Skoči na vsebino

MOTO oprema - usnje, popravila, šivanje..


Putimir

Priporočene objave

Obujam staro temo...

Pred kratkim sem kupil tekstilne revitove hlače factor 3, pa sem v dilemi ali jih iti zamenjati za podaljšane ali ne, dokler so pač še nove z vsemi etiketami.... Ko stojim v njih oblečen, so mi dolge praktično do tal, ko pa se vsedem na motor, mi pa zlezejo kar precej visoko. Moti me predvsem zato,ker nosim polškornje in mi bi potem verjetno v hladnejšem vremenu notri pihalo, saj mi zlezejo na zgornjo višino škornja.

Podaljšane pridejo cca 4cm daljše. Mogoče kakšen nasvet, kako drugi kupujete velikosti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S polškornji ti bodo vse hlače prekratke, razen če voziš chopperja:sleep2:.

4 cm daljše ti bodo prav gotovo predolge, ko boš hodil.

Raje kupi škornje :winkiss:

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 8. 2. 2016 at 19:47, Damo001 pravi:

Obujam staro temo...

Pred kratkim sem kupil tekstilne revitove hlače factor 3, pa sem v dilemi ali jih iti zamenjati za podaljšane ali ne, dokler so pač še nove z vsemi etiketami.... Ko stojim v njih oblečen, so mi dolge praktično do tal, ko pa se vsedem na motor, mi pa zlezejo kar precej visoko. Moti me predvsem zato,ker nosim polškornje in mi bi potem verjetno v hladnejšem vremenu notri pihalo, saj mi zlezejo na zgornjo višino škornja.

Podaljšane pridejo cca 4cm daljše. Mogoče kakšen nasvet, kako drugi kupujete velikosti?

Poleti tudi jaz nosim polškornje + moto kavbojke s ščitniki. Ko se vozim imam odvihane do konca, ko pa se v njih sprehajam jih zaviham. Najbolj legendarni bajker s privihanimi kavbojkami pa je bil tale:56bb386f8a5a6_122-1111-01-o2Bmarlon-bran158746414.thumb.jpg.74b29437ca6edd0dbd5b

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 5 mesecev pozneje...

Zivjo.

Jaz imam podoben problem, samo da so hlače predolge :) ščitnki mi pridejo pod koleno in   ravno tako je pri ženi. Ker sem prej prebiral forum, sem se oglasil v laba center pa mi ne morejo pomagat, ni nič na zalogi :(

Da bi kaj naročil preko neta itaq odpade, ker nisva po jusu zgleda, tko da bo problem dobit hlače. Ima kdo kakšno pametno idejo?

Se da hlače popraviti (tekstil), je kje kakšen mojster, ki bi to naredil?

Svetovali so mi skrajšano varianto hlač, ampak če je ščitnik komplet pod kolenom, potem ne vem če bo 5cm zadostovalo :(

Res ne vem kaj bom....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Večina znamk moto hlač ima ščitnike nastavljive po višini in sicer ali dva žepka ali pa ježke.

Popravljeno . Popravil KARMEN1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Da malo obudim temo.

Rev'it usnje/tekstil hlače bi rad z zadrgo "sparil" s Clover usnjeno jakno.

Na jakni bi bilo treba našiti "ženski del" enake zadrge, kot je na hlačah. Kakšen predlog, kje v bližini Ljubljane bi mi to lahko hitro naredili.

Menjava "moškega dela" zadrge na hlačah ne pride v poštev, ker imam še tudi Rev'it jakno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gospa na lukovici mi je v podobnem primeru svetovala, da menja zadrgo na jakni, na hlacah pa njeno drugo polovico samo doda. Nisem se cist opustil te ideje. Po tem kako mi je uredila jakno in zadrge bi ji zaupal brez pomislekov. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Clover jakni že imam obe polovici zadrge, ampak ima drugačen "korak", kot zadrga na Rev'it hlačah.

Da bi pa potrem na hlačah imel dve različni zadrgi, mi pa tudi nekako ni - so hlače ravno nove.

Saj menda obstajajo standardne zadrge, menda ne uporablja Rev'it nekih povsem svojih zadrg, ki ne gredo skupaj z ničemer, kar bi se dalo prosto kupiti.

Ali pač?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pr meni je tako, da cordura in leder celo uporablata enako zadrgo, a je na jakni krajsa. je pa v trgovinah ne najdem. Zdelo se mi je cist simpl, YKK korak 8 in gas. No, jaz je v dveh letih nism nasel. Zato je gospa rekla opcija A 2 zadrgi na hlacah, B menjat zadrge na vseh treh kosih. Ce najdes pa res nimas nobenga zapleta. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni. A m kdo kontakt od gospe Vide iz Lukovice? Rabim nujno!!! Na staro stevilko na zalost ni vec dosegljiva.

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno je nedosegljiva ker je na dopustu, mislim da v ponedeljek začne delat. Vem ker sem bil 14dni nazaj pri njej, in sem ji mislil ta teden še nekaj pripeljat, in mi je omenila da je ni. LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Pozdravljeni,

tudi mene zanima kontakt od ge. Vide in njena točna lokacija dela, zato bi bila vesela kakršne koli povratne informacije, da lahko pridem do nje =)

Najlepša hvala in lep pozdrav!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Alchemy said:

Pozdravljeni,

tudi mene zanima kontakt od ge. Vide in njena točna lokacija dela, zato bi bila vesela kakršne koli povratne informacije, da lahko pridem do nje =)

Najlepša hvala in lep pozdrav!

@Alchemy, dobrodošla na forumu. Če kaj iščeš je zelo dobra metoda, da se v dotični temi prebere vsaj par strani postov za nazaj. Se najde marsikaj zanimivega... Kontakt od gospe Vide je bil že večkrat objavljen. Njena telefonska številka (glej zgoraj) je prava, sem ravnokar govoril z njo...

Je pa še ena podobna delavnica v Ljubljani, če ti je morda bližje:

G-DEA, Prušnikova 95 Lj. Tel: 01/516 16 44  ali  040/466 833. 

Lep pozdrav

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...
pred 49 minutami, marincspeedshop pravi:

Imamo kaksnega mojstra ki bi zamenjal zadrgo na dvodelnem usnjenem kombinezonu pa da je v okolici Škofje Loke.

Malo prelistaj po tej temi. Je bilo že kar nekaj tozadevnih kontaktov objavljenih. Eden npr. samo par postov nazaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Zdravo

Eno vparšanje...

Lani sem pri padcu strgal tekstilno jakno na rami, da je prišlo do ščitnika...

Ker je stara samo dve leti je res se nebi menjal. Ali poznate kakšno šiviljo na Gorenjskem ali v Ljubljani, da bi to popravila za sprejemljivo ceno?

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Gušter pravi:

Zdravo

Eno vparšanje...

Lani sem pri padcu strgal tekstilno jakno na rami, da je prišlo do ščitnika...

Ker je stara samo dve leti je res se nebi menjal. Ali poznate kakšno šiviljo na Gorenjskem ali v Ljubljani, da bi to popravila za sprejemljivo ceno?

 

lp

Vida, Podpeč 3, Lukovica

http://www.bolhar.si/ 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 minutes ago, Gušter said:

Zdravo

Eno vparšanje...

Lani sem pri padcu strgal tekstilno jakno na rami, da je prišlo do ščitnika...

Ker je stara samo dve leti je res se nebi menjal. Ali poznate kakšno šiviljo na Gorenjskem ali v Ljubljani, da bi to popravila za sprejemljivo ceno?

 

lp

corio doo. Ga. vida ni več na vranskem, ampak na Lukovici. 

edit, frenk me je prehitu, je pa to ista zadeva. 

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Kugelschreiber pravi:

corio doo. Ga. vida ni več na vranskem, ampak na Lukovici. 

edit, frenk me je prehitu, je pa to ista zadeva. 

super

Hvala za info... jutri pokličem

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Ima kdo kakšne izkušnje s "predelavo" usnjenega kombinezona na območju 03 (oz okolice)? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!