Skoči na vsebino

Tekočina izteka - kaj je to?


Priporočene objave

Zdravo!

Ima kdo idejo kaj mi pušča?

Ne gori nobena opozorilna lučka, motor se ne pregreva, vse deluje normalno, le lužico imam ko stoji nekaj časa.

Nisem ravno mehanik, edino kar vem je, da ne pušča klima, ta mi deluje ok :kva2:

Motor: MP3, 400.

lpM

post-25066-0-63208600-1343658088_thumb.jpg

post-25066-0-92698700-1343658104_thumb.jpg

post-25066-0-42876500-1343658122_thumb.jpg

post-25066-0-98346500-1343658146_thumb.jpg

post-25066-0-32016500-1343658163_thumb.jpg

post-25066-0-62137400-1343658182_thumb.jpg

post-25066-0-77897300-1343658196_thumb.jpg

post-25066-0-08141200-1343658215_thumb.jpg

post-25066-0-28788800-1343658246_thumb.jpg

post-25066-0-40331000-1343658264_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok. Najbrž je potrebno popravilo...

Morda ves koliko stane in koliko casa traja?

Hvala,

F

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je bolez poleg elektrike pri Italjanih, sem jih že menjal ducat tako da ne bodi presenečen da si edini.

Strošek ni velik le vredo je treba naredit da se ne ponavlja. Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok. Najbrž je potrebno popravilo...

Morda ves koliko stane in koliko casa traja?

Hvala,

F

Najprej demontiraj potem boš šele videl ali pušča samo tesnilo ali pumpa,kajti če boš dobro pogledal boš videl,da ima pumpa nekje spodaj luknjico takoj za teflonskin tesnilom in če pušča teflonsko tesnilo potem teče pri tej luknjici ven tako, da nepride hladilna tekočina v ležaje črpalke v tem primiru,če je pri tej luknjici mokro je potrebno pumpo komplet zamenjat.Sicer pa zamenjaš samo tesnilo,očistiš kupiš novo tesnilo in namažeš z tesnilno maso Permatex dobiš ga v trgovinah z avto deli v Nm npr. Turbo šop Ljubljanska cesta !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morda tudi le tesnilo pumpe, (poišči service manual in poglej, kako je sestavljena - morda se da le tesnilo zamenjati), če pa strošek nove ni ravno pogreb, je to najenostavnejša rešitev.

Mimogrede, taka pumpa je potencialno nevarna, da te kadarkoli pusti na cedilu in zaribaš motor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo fantje

Tudi jaz imam podoben primer......

samo da pri meni sem pa opazil, da je tekočina malo iztekla skozi tisto luknjico na bloku motorja pri vodni pumpi.

Jaz sicer nimam cevke za iztek ampak samo luknjico. Malo je izteklo na tla, sedaj je pa čisto suho in ne teče več.

Okoli pumpe je vse suho samo skozi luknjico je odteklo - zakaj je sploh ta luknjica?

Kaj je pa pri meni narobe oz. kaj sledi?

lp iz notranjske

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo fantje

Tudi jaz imam podoben primer......

samo da pri meni sem pa opazil, da je tekočina malo iztekla skozi tisto luknjico na bloku motorja pri vodni pumpi.

Jaz sicer nimam cevke za iztek ampak samo luknjico. Malo je izteklo na tla, sedaj je pa čisto suho in ne teče več.

Okoli pumpe je vse suho samo skozi luknjico je odteklo - zakaj je sploh ta luknjica?

Kaj je pa pri meni narobe oz. kaj sledi?

lp iz notranjske

Če se je to dogajalo v največji vročini pol je motor zašvical :slap: in sedaj, ko so temperature padle je vse ok :OK: .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo fantje

Tudi jaz imam podoben primer......

samo da pri meni sem pa opazil, da je tekočina malo iztekla skozi tisto luknjico na bloku motorja pri vodni pumpi.

Jaz sicer nimam cevke za iztek ampak samo luknjico. Malo je izteklo na tla, sedaj je pa čisto suho in ne teče več.

Okoli pumpe je vse suho samo skozi luknjico je odteklo - zakaj je sploh ta luknjica?

Kaj je pa pri meni narobe oz. kaj sledi?

lp iz notranjske

Tam je varovalka za iztek antifriza da ne pride v motor med olje pa čeprav je še eden semenring vmes, tebi pa popušča keramični del na pumpi in semenring na osi katera zarjavi,(slaba kvaliteta materjalov ) zato pri menjavi zamenjam vse v kompletu z bolšimi materjali ter osjo in je potem mir. Lp.

Popravljeno . Popravil x raider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zahvaljujoč X-raiderju je motorček sedaj ponovno brez skrbi na cesti, da ne govorim da je še pomlajen in prenovljen z ustreznimi novimi servisnimi deli da bo mir naslednjih 5000km.

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zahvaljujoč X-raiderju je motorček sedaj ponovno brez skrbi na cesti, da ne govorim da je še pomlajen in prenovljen z ustreznimi novimi servisnimi deli da bo mir naslednjih 5000km.

Hvala!

Ni kaj se zahvaljovat, važno je da si ti zadovoljen in da motor teče kot je treba, ostalo je bistvo da ostane vse v prijateljstvu !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala obema za odgovor.

Ampak še sedaj ne vem ali bo slej ko prej spustilo vodo ali je bilo to samo trenutno zaradi pritiska ali vročine

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo fantje

Tudi jaz imam podoben primer......

samo da pri meni sem pa opazil, da je tekočina malo iztekla skozi tisto luknjico na bloku motorja pri vodni pumpi.

Jaz sicer nimam cevke za iztek ampak samo luknjico. Malo je izteklo na tla, sedaj je pa čisto suho in ne teče več.

Okoli pumpe je vse suho samo skozi luknjico je odteklo - zakaj je sploh ta luknjica?

Kaj je pa pri meni narobe oz. kaj sledi?

lp iz notranjske

Ta luknjica je SAMO zato,da hladilna tekočina,ki jo spusti TEFLONSKO tesnilo nebi prišla v ležaje črpalke sepravi,da če malo pušča se še vedno lahko pelješ in ti črpalka nezariba ! To teflonsko tesnilo je neke vrste semering,ki tesni vrtenje vodne črpalke in zdrži višje temperature kot guma se maže in hladi z vodo ! To tesnilo (teflonsko) lahko začne puščati vsled kake nečistoče v sistemu in ko npr. smet,ki je prišla vmes iztroši se tesnilo spet samo prilagodi in več nepušča.Ni pa rečeno, da se to nebo ponovilo zato občasno(ko greš na daljšo vožnjo)prekontroliraj, če še tesni kajti ponavadi v vožnji nezačne puščat ampak vedno, ko se motor ugasne tekočina je še vedno pod pritiskom celo naraste ! !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...

Tam je varovalka za iztek antifriza da ne pride v motor med olje pa čeprav je še eden semenring vmes, tebi pa popušča keramični del na pumpi in semenring na osi katera zarjavi,(slaba kvaliteta materjalov ) zato pri menjavi zamenjam vse v kompletu z bolšimi materjali ter osjo in je potem mir. Lp.

 

Imam enak problem (Atlantic 500 Sprint). Ali bi lahko kdo napisal kje se dobi ta komplet in ceno?  

 

lp,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

zdravo

 

si bom sposodil temo da ne bom preveč smetil. zdej med zimskim spanjem sem opazil v garazi par kapljic podobnim olju. gre se za yamaho xmax 250 2008.

 

zdej ko sem se mal sklonu spodi sem uspel eno sliko narest pa če se komu kej sanja kaj bi bil problem preden bom do prvega serviserja spomlad šel, da bom mal pripravlen kaj kej pričakovat-zraven pa seveda redni servis naredit. drugače pa olja ne zmankuje v mašini saj ne toliko da bi blo zelo opazno je pa možno da kej dalj časa že problem delalo samo nisem opazil. zgleda pa vsaj tako da odteka od šraufov na mašini

 

drugače pa halava za odogovore

 

20012014089.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo

 

si bom sposodil temo da ne bom preveč smetil. zdej med zimskim spanjem sem opazil v garazi par kapljic podobnim olju. gre se za yamaho xmax 250 2008.

 

zdej ko sem se mal sklonu spodi sem uspel eno sliko narest pa če se komu kej sanja kaj bi bil problem preden bom do prvega serviserja spomlad šel, da bom mal pripravlen kaj kej pričakovat-zraven pa seveda redni servis naredit. drugače pa olja ne zmankuje v mašini saj ne toliko da bi blo zelo opazno je pa možno da kej dalj časa že problem delalo samo nisem opazil. zgleda pa vsaj tako da odteka od šraufov na mašini

 

drugače pa halava za odogovore

 

20012014089.jpg

To se da ugotoviti kje pušča samo,če mašino opereš se greš zapeljat in vidiš kje pušča drugega načina NI ! Po sliki sodeč pa se reče temu,da nekje malo solzi kar še nepomeni, da moraš takoj ukrepati ! !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej pravim, da zgleda da pušča iz šravfov če sem bol natančen tega ki se vidi na levi in ta ki je na sredini slike odspodaj- zdj če so kej popustil pa je treba kej samo zategnit alpa kej druzga nevem ampak bomo videli.

 

drugače pa hvala za hiter odgovor me je firbec matral pa sem zato vprašal :D.

Popravljeno . Popravil 215709
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!