Skoči na vsebino

Aprilia 1000 RST Futura


mopedfan
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

viber_image_2022-05-04_16-41-57-108.jpg.09a506f2dfb7a578484747433793100d.thumb.jpg.d61b965ac63ec93faf6354ca90a2f105.jpg

Priporočene objave

3. Ketna... ce so jo kdaj menjal, pol je kul, ce ne pa dej ti. Pa da ne bos pozabil menjat obeh zobnikov, ce bos to delal. Tega skor da ne mors sam naredit.

Da ne pozabim: vcasih je problem dobit oba originalna zobnika pri nasih zastopnikih. tle mas link iz Anglije .. so mi poslal v 2 dneh za isto ceno oba zobnika:

http://www.biketorqueracing.co.uk/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ketna... ce so jo kdaj menjal, pol je kul, ce ne pa dej ti. Pa da ne bos pozabil menjat obeh zobnikov, ce bos to delal. Tega skor da ne mors sam naredit.

kaj ne more sam narediti? Dr.Jakob, glede na to, kakšne nasvete si delil ob pritrditvi zadnjega kolesa, si me tukaj močno razočaral....

ekola: za prvi verižnik rabiš malo loctita. za zadnji verižnik rabiš moment ključ. (ok, jakob to reši na uč + kladivo za boljši filing). za verigo sneti je dovolj fleksarca. za verigo speti pa potrebuješ specialno orodje v odvisnosti od proizvajalca verige. to je to.

a, ja, da ne pozabm: kako plastike sneti in priti do prednjega verižnika bo problem al ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj ne more sam narediti? Dr.Jakob, glede na to, kakšne nasvete si delil ob pritrditvi zadnjega kolesa, si me tukaj močno razočaral....

ekola: za prvi verižnik rabiš malo loctita. za zadnji verižnik rabiš moment ključ. (ok, jakob to reši na uč + kladivo za boljši filing). za verigo sneti je dovolj fleksarca. za verigo speti pa potrebuješ specialno orodje v odvisnosti od proizvajalca verige. to je to.

a, ja, da ne pozabm: kako plastike sneti in priti do prednjega verižnika bo problem al ne?

JA, OKEEEEEJ, sej se da. Priznam (Dr_Jakob ponizno skloni glavo).... da se da.

Ampak ... specialno orodje za spenjanje verige, loctite, fleksarica, ... a ni pri taki zadevi vseen lazje, ce gres na en servis pa das kake 20€? Gres tja, pustis motor, gres na kavo ali dve, prides nazaj, placas in se odpeljes...

meni ni do tega, da VSE sam naredim, mi je bolj pomembno, da je cimmanj komplikacij. Poleg tega pa veliko ljudi pac ni tako spretnih s fleksarico itd. in znajo naredit se vecje sranje. sem ze velikokrat videl ornk grdo popraskano zadnjo vilico od menjanja verige s fleksarico...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JA, OKEEEEEJ, sej se da. Priznam (Dr_Jakob ponizno skloni glavo).... da se da.

Ampak ... specialno orodje za spenjanje verige, loctite, fleksarica, ... a ni pri taki zadevi vseen lazje, ce gres na en servis pa das kake 20€? Gres tja, pustis motor, gres na kavo ali dve, prides nazaj, placas in se odpeljes...

meni ni do tega, da VSE sam naredim, mi je bolj pomembno, da je cimmanj komplikacij. Poleg tega pa veliko ljudi pac ni tako spretnih s fleksarico itd. in znajo naredit se vecje sranje. sem ze velikokrat videl ornk grdo popraskano zadnjo vilico od menjanja verige s fleksarico...

:rolleyes: :rolleyes: ja, ja, sej vem, jest marsikej sam nardim, pa mam zato večino tega doma. drgač ap obstaja tud orodje za trenanje ketne :whistle: pa fleksarco mirno spustiš...

ajd, dost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf mater.....Ma tolk ste me prestrašl...

Vesta kaj vidva golobčka...jst vaju bom povabu na kosilo, ker bosta z motorjem bom naredu cedevito, flexarco mam, orodje bom kupu, nadomestne dele tud, pa mi bosta to zrihtala! Mislim da je to poštena ponudba :whistle:

Drgać pa čakam homologacijo že teden dni..men se pa trga...mater...dobro da je bil dež včeraj!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf mater.....Ma tolk ste me prestrašl...

Vesta kaj vidva golobčka...jst vaju bom povabu na kosilo, ker bosta z motorjem bom naredu cedevito, flexarco mam, orodje bom kupu, nadomestne dele tud, pa mi bosta to zrihtala! Mislim da je to poštena ponudba :whistle:

Drgać pa čakam homologacijo že teden dni..men se pa trga...mater...dobro da je bil dež včeraj!

Ma dej no.

Sej je vse, kar sem napisal simpl k pasulj.

ketno pa daj vseen menjat nekam na servis. Se ne splaca kupovat orodja itd.

cedevito pa lahk prineses na roglo, vodo bomo tam dobil. :D

poklic jih vsak dan za homologacijo... bos vidu kok hitr bojo nardil :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poklic jih vsak dan za homologacijo... bos vidu kok hitr bojo nardil :D

Men so jo v Kopru založili za Z 750 ki sem ga uvozil. Čakal skoraj 1 mesec, ko sem poklical- res da sem bil vztrajen in klical vsaj 10x da sem jih dobil, mi je prijazna gospodična rekla naj ji na mail pošljem kopije papirjev. V 3 dneh potem sem imel vse doma.

Torej takoj na telefon!!! Ne bo odveč.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

o thx....takoj grem klicat...

Ej pjebi....dejte mi povedat kakšen se vam zdi zvok?? am, glede na to da ima kolega vtr 1000, in dva orng rora gor, je zvok res vrhunski...pa še dvovalc...A vi ste zadovoljni, ali vas mika eksperimetnitirati z izpuhom? Sploh še motorja dobro zalavfal nisem in že razmišljam o akrapoviču in podobnem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

o thx....takoj grem klicat...

Ej pjebi....dejte mi povedat kakšen se vam zdi zvok?? am, glede na to da ima kolega vtr 1000, in dva orng rora gor, je zvok res vrhunski...pa še dvovalc...A vi ste zadovoljni, ali vas mika eksperimetnitirati z izpuhom? Sploh še motorja dobro zalavfal nisem in že razmišljam o akrapoviču in podobnem...

Jah, futura se res ne more merit z eno VTR ali kaj podobnega. :whistle: Ma RES zelo zadusen zvok (kar je po pravici povedano prav prijetno, ko delas dolge kilometre, da ti usesa pol dol ne padejo od hrupa. :naughty: ). Ce pa mislis frajarit po mestu, pa je futura absolutno pretiha. :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin:

resitve (prebrano na AF1 forumu):

1. :wub: Probaj si iz ZDA narocit derestriktiran airbox od Aprilie RSV Mille US model... pravijo, da doda kakih 5-8 konjev in "pravi" zvok. stane pa okoli 60$ +postnina. Torej cheap in efektivno.

2. :wub: H-pipe za Futuro se da dobit samo se rabljen, ker so jih nehal delat. Se jih pa da kdaj pa kdaj dobit na ebayu, sam mors zadevi sledit. Pa stanejo okol 600$ +. Torej veliko denarja za veliko "muzike"

3. :wub: Ce dodas na H-pipe se kaka 2 ornk rora (ponavadi se vzame od Hayyabuse ali pa kaj Akrapovicevega od RSV), ti bodo pa z vsem tem usesa krvavela. Pa verjetno tudi denarnica, ko ti bodo smrkci tezil za homologacijo.

Skratka, DA SE. Ampak potem pozabi na lezerno pohajkovanje 500km+ na dan (razen z usesnimi cepki)

Ce mene vprasas, se splaca edinole derestriktiran airbox, da tut masina zadiha s polnimi pljuci. Jst sm ze narocu, cakam da dobim.

Lp j

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce mene vprasas, se splaca edinole derestriktiran airbox, da tut masina zadiha s polnimi pljuci. Jst sm ze narocu, cakam da dobim.

Lp j

Ko dobiš pofotkaj in prlimaj da se vidi razliko. Poročilo pa tudi sledi ko boš stestiral.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko dobiš pofotkaj in prlimaj da se vidi razliko. Poročilo pa tudi sledi ko boš stestiral.

lp

U bistvu sem enega ze narocil in dobil iz nemcije. pa ni bil taprav. je bil samo standarden od EU future razrezan, da je imel luknjo v sredini. tistega tut se nisem probal. bom pa zdej reku kolegom iz AF1 ce mi kupijo in posljejo. oni jih imajo tam na tone.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce mene vprasas, se splaca edinole derestriktiran airbox, da tut masina zadiha s polnimi pljuci. Jst sm ze narocu, cakam da dobim.

Lp j

zakaj pa nisi sam naredil? mam jest odprto pa ti povem s prve roke, da je +konjev natega, ravno tako zvok ni nič bistveno drugačen. pa mislim, da ti tudi airbox od mile ne bo pomagal, ker ima mile drugačen dovod zraka do airboxa.

Popravljeno . Popravil RSTDRIVER
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj pa nisi sam naredil? mam jest odprto pa ti povem s prve roke, da je +konjev natega, ravno tako zvok ni nič bistveno drugačen. pa mislim, da ti tudi airbox od mile ne bo pomagal, ker ima mile drugačen dovod zraka do airboxa.

EJ, uno zrezano mam se vedno doma. Pa me res ne mika, da bi jo gor dal. Tisto original derestriktirano pa mi bojo poslal fantje if AF1, ko jo bojo nasli. Tista pa pravijo, da deluje.

Kaksno odprto pa mas ti? zrezano al uno originalno?

pa mislim, da ti tudi airbox od mile ne bo pomagal, ker ima mile drugačen dovod zraka do airboxa.

Jah, kolikor je meni znano, ni popoln fit, ampak moras cist mal predelat, da sede not. Malo ima krajse stranse cevi in jih podaljsas, pa grlo ima tut majcken sirse, in se ga da mal extra stisnit. Bomo vidl. Bom povedu, ko dobim. Zna pa se trajat.

lp j

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Huh.....sreča da sem broke :rolleyes:

Ma tak prede ko mucka ta aprilia...sej je cool...sam vprašal sem če je že kdo kaj menjal, glede na same konje ali pa da bi kaj sam predeloval pa niti razmišljal nisem...

Kolk sem bral na tistem af1 forumu, to potegne še par zadev zraven ne sam menjava tega airboxa! No sej..nima veze..

sam kaj so se tako lepo na vsakem motorju zasveti akrapovič in to tak super izgleda!

Ali je pa samo v moji glavi da motor ni motor brez akrapoviča!

Mislim da sem nekaj podobnega videl pri superšportnem ducatiju...996ss ...nisem ziher...

Ta motor ima tudi speljan izpušni sistem pod sedežem, in zadaj full hudo izgleda...pa še zvok je kar .....malo AC-DC jevsko!!!

He,he...Homologacija je prišla:)

jupiii....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

EJ, uno zrezano mam se vedno doma. Pa me res ne mika, da bi jo gor dal. Tisto original derestriktirano pa mi bojo poslal fantje if AF1, ko jo bojo nasli. Tista pa pravijo, da deluje.

Kaksno odprto pa mas ti? zrezano al uno originalno?

zrezano? ne, originalni airbox z odstranjenim notranjim delom, tistim s katerim je v bistvu zmanjšan premer luknje. pa za to ni bilo nobene potrebe po rezanju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@DR.Jakob: šele sedaj sem pogledal, kaj ti prodajajo amerikanci. moj dovod zraka je že v originalu precej širši od tistega na slikah AF1 in ga sploh nisem spreminjal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zrezano? ne, originalni airbox z odstranjenim notranjim delom, tistim s katerim je v bistvu zmanjšan premer luknje. pa za to ni bilo nobene potrebe po rezanju.

Snorkel mam jst se vedno. Ko dobim povecan intake, gre tut snorkel dol.

@DR.Jakob: šele sedaj sem pogledal, kaj ti prodajajo amerikanci. moj dovod zraka je že v originalu precej širši od tistega na slikah AF1 in ga sploh nisem spreminjal.

Ne, tvoj dovod zraka je isti kot na slikah standardnega. Je sam un derestriktiran TOK vecji.

Skratka, ce das skupaj odstranjeni snorkel pa povecan dovod zraka, naj bi imel full boljsi zvok in par konjev vec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje se da dobit tisti spodnji del ki pride pod airboxem??? Me mal mika :)

A tista cevka v airboxu pod filtrom kej vpliva sama po sebi? Kako se čuti če samo tisti del odstraniš???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prvo si tole poglej:

http://www.apriliaforum.com/forums/showthr...ght=restriction

Kje se da dobit tisti spodnji del ki pride pod airboxem??? Me mal mika :)

http://www.af1racing.com/store/Scripts/pro...p?idproduct=754

tale je od AF1, najde se pa se kje drugje na netu. Po ebayu pa zadnje case nic, ker so jih vse pobrali.

http://www.aprilia-spares.com/index.php

stevilka dela je : AP8138555

A tista cevka v airboxu pod filtrom kej vpliva sama po sebi? Kako se čuti če samo tisti del odstraniš???

Pravijo, da se cuti, ce jo odrezes stran. Sploh pa naj bi se cutilo, ce celotni zadevo vzames vse skup ven, da nastane vecja luknja.

LP j

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobre stvari naj bi bile boljsa odzivnost, vecja moc in boljsi zvok.

Slabe pa: hitreje se ti filter umaze, poraba se nekoliko poveca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobre stvari naj bi bile boljsa odzivnost, vecja moc in boljsi zvok.

Slabe pa: hitreje se ti filter umaze, poraba se nekoliko poveca.

Poraba se poveča? Hmmm, me ne mika več kej dosti :whistle:

Kolko vam kej pijejo vaše Futurce? Ko greste kam na daljše umirjene fure? Sami, v dvoje???

Meni pije okoli 6,5 ali sam ali v dveh, na manj je ne spravim. Pa niti je ne teram na obrate... tam med 3 in 4k.

Pa kolko naredite s polnim tankom? Osebno nisem še presegel meje 250. Kolko traja rezerva? Koliko litrov?

Sprašujem namreč, ker se odpravljam na daljšo pot pa me mal skrbi :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poraba se poveča? Hmmm, me ne mika več kej dosti :whistle:

Kolko vam kej pijejo vaše Futurce? Ko greste kam na daljše umirjene fure? Sami, v dvoje???

Meni pije okoli 6,5 ali sam ali v dveh, na manj je ne spravim. Pa niti je ne teram na obrate... tam med 3 in 4k.

Pa kolko naredite s polnim tankom? Osebno nisem še presegel meje 250. Kolko traja rezerva? Koliko litrov?

Sprašujem namreč, ker se odpravljam na daljšo pot pa me mal skrbi :)

Men izpod 7 še ni šla. Sam ali v dvoje, pa tud če se probam res brzdat z desnico. Jebi ga litr je litr.

Za rezervo nimam pojma, jest tankam pr dobrih 200km ker tud jaz rabim pou litra vode takrat vase zlit.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men izpod 7 še ni šla. Sam ali v dvoje, pa tud če se probam res brzdat z desnico. Jebi ga litr je litr.

Za rezervo nimam pojma, jest tankam pr dobrih 200km ker tud jaz rabim pou litra vode takrat vase zlit.

lp

Ja, je res... liter je liter. Sam je pa 7 litrov na 100 km vseen mal velik. Jst tankam po 250km, najvec do zdej sm mel 270 (me je blo ze mal strah...), tankam pa vedno vsaj 98, najrajs pa OMV 100. Se mi zdi, da je na 95 prevec cukanja itd, pa se poraba se poveca. Res pa je, da ni razlike 1 ali 2.

Lp j

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7???

Jaz sem se že bal, da je z mojo Futurco kej narobe (Primerjal sem s TDM 900 od očeta, ki pije SLABIH 5 - okoli 4,8)

Hvalabogu :kva2:

Glede tankanja pa tudi js tankam 100 oktanskega, ker ko tankam 95 motor ne prede tko lepo, vsaj tak občutek imam.

No glede na to da ima rezervoar 21L in pri porabi 6L (optimistično gledano) moram naredit 300+ km.

Mimogrede, a pri vaših Futurah števec goriva pada od samega začetka? Ker meni kaže FULL do enih 130km, pol pa pada po 2L na vsakih 10 km. No ko pade na 12L natankam v rezervoar 9 litrov, kar se nekako ujema s polnim tankom a vseeno me mal moti začetno odštevanje in pol pride dokaj hitro do rezerve.

Dr.Jakob: Kolko pije tvoja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!