Skoči na vsebino

Tunizija


Sanda7

Priporočene objave

pred 2 urami, nejc74 pravi:

ok, mam najmanj 3 za odpret :)

ti sam odpiraj pa piši, zima je drugače dolga, jest pa hitro berem :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah koji vam kurac spet neki kar me mika.. jebemti sej nimam tolk dopusta... Maroko, Zdej Tunizuja... pa jest sm su u pi.... 

@nejc74 Kaj lahko zaupas kolk si se kj strosil za ta dopust, In se nekaj 10 dni si bil v Tuniziji se pravi je treba se nekje 2-3 dni za trajekt racunat( v obe smeri) 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, gasperX pravi:

Mah koji vam kurac spet neki kar me mika.. jebemti sej nimam tolk dopusta... Maroko, Zdej Tunizuja... pa jest sm su u pi.... 

@nejc74 Kaj lahko zaupas kolk si se kj strosil za ta dopust, In se nekaj 10 dni si bil v Tuniziji se pravi je treba se nekje 2-3 dni za trajekt racunat( v obe smeri) 

Ja, ja.... "cajt" :lol1: je hudir, nam ga večini primanjkuje:yea1:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:D sorry, Genova - Tunis, direkten trajekt (obstaja tudi varianta čez Palermo, samo podaljša vožnjo za več kot 1 dan), šla sva z GNV

https://www.gnv.it/en/

(evo do konca novembra imajo 25% popust pri nakupu vozovnic). V končni fazi je bil najcenejši in najhitrejši. Odhod iz Genove

druge variante so še Grimaldi

https://www.grimaldi-lines.com/en

vozi iz Civitavecchie, ki je cca 100 km dalj kot Genova iz Lj

in CTN, tunizijska firma

http://www.ctn.com.tn/

stran je v francoščini, mislim da sva dobila končno ceno šele po klicu na njihovo kontaktno številko, je pa bila malenkost višja kot GNV

 

še to: uradno moraš bit 4 ure prej pred trajektom, tam ti povejo da je dovolj 3 ure, v resnici pa je čisto ok 2 uri pred odhodom, vsaj če ni gužve. Vse kar moraš uredit je 2x pregled dokumentov, kjer italijanski cariniki ne komplicirajo in potrditev karte ko že čakaš pred trajektom.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Naslednje leto planiram en "blitzkrieg" do Tunisa, preko prvomajskih praznikov, čas omejen na 7 celih dni zaradi službe.....preveril sem odhode trjaktov iz Chivitavecchie, (vozi 24 ur),  GNV, planiran odhod 26.4.2019,  povratek iz Tunisa 4.5.2018,   hvaležen bi bil za kak nasvet kaj si je vredno za ogledat v tem kratkem času....... naložen, dva na motorju, torej brez motoriranja  po puščavskem pesku........stric googl ve veliko, izkušnja pa so nekaj drugega  :)

Vnaprej hvala.

SREČNO

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 22. 11. 2018 ob 1:55, nejc74 pravi:

trajekt je bil cca 350 € na osebo in motor (in kabina), karto pa sem kupil 10 dni pred odhodom, dražje je verjetno ne bi mogel :)

bencin je seveda poceni, cca tretjina evropske cene, pri vstopu ni nekih hudih stroškov.

hoteli so bili od 25 do 70 evrov za dva. Na robu puščave sva šla v resorte z bazenom in podobnim sranjem, ampak se paše vrečt v bazen po celodnevnem švicanju. V glavnem sem vedno rezerviral prejšnji večer preko bookinga. V okolici Tatouina je bilo težje najti ugodno spanje, ampak tudi 70 evrov za dva ni nekaj groznega.

Dežela je poceni, ješ in piješ za 25% - 50% slovenskih cen, pivo in vino je lažje najti kot v Maroku. Po mojem že v enih petih dnevih prineseš nazaj ceno trajekta.

Trajekt je točno 24 ur, najin je štartal zgodaj popoldne, tako da če se ti da it na AC, bi lahko štartal iz Slovenije zjutraj, pičil na trajekt in si naslednji dan popoldne že v Tunisu. Midva imava za te poti prdalice, s katerimi je AC muka.

Če bi imel na voljo samo en teden v Tuniziji, bi spustil severni in severo zahodni del ter po diagonali pičil nekam proti Tozeurju. Če bi ga imel več kot deset dni, bi zavil še malo v notranjost predvsem pa šel še bolj globoko na jug. Naredila sva relativno malo km, tam nekje 250 - 300 na dan, samo enkrat čez 400. Sva pa vsak dan zabila par ur na ogledih porušenih zidov in par tisoč let starih lukenj. Če te to ne zanima lahko več časa porabiš za cesto.

Btw temperature so bile septembra take: severni del, tam nekje slabih 20 stopinj (in občasno dež), do puščave med 20 in 30, v puščavi je bilo kar vroče (max 35) vendar se je dalo, v primerjavi s poletno vročino v Turkmenistanu ni imela jesenska Sahara za burek. Ob morju nikoli prevroče.

Kako je kaj s prebavo,...........žgano obvezno verjetno, CocaCola in ustekleničena voda.....  Kakšen je dostop do teh starih zgodovinskih zadev?

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, Luka66 pravi:

Kako je kaj s prebavo,...........žgano obvezno verjetno, CocaCola in ustekleničena voda.....  Kakšen je dostop do teh starih zgodovinskih zadev?

Hvala.

Recimo splaca se videti EL Jem ..... rimski amfiteater, Kartagino, Douz( ta je cisto na robu puscave) , Touezur ali Matmata za ljubitelje Vojne zvezd, Kairouan,  Tamerza.....  pa sam Tunis predvsem Sidi Bou Said.....

Voda obvezno usteklenicena , mi smo vsi dobili drisko , ceprav smo zelo pazili kaj jemo..... če v Maroku nisi imel tezav jih tudi tu ne boš. 

Ostalo ti tezko napisem, ker je od tega ze 20 let odkar sem bila v Tuniziji in nisva bila z motorjem. To je bil dopust s safarijem :rolleyes: . 

Upam, da sem ti kej pomagala s tem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, dr.looney pravi:

Recimo splaca se videti EL Jem ..... rimski amfiteater, Kartagino, Douz( ta je cisto na robu puscave) , Touezur ali Matmata za ljubitelje Vojne zvezd, Kairouan,  Tamerza.....  pa sam Tunis predvsem Sidi Bou Said.....

Voda obvezno usteklenicena , mi smo vsi dobili drisko , ceprav smo zelo pazili kaj jemo..... če v Maroku nisi imel tezav jih tudi tu ne boš. 

Ostalo ti tezko napisem, ker je od tega ze 20 let odkar sem bila v Tuniziji in nisva bila z motorjem. To je bil dopust s safarijem :rolleyes: . 

Upam, da sem ti kej pomagala s tem.

Hvala, vsaka info je dobrodošla........ zame bo rimski amifiteater, za ženo Kartagina, za sina filmske scene vojne zvezd, no to verjetn tudi zame :).......moram spanirat tako turo, da ne bo optimalna glede na omejen čas, vsakega nekaj......v Maroku sem bil po tednu dni bogi  :doze: pa nisem lih občutljiv, ni me rešil Linex, ne oglje, ne žganje ampak CocaCola  ;)  ki mi jo je svetoval vodič kamel  :)     sin nima problemov, študentsko življenje je pestro :)      malo me skrbi za ženo k ona je bolj dojemljiva za to..... treba to vzet to v zakup sicer je treba bit doma.....

Ne dvomim, da ste imeli tudi z avtom enkratno doživetje v tej deželi,  na koncu ostanejo le spomini, ki nam jih ne more nihče vzet.

Hvala in srečno :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Luka66 pravi:

Hvala, vsaka info je dobrodošla........ zame bo rimski amifiteater, za ženo Kartagina, za sina filmske scene vojne zvezd, no to verjetn tudi zame :).......moram spanirat tako turo, da ne bo optimalna glede na omejen čas, vsakega nekaj......v Maroku sem bil po tednu dni bogi  :doze: pa nisem lih občutljiv, ni me rešil Linex, ne oglje, ne žganje ampak CocaCola  ;)  ki mi jo je svetoval vodič kamel  :)     sin nima problemov, študentsko življenje je pestro :)      malo me skrbi za ženo k ona je bolj dojemljiva za to..... treba to vzet to v zakup sicer je treba bit doma.....

Ne dvomim, da ste imeli tudi z avtom enkratno doživetje v tej deželi,  na koncu ostanejo le spomini, ki nam jih ne more nihče vzet.

Hvala in srečno :)

Linex ni za hudo drisko .... če imaš fajn dohtarja naj ti da neki na recept ( pozabila sem kako se rece tem zdravilu) .... aktivno oglje je bolj za to da se nanj vežejo strupi.... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, dr.looney pravi:

Linex ni za hudo drisko .... če imaš fajn dohtarja naj ti da neki na recept ( pozabila sem kako se rece tem zdravilu) .... aktivno oglje je bolj za to da se nanj vežejo strupi.... :rolleyes:

Hvala, se pogovorim z osebnim dr. se poznava .....  menda bo vedel kaj napisat na recept....... nisem pomislil na to možnost.....koristno  :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni so najbolj pomagale borovnice. Suhe borovnice in si kuhaš čaj. Težko se izogneš tega problema. Pri hrani sem bil pozoren, da nisem jedel kar je bil umito z njihovo vodo, da je bilo prekuhano ali pečeno sadje olupljeno. Je pa res, da se tega problema težko izogneš. Pa kar je pisal predhodnik dr. looney drži. 

Pot si lahko izpelješ dol bolj proti Z strani proti Gafsa do Toezur in potem čez slano jezero do Douz do kampa pa počasi ob morju nazaj proti Tunisu. Drugače bi se dalo v enem tednu naredit lep krog, ker od  S pa do juga  ni daleč približen 600 km. Imel sem zrisano pot in mi je padlo nekak po spominu 1350 km. 

Imam pa željo še odpeljat z motorjem. 

Tu sem našel en potopis bo mogoče kaj koristnega

http://www.ccs-si.com/uploads/datoteke/Tunizija_Vitranc.pdf

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

Ali je kakšen trajekt med sicilijo in tunizijo, ki vodi bolj pogosto. GNV in Grimaldi sta mi datumsko neugodna. Hvala za info. LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala. Pa je te trajekte fajn v naprej rezervirat ali bolje na mestu plačati.... Glede na to, da je za motor in na palubi za spalko vedno kak plac?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo sem se zaj.. Sem mislil, da je iz Sicilije v Tunis kakšna dnevna linija trajektov, pa vidim da je to bol na tedenski ravni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Kölm pravi:

Hvala. Pa je te trajekte fajn v naprej rezervirat ali bolje na mestu plačati.... Glede na to, da je za motor in na palubi za spalko vedno kak plac?

nekaj informacij je tudi tule:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imaš še trajekte CTN. Mislim da eden od trajektov vozi tudi iz Palerma, ampak gre za linijo Genova - Palermo - Tunis in se časovno ne splača.

13 hours ago, Kölm said:

Hvala. Pa je te trajekte fajn v naprej rezervirat ali bolje na mestu plačati.... Glede na to, da je za motor in na palubi za spalko vedno kak plac?

Žal to ni tako enostavno. Kolikor jaz vem enostavnih trajktov v Tunizijo ni, ravno tako kot ne v Turcijo, Jordanijo, Izrael, Alžirijo,..... če jih pa najdeš pa jih pofočkaj v ono drugo temo. Obstaja pa iz Španije v Maroko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, nejc74 pravi:

Imaš še trajekte CTN. Mislim da eden od trajektov vozi tudi iz Palerma, ampak gre za linijo Genova - Palermo - Tunis in se časovno ne splača.

Žal to ni tako enostavno. Kolikor jaz vem enostavnih trajktov v Tunizijo ni, ravno tako kot ne v Turcijo, Jordanijo, Izrael, Alžirijo,..... če jih pa najdeš pa jih pofočkaj v ono drugo temo. Obstaja pa iz Španije v Maroko.

Kako, da ne! Po vsej evropski obali Mediterana je malih potniških  trajektov v izobilju. 

Na vse tiste mislim, kateri se prazni vračajo nazaj?

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Pozdravljeni.

 

Da malo obudim temo. Kako je z uvozom motorja v Tunizijo? Je tudi potrebno kake listke izpolnjevat tako kot za Maroko?

 

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

13 minutes ago, AK84 said:

Pozdravljeni.

 

Da malo obudim temo. Kako je z uvozom motorja v Tunizijo? Je tudi potrebno kake listke izpolnjevat tako kot za Maroko?

 

Hvala!

Listke v arabščini tako ali tako izpolnjuješ. Enak postopek na meji kot v Maroku.

Drugače to ni uvoz motorja. Samo preventivno ti številko tablice zapišeji v tvoj pasport. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Bostjan L pravi:

Listke v arabščini tako ali tako izpolnjuješ. Enak postopek na meji kot v Maroku.

Drugače to ni uvoz motorja. Samo preventivno ti številko tablice zapišeji v tvoj pasport. 

Pa se da te listke že kje prej sprintat? Mi smo si pred potjo v Maroko že vse uredili doma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!