Skoči na vsebino

Nakup maxi scooterja


forfeitt

Priporočene objave

Pozdravljeni,

Vreme je vse lepse in kar vabi po kaksni voznji :)

sicer se ze vozim s svojim Kawasakijem a bom nabavil se en maxiscooter.

Uporabljal ga bi za vsakdanje opravke (sluzba...) in tudi kaksno turco okoli :)

Torej obisk avtocest ni izkljucen. Ponudba je kar pestra a nekako so mi v oci sedla Yamaha T-max in Gilera Nexus. Za Yamaho sem siguren da je 1A sam je pa cena zasoooljena :(

Nexus je lepsi malo pa me skrbi Italijanska povrsnost. Kar dosti sem prebral in se posvetoval okoli pa me bikakor ne preprica :(

Je pa zgornja financna meja postavljena na 4000€.

Ima kdo ta scooter? Kako se pelje na dalse razdalje in po avtocesti?

In se standardno vprasanje..vzdrzevanje, servisi, problemi??

Je zadeva kvalitetno izdelana itd?

Hvala vsem v naprej,

Lp, forfeitt

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nexus je čist kul skupaj sestavljen. Edini problem, ki je nekako skupen vsem Piaggio skuterjem, je regulator napetosti in njega dolgoživost. Sam sem ga moral menjati in še nekaj lastnikov Piaggio skuterjev tule, prav tako. Ostalo je ok.

Za na avtocesto Nexus ravno ni (ajd, greš lahko tudi 170km/h, samo ni udobno), premalo veterne zaščite, če pa je daš več (večja šipa), pa to ni več športen skuter. Med ovinki mu skoraj ni para, po mestu se zaradi majhnosti in okretnosti odlično odreže. Kufer je pa micen, to pa :)

Sicer pa servisi, olje, filtri, na 6kkm, jermen na 12kkm. Isto, kot pri vseh ostalih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem šel pogledati enega letnik 2009 čne barve ( k je na avto netu ) in gre res lepo sam me ni prepričal..

koliko pa pride servis?

Iščem tam do 4000€ pa da bil od l.2007...

Poznaš koga ki prodaja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sm pogledal tistega črnega na netu- izgleda dobro, kaj te pa ni prepričalo? Na netu je še en rdeč l. 2007 za 3.500€. No če pa so take cene ga pa tud jaz dam mojega za tak dnar. Na njega sem dal GPR 100 nove gume, kufer in menjavo olja in filtra, tako da je z registracijo pripravljen na dogodivščine. LP

post-35618-0-09632200-1332266111_thumb.jpg

post-35618-0-52655400-1332266177_thumb.jpg

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor je lep na izgled samo moti me ker so plastike zbledele ( tiste okoli števca itd..sive ), ker je bil očitno vedno zunaj na soncu..

Potem sem šel en krog in motor trese/vibrira do 60km/h potem pa se čisto lepo pelje. Sam sicer pravi, da je to normalno. Ne verjamem ker sem imel že scooter in vem kako deluje in se mi zdi kot da sklopka trese. Potem sem opazil, da nima zadnjega blatnika. Lastnik mi je še povedal, da je on delal na servisu in je neki menjal variator z drugim original ki so ga neki postružli al neki takega....kar mi je dokončno zbilo voljo do motorja..

res pa je da je cena pod 4k....bi naredil še en servis in gas..sam ni mi všeč da je neki stružil itd..

tvoj je res lep :)

prodaš?

tisti rdeč je tudi zelo lep sam je uvožen..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V varjaturju in sklopki moraš točno vedet kaj narediš, da izbolšaš na pospeških in ne škoduješ drugemu, ostale vragolije vse odpadejo. Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lp,

se strinjam varjator od malossija je res dober. Jaz sem si dal na mojega in sem rez zadovoljen. Se pozna razlika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Živjo. prodam zelo malo rabljeno srebrno Aprilio Scarabeo 500 l.2007, z ABS in original tremi kovčki, stranska sta snemljiva, za 3490€.

Sem v LJ, motor je registriran in nič ne trese, le ena lučka v armaturi ne sveti, a to ni taka težava. Lahko se tudi kam pripeljem pokazat, vse po dogovoru.

Več info na sreckom@gmail.com ali 041 213161

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Da ne odpiram nove teme...

Kaj se da kupit za majhen denar, nekje do 1000€?

Potrebujem nekaj za v službo (5km). Iščem nekaj vsaj 250ccm.

Pred parimi leti sem imel TDM-ko, tako da izkušnje imam. Sem pa velik 190cm, zato verjetno mali skuterji ne pridejo v poštev.

Se za tak denar da dobiti kaj uporabnega, da ne bo treba takoj še 500€ za popravila itd..., ali je boljše opustiti misel na to in kupim avtomatika :grim

Za vsako pomoč pri izbiri že vnaprej hvala :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne odpiram nove teme...

Kaj se da kupit za majhen denar, nekje do 1000€?

Potrebujem nekaj za v službo (5km). Iščem nekaj vsaj 250ccm.

Pred parimi leti sem imel TDM-ko, tako da izkušnje imam. Sem pa velik 190cm, zato verjetno mali skuterji ne pridejo v poštev.

Se za tak denar da dobiti kaj uporabnega, da ne bo treba takoj še 500€ za popravila itd..., ali je boljše opustiti misel na to in kupim avtomatika :grim

Za vsako pomoč pri izbiri že vnaprej hvala :OK:

za 1000 EUR ne boš dobil 250 ccm ali več, da bi bilo še uporabno

Popravljeno . Popravil sat500
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Lep pozdrav sem novinec kot motorist in tudi na forumu. Pa bi vas prosil za en nasvet gledat sem sel burgmana 650 iz Maribora prodaja ga neki Danijel pa bi prosil čim več info o tem motorju. Men se je kr dopadu s tem, da je rekel da je bil menjalnik popravljan pri enem iz Sg in da je slovenski. Hvala vam že vnaprej. :music4:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!