Skoči na vsebino

Vožnja v dežju (oprijem, tehnike vožnje, nagib, pnevmatike)


Fadil

Priporočene objave

ABS- na ful in to se mi zdi, da je elek. pomagalo :grim

če si prehiter ti nobena elektronika -še - ne pomaga.... tisto drugo so pa živčni mimpulzi - no tud ene vrste štrom ja... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ne skrni mene vožnja v dežju po AC, ali kakšni drugi lepi magistralni, ali regionalni cesti. Posral sem se v JZ Srbiji, kjer je asfalt gladek, zjeban od tovornjakov in po cestišču je bilo polno nekih pen. Izgledalo je precej nevarno, gladko itd... Skratka, ne bi bilo fajn pasti tam dol!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ne skrni mene vožnja v dežju po AC, ali kakšni drugi lepi magistralni, ali regionalni cesti. Posral sem se v JZ Srbiji, kjer je asfalt gladek, zjeban od tovornjakov in po cestišču je bilo polno nekih pen. Izgledalo je precej nevarno, gladko itd... Skratka, ne bi bilo fajn pasti tam dol!

Če je gladko pol lepo drsiš...ne boli tolko....sm probal na bencinski :D

Očitno ti gre uredu, saj si prišel v enem kosu, in s celim motorjem, ne?

Jez asfalt potestiram s čevljem. če kolikor toliko grobo zagrabi, je use OK in voziš mirno dalje, če ti zdrsne kot po milnici, pač še bol umiriš zadevo in cjaziš. Druge ni.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo previdno in pogumno. Če je pa asfalt penast, bi se pa tudi jaz malo penil... :lol:

Ostalo so že itak vsi drugi povedali.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ko sem naredil izpit je bilo vreme deževno še 14 dni. Pa sem bil tud sam moker tistih 14 dni. :lol:

Fajna zadeva za vse, ki se vozijo po dežju je brisalec. Poceni in ful lahko za montirat. Preizkušeno deluje odlično!

http://www.louis.de/_10659abd0f7d16b33fc575f39b82ea2235/index.php?topic=artnr&artnr=20018000

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če si prehiter ti nobena elektronika -še - ne pomaga.... tisto drugo so pa živčni mimpulzi - no tud ene vrste štrom ja... :D

No tuki si pa čist mim udaru.

Ne maram dežja. Ne maram kolesnic polnih vode. Še posebej ne, ko sva oba z polnimi kufri na mopedu.

Ja strah.................kaj bo..................če bo.................ko bo..................... pi.... ?

Pa so me strici tam na Vranskem potolažili..................čist in sploh. Ko smo telovadili ( seveda vsak s svojim mopedom ) po tisti namočeni gladki podlagi ............. grrrrrrr................uffffffffffffffff .................... madonaaaaaaaaaaaaaaaa, drsiiiiiiiiiiiiiiii................ !!!!!!

Ampak............... ja....................elektronika POMAGA...................ne dela pa čudežev. Integrirni sistem na bavarcu in ABS sta ena fina stvar. Seveda je tudi "abčutek" na ročici važen...................ampak, ko sem se čisto lepo na tisti drajsnici ustavil, ko je ABS uklopil, ko prednje kolo ni zblokiralo, ter ko zadnjega ne odneslo nekam levo ali desno.........................ja, pol je člouk mal bolj pomirjen........................pa te na mokrem ne "hvata panika", pa nisi ves trd.

Da pa cukrčka, ki se mu reče " ogrevane ročke" v teh primerih sploh ne omenjam. Takoooooooooooooooo lepo greje skozi rokavičke...................................., da so prstki čist ...................... fino gibljivi...........................nič otrpli, nič trdi..........................in je tisti Filing na ročici lahko ta prav.

Glede ostalega pa.....................ja, če se ulije, do prve pumpe ali pa do prvega nadstreška. Dežnikarja gor, ena mal daljša "čik pavza", toliko da dež svinjarijo dol s ceste splakne ( da ni tistih pen in da ne drsi k pr norcih ) potem pa lepo naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vzel si mi iz jezika ......... oziroma si me prehitel .... ):): No, tuki je več al manj vse res, kar je napisano v zvezi z dežjem in vožnjo v takšnih razmerah, vendar tud jaz priporočam prav vsem vsaj enkrat obisk varne vožnje na Vranskem...... Še posebno pa takšnim, in teh je verjetno največ tle gor, ki so samozavestni do nezavesti, o kakšni pametni vožnji pa mogoče malo manj ???? Zareeeees so carji tam a Vranskem !!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...
11 hours ago, FLY said:

Priporočam tečaj vožnje v dežju na Vranskem:

A je letos sploh bil kakšen v suhem :blush:?

Popravljeno . Popravil twom
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veliko sem prevozila v dežju, ne na lastno željo, ker me je vedno ujelo na terenu.

Nazadnje me je tako zalivalo, da nisem videla skoraj nič, ker je tako vlivalo, kot bi me dali pod škaf.

Odprt vizir nisem mogla imeti (niti malo), ker mi je deževalo v čelado. Če je vodi uspelo prodreti med vizir in pinlock........:hmm:.

No, ko sem prišla domov, je posijalo sonce, jaz sem obula škornje in v nulo zglancala motor :cool:.

Ponavadi vozim bolj počasi, držim večjo varnostno razdaljo, bolj previdna sem v ovinku, bremz pa skoraj ne taknem, raje bremzam narahlo z zadnjo, sprednjo bolj šparam.

Na prejšnjem motorju ABS nisem imela, na novem pa ga nisem še testirala v tako slabem vremenu.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...
pred 1 uro, Roman AT pravi:

Ne dežuje več ... je pa zato prej sneg padal ;):D

Mene je leta 1995 novembra sneg dobil 9km od doma...no pač padat začel...nič posebnega....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob ‎09‎. ‎12‎. ‎2017 ob 16:21, sesir pravi:

Mene je leta 1995 novembra sneg dobil 9km od doma...no pač padat začel...nič posebnega....

Pred leti ...septembra ... Delnice ... jest pa v kavbojkah in all starkah :D Se zgodi.

Popravljeno . Popravil Roman AT
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

pred 10 urami, ftp pravi:

Pred leti,  5. septembra v Črni gori.IMG_3490.thumb.JPG.43bbfd66d8e46a5a04fcb12f4e5734b5.JPG

:-P 

 

12801553_1675574306035437_8020017841549897584_n.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V dežju je še znosno, če normalno pada, najslabše je ko ravno malo rosi, pa se pojavi tisti fino drseč premaz po cesti....ni fajn potem.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, maus pravi:

če je le možno, se izognem vožnji v dežju ... :P

če se pa ne morem ... pol sm pa mokr k mš :panic: 

...a si hotu napisat ko maus...

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, DAMI34 pravi:

V dežju je še znosno, če normalno pada, najslabše je ko ravno malo rosi, pa se pojavi tisti fino drseč premaz po cesti....ni fajn potem.

Ceprav zelo malo vozil po dežu...sem pa padu tud...bele črte so tist obup..Sama vožnja se mi ni zdela problematična pa v 99% Pirelli SC...pač v dežu se prilagodiš razmeram...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 hours ago, Kmet2 said:

 

:-P 

 

12801553_1675574306035437_8020017841549897584_n.jpg

S to razliko, da ste vi šli z zimsko opremo (obleko), nas pa je zajelo v poletni opremi brez podlog. Še prejšnji dan v kratkih rokavih.  :ras:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, ftp pravi:

S to razliko, da ste vi šli z zimsko opremo (obleko), nas pa je zajelo v poletni opremi brez podlog. Še prejšnji dan v kratkih rokavih.  :ras:

Ja res je ... ne pa tko kt @Kmet2 k se je šu slikat u sneg :twak::ras:

Popravljeno . Popravil Roman AT
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!