Skoči na vsebino

Kompresor Hofer/Lidl


WhiteWolf

Priporočene objave

kaj pa vem, kaj pa vem,...mora je pa hobi štrihalec garažnih vrat oziroma hobi pumpalec pnevmatik ali pa celo hobi spihovalec listja iz odtokov,...Ampak če ga v uk vzame MOJSTER Brumer (ki se na področju trolanja nenehno dokazuje in presega samega sebe) ima realne možnosti da postane čisto pravi internetni trol.

 

P.S. definicijan trola za bremzija :) https://www.google.si/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&ved=0CC8QFjAA&url=http%3A%2F%2Fen.wikipedia.org%2Fwiki%2FTroll_(Internet)&ei=eqi0UuKYN6eVywOe5IDoDA&usg=AFQjCNGn1OimBMFZMQFP3OFES5BpqA2-zg&sig2=ypILOZ_55-V5DihK5sT9Kg

Popravljeno . Popravil trojan69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, če je kupil večjega, ni nič sfalil. Itak je vedno in povsod tako, da nekaj kupimo, pa vidimo, da bi pa mogoče bilo le bolje vzeti malo dražje in večje. V konkretnem primeru se kompresor kupuje za napumpavanje gum in mogoče spihati mašino po pranju. Ko pa je kompresor že doma, pa poskusimo še kaj polakirati, pa kakšno kolo na avtu menjati, pa... že kaj. In takrat pride prav vsak liter prostornine več. Torej je nakup večjega bil pametna odločitev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

Imam težave s kompresorjem Abac, ki mi polni samo do 4 bare, namesto 8. Kje bi lahko bila težava?

Na kompresorju je ena črna čkatlica in na njej je en knof za vžgat in izklopit kompresor. Tisto odšraufej dol in pod tem črnim pokrovom je tlačno stikalo in boš videl en vijak bolj kot ga boš odšraufal več bo polnil kompresor (vsaj zdi se mi da je tako probaj odtisnit in zatisnit vijak da ugotoviš katero je prava smer.) možno da se ti je ta vijak kej premaknil če pa še vedno ne boš dosegel 8 barov potem so najverjetneje krivi batni obročki oz nepovratni ventil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvisno za kaj ga potrebujes jaz imam iz hofra kompresor enak kot v lidlu in ga res zlorabljam in dela stalno ze 3 leta brez kakrsnega koli problema niti olja mi ni bilo treba dolit.

Tako da ce zdrzi mojo uporabo bo dovoln dober za vecino ostalih uporabnikov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvisno za kaj ga potrebujes jaz imam iz hofra kompresor enak kot v lidlu in ga res zlorabljam in dela stalno ze 3 leta brez kakrsnega koli problema niti olja mi ni bilo treba dolit.

Tako da ce zdrzi mojo uporabo bo dovoln dober za vecino ostalih uporabnikov

Evo grem iskat v tem tednu:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eko tega mam https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba/arhiva/posebna-ponudba-od-cetrtka-27032014/produktdetailseite/ps/p/workzone-kompresor-50-l/  vzel sem ga pa sam zato ker mi je takrat crknil kompresor in sem rabil nujno novega in sem bil brez dnarja pol sm pa še vidu da ma 3 leta garancije in sm si reku da če v treh letin crkne dobim itak dnar nazaj drugače ga bom pa mel pretoka dovolj tudi za pnevmatsko orodje ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eko tega mam https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba/arhiva/posebna-ponudba-od-cetrtka-27032014/produktdetailseite/ps/p/workzone-kompresor-50-l/  vzel sem ga pa sam zato ker mi je takrat crknil kompresor in sem rabil nujno novega in sem bil brez dnarja pol sm pa še vidu da ma 3 leta garancije in sm si reku da če v treh letin crkne dobim itak dnar nazaj drugače ga bom pa mel pretoka dovolj tudi za pnevmatsko orodje ;)

V lidlu je 99€ zgleda pa skor isti :)
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 let pozneje...

KAj ta tema je že zamrla?  

Kaj ste še tako navdušeni nad kompresorjem 50l z dvobatno glavo interdiskont/hofer? 

Samo vsako tolko rabim udarno pištolo in z malim navadnim 50L kompresorjem ne dela. 

Ima kdo kakšen predlog za ugoden 10 bar 100L kompresor? Ker precej orodja potrebuje 6bar, 8 bar kompresor pa začne ponovno polnit ko pade na 6, torej ne morem met konstantno v posodi vsaj 7 bar ?

(al pa se da shekat 8 bar kompresor na 10 ? )

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, smasher pravi:

(al pa se da shekat 8 bar kompresor na 10 ? )

Nekateri se dajo naštelat na toliko. Samo kaj poreče varnostni ventil, če ga ima. (vsaj moral bi ga met vsak)

pred 1 uro, smasher pravi:

rabim udarno pištolo in z malim navadnim 50L kompresorjem ne dela

Za to potrebuješ ne samo tlak ampak predvsem velik pretok. Tko da mal poštemaš, velik počivaš. Če si plačan na ure boš obogatel z 50 litrskim.:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

28 minutes ago, Quest said:

Za to potrebuješ ne samo tlak ampak predvsem velik pretok. Tko da mal poštemaš, velik počivaš. Če si plačan na ure boš obogatel z 50 litrskim.:lol1:

Ja, vem da rabim pretok, ampak za domačo rabo rabim udarno pištolo samo 20s ponavadi posamezna matica ne rabi več kot toliko prepričevanja. Sedaj sem ugotovil da so mi v interdiskontu lagali da njihov regulator prenese pretok za udarno pištolo, morda kater drug ne tisti ki so mi ga prodali. Zdej sem dal eno hitro spojko direkt na "rit" od kompresorja, tako da bo zdej pištola dobila vseh 8 barov za tistih prvih 5sekund. 

Če bo pa kje kakšen kompresor 100L 10bar res ugodno bi me pa mogoče res zamikal, včasih je imel lincos možnost nakupa samo glave z elektromotorjem pa tega nimajo več.

Nekaj mi ni edino jasno tisti efektivni pretok, ki je dejansko kolko da kompresor vn, kaj to merijo samo pretok glave ali koliko dejasnko lahko da ven psosda. Ker tudi če ima recimo 100L kompresor z dejanskim pretokom 250l/min, ampak to šele ko glava polne, tisti začetni pretok ki ga da posoda je lahko mnogo večji (za kratek čas)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

… ne rabiš večjega kompresorja. Itak je max tlak za pištolo semizdi da 6 bar.

Ziher imaš špiralasto cev, ki ima notranjo luknjo 6 ali 8mm. Absolutno premalo.

 

Jaz imam 25 l kompresor, 210l/min pretoka, pa dela pištola ko šus…. vendar imam 1/2" šlauh !!!

… sem tudi hotel reklamirati pištolo od ID.... pa sem samo šlauh zamenjal… pa dela ko šus. Res pa je, da je zoprno čakat, da se sproti napolni rezervoar.

Pa še neki:

Ne zategujte vijakov s to pištolo, ker je absolutno premočna!...ali pa daj samo na prvo stopnjo, pol pa na roke zategnit z momentnim ključem.

@smasher  ..pretok se meri v litrih na minuto sesanega zraka iz atmosphere v valje kompresorja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam ta kompresor s hoferja ze nekaj let. Mislim da od 2009. 

Od zacetka je bil precej v uporabi, sedaj je pa samo se za kaj spihat in gume napumpat. 

Pnevmatsko orodje je passe ... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

42 minutes ago, Zivnorc said:

… ne rabiš večjega kompresorja. Itak je max tlak za pištolo semizdi da 6 bar.

Ziher imaš špiralasto cev, ki ima notranjo luknjo 6 ali 8mm. Absolutno premalo.

 

Jaz imam 25 l kompresor, 210l/min pretoka, pa dela pištola ko šus…. vendar imam 1/2" šlauh !!!

… sem tudi hotel reklamirati pištolo od ID.... pa sem samo šlauh zamenjal… pa dela ko šus. Res pa je, da je zoprno čakat, da se sproti napolni rezervoar.

Pa še neki:

Ne zategujte vijakov s to pištolo, ker je absolutno premočna!...ali pa daj samo na prvo stopnjo, pol pa na roke zategnit z momentnim ključem.

@smasher  ..pretok se meri v litrih na minuto sesanega zraka iz atmosphere v valje kompresorja.

Za test sem dal pištolo direkt na regulator brez cevi in je tlak na regulatorju padel takoj na 4 bar iz  nastavljenih 6.5.

Po mojem mnenju je tisti regulator 1/4" ozko grlo, čeprav čudano da potem ostalim dela, je pa res da imam ta poceni udarno pištolo ki je nimajo več v ponudbi ki je bila mislim da okoli 25€ včasih, uporabljam jo pa samo za odvijat in ni neki močna piše max navor 320Nm, ampak sem na roke z 30cm ročico lahko vedno več zategnil. Sej že ko sem kupil sem reklamiral to pištolo da ne dela, pa me je majstr poklical da dela, ne vem pa če je preveril koliko dela(če zategnem vijak na avtu na 110Nm, ga pištola ne odtegne). Kolega ima tisto bolj "profi" in na istem priključku na isti cevi sem z lahkoto odvil matico ko ta moja ID ni hotla.

Kar se tiče cevi, ta test med mojo in kolegovo pištolo je bil narejen na cca 50m dolgi plastični cevi fi10 ki ima verjento notranji fi 8, in moja pištola ni zmogla 25mm matico z 40 let rje zato sem si sposodil od kolega pa je šlo. (cev je bila tako dolga ker sem raztavljal na dvorišču od firme in sem si čez cel parking potegnil cev, da sem pač lahko koristil industrijski kompresor ki ne potrebuje po vsaki matici minuto da se spet nafila :D )

Za vsak kompresor sta ponavadi dva podatka o pretoku: 

teoretična sesalna zmogljivost: 412 l/min
-teoretična izhodna zmogljivost: 300 l/min
-delovni tlak:  8 bar 

Zdej pač obnavljam eno 40 let staro kripo in imam precej 40 let starih matic, tisto varovalo proti odvijanju ki se mu reče tudi rja najraje popusti z udarno pištolo ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, krucymucy said:

Imam ta kompresor s hoferja ze nekaj let. Mislim da od 2009. orodje je passe ... 

 

Jasno. Yamaha in da haus. Vijacenje ni potrebno. :D

 

@smasher mam eno hoferjevo pistolo, pa eno podedvano, nek odpis, staro 20 let. Na isti mali kompresor, iste spojke in cev, udari  bistveno bol kot hoferjeva. Zatiskam itak na roke, ampak pri odtiskanju je razlika hudo velika. Torej ni samo kompresor. 

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@krucymucy rez sem razmišljal tudi o nabavi aku udarnega sem razmišljal, ker je bolj praktičen od pnevmatskega, ampak... videl to milowoki zadevo... pa ceno tudi :lol1: za tak denar kupim kompresor in tračno žago :D 

(sem pa našel 100L 10 bar kompresor za 310€.... bom božičku pisal  nej on zrihta darila za žlahto pa si jst lahko sam kupim kompresor :D 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...aha...pol...

...hoferjeve pištole ne poznam...jaz imam iz Interdiskonta ID..tisto črno...taveliko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sosed ima navadni 50l kompresor...jz isto...za 200eu iz merkurja...

Z njegovo neko staro pistolo...

On sravfal gume na tovornjaku,jz le menjal variomat in oboje naredi super....Zna res bit odvisno od pistole....

V bistvu,ker sem sanjal,da bi si kupil svojo si mi dal mislit...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Smasher, rabiš samo večji rezervar (med 50 in 100 litrskim kompresorjem (poceni robo) običajno ni razlike) . Če "vmes" priklopiš dodaten rezervar, je potem običajno dovolj zraka za tistih par sekund.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!