Skoči na vsebino

Začetnik na 125 ccm motorjih


tomos racer

Priporočene objave

pozdravljeni,

sem čisti začetnik na 125 ccm motorjih, sem pa prevozil že ogromno kilometrov z raznimi automatiki, skuterji... (50 ccm).

čez čez dobre 3 mesece bom star 16 in ker mi do takrat seveda manjka manj kot pol leta, sem se odločil da v avgustu začnem s teoretičnim delom izpita. zanima me ali lahko pred 16 letom odpeljem tudi že 22 ur vožnje, izpitno pa novembra ko bom dopolnil 16 let ali na cesto ne smem pred dopolnjenim 16 letom. zanima me še kakšne izkušnje imate z avtošolama šmarca in varnost ljubljana?

no sedaj pa še glede motorja. razmišlam bolj o kakšnem supermotu in nakedu lahko tudi sportu, želim zanesljiv in zmogljiv motor, ki me ob kakšnih daljših turah ne bo pustil na cedilu. kar se tiče znamk nisem izbirčen vendar pa če bi bilo možno bi najraje imel yamaho, aprilio, hondo; važno le da ni kitajc in da poleg tega še dobro izgleda.

kupil bom rabljen motor gledam pa letnike med 2007-2012, budget pa je cca. 1500€.

sicer pa sem gledal nekaj takega:

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=5955122 yamaha xt 125

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=6258939 aprilia rs 125

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=6244574 yamaha ybr 125

zanima me kaj mi kot začetniku svetujete?

motor bi uporabljal za krajše vožnje (za v šolo...) in tudi daljše ture (slovenska, hrvaška obala...)

se opravičujem za dolg post.

sicer pa že v naprej hvala za odgovore

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za 1500€ boš težku dobu kaksn dobr motor za 2.500 pa se že dobi kaksna aprilia rs pa yamaha yzf125 pa kaksn

za 1500 ti svetujem Tomos SM 125 isto k yamaha xt

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pol leta pred dopolnjenim 16. letom, lahko začneš opravljati izpit, le ko dopolniš 16 let, še odpelješ glavno vožnjo in imaš izpit.

Glede motorja pa aprilio tega letnika nikoli ne boš dobil za 1500€, kvečjemu za 2000, pa še to je res minimum.

Yamaha xt pač en spodoben motor, vendar ni to zmogljiv motor, lahko se pa pelješ čisto normalno tam nekje do 100, potem je pa že kriza. Glede ybr, če ti je všeč, je dober motor, predvsem nepokvarljiv, lahko pa tudi še pogledaš za hondo cbr125.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

treba je vedeti da pravtako kot vsem stvarem tudi motorjem cena v 3,4 ali več letih zelo pade.

sem malo pogledal po netu, za ta denar dobiš kar soliden avto letnika cca. 2005.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Priporočam ti YBR ali XT (enak motor), saj so to praktično neuničljive mašince z 3L porabo. Sam sem imel YBR in je bil odličen motorček, pa tudi s svojim budgetom boš dobil dobro ohranjen motor, saj le-ti nimajo visoke cene ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam se bolj nagibam k sport modelom, ybr sem dal bolj za primerjavo. xt pa mi je sicer všeč, ampak je nekdo omenil da ni najbolj zmogljiv, ker pa bi šel rad tudi na kakšno daljšo turo bi rad motor s katerim lahko brez problema grem na avtocesto. morda kakšna alternativa ybr-ju?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta dva motorja sta primerna za potovanja zaradi poceni vzdrževanja, neuničjivega motorja in majhne porabe, res pa je, da se špas ustavi pri cca 110km/h. Kakšnih 2t sportiv (RS 125), ti za potovanja odsvetujem. Alternativa je še Yamaha YZF 125R (končna cca 130km/h).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa honda cbf 125, ta mi je od naked-ov še najlepša. našel sem eno zelo poceni na (Zbrisano! Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.), vendar je okvara na direktnem vbrizgu goriva. koliko menite da bi prišlo popravilo le tega, ker cena je res nizka in tudi če bi bilo popravilo 200,300€ ali še kakšen evro več, bi bil ta motor veliko cenijši od vseh ostalih.

kaj menite?

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=6264274

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz nebi kupoval pokvarjenega motorja.

Po avtocesti se je za moje pojme brez veze vozit - užitek so ovinki, ne pa ravnina. Če govorimo o 125-kah, pa sploh. Razne 2t mašine, kot je npr. Aprilia RS, tako ali tako ne smeš predolgo turirat na take obrate da bi se nekako spodobno vozil po avtocesti, kaj 4t pa že težko doseže 130km/h.

Če gledaš cbf 125, mogoče poglej še Honda Varadero?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kar se hitrosti tiče bi bil pa zadovoljen s končno cca. 110-115 km/h, pri motorju ki je v originalnem stanju, potem pa kakšen boljši izpušni sistem, in pa verjetno kit (minarelli 180cc), v naslednjih letih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot alternativo ti še mogoče predlagam hypsoung gt125 comet. Trenutno ga ni nobenega več na netu, ampak ga imam jaz, pa v tem mescu ni bilo nič narobe, tudi slišal nisem kakšnih slabih govoric o tem motorju.

Končna je nekje 115-120

Popravljeno . Popravil whiteghost
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ampak, hyosung je kitajc, in tudi če ti nimaš težav jaz tem motorjem ne zaupam. raje kupim 10 let staro yamaho kot novega kitajca, res pa je da je cena novega hyusunga verjetno veliko nižja od npr. yamahe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prva napaka. Hyosung je korejc. Poleg tega pa, bo vsak motor crknil, če ne boš skrbel za njega (redno menjavanje olja, filtri...).

Razni motorji, kot so honda cbf npr. ali yamaha xt, tomos sm imajo podobno ceno kot hyosung, speravi ne več kot 3000€.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam, še eno vprašanje, ki se tiče višine. ti motorji, predvsem yamaha xt125x, imajo precej nizko višino sedeža (820mm), menite da bi bilo lahko vožnja bolj neudobna zaradi moje višine cca. 182cm?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kar se hitrosti tiče bi bil pa zadovoljen s končno cca. 110-115 km/h, pri motorju ki je v originalnem stanju, potem pa kakšen boljši izpušni sistem, in pa verjetno kit (minarelli 180cc), v naslednjih letih.

Najprej rečeš, da bi ga imel tudi za daljše ture, zdej bi pa kar kit gor dal? Če si se (kot si rekel) dosti prevozil z mopedi veš kako je s kiti in tem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vem kako je s kiti ja. nisem rekel da bom res dal kit gor, samo na glas sem razmišljal o tem. zagotovo bom menjal le izpuh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vem kako je s kiti ja. nisem rekel da bom res dal kit gor, samo na glas sem razmišljal o tem. zagotovo bom menjal le izpuh.

Tudi to ti odsvetujem. Izpit A1 kategorije je namreč do 15 KM. In če ma motor tok že v originalu, potem ti da pa še izspuh nekaj moči boš presegel teh 15 KM. Brezveze raskirat, ker te da modri mož brez problema na test. Pa tudi če ne bi presegel 15 KM rabiš homologacijo.

Popravljeno . Popravil MožatiMiha
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

motorji ki jih gledam imajo med 10-12 konjev. seveda pa gledam avspuhe s homologacijo. glede izpuha nimam želje da mi znatno poveča moč ampak bolj da ima dober zvok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js mam yamaho xt 125r in sem zelo zadovoljen z njo. Imam izpušni lonec leovinche in je homologiran na motorju. Ima zelo lepši zvok in malo pridobi tudi na moči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolikšna pa je končna hitrost? in kako je z višino sam sem velik 182 cm, kaj misliš je to preveč za ta motor?

kako se motor obnese na daljših vožnjah?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z motorjem sem zelo zadovoljen nimam nobenih težav tudi za dalša potovanja. Končno ima pa nekje 120km/h. Z višino tudi ni težav se včasih tudi kaki moji prijatelji ki so večje postave brez težav peljejo. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z motorjem sem zelo zadovoljen nimam nobenih težav tudi za dalša potovanja. Končno ima pa nekje 120km/h. Z višino tudi ni težav se včasih tudi kaki moji prijatelji ki so večje postave brez težav peljejo. ;)

xt125r leti 120kmh ?? mogoče 110kmh ;)
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!