Skoči na vsebino

Začetnik na 125 ccm motorjih


tomos racer

Priporočene objave

wr sem jaz prvo hotel nabavit dokler nisem videl cene :(:D wr se mi lep zdi :) poglej na yt posnetke kaj delajo z njimi boš videl kaj zdrži... sicer pa wr125x, ne bi smel meti problema z njim, pa še visok je :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

problem je ker noben prijatelj nima, takega motorja (supermoto, enduro, naked.. .), imajo yzf 125r, cbr 125... vsi majo sporte, in zato ne morem sprobat tega kar bi jaz imel, njihove sporte sem že sprobal in mi je všeč (še najbolj yamaha), ampak pač na dolge relacije verjetno ne bo šlo. velik sem cca. 182, tako da so nekateri motorji mi kar malo majhni. odločam se itak samo med supermotom in nakedom, vozil bom pa 99% po cesti. pač pri 2t se bojim da če bi ga preveč tiščal v obrate da bi kaj šlo v k.... .

štiritaktni so pa bolj trpežni, a bolj "leni".

bolj se nagibam k 4t nakedu, ali supermotu, ki je izrazito za cestno vožnjo. od nakeda že vam kaj bi, od supermota pa mi je v oči padel le XT, ampak sedaj imam filing da ni najboljši, glede na vaše izkušnje. kaj pa yamaha wr, ali kaj podobnega XT. aja pa pogoj je da je max. hitrost v original stanju vsaj 115-120 km/h, pa seveda raje 4t kot 2t, bolj za cesto, in da je res znan po tem da se ne kvari.

Vsedi se v avto, vzemi 500€ za aro in se odpelj do motorjev, ki so ti všeč. Pokaži denar, reci da si resen...sprobaj. Zbarantaj ceno in zaaraj :) To je pa tut to :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Al pa kup tomosa sm 125F tašnga mam jzt, dubu sm ga za 1400 dal gor akrapoviča, pa športni filter zdaj mam cca. 17kmev končna je 120-135, ( 182, 70kg ), stroškov ni preveč, pa tut za zabavo je dober ter je udoben...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Al pa kup tomosa sm 125F tašnga mam jzt, dubu sm ga za 1400 dal gor akrapoviča, pa športni filter zdaj mam cca. 17kmev končna je 120-135, ( 182, 70kg ), stroškov ni preveč, pa tut za zabavo je dober ter je udoben...

Ali misliš 17 konjskih moči, od kje pa? Moj je bil naštiman tako kot tekmovalni pa je imel okoli 13 do 15. Glede udobnosti je pa to do 100km potem pa že začenjaš počasi čutiti sedež :D, zabaven pa je ja :010

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ima en znanec tomos sm 125 replica cup, isto gor akrapoviča, in športni filter pa mu gre, če ga res stisne tam do 115 km/h. sicer hvala za predlog ampak, moja prva izbira je yamaha xt.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala vsem za pomoč, sem se sedaj dokončno odločil, da bom kupil yamaho xt 125x, ampak verjetno šele novembra, ker imam rojstni dan in bo še kakšen € padel :D . sem se pa pogovarjal s sošolcem ki je ravno naredil izpit, in ima ogledano tudi xt-jko, da če bo kupil da bom potem njegovo malce zapeljal, ker me zanima predvsem kako bo z višino, čeprav mislim da ne bo problemov s temi mojimi 182cm.

Popravljeno . Popravil tomos racer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma neve no, mi je yamaha zlo lepa, tomos je sicer 4 cm višji, vendar se nebi smelo toliko poznat, pa še tomos sm 125 nikol ne bo šel 120 km/h, z yamaho pa to nebo tak problem. tako da samo še počakam na november (tut izpit bom mel takrat narejen), potem pa prihaja yamaha xt 125x.

tomosa bi vzel samo če bi se res poznali tisti 4 cm v višini, ampak če ni blo na mopedih problema pa majo sedež visok med 74 cm-76 cm, potem tudi na xt-jki ne bo, ki ga ima na 84 cm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bolj pomembno od višine ti je verjetno razdalja med sedežem in stopalkami, v bistvu ravno to vpliva na to al gor sediš kot na hajzlu ali pa kot se spodobi :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni mus, npr. čoperji so nekateri zelo nizki, pa maš vseeno stegjene noge lahko, ker je razdalja med stopalkami in sedežem tolko večja, sicer bolj ali manj ležiš, ampak ok...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, ok čoperji. sem pogledal slike in mislim da ima tomos večjo razdaljo od tal, tako da ima verjetno manjšo razdaljo med sedežem in stopalkami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mhm :grim

Ti mat

ja, ok čoperji. sem pogledal slike in mislim da ima tomos večjo razdaljo od tal, tako da ima verjetno manjšo razdaljo med sedežem in stopalkami.

A po slikah si to ocenil? Kam gre ta svet :)

4 taktni 125 supermoto ne bo šel, originalen, nikoli 135. Če boš menjal prestavno razmerje, izpuh, elektroniko,odmično, cilinder...takrat MOGOČE :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja števec je do 120, ampak ne verjamem da bo kazalec na tomosu kdaj prišel do tja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti mat

A po slikah si to ocenil? Kam gre ta svet :)

4 taktni 125 supermoto ne bo šel, originalen, nikoli 135. Če boš menjal prestavno razmerje, izpuh, elektroniko,odmično, cilinder...takrat MOGOČE :)

saj nisem rekel za original. menjan izpuh, športni filter...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj nisem rekel za original. menjan izpuh, športni filter...

S filtrom ne pridobiš ničesar, izpuh ti da kak procent, se pravi...mogoče 0.4konja :D

Če rabiš večjo hitrost kupi sport ali touring. Tud od kolega CBR 125 gre 145 po njegovih besedah...meni v avtu pa kaže 115. :) Kok se je zlagau on in kok se je zlagau števec pa ne vem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S filtrom ne pridobiš ničesar, izpuh ti da kak procent, se pravi...mogoče 0.4konja :D

Če rabiš večjo hitrost kupi sport ali touring. Tud od kolega CBR 125 gre 145 po njegovih besedah...meni v avtu pa kaže 115. :) Kok se je zlagau on in kok se je zlagau števec pa ne vem.

Tvoj števc za enih 5-10 km/h, on pa za lepih 20-25 km/h ;) Ampak v končni fazi sta oba lažnjivca :Pkot drugi lažnjivec je mišljen števec, ne ti, da ne bo pomote ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Da nebom odpiral nove teme bom kar tu napisal.

Kakšna je bistvena razilika med xt125 r in xt125 x. Če prav razumem je eden enduro, drugi supermoto?! Kakšne pa so razlike v sami zgradbi/opremi motorja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa amortizerji? so isti ali so pri endurutu nwm bolj kvalitetni, mehkejši/bolj trdi... ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!