da se bo to veselje srečno nadaljevalo sedaj z futuro.

Dopade se mi ker ga vozijo redki, ne pa da jih srečuješ po cesti kot klonirane japane.

Off topic

Provler, dve sezoni sem vozil tudi ZXR, nimam ene graje za tistih prevoženih 17000 km z njim, upam da ti sedaj bolje služi kot berem da ti je, če še voziš tega lepotca. Moj je bil kot nov, kupljen od 1 lastnika in zato sem samo vozil in tankal.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej, zakaj pa ne pogledas v Nemcijo? Tam so tud poceni. Za prevoz res ni panike, k si zrihtas zacasno tablico na tamkajsnji uradni enoti, pol pa sam odpeljes domov, pa doma zrihtas vse pisarije. Poglej na mobile.de . Kar se pa servisov tice, so pa vecinoma slabi, da ne recem kaj dugega.

Dobrega servisa v sloveniji ni (uradnega). Je pa nekaj neuradnih majstrov ki znajo kar uredu pošraufat zadeve. Najbolje je če ga voziš kar v italijo na servis...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobrega servisa v sloveniji ni (uradnega). Je pa nekaj neuradnih majstrov ki znajo kar uredu pošraufat zadeve. Najbolje je če ga voziš kar v italijo na servis...

Mah, jst mam enega serviserja (mi je ze prej kako malenkost naredil), od sedaj naprej je pa moj uradni. Tip vozi Cagivo Elephant in je ves nor na italjane. Super poba. Vecinoma pa znam kar sam postimat. V Italijo pa je ne mislim vozit, k so tam pa sploh mazaci. Pr nas lahko vsaj nazaj tezis, tam pa se tega ne mors.

AF1 pomaga!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

AF1 pomaga!

To pa sigurno...Če nebi bilo tega foruma bi lahko čakal še naslednjo plačo da bi motor sploh lahko peljal na servis :D

Taki članki kot so pa na tem forumu so pa malokje :)

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Thx Jakob!!!

Bom si vzel to v zakup da te pokukam za rokav ob priložnosti!!!mah oprema me že kar 3,4 mesece čaka doma, parkrat sem se vozil z prijateljevim motorjem, sam sej veste da se načeloma motorjev ne posoja ampak ok...

Jah..ene 4.300 bi dal max z vsemi stroški...iz kje bi uvozil..ma ne predaleč, ker nimam niti drobtinice izkušenj okoli tega...

Hvala tudi aprilia racerju za prijazne informacije glede uvoza...

Še nekaj za nevedneže...MOTO hit iz krškega prodaja vse živo, in noobim okoli motorjem priporočam strokovnjaka zraven ko kupujejo tam, prav tako iz Rimskih toplic gospodič ki prodaja na veliko..mislim ko sem videl kaj je pripeljav ko je ravno motorje iz kombija dajal...to je katastrofa...tako da futur ki jih pri nas ni, raje tukaj kaj poizvem in vam rečem da hvala moto svetu da obstaja!!!

Wruum....

No ta ki sem jo v zgornjem postu omenil je za 3.750€ (s tem da se z italijani da dosti pogajat, pomojem za 3500 ti jo da). Stroškov za prepis imaš okoli 100€ pomojem in pri nas 100€ za homologacijo. Glede opreme če ne razumeš italijansko pa je tako: Zadnji kovček ni vštet v ceno, pusti ti nosilec za zadnji kovček in doda oba stranska original kovčka. Ostalo pa že razumeš. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce mene vprasas, je una nemska velik boljsa. Je sicer en majcken drazja, ampak ima full manj kilometrov pa se lepse barve je. Meni una temno siva ni nic kaj vsec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo pjebi.....

Hvala vam za vse...upam da ob naslednjem javljanju že prilepim kakšno fotko gor!!!

V glavnem, cena motorja je 3750, homologirana in z vsemi papirji in stroški za čas kar ga je porabil gospod zame da mi najde motor me pride 4100evorv.. jaz potem še registriram, tehnični in zavarovanje! je pa letnik 2003...

ja, res je...teh motorjev jaz na naših cestah še nisem videl, pa naj vam povem da vsak dan naredim 120 kilometrov z avtom....

Upam da nisem naredil napake ker sem se zapel za ta motor...

Aprili racerju in dr.jakobu pa častim sok ob priložnosti....upam da nekje v bližnji prihodnosti se kje srečamo in pokažemo ostalim kaj vozimo med nogami!

Srečno vsem...wrrruuummmm.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da nisi nič zgrešil s Futuro. Če jo boš čuval ti bo dolgo zvesta!!!

Glede na to da se nas je nabralo kar nekaj ponosnih lastnikov futur bi se lahko en vikend kje srečali pa kej spili. Enkrat v bližnji prihodnosti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, sej se vsi tega zavedamo. A mormo pa res nov topic odpret, ce bi radi APRILIA RST 1000 FUTURA furo organiziral?! Dej no. Drugih pac nismo vabli, zato je vabilo v APRILIA RST 1000 FUTURA temi. Logika.

(btw: itak nas je sam kakih 7 v celi sloveniji.... :D )

okej, naj ti bo;

http://www.motosvet.com/tabla/index.php?showtopic=26457

Popravljeno . Popravil Dr_Jakob
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

he,he,he....Jakob ti si faca!!! sam si pa zadel v bulp!!!

No, tako motor v garaži, povejte mi, ima 30.000km..menjal je olja , filtre, ploščice...nova baterija... Zanima me kaj bi moral še zamenjati, pregledati, da bi se brezskrbno vozil?

Mogoče veriga, pregled kakšna mora biti, ležaji nimam pojma...nisem mehanik in če imaste kakšne nasvete bi jih rad prebral...

V glavnem, gori tudi lučka za servis, motor ima 40km po servisu a ga ni resetiral, eden je dodal link kako resetirati SERVICE lučko pa me zanima če je to tudi kdo v praksi naredil in če to deluje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eden je dodal link kako resetirati SERVICE lučko pa me zanima če je to tudi kdo v praksi naredil in če to deluje?

Tu si izberi "manual" za svojo Futuro, pa preberi, če to deluje, itak da :whistle: . >klik< manuals

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

he,he,he....Jakob ti si faca!!! sam si pa zadel v bulp!!!

No, tako motor v garaži, povejte mi, ima 30.000km..menjal je olja , filtre, ploščice...nova baterija... Zanima me kaj bi moral še zamenjati, pregledati, da bi se brezskrbno vozil?

Mogoče veriga, pregled kakšna mora biti, ležaji nimam pojma...nisem mehanik in če imaste kakšne nasvete bi jih rad prebral...

V glavnem, gori tudi lučka za servis, motor ima 40km po servisu a ga ni resetiral, eden je dodal link kako resetirati SERVICE lučko pa me zanima če je to tudi kdo v praksi naredil in če to deluje?

resetiral service light je najbolj simpl

(v kratkem; konektiraj pod sedezem desno dva konektorcka ( nekje poleg akumulatorja sta), daj kontakt in drzi obe tipki na armaturi kake 30 sekund. ne pozabi diskonektirat onih dveh zadev na koncu)

1. ZAMENJAJ stikalo od tacke (38€ & 50 minut dela pa verjem mi, da se splaca)

2. Menjaj ali odstrani quick connect zadevo pri bencin tanku. (jst sm dal kar cev, pa je mir, drugi kupujejo kovinske quick connect) Ce tega ne bos naredil, obstaja verjetnost, da si zacne bencin puscat... ne sprasuj, kaj se je zgodilo enemu cehu, ki tega ni naredil (se spomis prvomajskega kresa?...)

(ce se bos sam spravil to delat, pazi, da bos mel prazen tank, pa vedro za odvecen bencin - pa ne kadit zraven, a ne?? :D )

3. Ketna... ce so jo kdaj menjal, pol je kul, ce ne pa dej ti. Pa da ne bos pozabil menjat obeh zobnikov, ce bos to delal. Tega skor da ne mors sam naredit.

4. Ko bojo gume za menjat, vzemi Metzeler roadtec Z6 (ce mene vprasas je to najboljsi nakup ever - za poceni gume me pmjaj)

lezaji so verjetno okej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!