Skoči na vsebino

Kompresor Hofer/Lidl


WhiteWolf

Priporočene objave

Je tukaj kdo lastnik kompresorja iz Hoferja ali Lidla? Je vreden svojega denarja? Na OKO mi izgleda identično precej dražjemu kompresorju ERBA.

Specifikacijo so videti kar OK.

  • močan z oljem podmazan 2-cilinderski motor z dolgo življensko dobo in malo vibracij
  • brezstopenjsko nastavljiv pritisk od 0-8 bar
  • dodatni priključek za odvzem nereguliranega pritiska iz tlačne posode
  • z nadtlačnim ventilom
  • z izpustnim vijakom za kondenzacijsko vodo
  • preprosto čiščenje zračnih filtrov
  • 2 manometra (za regulirani in nereguliran pritisk) s skalo v barih in PSI
  • idealen za orodja z veliko potrebo po stisnjenem zraku, kot so udarni vijačniki ali udarna kladiva
  • dolžina kabla: 2 m

  • TEHNIČNI PODATKI
  • - zmogljivost: pribl. 2,2 kW
  • - prostornina tlačne posode: 50 litrov
  • - zmogljivost vsrkavanja: pribl. 400 l/min.

Predvsem me zanima, kako ste kaj zadovoljni? Kakšne težave itd?

Uporabljal bi ga predvsem za izpihovanje, preverjanje tlaka, občasno pa bi rad tudi kaj prebarval, seveda majhne kvadrature (vrtna uta, kakšen radiator, vrata. .).

Ne se šel ravno avto-ličarstva :)

Je takšen kompresorček kos tudi občasnemu manjšemu barvanju?

Namreč če ni, potem raje kupim kompresor za 100€ 25L, ki bo zadostoval za vse ostalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je tukaj kdo lastnik kompresorja iz Hoferja ali Lidla? Je vreden svojega denarja? Na OKO mi izgleda identično precej dražjemu kompresorju ERBA.

Specifikacijo so videti kar OK.

  • močan z oljem podmazan 2-cilinderski motor z dolgo življensko dobo in malo vibracij
  • brezstopenjsko nastavljiv pritisk od 0-8 bar
  • dodatni priključek za odvzem nereguliranega pritiska iz tlačne posode
  • z nadtlačnim ventilom
  • z izpustnim vijakom za kondenzacijsko vodo
  • preprosto čiščenje zračnih filtrov
  • 2 manometra (za regulirani in nereguliran pritisk) s skalo v barih in PSI
  • idealen za orodja z veliko potrebo po stisnjenem zraku, kot so udarni vijačniki ali udarna kladiva
  • dolžina kabla: 2 m

  • TEHNIČNI PODATKI
  • - zmogljivost: pribl. 2,2 kW
  • - prostornina tlačne posode: 50 litrov
  • - zmogljivost vsrkavanja: pribl. 400 l/min.

Predvsem me zanima, kako ste kaj zadovoljni? Kakšne težave itd?

Uporabljal bi ga predvsem za izpihovanje, preverjanje tlaka, občasno pa bi rad tudi kaj prebarval, seveda majhne kvadrature (vrtna uta, kakšen radiator, vrata. .).

Ne se šel ravno avto-ličarstva :)

Je takšen kompresorček kos tudi občasnemu manjšemu barvanju?

Namreč če ni, potem raje kupim kompresor za 100€ 25L, ki bo zadostoval za vse ostalo.

Prostornina niti ni tako važna, važen je pritisk..8barov ti bo zadostovalo tud za avto prebarvat...samo vmes se bo pač malo večkrat vklopil, da nafila posodo. Je pa to fantastična zadeva za hobby program.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam kompresor iz hoferja vendar ga bom nesel nazaj preden poteče garancija saj z njim nisem zadovoljen. kot prvo so vse hitre spojke na kompresorju slabe kvalitete in ne delajo kot bi morale. naslednji problem je tisti razvod zraka (en gre na manometer en pa mimo njega) je iz litine in mi je počil po spoju kalupa, potem pa je še težava ker rabi olje (ni zdej to velika količina vendar dovolj da mi zapacka filter za zrak po kompresorju in za pištolo) kar je nedopustno pri barvanju. Aja pa pozabil sem omeniti da da regulator tudi ni preveč dober. Drugače se pa dobro drži glede na to da ga gonim že skor že dve leti (in to ga res skozi uporabljam ker imam večino orodij na zrak).

Tako da če ga misliš imet za pumpat gume, kako orodje, in sem pa tja kaj malega za pobarvat je ok ni pa za vsakodnevno uporabo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst imam podoben kompresor iz Interdiskonta in sem z njim zadovoljen. Da se tud barvat brez problema. Pomemben je predvsem efektivni pretok (skratka kolk kompresor fila), ki ga imajo tele dvocilindrski kompresorji 300L kar je povsem dovolj za manjša dela. Z njimi pa se da poganjat celo zračna orodja (brusilnik, udarna pištola).

Skratka za dela kot si jih opisal so omenjeni kompresorji več kot dovolj. Ne vem pa kakšne kvalitate so dotični.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam kompresor iz hoferja vendar ga bom nesel nazaj preden poteče garancija saj z njim nisem zadovoljen. kot prvo so vse hitre spojke na kompresorju slabe kvalitete in ne delajo kot bi morale. naslednji problem je tisti razvod zraka (en gre na manometer en pa mimo njega) je iz litine in mi je počil po spoju kalupa, potem pa je še težava ker rabi olje (ni zdej to velika količina vendar dovolj da mi zapacka filter za zrak po kompresorju in za pištolo) kar je nedopustno pri barvanju. Aja pa pozabil sem omeniti da da regulator tudi ni preveč dober. Drugače se pa dobro drži glede na to da ga gonim že skor že dve leti (in to ga res skozi uporabljam ker imam večino orodij na zrak).

Tako da če ga misliš imet za pumpat gume, kako orodje, in sem pa tja kaj malega za pobarvat je ok ni pa za vsakodnevno uporabo

Je Lidlov morda malenkost boljše kvalitete v primerjavi s Hoferjevim ali je razlika samo v barvi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da sta kompresorja enaka sam nalepka je druga. Drugače pa je bilo moje mišlenjej ob nakupu tako : kupil ga bom in če bo kaj narobe ga bom peljal nazaj (denar ti vrnejo). ;) maš pa 2 leti časa če ga misliš reklamirat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še vprašanje glede pnevmatske vzrževalne enote.

V primeru barvanja bi rad imel filter, ki bi ujel vodo. Kar prodaja HOFER sta 2 posodi: ena za vodo in druga za oljno mazanje.

Lahko uporabim to kot filter za prestrezanje vode, v posodo za olje pa ne dam ničesar?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem je v pari, ki je stisnjena v komprimiranem zraku. Sam lovilec kondenzata pobere kapljice, ki nastanejo ob kondenzaciji v ceveh za zrak.

Stisnjen zrak je še vedno vlažen (para) in ob ekspanziji (obratni proces kot komopresija) kondenzira, zato pojav kapljic na šobi pištole.

Več kot kompresor neprekinjeno deluje, bolj vroč je komprimirani zrak, več pare je v njem. Če pride topel zrak do porabnika, je več tudi kapljic na šobi. Intermetenca delovanja kompresorja je cca 20 % (1 minuto dela, 4 min počiva)

Za izločevanje vlage iz komprimiranega zraka se uporabljajo hladilniški in absorcijski sušilniki, o ceni pa raje ne.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Zanima me a se daje v hoby 50 litrski kompresor notri samo namensko olje za kompresorje ki je kar drago 13-14€ za 1L ali lahko daš notr tudi kakšnega avtomobilskega ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lidl,hofer,interdiskont...50 lit. to so igrače! Nikakor kompresorji za barvanje avtomobilov,kvečjemu za pumpanje pnevmatik inspihavanje delov.Je pa vprašanje koliko so manometri točni.H.J.pa še kako je važna prostornina in pretočnost.Za barvanje večjih površin se bol splača vzeti kisikovo bombo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me a se daje v hoby 50 litrski kompresor notri samo namensko olje za kompresorje ki je kar drago 13-14€ za 1L ali lahko daš notr tudi kakšnega avtomobilskega ?

Jaz za enkrat dajem avtomobilskega se kar dober obnaša.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Imam naslednjo dilemo : kupujem majhen kompresor za zrak in sem naletel na morje kitajskih 25 literskih, 8bar, 200l/m, komp. za tam okoli 100-120 eu. Sem pa tudi zagledal enega 50 literskega, 10bar 200l/min za 130 eu. Firma je OK, mehansko pa je isti kot 25 literski.

Ali se po vašem mnenju splača vzeti večjega ?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se bo kdaj v prihodnosti odloču da bi mel kako pnevmatsko orodje je 50l spodnja meja aja pa še to 200l/min je malo na tvojem mestu bi gledal 300l/min naprej hofer ma vsake tolko akcijo kompresorja 50l 350l/min jaz ga mam za manjša opravila že dve leti in je dal že precej skozi in dela brez problemov ima pa dva cilindra cena je pa bla 150€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh s kitajskim nauš nič falil. Jst ga mam že 5 let. Kupil sem ga u baumax-u pa sm lih tko gor dal pnevmatsko pištolo, udarno kladivo, vrtalko. Verjetno nima lih tok navora kot 10barov, večkrat se polni, ampak za 100€ se ne pritužujem, pač "kolko para tolko muzike" :D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvisno za kaj ga boš rabil. Jst mam tegale: http://www.interdiskont.si/vsi-izdelki/izdelek.aspx/i6274 50L, 2,2Kw; 300L/min, 2 cilindra pa je kr uredu za moje potrebe. Barvanje, kako manjše pnevmatsko orodje, itd. ampak odločno premajhen za npr. peskanje, resno delo z pnevmatskim orodjem itd.

Popravljeno . Popravil trojan69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam podobnega,a če bi še enkrat kupoval bi kupil večjega.Jaz ga uporabljam izključno za čiščenje motorja,nanašanje posebne pene (čistilne) in po pranju za izpihavanje vode in je premajhen,saj moram večkrat počakat da pride na potrebne bare oz. se mi prehitro sprazni!

Nasvet.....če ni problema z prostorom in kakšnim evrčkom več,kupi večjega!

 

P.S. drugače pa dela brez problema kot je rekel mačak333,za ta denar se splača!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!