Skoči na vsebino

Zarota kapitalizma in demokracije:


solorider

Priporočene objave

Ja, če bi enako kot s podeljevanjem npr koncesije za dimnikarje pri nas, potem je to res zelo pozitivna zadeva. Cene se bodo prav hitro vrtoglavo dvignile, izbire ponudnika ne bo, ljudje pa si kar naenkrat ne bodo mogli več privoščit niti pitne vode.

Bravo EU, zgleda, da ne bo dovolj, da pobegnemo iz Slovenije, bo treba kar iz EU. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, če bi enako kot s podeljevanjem npr koncesije za dimnikarje pri nas, potem je to res zelo pozitivna zadeva. Cene se bodo prav hitro vrtoglavo dvignile, izbire ponudnika ne bo, ljudje pa si kar naenkrat ne bodo mogli več privoščit niti pitne vode.

Bravo EU, zgleda, da ne bo dovolj, da pobegnemo iz Slovenije, bo treba kar iz EU. 

 

Jaz se glede tega nisem opredeljeval, niti ne vem ka je bolje. Povedal sem samo razliko med enim in drugim....

 

Ne vem pa kaj hočeš sploh povedati s tem, da ni moč iobirati ponudnika ali pa ne razumeš dobro kaj si napisala.  To s temi dimnikarji in s tem, da ni (ne bo) izbire ponudnika, kaj si torej želiš liberalizacijo in prosti trg na tem področju, to je še veliko hujše od tega proti čemer se borijo nasprotniki koncesij. 

 

Saj  tudi sedaj ni izbire ponudnika (pri vodi), razen če se preseliš v drugo občino:), pa še tedaj samo izbiraš med različnimi javnimi podjetji. Tudi dimnikarsko službo pri nas odkar vem opravlja eno in isto podjetje. Se pa spomnim nekih protestov izpred par let, ko so se nekateri dimnikarji pritoževali, ker ne smejo opravljati poklica, ker je država podelila koncesije samo izbranim podjetjem.

 

Meni je vseeno kdo izvaja vzdrževanje vodovodov, glavno je, da je učinkovito, transparentno in v dobro ljudi. Verjetno pa ni najbolj učinkovito to, da ima takorekoč vsaka občina svoje javno komunalno podjetje, to je nepotrebno. Posledica tega je, da moramo plačevati stotine direktoskih plač in ostale administracije, ki je večinoma zaposlena po strankarskih in interesnih linijah. In če zmanjka denarja za plače direktorjev enostavno dvignejo komunalni prispevek in ljudje so se že začeli temu upirati, kajti očitno je, da niti javna podjetja ne delajo v javnem interesu ampak v interesu raznih veljakov, ljudje pa vse to plačujemo. Zakaj ne moremo imeti npr. samo ene par večjih komunalnih podjetij za celo državo, to bi zelo zmanjšalo stroške in bi bil tako manjši tudi račun za komunalo, ampak "zaslužne" kadre je treba nekje zaposliti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Meni je vseeno kdo izvaja vzdrževanje vodovodov, glavno je, da je učinkovito, transparentno in v dobro ljudi. ...

Kje pa ti živiš? :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje pa ti živiš? :blink:

 

Kaj ostalo kar sem napisal že razumeš, začenši z razliko med koncesijo in privatizacijo? Če že odgovarjaš, napiši odgovor kot se zagre, ne pa da strgaš en stavek iz konteksta, in potem to prikažeš kot da jaz to razumem dobesedno. Mislim, da je tak tvoj vtis, ampak je napačen. Mogoče se nisem ravno dobro izrazil, to priznam. A z ostalim se pa strinjaš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj ostalo kar sem napisal že razumeš, začenši z razliko med koncesijo in privatizacijo? Če že odgovarjaš, napiši odgovor kot se zagre, ne pa da strgaš en stavek iz konteksta, in potem to prikažeš kot da jaz to razumem dobesedno. Mislim, da je tak tvoj vtis, ampak je napačen. Mogoče se nisem ravno dobro izrazil, to priznam. A z ostalim se pa strinjaš?

Ne. Vprašanje sem pa postavil, ker na osnovi tvojega pisanja sklepam, da se za tem nadimkom skriva mr. Bean in to kmalu po tistem ko je z lune na pločnik čofnil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, ajde dobr, da ne boš reku de sem pizda, bom vseeno malo komentiral zakaj se ne vtikam v tvoje pisanje:

 

Ker mislim, da je brez veze debatirat ali so pri črni kugi zeleni ali rdeči mehurji in ali bolj smrdi odmrla leva ali desna noga pri gobavosti.

Meni je bistvo, da se pogovarjamo o tem, kako kugo in lepro premagati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, ajde dobr, da ne boš reku de sem pizda, bom vseeno malo komentiral zakaj se ne vtikam v tvoje pisanje:

 

Ker mislim, da je brez veze debatirat ali so pri črni kugi zeleni ali rdeči mehurji in ali bolj smrdi odmrla leva ali desna noga pri gobavosti.

Meni je bistvo, da se pogovarjamo o tem, kako kugo in lepro premagati.

 

Pri tebi se komentiranje neha pri dejstvih, številkah in konkretnih odgovorih..dlje od nekih nabijanj in fluskul in tudi žalitev ne prideš...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri tebi se komentiranje neha pri dejstvih, številkah in konkretnih odgovorih..dlje od nekih nabijanj in fluskul in tudi žalitev ne prideš...

Kaj so številke in koliko se da z njimi narod nategovati, mi je po službeni dolžnosti še kako znano. Ti na vsak način hočeš drobnakariti o zadevah, ki sploh niso temeljne, oziroma so celo postavljene na napačnih temeljih. Kaj se čem o tem pogovarjati?! Popolnoma brezpredmetno. Temu rečem jaz enostavno metanje peska v oči in zamegljevanje dejstev.

 

Figurativne primerjave, ki ti jih dajem, so le obupen poskus, da bi ti to pokazal. Pa ne vidiš in res nima smisla več se s teboj ukvarjati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj so številke in koliko se da z njimi narod nategovati, mi je po službeni dolžnosti še kako znano. Ti na vsak način hočeš drobnakariti o zadevah, ki sploh niso temeljne, oziroma so celo postavljene na napačnih temeljih. Kaj se čem o tem pogovarjati?! Popolnoma brezpredmetno. Temu rečem jaz enostavno metanje peska v oči in zamegljevanje dejstev.

 

Figurativne primerjave, ki ti jih dajem, so le obupen poskus, da bi ti to pokazal. Pa ne vidiš in res nima smisla več se s teboj ukvarjati.

 

haha, pri tebi gre bolj za ignoranco... sicer pa nima veze...niti nikogar ne silim v nič

 

Sicer pa bi še raje videl tvoje predloge in rešitve "ki so temelnje in postavljene na prave

temelje". Saj o napakah sistema lahko vsak od nas govori ure in ure, ampak jaz bi si želel slišati konkretne rešitve. Teh pa nima nobeden, pa tega od demonstrantov niti ne pričakujem, bolj je žalostno to, da tudi razni intelektualci ne ponujajo nič, krilatice ne štejejo. In nobenih idej, predlogov a priori ne zavračam. In zavedam se tudi, da idealnih rešitev (sistema) ni, saj tudi nobeden človek ni idealen, niti narava...

 

Kolikor se spomnim si od rešitev omenil samo blagovno menjavo in trajnostni razvoj. Pričakuje se, da v kolikor nekaj predlagaš to znaš obrazložiti oz. pojasniti kako bi to v praksi zgledalo, in tu se vsem po vrsti zatakne. Kaj tista o blagovni menjavi je še aktualna? Recimo zanima me čisto konkretno kako bi izplačeval penzije, mogoče v krompirju in kranjskih klobasah, in kakšen bi bil "menjalni tečaj" med recimo ogrsko salamo in krompirjem in kdo bi ga določal:)

 

Pa recimo glede trajnostnega razvoja npr. šport in turizem sta eden zelo velikih onesnaževalcev oz. imata velik okoljski odtis. O teh temah velikokrat piše znana klimatologinja Lučka kajfež Bogataj. O športu kot o uničevalcu narave piše v zadnji Delovi prilogi Polet. Tam na parih straneh našteva samo dejstva in številke, žal si jih nisem zapomnil. Ampak po tvoje so številke itak samo za nategovanje ljudi:). No v glavnem izgradnja smučišč pusti v krhkih alpskih okoljih dolgoročne posledice, včasih tudi nepopravljive. Zasneževanje smučišč terja ogromne količine vode in energije... da ne govorimo o porabi goriv, ko se ljudje vozijo več 100 km daleč smučat...pa stotine ton odpadkov zaradi tekem in milijoni Kwh elektrike za pripravo ledu in osvetlitve v dvoranah itd itd. Mimogrede večja učinkovitost in izkoristek npr. snežnega topa ne vodita nujno v zmanjševanje okoljskega odtisa, ponavadi se zgodi samo to, da ker je top bolj učinkovit pač lahko z isto količino energije (in stroškom) zasnežijo še več km prog in dejansko naredijo še večjo škodo. No in v tem članku je bilo to to. Nič ni povedala o možnih rešitvah, verjetno tudi sama smuča in hodi v hribe...Če bi samo omenila, npr.  da bi bilo dobro, če bi bila smučišča višje ali pa da naj omejimo takšne stvari, bi jo narod raztrgal.

 

Sicer pa kakšno moralno pravico imamo motoristi soliti pamet nekomu, ki gre z raznimi Easy Jet-i v London na kavo, sami pa počnemo podobno (recimo v Portorož na kavo iz Murske in podobno). Samo za info, pri enem samem čezoceanskem letu se porabi približno tono kerozina na potnika. Torej s količino goriva potrebno za to, da neseš rit čez lužu se lahko v manjšem stanovanju ena družina  ogreva celo leto. Da ne govorim koliko hektarjev v Afriki lahko obdelaš z eno tono nafte:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole tvoje zadnje offtopics flancanje me le prepričuje, da se samo trudiš ustvariti meglo.

Za motosvet je velika čast in priznanje, da se nekateri samoinicialtivno ali celo po naročilu trudijo speljati "revolucionarne" za obstoječi sistem neprijetne debate v kalne vode. To pomeni, da deluje in je za nekatere očitno nevarno. Ve se za koga.

 

In ne bodi toliko nesramen, da tu prisotnim bralcem ne prisojaš razumnosti v razdelavi debate o "naturalni menjavi", kot je bilo navrženo.

Bistvo je v mešetarjenju z denarjem ne v odsotnosti denarja kot takega. Analitik in skeptik kot se hvališ, boš našel dovolj gradiva na to temo, če te zanima. Mi smo tu to že jemali, pa si poišči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole tvoje zadnje offtopics flancanje me le prepričuje, da se samo trudiš ustvariti meglo.

Za motosvet je velika čast in priznanje, da se nekateri samoinicialtivno ali celo po naročilu trudijo speljati "revolucionarne" za obstoječi sistem neprijetne debate v kalne vode. To pomeni, da deluje in je za nekatere očitno nevarno. Ve se za koga.

 

In ne bodi toliko nesramen, da tu prisotnim bralcem ne prisojaš razumnosti v razdelavi debate o "naturalni menjavi", kot je bilo navrženo.

Bistvo je v mešetarjenju z denarjem ne v odsotnosti denarja kot takega. Analitik in skeptik kot se hvališ, boš našel dovolj gradiva na to temo, če te zanima. Mi smo tu to že jemali, pa si poišči.

 

Saj sem ti že povedal, pričakujem tvoje "ontopics" rešitve. Tisto zgoraj sem pa napisal zato, ker si sam omenil te teme. Torej sam napiši, če seveda imaš kaj. Jaz se nič ne trudim speljati nobenih idej nikamor, nove ideje in rešitve so pri meni celo zelo zaželjene. ok včasih malo obrnem zadevo na humorno stran, ampak samo za malo poživitve pa smeha...Če pa svojih idej ne znaš obrazložiti pa ne pomenijo ravno veliko. Tudi jaz si želim, da bi ljudje lahko leteli....haha. Ne boj se zame,  meni so te teme znane, in tudi dovolj gradiva na to temo sem prebral.

 

Ampak jaz si želim še tvoje rešitve in ideje, če si jih seveda sposoben artikulirati...pa prosim tudi za tvoje "neprijetne debate" za obstoječi sistem sam z njimi nimam nobenih težav, samo pričakuje se, da si sposoben napisati kaj več kot pa npr. "bankirji, cerkev itd..me ne bodo j..." Če samo nekaj na splošno nakladaš ne poveš nič...in tudi nima pomena.  Treba je priti do bistva problema...in treba se je pogovarjati o konkretnih problemih in rešitvah, vse drugo je bullshit.

 

Mogoče še en pogled na trajnost za malo smeha...Kriza se je izkazala za zelo trajnostno, narava ji je gotovo hvaležna:) Ker so se ljudem dohodki zmanjšali ne kupujejo več velikih in potratnih avtomobilov, manj hodijo smučat, tovarne propadajo, potrošnja je upadla in to se že pozna. Pred krizo je npr. poraba elektrike naraščala nekje 3% letno, sedaj že nekaj let stagnira. Izpusti so se zmanjšali...še par tovarn zapre vrata in dosegli bomo zaveze glede zmanjšanja izpustov itd...ampak dvomim, da si imel to v mislih kot rešitev za trajnostni razvoj:))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče še to, če nisem bil dovolj jasen. Pričakujejo so konkretni odgovori. Npr. kako bi rešil problem zadolževanja,  odg. sistem bi spremenil v temeljih ni  odgovor. Pričakuje se odgovor v stilu, sistem bi spremenil v temeljih tako in tako, to bi dosegel tako in tako itd...upam da ni pretežko:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oooo, pa še kako si jasen. In ukalupljen. Le kje to zadnje čase že večkrat poslušam?!

 

To kar hočeš slišati še zdaleč ni "ontopics"! Lahko pa si narediš svoje teme, kjer se bodo s teboj preklali kdor se hoče.

 

On topics tu je, da ljudje čutijo kaj se jim dogaja. Za to ne potrebujejo nobene visoko znanstvene analize, temveč preprosto svoja čutila in občutke. Kar se najbolj občuti, je vedno manj svobode in vedno več vkalupljanja v "varnost in napredek", kar je le maska za profit in omejevanje svobode. In zadeva je globalna.

Pričakuješ odgovore v stilu napotkov kako bi to spremenil in namiguješ, da naj v nasprotnem zaprem gobec.

 

Pa poenostaviva zadevo:

Od nekoga, ki je lačen, mogoče ima celo lačne otroke ali si jih ne upa imeti, ki je oropan dostojanstva in socialne in zdravstvene varnosti zahtevaš napotke za reševanje kvazi ekonomske krize! In ti napotki naj temeljijo na izračunih ravno tiste "znanosti", ki je tako znanstveno zapeljala svet v drek?

Jok bato! Jaz vidim samo cel kup bogastva in moči na enem kupu na katerem sedi peščica in eno vedno večjo revščino ki prekriva vse ostale. Je zate res taka znanost pogruntati da je rešitev v pravičnejši porazdelitvi dobrin? Upam da zlepa, če bodo hoteli dojeti in jih ne bo podpiralo preveč tako ozkogledih kot si ti. Sicer pa zgrda. Samo tam padeš tudi ti! Ker ko se gre zgrda, se ne izbira kaj dosti. 

Ja, tvoj prispevek, tvoja miselnost je tista ki pelje v spopad!

Tisti, katere označujete za revolucionarje in od njih zahtevate ponižnost in reševanje problemov, ki ste jih ustvarili kapitalisti si želijo mir in svobodo. A ne za vsako ceno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O...

 

Pa poenostaviva zadevo:

Od nekoga, ki je lačen, mogoče ima celo lačne otroke ali si jih ne upa imeti, ki je oropan dostojanstva in socialne in zdravstvene varnosti zahtevaš napotke za reševanje kvazi ekonomske krize! In ti napotki naj temeljijo na izračunih ravno tiste "znanosti", ki je tako znanstveno zapeljala svet v drek?

Jok bato! Jaz vidim samo cel kup bogastva in moči na enem kupu na katerem sedi peščica in eno vedno večjo revščino ki prekriva vse ostale. Je zate res taka znanost pogruntati da je rešitev v pravičnejši porazdelitvi dobrin? Upam da zlepa, če bodo hoteli dojeti in jih ne bo podpiralo preveč tako ozkogledih kot si ti. Sicer pa zgrda. Samo tam padeš tudi ti! Ker ko se gre zgrda, se ne izbira kaj dosti. 

Ja, tvoj prispevek, tvoja miselnost je tista ki pelje v spopad!

Tisti, katere označujete za revolucionarje in od njih zahtevate ponižnost in reševanje problemov, ki ste jih ustvarili kapitalisti si želijo mir in svobodo. A ne za vsako ceno!

 

Nisi dobro prebral, izrecno sem napisal, da o teh ljudi in teh, ki protestirajo ne zahtevam nekih konkretnih rešitev itd...in jaz tudi podpiram demonstracije in ljudi, ki jim je dovolj nesposobnih in skorumpiranih politikov vseh barv. Ampak slej kot prej bo pa nekdo moral prevzeti vajeti v roke in tudi nekaj pokazati. Problem je v tem, da tudi ljudje, ki za protesti stojijo in intelektualci, ki jih podpirajo ne zmorejo pokazati nič. Še konkretnih besed ne kaj šele dejanj.

 

Tudi ne zahtevam da so utemeljeni na katerikoli vedi, pri izračunih pa naj velja vsaj to, da je 1+1 enako 2:) Kolikor vem so baje komunisti svojo ideologijo razglašali za znanstveno.

 

Strinjam se, da je ena od rešitev v pravičnejši porazdelitvi dobrin. A od tu naprej stvari niso več jasne komu in kaj vzeti. Mogoče 100 najbogatejšim Slovencem z tiste Manegerjeve lestvice. Bankam ni kaj vzeti, vsaj pri nas ne. Tam na tisti lestvici je na prvem mestu Šeško s tistim svojim top shopom in ostalo kramo, potem je Pecečnik,itd..tudi akrapovič je med njimi, pa pidovski zaslužkarji. Ampak te ljudi težko obtožiš, da ljudem kradejo, tudi sam sem bil presenečen, da toliko tepcev kupuje neke steznike, shujševalne čaje in Levinove trakove ampak nikogar ne sili. Ravno tako Pečečnik nikogar ne sili, da zahaja v njegove igralnice, kot tudi ne Akrapovič, da kupujejo ljudje njegove rore. Po drugi strani pa ti ljudje dajejo delo precej ljudem, dajejo tudi v humanitarne namene, sponzorirajo šport...Strinjam se pa, da je treba ljudem odvzeti nezakonito pridobljeno premoženje, ne strinjam pa se z nacionalizacijo vsepovprek kot npr. po drugi svetovni vojni, itak tudi ni prineslo rešitve.

 

Tudi odvzem premoženja po davčni poti je lahko kontraproduktiven. Že tako so tisti z večjimi dohodki progresivno obdavčeni misliš, da bi Akrapovič še razvijal nove izdelke, če bi mu država pobrala ves zaslužek. Sicer pa če ti zahtevaš dobrine od tistih, ki jih imajo več od tebe imajo tudi drugi, ki imajo manj od tebe pravico zahtevati isto od tebe. Večina nas na zahodu zagotovo spada med milijardo priviligiranih oz. bogatejših zemljanov, torej kdaj boš začel deliti? In če bo prišlo do nasilne prerazdelitve misliš, da se bo to ustavilo pri tebi?  Še kot zanimivost 100 najbogatejših Slovencev ima malo manj kot 3 milijarde premoženja, torej četudi jih slečemo do gat, s tem ne bomo prav dolgo živeli:)

 

Torej treba je to kar vsi skupaj ustvarimo pravično razdeliti,  ampak tako bremena kot dobrine. To se na globalni ravni že dogaja, Kitajci živijo vse bolje, mi pa vse slabše:)

 

 

 

.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ Otko

 

Torej treba je to kar vsi skupaj ustvarimo pravično razdeliti,  ampak tako bremena kot dobrine. To se na globalni ravni že dogaja, Kitajci živijo vse bolje, mi pa vse slabše:)

---

 

Jp, Kitajci se modernizirajo, kar pa ne pomeni vedno, da tudi živijo bolje. Daleč najbolje seveda živijo lastniki, ki so proizvodne zmogljivosti preselili na kitajsko in sedaj plačajo še manj za delovno silo, ne obremenjujejo jih z nekim onesnaževanjem okolja pa še davkom se zlahka izogibajo. Profit ueber alles.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ Otko

 

Torej treba je to kar vsi skupaj ustvarimo pravično razdeliti,  ampak tako bremena kot dobrine. To se na globalni ravni že dogaja, Kitajci živijo vse bolje, mi pa vse slabše:)

---

 

Jp, Kitajci se modernizirajo, kar pa ne pomeni vedno, da tudi živijo bolje. Daleč najbolje seveda živijo lastniki, ki so proizvodne zmogljivosti preselili na kitajsko in sedaj plačajo še manj za delovno silo, ne obremenjujejo jih z nekim onesnaževanjem okolja pa še davkom se zlahka izogibajo. Profit ueber alles.

 

Ja saj vem, bolje živijo predvsem v mestih, na podeželju je drugače. Res je, da selijo proizvodnjo na Kitajsko, vendar se dogaje že tudi obratno. Zaradi višjega standarda tudi Kitajska delovna sila postaja vse dražja. Zato nekatera podjetja  iz ZDA še selijo proizvodnjo nazaj. Celo Kitajci sami že iščejo cenejšo delovno silo in selijo svojo proizvodnjo v Afriko. Npr. Kitajski proizvajalec pametnih telefonov Huawei je kakor sem zasledil začel svoje telefone izdelovati v Afriki. Kitajci pa izdelujejo iphone za ZDA in Evropo:) Kupujemo pa te stvari vsi.

 

sicer pa Kitajska ni več samo izvoznica poceni robe, tehnološko zelo hitro napreduje. Postaje tudi zelo pomemben izvozni trg, VW raste predvsem zaradi naraščanja prodaje na Kitajsko, prodaja v Evropi upada. Lani je Kitajska uvozila skoraj za 2 tisoč milijard, poznam celo Slovenska podjetja, ki izvažajo na Kitajsko...

Zdaj ali je to dobro ali slabo in kako se bo situacija odvijala v prihodnje si ne upam napovedati. Vendar je očitno, da se tudi kupna moč (in plače) na Kitajskem dvigajo. Si pa težko predstavljam, da bi vsak Kitajec ali Indijec imel avto, potem bo šele sledil pritisk na cene nafte z onesnaženjem pa imajo že sedaj veliko problemov..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

True Activist pravi takole:


 

World’s 100 richest could end global poverty 4 times over
                January 20, 2013 |
           

 

The world’s 100 richest people earned a stunning total of $240 billion in 2012 – enough money to end extreme poverty worldwide four times over, Oxfam has revealed, adding that the global economic crisis is further enriching the super-rich.


“The richest 1 percent has increased its income by 60 percent in the last 20 years with the financial crisis accelerating rather than slowing the process,” while the income of the top 0.01 percent has seen even greater growth, a new Oxfam report said.


For example, the luxury goods market has seen double-digit growth every year since the crisis hit, the report stated. And while the world’s 100 richest people earned $240 billion last year, people in ”extreme poverty” lived on less than $1.25 a day.


Oxfam is a leading international philanthropy organization. Its new report, ‘The Cost of Inequality: How Wealth and Income Extremes Hurt us All,’ argues that the extreme concentration of wealth actually hinders the world’s ability to reduce poverty.


The report was published before the World Economic Forum in Davos next week, and calls on world leaders to “end extreme wealth by 2025, and reverse the rapid increase in inequality seen in the majority of countries in the last 20 years.”


Oxfam’s report argues that extreme wealth is unethical, economically inefficient, politically corrosive, socially divisive and environmentally destructive.



The report proposes a new global deal to world leaders to curb extreme poverty to 1990s levels by:


- closing tax havens, yielding $189bn in additional tax revenues


- reversing regressive forms of taxation


- introducing a global minimum corporation tax rate


- boosting wages proportional to capital returns


- increasing investment in free public services


The problem is a global one, Oxfam said: ”In the UK inequality is rapidly returning to levels not seen since the time of Charles Dickens.
In China the top 10 percent now take home nearly 60 percent of the income. Chinese inequality levels are now similar to those in South
Africa, which is now the most unequal country on Earth and significantly more [inequality] than at the end of apartheid.”


In the US, the richest 1 percent’s share of income has doubled since 1980 from 10 to 20 percent, according to the report. For the top 0.01
percent, their share of national income quadrupled, reaching levels never seen before.


“We can no longer pretend that the creation of wealth for a few will inevitably benefit the many – too often the reverse is true,” Executive Director of Oxfam International Jeremy Hobbs said.


Hobbs explained that concentration of wealth in the hands of the top few minimizes economic activity, making it harder for others to
participate: “From tax havens to weak employment laws, the richest benefit from a global economic system which is rigged in their favor.”


The report highlights that even politics has become controlled by the super-wealthy, which leads to policies“benefitting the richest few and not the poor majority, even in democracies.”


“It is time our leaders reformed the system so that it works in the interests of the whole of humanity rather than a global elite,” the report said.


The four-day World Economic Forum will be held in Davos starting next Wednesday. World financial leaders will gather for an annual meeting that will focus on reviving the global economy, the eurozone crisis and the conflicts in Syria and Mali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razmišljanje za Otko-ta:

 

Nacionalizirati bi bilo treba denar, ne bank

Darja Kocbek  |  16. 2. 2013


denar.jpg


Ni se nam treba vračati v monetarni sistem, v katerem je količina denarja v obtoku omejena s količino zlatih rezerv. Dovolj je zahtevati, da morajo banke imeti za depozite zagotovljeno 100-odstotno rezervo v depozitih. V tem primeru banke ne bi mogle več ustvarjati denarja iz nič, ga posojati ljudem in zanj zahtevati obresti. Ta sistem bi bilo treba uvesti tako za banke kot tudi za vse druge institucije, ki poslujejo kot vzporedne banke, na svoji spletni strani Dalynews piše Herman Daly, profesor na univerzi Maryland in nekdanji glavni ekonomist na oddelku za okolje v Svetovni banki.

 

Vir: http://www.mladina.si/120578/nacionalizirati-bi-bilo-treba-denar-ne-bank/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo nam nacionalni interes...
Razliko bomo seveda pokrili davkoplačevalci, skozi dokapitalizacijo bank (slabo posojilo pač... )

 

Tokrat bo na mizi občutno manj
Če bi skupina Laško prodala svoj nekaj več kot 23-odstotni delež Mercatorja hrvaškemu Agrokorju po izpogajani ceni 221 evrov za delnico iz aprila 2011, bi njen dolg do bank upnic konec leta 2012 znašal 160 milijonov evrov.

Agrokor sicer tudi tokrat velja za enega glavnih igralcev v igri za nakup večinskega deleža Mercatorja. Hrvati naj bi tokrat ponudili precej manj kot leta 2011, in sicer nekje blizu tržne cene, torej okoli 120 evrov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vdajte se!

 

Ljudje se ravnajo, kot da jih vodi živalski instinkt, ki jim pravi, da je pot z vami pot v samomor. Preko vsake mere spodobnosti so vam odpustili vse, ne morejo pa vam odpustiti tudi propada celotnega naroda. Dobro bi bilo, če se tega zaveste, preden vas prežene ljudska jeza. Prijateljsko vam svetujem, vdajte se. Za nas je bilo zadnjih dvajset let kot vojna v Vietnamu. Vi pa imate še zadnjo možnost, da zlezete na strehe in vas tako kot Američane iz Saigona leta 1975 helikopterji odpeljejo na letalonosilke. Seveda živite v strahu. Doživljate napade tesnobe, ker se bojite izgube oblasti. Groza vas je, da bi kdo odprl vaše predale, brskal med vašimi intimnimi papirji, razumel, kaj ste delali, in vas ovadil. Svetujem vam korak nazaj. Dva koraka, tri. Sto korakov. Tudi če bi zmagali na volitvah, bi samo odložili neizogibno. Zdržali bi eno leto, morda še manj. Se vam zdi, da se splača? Javno priznajte krivdo in ljudi prosite odpuščanja. Vdajte se. Vaše prisotnosti ne zdržimo več. Izogibate se vsaki odgovornosti, šopirite se s tujim perjem, grozite kot ulični pretepači in nam visite za ovratnikom do neznosnosti. Tega se ne da več prenašati. Vdajte se. Ne boste mogli reči, da vas nisem opozoril.


* * *


Tako zveni sodobna politična govorica. Enako dobro jo razumejo v Sloveniji, Grčiji, Španiji, Bolgariji, Rusiji in pred Wall Streetom v Združenih državah Amerike.

Vir: http://www.dnevnik.si/objektiv/komentarji-in-mnenja/vdajte-se-

Popravljeno . Popravil I30
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh


Na odru za mizo je govoril Luka Mesec, član Delavsko-punkerske univerze. Opozarjal je, da ne živimo v času krize vrednot. Živimo v času krize kapitalizma.
Kot mogočo rešitev je ponudil demokratični socializem. Nihče ni zardel, vsi so ploskali.



»Zanimata nas enakopravnost in egalitarnost, ne avantgarda,«



»Kaj je treba narediti?«


 


»So kratkoročni in dolgoročni ukrepi. A prvi korak mora biti stop vsaki privatizaciji,« dodaja najmlajši član Delavsko-punkerske univerze. »Na dolgi rok pa naj se oblikujejo različne ideje in predlogi različnih skupin, ki sodelujejo na protestih.«


 


»Lahko, da neoliberalizem rešuje krizo na dolgi rok, a družba, v kateri se bo spet pojavila gospodarska rast, bo družba, v kateri nihče od nas niti večina vseh drugih ne bo želela živeti,«



»Če javne storitve in službe niso vzdržne v neoliberalnem sistemu, potem ne gre ukinjati teh storitev in služb, ampak moramo spremeniti sistem.«



Članice in člani Delavsko-punkerske univerze pri svojem govoru o socializmu niso nostalgični. Ne želijo obuditve starega. Želijo kritično analizo, zavrnitev slabih in grajenje na pozitivnih izkušnjah.


v kolikor bo prišlo do strankarske materializacije protestov, bodo nove stranke morale biti popolnoma drugačne od obstoječih. »Sedaj so stranke zaprte, hierarhične strukture, ki s svojimi člani in volilci komunicirajo kot s potrošniki ali materialom, ki ga mobilizirajo za shode ali članarino. Potrebujemo neposredno demokratične načine odločanja tudi znotraj strank, ki bodo v stiku z ljudmi vseskozi in ne le enkrat na štiri leta.«




Vir: http://www.dnevnik.si/objektiv/vec-vsebin/potomci-delavcev-so-ostali-delavci-in-pozabili-na-punk

Popravljeno . Popravil I30
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lajna o večanju proizvodnje, dajmo, dajmo, več profita, več denarja, je torej izpeta: nevarna za naravo, škodljiva za ljudi.

Stéphane Hessel septembra 2011

 

Žal je

Umrl navdihujoči diplomat Hessel

Vir: http://www.dnevnik.si/svet/umrl-navdihujoci-diplomat-hessel

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!