Skoči na vsebino

MOTO oprema - usnje, popravila, šivanje..


Putimir

Priporočene objave

Pervy, a mi lahko zrihtaš telefonsko (a je to slučajno Racing d.o.o., ali druga firma ?)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Mislim da je menjava podloge nepotrebna.Z menjavo podloge izgubiš vodotesnost, z dodajanjem mrežice pa nepotrbno delo in poseg v originalne hlače,katere lahko tudi samo z dodajanjem na novih šivih izgubijo vodotesnost.Sam imam podoben problem, ki sem ga rešil z spodnjim perilom iz COOL MAX-a(ni termo,temveč samo suši kožo).Koža se mi ne lepi več na hlače.Zoki

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

vodotesnost.Sam imam podoben problem, ki sem ga rešil z spodnjim perilom iz COOL MAX-a(ni termo,temveč samo suši kožo).Koža se mi ne lepi več na hlače.Zoki

Kje si ga nabavil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hlače so usnjene, vodotesnosti ne potrebujem ravno, ker imam zato v kufru dežni kombi, najslabše pa je da ko se prelagaš iz ovinka v ovinek ne moreš premakniti, ker se je podloga nalimala na noge.

Zoran, kje se to dobi in koliko stane? Vendar še vseeno mislim, da karkoli še dodatno oblečeš ti bo še bolj vroče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej Rok. Pošlji ti malo tale Inde u kurac. Kaj imajo za govorit, da je taka cena, ker niso njihove hlače?!?!

Mogoče povprašaj pri kakšnem dobrem krojaču. Meni je edene v Lj. prav dobro zašil oz. popravil smučarsko bundo.

lp Slavc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Spodnje perilo sem nabavil v Grazu-LOUIS shop.Cena kompleta je 42 EUR.Lahko pa ga najdeš tudi v kakšni moto ali športni trgovini pri nas.Res je malo dražje,vendar v Graz po spodnje perilo tudi ni poceni.Jaz hodim pogosto gor tako da se meni splača.Zoran

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pervy, a mi lahko zrihtaš telefonsko (a je to slučajno Racing d.o.o., ali druga firma ?)

telefonske nimam, je pa to racing d.o.o. iz miklavža. poglej v imenik

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pervy, a mi lahko zrihtaš telefonsko (a je to slučajno Racing d.o.o., ali druga firma ?)

telefonske nimam, je pa to racing d.o.o. iz miklavža. poglej v imenik

Aja, tega sem pa že klical, pa pravi da ne popravljajo opreme. Tudi kje dobi material je bila bolj skrivnost.

A kdo ve kje bi vsaj tisto oranžno mrežo dobil ugodno ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, tega sem pa že klical, pa pravi da ne popravljajo opreme. Tudi kje dobi material je bila bolj skrivnost.

A kdo ve kje bi vsaj tisto oranžno mrežo dobil ugodno ?

ja drugac je men rekel da ce se mi kej strga al karkoli da naj sam pripeljem nazaj in bo popravil. sam zgleda da popravlja sam tisto opremo, ki si jo pri njemu kupil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Jeseni sem pri louisu kupil nov, novcat usnjen kombinazon, ki mi načeloma zelo ustreza, ampak sem moral zaradi svojih proporcij kupiti eno številko večjega... Zadeva mi (po obsegu) lepo sede, so pa rokavi in hlačnice predolgi... pa tudi ščitniki se mi ne prilegajo tako in tam, kjer bi se mi morali...

Skratka: potrebujem mojstr/mojstrico, ki bi mi pri ramenih in nad koleni odparal/a rokave in hlačnice, jih skrajšal/a in prišil/a nazaj tako, da konbinezon ne bo izgubil svoje funkcionalnosti (varnostni šivi).

Zaželjena lokacija je na štajerskem koncu, lahko pa tudi recimo v krogu do 150 km (Ljubljana). Za popravilo sem pripravljen odšteti največ 20.000 SIT, če je tovrstna predelava dražja, se mi bolj splača enkrat rabljen kombinezon prodat pod ceno in kupit drugega...

LP

Windsurf

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skratka: potrebujem mojstr/mojstrico, ki bi mi pri ramenih in nad koleni odparal/a rokave in hlačnice, jih skrajšal/a in prišil/a nazaj tako, da konbinezon ne bo izgubil svoje funkcionalnosti (varnostni šivi).

S tem je kar problem, kakor verjetno itak ves in ti neki brez veze pamet solim. Dvomim, da ti lahko kdo prekroji kombinezon na tak nacin, da bo se vedno isto zanesljiv. Mojega recimo skoraj nisem mogel oblect v trgovini (sta mi morala Bladzo pa Gregs pomagat) - dve stevilki premajhen. Zdej pa je kot ulit.

Svetujem, da ga prodas in kupis drugega, tokrat prave velikosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaželjena lokacija je na štajerskem koncu, lahko pa tudi recimo v krogu do 150 km (Ljubljana). Za popravilo sem pripravljen odšteti največ 20.000 SIT, če je tovrstna predelava dražja, se mi bolj splača enkrat rabljen kombinezon prodat pod ceno in kupit drugega...

Racing d.o.o. oziroma gospod Borko v Miklavžu ... dela odlične kombinezone. Pejt ga vprašat, če ti lahko in če je pripravljen pomagat ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prodaj in kupi novega al pa ga daj naredit, za 20 jurjev ti ga verjetno večina sploh ne bo povohala :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm s skrajšavo hlačnic in rokav zagotovo ne bi bilo težav, s premeščanjem ščitnikov pa ne dam roke v ogenj. Kakšni pa so ti varnostni šivi :hmm: (material iz katerega je sukanec, oblika šiva, material ščitnika oziroma materiala preko katerega je ščitnik pritrjen na komolec-ramo.

Če premaknemo ščitnike se ti bo komolec, koleno potem prilegal ali ne :?

Lahko vprašam jaz mojo šiviljo in če boš kdaj kaj v LJ se lahko zapeljeva do nje pa ji razložiš tvojo težavo, in če bo rekla da je sposobna tega naredit boš pač kombinenzon kak dan pustil v žabariji. Za 20 jurčkov bi že morala nekaj naredit glede na to koliko je meni računala za izdelavo dvojih klasičnih usnjenih hlač in predelavo (razširitev)zadnjega sedeža na viragu.

Lahko se slišimo :)

Za Racing na Miklavžu sem slišal tudi že kako slabo besedo :unsure: .Mislim da prav od štajercev

Povohala? glede na to da ne predvidevam težav z iskanjem podobnega materiala kot je obstoječi (vrsta, barva) saj se bo samo stran strigel, in dodal samo sukanec ki pa ni problem pri nobeni šivilji. Problem znajo biti edino varnostni šivi-po zgradbi sukanca in obliki šiva :? (nimam pojma kako izgledajo ti varnostni šivi)

Daj prilepi kako slikco komolca ali kolena :rolleyes: če se bo slučajo videl šiv :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Protektorji se ne bodo prestavljali, prilagoditi je treba zgolj dolžino hlačnic/ rokavov.

Varnostni šivi pa so narejeni tako, da je prvi šiv prekrit z usnjem in nato ponovno prešit, tako dobiš zunanji in t.i. skriti šiv, ki je zaščiten pred drgnjenjem... (glej slikico).

Sicer pa bom poiskal številko tipa iz Miklavža, stopil k njemu in ga povprašal, kako in kaj... (@SymRu: Predvidevam, da ti je on šival kombinezon???)

@Hanzi: Če tip ne bo zmogel, bi pa tebe prosil, da ob priliki stopiva do tvoje šivilje!

LP

Windsurf

p.s: sem spacal še slikico varnostnega šiva... črno je usnje, rdeče pa šiv:

post-22-1073893280.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za Racing na Miklavžu sem slišal tudi že kako slabo besedo :unsure: .Mislim da prav od štajercev

povej povej :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz ti priporočam, da se oglasiš pri Racing doo iz Miklavža. Z njim imam dobre izkušnje (prijaznost, poceni, kvalitetno).

PS : Miklavž je zadnje naselje pred Mariborom, če prideš iz Ptuja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za Racing te moram žal razočarat, ker tipo popravlja samo oblačila iz njegove proizvodnje. Je pa v Leskovcu ena šivilja (mislim, da šiviljstvo Brumec), ki sicer šiva oblačila za čoperje, a ti za silo popravi tudi cestnega. meni je na dveh menjala zadrgo, pa nekaj ožala... za solidno ceno :) .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem klical Racing, pa me je hladno in dokaj neprijazno odpikal, kot je SamDePihlja napisal, ker popravlja samo svoje kombinezone.

Klical sem tudi Fariča v Celje, s katerim sva se dosti lepše pogovarjala, tako da bom verjetno stopil kar do njega...

Če pa bo mojster ugotovil, da se ne da kaj dosti pomagat, bo pa kmalu naprodaj moški kombinezon št. 58 (188-195cm), modro-črne barve, enkrat nošen, za 40% ceneje...

LP

Windsurf

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v grazu imam ene irance, ki delajo vse zivo okoli sivanja. tudi meni so ze nickoliko jaken, zadrg, hlac, rokavic itd. popravili/zasili. cena: smesno nizka (za protivrednost).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če boš kaj v LJ hodil ga le prinesi s seboj. Moja šivilja dela praktično vedno in nikoli. Če boš kak dan prej poklical se bomo zagotovo zmenili za uro. Pa kar pozabi na 20 jurjev. Moraš priti za polovico manj skozi. Lahko pa mi ga samo pošlješ preko koga ki bo šel v LJ (teya, alka, bina, itd) pa ji ga jaz nesem pokazat in razložit zadevo. Za konkretno delo pa bo najbolje da se bomo zmenili za kako uro pa boš prisostvoval krojenju, da ne bo potem :kva2:

Aja drugače pa ima obrt kjer šiva usnjeno konfekcijo po meri, tako da ni ravno neka šivilja ki ni imela nikoli usnja v rokah in ki niti ne ve da obstajajo mašine in šivanke posebej za usnje.

@ Symru: ne bom rekla kazala: smo se pogovarjali mislim da pri otogu o Racingu. Sicer pa nekaj je že napisano :cry: nekaj pa bi mogoče zvedel ko bi drsel po asfaltu. :blink: in bi bilo že prepozno. Kot rečeno ne mislim blatit ker je billo rekla kazala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men se zdi da bi firma inde d.o.o. iz vranskega lohk to uredila ker šivajo usnjene kombinezone SPYKE. kontaktiraj z njimi pa bo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ Symru: ne bom rekla kazala: smo se pogovarjali mislim da pri otogu o Racingu. Sicer pa nekaj je že napisano :cry: nekaj pa bi mogoče zvedel ko bi drsel po asfaltu. :blink: in bi bilo že prepozno. Kot rečeno ne mislim blatit ker je billo rekla kazala

a kaj o zadrgah, ki so prišite na podlago, mogoče?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest mam podoben problem :cry:

jakna (usnje) mi je v pasu nekoliko preozka. Sej ne da bi mene blo tolk velik skup, sam jakna je ozka :P

Kaj pravite, a bi se dalo vgradit npr. drugo zadrgo? Morda bi se tko na vsaki strani zadrge pridobilo kake pol cm, skupaj 1 cm v obsegu, kar bi se najbrž pa že poznalo. A bi to šlo, al bo treba jakno zamenjat? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!