Skoči na vsebino

MOTO oprema - usnje, popravila, šivanje..


Putimir

Priporočene objave

Zdravo!

A mogoče ve kdo, kje bi se dalo dobro popraviti (obdrgnjen, ne strgan) kombinezon (usnje) oziroma dobit usnje nakakšne roza-oranžne fluoroscentne barve?

Hvala vsem!

Jur, KTM Duke 2001

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poskusi v IMOB, Miklavž pri Mariboru! Ne vem glede popravila, ker popravlja samo svoje, lahko pa vprašaš, ali pa dobiš usnje v barvi!!!

Mobi krog....1:12:25 ure-PEŠ!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi INDE Vransko popravlja.

Accelerate 'till you see God ....then brake.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem slisal, da je nekaj o usnju govora... mam ene rahlo strgane usnjene rokavice v celem mariboru ni osebka, ki bi imela stroj za popravilo rokavic. a kdo ve, ce to v sloveniji obstaja? (sej ne, da bi bi bile neka vrednost... ampak sem custveno navezan nanje...)

Speed king

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Sem se po kolenu po asvaltu pelal, pa so se mi Goratex Dainese (Cordura) hlače na taistem mestu preluknjale. Za hrasto bo narava poskrbela, za hlače moram pa sam. Sem tako navezan nanje, da mi jih je škoda zavreči. Ali kdo ve kje bi lahko dobil dve fliki 20x15 cm črnega Georetex-a, da bi si jih zakrpal?

Upam, da me moderatorji ne bodo dol skipal.

lp Leon

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

si ti to luknjal samo corduro ali tudi gore-membrno? sklepam,da tudi membrano,drugace ne bi pisal o krastah.

vprasaj v kaki trgovini z cordura-jaknami - ti lahko mogoce vsaj naprej pomagajao.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pohodniške trgovine svetujejo za flikanje goretexa fliko za padala flikat- samolepilno, baje da jo ne spraviš nikakor več dol

flik flik flik ...

"byte" mi dust

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je šlo čez vse stiri plasti. Ampak res nisem izbirčen, kar se estetike tiče. Važno je, da v koleno ne piha. Je tako luštno takšna komot oblačila nositi in ne usnjene enodelne kombinezone. Hvala fanta, bom začel z iskanjam informacij, potem pa iglo v roke pa šivati. No, da ne bodo ženske rekle, da brez njih ne gre.

lp Leon

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pojdi v trgovino Piramida sport design nasproti Zoisove piramide na Zoisovi cesti 16 Ljubljana in ti bodo ustregli. Tudi popravijo. To ne moreš kar zašit rabiš neprodušen šiv. Šivajo nepremočljive obleke za jadranje in podobno.

dane

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dane hvala. Sem že naslednji dan črn z blagom podložen skaj z neostikom čez vrhnjo plast Cordure nalimu. 500 km je že zdržal, brez sledi popuščanja lepila. Thnx.

Lp Leon

Popravil/a - leon dne 29/04/2002 ob 19:37:31

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Znanec je padel z motorjem in pri kolenu strgal hlace po sivu tako, da je padel kolenski scitnik iz hlac. Sedaj pa me zanima, ali poznate koga, ki bi sival, ali pa tudi popravljal motoristicne obleke.

Gre za kombinezon BMW iz GoreTex-a. Popravilo rabijo le hlace, ostalo je hvalabogu celo.

Popravil/a - Ice on 12/06/2002 08:32:21

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem da nekje na štajerskem popravljajo kombizone, če imaš v bližini kakšnega čevljarja bi tudi lahko popravil. Meni je zakrpal usnjen kombinezon.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enkrat je že nekdo spraševal nekaj podobnega.

Probaj v trgovini Piramida na Zoisovi nasproti Zoisove piramide v Ljubljani.

Tam prodajajo in šivajo nepremočljive obleke za različne namene.

Za Goretex je potreben poseben šivalni stroj, ki šiva neprodušne šive.

dane

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Vem da nekje na štajerskem popravljajo kombizone, če imaš v bližini kakšnega čevljarja bi tudi lahko popravil. Meni je zakrpal usnjen kombinezon.

Fora je v tem, da je strgana tudi podloga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce je strgana gore-membrana lahko hlace mirne duse vrzes v smeti,ker se membrane ne da krpati.lahko nalepis fliko folije cez,samo je to samo zacasna resitev.ce je pa samo "podloga" (so to zimske hlace?)....

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm... na žalost je goretex zelo občitljiv če ga strgaš.Drugače se pa da to popraviti.Kako? Baje se da tisti del membrane samo doštukati in se potem zavari, da ostane po šivu še naprej nepremočljiv.Lahko dodaš še kaki drugi sloj Gore-texa in potem še dobiš eno dodatno flikico zgornjega dela kombinezona, nakar se spet to zavari, da po šivu ne pušča.To mi je razlagal en k prodaja gore-tex jakne in hlače.Ga bom pa danes še enkrat vprašal, kako je z temi zadevami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej v temo "S'm strgal hlače". Sam sem na Corduro nalepil z blagom podložen črn skaj z Neostikom. Že dva meseca drži in se ni še nikjer odlepilo. Sicer pa ne čutim, da imam na tistem mesti skaj. Ni estetsko je pa zastonj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja pupa je z robnikom na dilcah prerezala goretex hlače. Ker je zadevo kupla pri tistih Maya Maya al kaj so že, sem šel do njih in so hlače poštimali. Imajo namreč nekoga, ki jim dela te zadeve. Kolikor se razumem na te reči se mi je reč zdela solidno narejena. Če kličeš ti bodo verjetno dali številko, vsaj meni so jo hoteli pa je nisem rabil.

Tvrdo pa živi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 11 mesecev pozneje...

Imam hlače IXS. Hlače sicer super a z eno veliko napako - če je toplo ali soparno se mi lepijo na noge, ker je podloga vodotesna. Hotel bi jo zamenjati za neko ki se ne lepi - najbž je poliesterska luknjičasta najboljša (kot pri trenerkah).

Kje bi dobil material, in kje bi mi ugodno in kvalitetno podlogo zamenjali ? Ali se poseg izplača ?

p.s. Vem za INDE na Vranskem, vendar je tam hotela za vse skupaj cca 15.000 SIT + všitje ježkov za drsnike 7.000 SIT, kar je seveda meni mnogo premnogo :o . Pravi pa da zato ker hlače niso njihove znamke (SPYKE).

Sem pa nekam v Sevnico klical za material in mi je prodajalka dejala, da 1 m pride od 500 SIT dalje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zelo dobra podloga je takšna oranžna mreža kot jo imam v mojem BMW kombinezonu. se ne lepi in tudi ko si prešvican švic gre skozi. opazil sem da po izgledu isto (barva in na otip) mrežo uporablja IMOB iz Miklavža pri njegovih kombinezonih. pokliči pa vprašaj!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!