Skoči na vsebino

MOTO oprema - usnje, popravila, šivanje..


Putimir

Priporočene objave

Jst nebi krajšal ,gor do čez trebuh jih potegni... :beer2: :whistle:

......pa žepom dno odreži pa boš imel kombinezon s kratkimi rokavi :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar videl madeže. Žalostno..... očitno je nekdo, ki ima dosti olja doma....

pa inšpektor za okolje bi lahko tudi zvedu....

saj je dobil že vse dogovore, če bo hlače nosil zunaj škornjev naj zarobi in pošije, če pa ne pa samo odreže

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živijo Darko3g.

Ko hodiš v njih,jih samo zavihaj,ko pa se greš peljat,pa odvihaš.Tudi lepše zgleda,nimaš konec hlač visoko gor potegnjen :rolleyes: :whistle:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glej,če je usnje tanko npr svinjski box se zarobi ca 2 cm in to odreži 2 cm daljše in nato zarobi ca 2 cm namaži z neostikom,šeprj odznotraj označi s kemičnim če je videno sicer z kredo.Namaži eno polovico ali 1/3 hlačnice in takoj pritisni malo počakaj,da prime in tako naprej.Nesmeš vse namazat,ker se hitro suši in je nemogoče lepo zarobit.Če so hlače iz debelejšega usnja ni potrebe jih robit.Seveda ko jih odrežeš raje pusti kak cm daljše,da jih po potrebi kasneje še vedno lahko zarobiš ni pa potrebno šivat OK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pubeci, ne govorte oslarij.

hlače je treba zarobiti.

vsake.

ne glede na to, ali jih bo nosil čez čevlje ali v čevlje.

pa ne z neostikom.

zanesi jih k nekomu, ki dela z usnjem, za tistih 5 minut dela ti bo pobral 2 € in to je to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glej,če je usnje tanko npr svinjski box ...

Boks je bolj kompaktna in običajno debelejša vrsta usnja, ki se uporablja predvsem za obutev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno je Brumer mislil napo..., ki je cepljeno usnje, boks je pa debel leder, ki se uporablja za čevlje, torbe,...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem skrajšal sam dvoje hlač in sicer sem jih 2cm zavihal na notranjo stran in zalepil z neostikom. Po petih letih še vedno lepo stojijo brez robljenja. Dobr pa je da si pustiš malce daljše, drugače ti na motorju ko sediš dvignejo visoko gor po škornjih kar pa zlasti v dežju ni prijetno :hmm: , pametno je preizkusiti predno odrežeš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Bom kar sem napisu-upam da je OK. Skratka imam leder jakno M-tech ter hlače Berik pa bi rabil nekoga (po možnosti v LJ+okolica) ki bi mi prilagodil zadrge, da bi lahko oba dela spojil. Na hlačah sem dobil moški in ženski del zadrge tako da je ubistvu treba predelat samo jakno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za okolico LJ nebi vedu, mam pa dobre izkušnje z inde Vransko. So mi pri kombinizonu podaljšal hlače od kolena navzdol in morm rečt da so super :yea1: Edin ne vem al to popravlajo samo spyke al tud če kej drugega prneseš :blush: Drugač pa mislm da je to da ti uskladijo jakno pa hlače za njih mala malca. Probej...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam tud jst eno jakno za popravit. Sem klical Inde. Mi je rekla, da rabjo do 14 dni za krajšanje. Je to res toliko časa? Kakšne imate vi izkušnje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sm kr čakou tm okol 14 dni, kot sm že omeniu za dalšanje hlač. Sm jih pa umes ene 2x mal "spomnu" (beri "mal težiu da se mi mudi" :evilgrin: ). Ampak se je splačal počakat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men so za moj poseg računal 45evrcou. Ampak je res narjen tko k se šika-šivi pa to... :worship: Vsekakor bolš kokr da bi ga prodajou pa šu kupvat nouga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za okolico LJ nebi vedu, mam pa dobre izkušnje z inde Vransko. So mi pri kombinizonu podaljšal hlače od kolena navzdol in morm rečt da so super :yea1: Edin ne vem al to popravlajo samo spyke al tud če kej drugega prneseš :blush: Drugač pa mislm da je to da ti uskladijo jakno pa hlače za njih mala malca. Probej...

Ne bo problema, ce imas drugo firmo...Men (AXO) so v parih dneh zamenjal zadrgo, ki veze hlace in jakno in mi racunal 40€. Presenecen sem doma odkril, da so mi zadrgo narobe prsil :headbang: :headbang: in so brez zgovarjanja in z opravicilom popravl svojo napako..Zelo korekten odnos.

Majhen namig: Gospa Vida naj sama pregleda popravljen kombinezon, preden ti ga izrocijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo všeč so mi usnjene športne jakne, večina teh ki so mi všeč pa ima "moto gp grbo" Torej imam problem,

ker nimam športnega motorja in se želim voziti s sopotnico(mislim da bi jo "grba" motila, ima kdo več izkušenj?).

Mi lahko kdo pove iz česa je ta "grba" bi jo bilo možno odstraniti (lahko tudi pri kakšnem mojstru za izdelavo/popravilo usnjenih izdelkov)

ne da bi vplival na zaščito jakne.

lp m havla za odgovore

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam s Solotom. Kompletov ali jaken brez grbe kolikor hočeš, pa če smo pošteni če gledaš kombinizon al pa jakno od spredaj ni razlike med takim z grbo in takim brez nje. Obe sta enako špotrni... :naughty: Tko da če nimaš športnega motorja ti predlagam da si omisliš takega brez grbe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja no sej mate prov ;) ja pa izvedljivo... :whistle: hehe

ena mi ja pač zelo všeč pa sem pomislil na to...

hvala za odziv lp

Popravljeno . Popravil mtic
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo všeč so mi usnjene športne jakne, večina teh ki so mi všeč pa ima "moto gp grbo" Torej imam problem,

ker nimam športnega motorja in se želim voziti s sopotnico(mislim da bi jo "grba" motila, ima kdo več izkušenj?).

Mi lahko kdo pove iz česa je ta "grba" bi jo bilo možno odstraniti (lahko tudi pri kakšnem mojstru za izdelavo/popravilo usnjenih izdelkov)

ne da bi vplival na zaščito jakne.

lp m havla za odgovore

mam grbo, pa ne moti sopotnice... mi pa gre na živce, ko bi rad brezrokavnik čez oblekel, pa vse štrli...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj ma tud na kombinezonu grbo in je drgač kr mal moteče, k recmo na avtocesti se ne morš lepo zadej skrit in morš met postran glavo in pol mal vrat boli,pa še težje do tanka dosežem za prjet k sm že tko bl mejhna :rolleyes: hehe...navem men je blo prej bl "udobno" k je ni meu,ampak sj se navadiš :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

L.p. namen mam kupit nov usnjen dvodelni kombinezon pa mam problem da so mi vse hlače ohlapne (premajhna rit :D ) prodajalec mi je svetoval da jih dam ožat zdj me pa zanima če ma kdo kakšne iskušnje s tem kak pol to zgleda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!