Skoči na vsebino

Kompresor Hofer/Lidl


WhiteWolf

Priporočene objave

Ni lih čisto na temo, je pa podobno... kaj pa kake akumulatorske variante? Takole od daleč bi mogle biti bolj praktične od kompresorja + pištola + cevi + kablovje. Verjetno so cene bolj bogate, sam če nimaš lih namenske delavnice se tudi razlika v prihranjenem prostoru pozna?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, jskrablin pravi:

Ni lih čisto na temo, je pa podobno... kaj pa kake akumulatorske variante? Takole od daleč bi mogle biti bolj praktične od kompresorja + pištola + cevi + kablovje. Verjetno so cene bolj bogate, sam če nimaš lih namenske delavnice se tudi razlika v prihranjenem prostoru pozna?

Udarni vijačnik rabiš 1x na vsake tolko cajta. Se ne splača. ....razen, če imaš namensko delavnico, kot praviš... pa da rabiš nonstop, da se splača...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 hours ago, jskrablin said:

Ni lih čisto na temo, je pa podobno... kaj pa kake akumulatorske variante? Takole od daleč bi mogle biti bolj praktične od kompresorja + pištola + cevi + kablovje. Verjetno so cene bolj bogate, sam če nimaš lih namenske delavnice se tudi razlika v prihranjenem prostoru pozna?

sej na to sem odgovoril na prejšnji strani na predlog o milwokiju. Hofer je imel neko aku udarno za menjavanje gum ampak mislim da je bila okoli 100€, sej morda bi bila dovolj zame, ampak se izogibam aku orodju zaradi akumulatorjev, pozabiš da si ga izpraznil, pustiš pol leta na polici prazne, znajo bit čez pol leta že problemi če so poceni akuji.

Udarna je uporabna predvsem pri menjavi amortizerjev, obnovi vilc, tam kjer moraš privijačit vrtljivo stvar, a, pa končniki rok, volana. Nimam delavnice ampak ker imam rad bolj poceni stvari imam 3 avte in dva kvazi motorja in razen ta novejšega avta ima vse najmanj, tako da se vedno najte kej za poštimat, čas je večji problem.

Glede tega kaj se koliko rabi... če folk lahko da po 600+ € za mobitel ki bo čez 3 leta max zastaral si jaz raje kupujem orodje :D  (samo problem nastene ker zmanjka placa, letos sem si privoščil že varilni aparat bo kompresor kdaj drugič ;) )

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne bo kdo kupoval tistih kitajskih igrač, se bom žtvoval in ponudu pravi kompresor, Abac 100l, enofazn, za pičlih 250€ :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 2. 11. 2018 ob 22:55, smasher pravi:

sej na to sem odgovoril na prejšnji strani na predlog o milwokiju. Hofer je imel neko aku udarno za menjavanje gum ampak mislim da je bila okoli 100€, sej morda bi bila dovolj zame, ampak se izogibam aku orodju zaradi akumulatorjev, pozabiš da si ga izpraznil, pustiš pol leta na polici prazne, znajo bit čez pol leta že problemi če so poceni akuji.

Li-Ion baterije ne bi smele biti problematične. Kupil pred ene tremi meseci lih v Hoferju aku vrtalnik... 2x Li-Ion aku poleg. Nisem niti polnil, ker sta oba akuja prišla poleg napolnjena. In do zdaj mi ni ratalo zadeve tolko nucat, da bi sploh rabil polnit akuje. Je bolj treba pazit na napetost... 18V orodje bo iz sebe spravilo precej več kot 12V. In pri menjevanju gum oz odtegovanju zadev, ki so zategnjene s konkretnimi navori je kolko da orodje od sebe kr pomembno.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 hours ago, Zivnorc said:

 

…. RAZEN... če si frik (kot jaz) in te veseli imeti doma veliko orodja, čeprav ga ne rabiš…. pa pol ga moraš posojat naokoli… pa potem spraševati, pri komu je orodje, ko ga rabiš… pa ga še očistiti… namazati….in popravljati…      :P

 

 

Kako to misliš frik?  

Meni se zdi dosti bolj logično kt kakšne babe al kdo ki zbirajo torbice pa čevlje eni zapravijo 900 ali več € za mobitel, kdo je tu nor?

Zadnjič sem kupil 3 vrste izvlakačev (ker enega nisem imel pa mi ga je kolega posodu), pa sem se hotel izognit takim neugodnim situacijam da nimam primernega orodja pa bolje mal na zalogo kupit :D 

Pa sm gledal da zgleda 100l kompresor majhen, ni inpresiven, bo treba vsaj 200 da se bom lahko malo hvalu okoli kolk mam velkega :D 

Še malo pa mo treba montirako za gume kupit  :lol1:

Ma udarna pištola pride prav za zarjavele vijake, menjavo amortizerjev, končnikov in vsa razna jajca ko nimaš kako prijet iz druge strani.

ps: li-ion znajo bit tudi problematične, če nimajo zaščite proti globoki izpraznitvi 

malo smo šli OT.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, smasher pravi:

Kako to misliš frik?  

Meni se zdi dosti bolj logično kt kakšne babe al kdo ki zbirajo torbice pa čevlje eni zapravijo 900 ali več € za mobitel, kdo je tu nor?

Zadnjič sem kupil 3 vrste izvlakačev (ker enega nisem imel pa mi ga je kolega posodu), pa sem se hotel izognit takim neugodnim situacijam da nimam primernega orodja pa bolje mal na zalogo kupit :D 

Pa sm gledal da zgleda 100l kompresor majhen, ni inpresiven, bo treba vsaj 200 da se bom lahko malo hvalu okoli kolk mam velkega :D 

Še malo pa mo treba montirako za gume kupit  :lol1:

Ma udarna pištola pride prav za zarjavele vijake, menjavo amortizerjev, končnikov in vsa razna jajca ko nimaš kako prijet iz druge strani.

ps: li-ion znajo bit tudi problematične, če nimajo zaščite proti globoki izpraznitvi 

malo smo šli OT.

 

… pa sej ti pravim, da si isti kot jaz…   :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 5. 11. 2018 ob 18:41, Zivnorc pravi:

… pa sej ti pravim, da si isti kot jaz…   :P

 

Me veseli, da nisem osamljen...

Čeprav ona razume, sem tole dal moji za prebrat...:) 

Tako... za vsak slučaj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

evo crknu 25l kompresor dons... ze dolgo cajta ni hotu zalaufat, z muko... ce je bil le malo napoljen z zrakom ni sans da bi zalaufu....

dons pa ni hotu, sam počl je ku svina pa pokadil po skurjeni elektroniki ....

zdej pa čakat da bo kej u lidlu 50l za pametn dnar al pa interdiskont? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma poglrj če ho mel hifer še kaj na razprodaji njihov dvobatni 10 bar, jaz sem se grizel, je bila originak cena 170, sem čakal da oade pod 150, sem ga za 150 kupil, dva tedna kasneje so potegnli iz lagerja še par kosov so bili po 130eur. Kompresor dvobatni, 50L 10bar, za 130eur je skor đabe.. 

Moj je imel samo olja nekaj sumljivo malo, ke bi slabo zategnjen čep, me je pol še litr olja koštau 10eur.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdej je u hofru 125e 50l pokoncni.. a je brezoljni... je to ok za mal nucat? verjetno ne .. brezmazanja mi ne diši ker ni logike da bi to delal več let pomoje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

42 minutes ago, bajkr88 said:

zdej je u hofru 125e 50l pokoncni.. a je brezoljni... je to ok za mal nucat? verjetno ne .. brezmazanja mi ne diši ker ni logike da bi to delal več let pomoje?

Dela dela, samo ponavadi imajo manjši pretok, ma za domačo rabo čisto ok. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 8. 11. 2020 ob 16:15, bajkr88 pravi:

@smasher zdej sm pogledu in je kondenzator razsulo....

kje bi to dobil? 

IMG_20201108_161301.jpg

IMG_20201108_161323.jpg

IMG_20201108_161343.jpg

Si dobil? Mislim, da ga imam v trgovini...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem danes slišal, kako se je bogi kompresor mučil zalaufat pri 6°C, pol počasi je začel pridobivat na obratih. Tudi ta komoresor ima po specifikacijah SAE 30, govorim o Ferrex 50l kompresorju iz hoferja, in kompresorsko olje iz uni starejši ima kar 10w40.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!