Skoči na vsebino

Obisk taborišča Auschwitz


Priporočene objave

Ta vikend imam namen obiskati taborišče Auschwitz na Poljskem.

Zanima me vaše ideje glede obiska kakšne druge znamenitosti na poti čez Češko in Poljsko.

V mislih sem imel zraven taborišča še mesto Krakow.

Hvala za predloge

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Krakow obvezno, blizu imaš še rudnik soli.

NA poti gor se splača čez Tatre zapeljat.

Auschwitz.......destinacija ki te ne pusti ravnodušnega.....en obisk v življenju je dovolj.

Glej da boš obiskal oba taborišča ker sta par km narazen.

Popravljeno . Popravil Leteči
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Auschwitz.......destinacija ki te ne pusti ravnodušnega.....en obisk v življenju je dovolj.

Glej da boš obiskal oba taborišča ker sta par km narazen.

Al pa če Birkenau spustiš...zame je bil Auscwitz več kot preveč nazoren. ...

Ja Vieliczka, rudnik, je tud lepo videt. Res ogromni podzemni prostori.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si želiš res nazorno doživeti, razumeti in dojeti Auschwitz, potem ti predlagam da v vasi povprašaš po nekem gospodu (Poljaku), ki zna hrvaško oz. srbohrvaško in občasno popelje koga po taborišču in mu zraven vse razloži. Več kot to ti ne znam povedat, se pa zelo splača, če te stvar zanima.

Je pa, tako kot je rekel leteči, zadeva precej obremenjujoča in mučna. Ampak mislim, da bi morali vsi ljudje to videt - v opomin.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta vikend imam namen obiskati taborišče Auschwitz na Poljskem.

Odlična destinacija..Krakow..pa Brno je vmes..

p.s. obvezno poročilo, ko se vrneš!! :yes: ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Robertjur; sej se ne bom delal ne vem kako pametnega samo mislim,da trenutno edino Nemčija v Evropi dela približno tako kot bi vsi ostali morali,skratka po mojem nemčija celo Evropo še drži pokonci,ko pa še Švabi crknejo pol smo ga pa res na je.....!! Ali pa se motim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ob iskanju in gledanju dokumentarcev na temo Auschwitz, sem naletel na zanimiv dokumentarec, ki ti da veliko mislit...

Popravljeno . Popravil Skauch
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ob iskanju in gledanju dokumentarcev na temo Auschwitz, sem naletel na zanimiv dokumentarec, ki ti da veliko mislit...

U bistvu gre za en mega nateg s grmado laži! Že pred precej leti sem poslušal razlago kako Dolfe ni in ni mogu skurit niti približno toliko židov kot jih je izginilo. Kaj hudiča je z njimi naredu pa nikjer ne piše. Tko da hodit tja poslušat neke pravljice in gledat ruševine nevem če ima kak smisel??

Kolkor jest vem so židje bili hitlerju trn v peti ker so se tudi oni, kot ena redkih skupin ukvarjali z magijo. Poleg tega so se s poboji bogatašev sprostila velikanska finančna sredstva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

U bistvu gre za en mega nateg s grmado laži! Že pred precej leti sem poslušal razlago kako Dolfe ni in ni mogu skurit niti približno toliko židov kot jih je izginilo. Kaj hudiča je z njimi naredu pa nikjer ne piše. Tko da hodit tja poslušat neke pravljice in gledat ruševine nevem če ima kak smisel??

Kolkor jest vem so židje bili hitlerju trn v peti ker so se tudi oni, kot ena redkih skupin ukvarjali z magijo. Poleg tega so se s poboji bogatašev sprostila velikanska finančna sredstva.

točno, holohoax je nateg stoletja, katerega rezultat je ustanovitev apartheidne fašistične države Izrael in orodje zionistov za uresničevanje svojih podlih ciljev in držanje zahoda v šahu.

Znanstveno je dokazano, da v nemških koncetracijskih taboriščih v plinski celici ni bil usmrčen niti en človek, zyklon B s katerim naj bi usmrtitve izvajali,

pa je služil kot razkužilo, zaradi epidemije tifusa, ki je takrat razsajala v taboriščih.

In zakaj je Hitler označil jude za sovražnika nemčije in jih strpal v geto in delovna taborišča? dogajala se je podobna situacija kot se danes dogaja na zahodu, predvsem v ZDA. Zionisti so nemčijo držali v šahu in zaradi njih je bila obnova nemčije, ki je bila po 1. sv na kolenih, nemogoča. Hitler se jim je uprl in ti so leta 33' nemčiji napovedali vojno in bojkot vseh nemških izdelkov.

in če koga zanima, še dva zanimiva filma na to temo...

http://<iframe width="853" height="480" src="http://www.youtube.com/embed/80GgRWuXcO8" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

http://<iframe width="853" height="480" src="http://www.youtube.com/embed/80GgRWuXcO8" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Popravljeno . Popravil Skauch
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!