Skoči na vsebino

Začetnik na 125 ccm motorjih


tomos racer

Priporočene objave

Lepo..spretno..pretkano si to vrinu noter. :D

 

Jebi se ti malo. :D Bom v bodoče bolj prijazen, da mi boš ceno spustu :$ 

 

 

Ce rabis supermoto mas res veliko izbire kot mas 4taktne yamaha wr pol mas yamaho xt ki je bol poceni varjanta (ni lep motor usaj za moj okus),mas hondo 4taktno 125 model tocno nvem,mas husqvarno 125 4 taktno pa ktm duke 4 takten,tomos je tud 4 takten in ga dobis rabljenega zelo poceni(okol 1.000€), in se ta moje pojme najbolsi 125 4taktni motor je honda hm 125 derapage res je odlicen. cena pa je use tam od 3.500 do 4.500 pribl. Rabljeno pa odvisno od letnika ampak vecina je tam od 2.000 pa do 3.200 razen tomosi zo zelo poceni

Ce pa zelis mal bol sposoben motor pa mas 2taktne masine kot so husqvarna sms 125, ktm exc 125,tm 125, aprilia sx 125,honda hm 2takten model

To so pa mototrji ki so bolj naviti od 4taktnih pa pijejo ti 1x vec kot 4 taktno pa se vec servisou je z njimi tko da najbolse da se za 4taktno odlocis pa si pol kasneje kupis tezji motor :)

 

EXC supermoto modela serijsko ni, pokaži mi Tomose za jurja. :) Poraba ja 4× večja, ne sam enkrat. Tomos pije 3 litra, Honda HM pije ob dobrem dnevu 15 litrov. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

EXC supermoto modela serijsko ni, pokaži mi Tomose za jurja. :) Poraba ja 4× večja, ne sam enkrat. Tomos pije 3 litra, Honda HM pije ob dobrem dnevu 15 litrov. :D

 

EXC jih v italji dobis predelanih v supermoto kr precej serisko ga res ni ampak jih je res dosti mogoce pri nas niti ne vem pa da je biu en al dva tudi na avto.net pred leti 

dobro glih od useh ki sm nasteu si najdu ti unga ki pije se 1x vec ko ustali 2taktni xD

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=7192174

EVO TOMOSA ZA 750€ :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

 

Pa kakor je razvidno je motor za pisto predelan, je pa res da se ga da uštimat za cesto tko da ko nakonc zračunaš še vso elektriko ki jo potrebuješ pa maska itd.. si lih nekje okrog 1000€ kakor je budacki reku.. skoraj ni Tomosa pod jurja :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kakor je razvidno je motor za pisto predelan, je pa res da se ga da uštimat za cesto tko da ko nakonc zračunaš še vso elektriko ki jo potrebuješ pa maska itd.. si lih nekje okrog 1000€ kakor je budacki reku.. skoraj ni Tomosa pod jurja :)

 

resres sam sm glwedau js pozimi pa so ze bli za 1.200 tudi 

sm se mal zmotu ker zdej so 1.600€ usi ups

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Da ima r125 5l/100 porabe je mal bosa, tok ma moja TDM 900 jebemti.

R125 ima med 80-100 mpg (google it), kar se prevede med 2-3l/100km, če ga res goniš kot največja budala prideš do 4l.

Nimam ga še zadosti dolgo, da bi lahko potrdil iz lastnih izkušenj, ampak recimo da zaupam statistikam na netu.

 

Je pa ZELO res da ti bo 4t 125cc hitro dolgočasen ratal, še posebej če ti bo edini motor. Jaz imam v garaži r125 in tzr 125 in je razlika precej očitna.

Stara objava ampak useen... Pravš da je bosa? Men žre okol 11-12l na 100km (če ma motor dobr dan)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stara objava ampak useen... Pravš da je bosa? Men žre okol 11-12l na 100km (če ma motor dobr dan)

 

Potem je nekej narobe z motorjem, ker so to res ene najbolj varčnih 2 taktnih mašin (rotax 122). :) HMjka mi ni tok pila pa je mela 2× več konjev, ok na kšnem racelandu se je znalo obrnt do 15, pa na Gorjancih v hrib tudi. :)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne me strasit da je se kej narobe k je motor ze 3 tedne na servisu. 25. bo minil 1 mesc

Popravljeno . Popravil Žan96
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne me strasit da je se kej narobe k je motor ze 3 tedne na servisu. 25. bo minil 1 mesc

ja dobr no, če si vozu offroad pa kšn res jeben klanc s kšnimi res jebeno slabimi gumami....bi znalo spit tut tolk. Tut kšna mestna vožnja bi znala bit okrog 10...zdej če pa ti normalno pije 12 litrov...se mi pa tole zdi preveč.

 

9mihc1 pred 1 leto

@DzVlado94 fuel consumption is around 6/100km so around 16km/l (edn od uporabnikov odprte)

Kaj je pa narobe z mopedom?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo bat? Oziroma kako misliš bat? Je odlomilo kakšen kos in ga vrglo med cilinder in bat? Kateri letnik je tvoja Aprilia?

 

Upam, da prideš čimbolj poceni skozi :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A na tehničnem nič ne pregledajo moči od 125 4t?

k 50ke pregledajo od prednga do zadnga kolesa =)

Ne, ne pregledujejo. pa itq redkoker 125 4t ima dejansko več, kot pa 15 konjev :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letnik 2008. Cilinder ma 3 centimetrsko prasko v spodnem delu. Bat je zagrabil. Cena okol 800€ ampak to s starimi deli. Najverjetnej bo motor sou v prodajo po delih, uzeu bom pa ktma. Mogoce kdo ve kok pride delovna ura na OPS?

Popravljeno . Popravil Žan96
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 let pozneje...

Pozdravljeni!

Star sem 15,5 let in imam veliko zeljo da si kupim motor.Visok sem 174cm in tezek 80kg.Imam veliko zeljo da si kupim 125ccm motor ampak glede na to da nikoli prej nism imel motor nevem ce je to dobra izbira.Nevem ce je boljse kupiti prvo mogoce kaksnega piaggota od 50ccm in potem k bom str 16 narest izpit in si kupit 125ccm.

Prosil bi na odgovere in dobre nasvete od izkusenih motoristev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, ms1974 pravi:

.Nevem ce je boljse kupiti prvo mogoce kaksnega piaggota od 50ccm in potem k bom str 16 narest izpit in si kupit 125ccm.

Prosil bi na odgovere in dobre nasvete od izkusenih motoristev.

Vidiš,da veš...Policaji bi bli sicer veseli,ce bi zdaj kupo saj ga brez izpita registrirat ne moreš....

Pač odloči se...ali 125 brez registracije in kup poloznic ali 50 in po predpisih .....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej vejrento nimaš AM kategorije, torej bi moral delati izpite tudi za 50CC do 50 km/h. če si mislil tiste skuterje do 25km/h je brezveze. Prva stvar ki mi jo je rekel inštruktor v avtošoli za motor "pozabi kako se vozijo skuterji".

Tako da potrpi še 0,5leta, potem v avtošolo, oziroma sedaj šolo vožnje, tam boš tudi ugotovil lahko kakšen tip motorja ti paše, brez izkušenj in brez dosti znanja o motorjih je kupit "nekaj" laho malce brezveze. 

V avtošoli boš verjento dobil za vozit kakšen "nejked" torej YBR, CBF 125, potem pa boš videl ali bi raje športno vožnjo ali čoper. Tako da to poletje še bicikl bo najbolj pametno.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Jaz imam eno vprašanje glede motorja ki sem ga pred kratkim nabavo. Kupil sem KTM duka 125ccm, letnik 2017. Motor je čisto nov in ima 3 prevožene kilometre. V 6. prestavi sem lahko dosegel končno hitrost 78 km/h. Vem da lahko tak motor doseže hitrost 120km/h in me zanima, če je slučajno blokiran in če se blokada odstrani pri 1000km oz. prvem servisu... Prosim za pomoč in odgovore.... Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 40 minutami, Tjaž Starovasnik pravi:

 V 6. prestavi sem lahko dosegel končno hitrost 78 km/h. 

Prvih 1000km ne do konca tiscat...zaradi takih kot si ti jo tudi dajo not....

Divjak!!!!

  • Všeč mi je 1
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa vozis malo bolj kot za APN , par km in potem bo drugo leto šel super nasljednjih 300 h

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, sesir pravi:

Prvih 1000km ne do konca tiscat...zaradi takih kot si ti jo tudi dajo not....

Divjak!!!!

Hvala za odgovor sesir... Ne me jemat narobe, nisem divjak in se dobro zavedam kaj pomeni biti pameten udeleženec na cesti. Preprosto sem dobil priložnost na eni izmed bližnjih cest, ki je bila totalno prazna... (dolžina ceste je prbl 2km (čista in pregledna ravnica). Vem da je do prvih prevoženih 1000km priporočljivo šparat z mašino in ne vozit na večji količini obratov. Zanimalo me je samo glede blokade, ker sem pričakoval bistveno večjo hitrost na začetku... Lep pozdrav...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Tjaž Starovasnik pravi:

Hvala za odgovor sesir... Ne me jemat narobe, nisem divjak in se dobro zavedam kaj pomeni biti pameten udeleženec na cesti...

Objesnes...nedorasencek...nocem zalit vec...ne gre se da si DIVJAK ker si pelu 78 pac nisem hotu uporabit zaljivih besed!

Ne tisci mopeda vsaj 1000km!!!! Sploh,ce bi se potem rad se naprej vozil brez problemov!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!