Skoči na vsebino

Izpit za moped AM


ciaoitalia

Priporočene objave

Živjo!

Vem da je na tem forumu že par odprtih tem na temo izpita za kolesa s motorjem kategorije AM, samo zakoni so se zadnje čase spreminjali in nevem kaj velja in kaj ne.

Zanima me koliko pribljižno pride cena za tale izpit? Ali se ga splača it delat? 15 let sem star, naj počakam še eno leto do novembra in nato delam B (ker am dobiš zraven)?

Z očetom kupujeva ATX-a ali pa kakšnega apn6tko, zato je vprašanje ali se splača izpit? pa iz LJ sem, tako da tu se ne da rečt ah saj pri nas ni policije.

Hvala za odgovorje

LP :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Vem da je na tem forumu že par odprtih tem na temo izpita za kolesa s motorjem kategorije AM, samo zakoni so se zadnje čase spreminjali in nevem kaj velja in kaj ne.

Zanima me koliko pribljižno pride cena za tale izpit? Ali se ga splača it delat? 15 let sem star, naj počakam še eno leto do novembra in nato delam B (ker am dobiš zraven)?

Z očetom kupujeva ATX-a ali pa kakšnega apn6tko, zato je vprašanje ali se splača izpit? pa iz LJ sem, tako da tu se ne da rečt ah saj pri nas ni policije.

Hvala za odgovorje

LP :)

Počakaj 1 leto pa pojdi za 125 ccm .. da bo malo bolj letelo kot 50 km/h.. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri 16-ih izpita za B-kat. ne moreš delat, lahko samo narediš ure in se potem voziš s spremljevalcem. Na mopedu pa to verjetno ne pride u poštev...no vsaj najbolj smiselno lih ni :unsure:.

Tko da če maš namen kdaj met kakšen večji motor, počakaj še eno leto in takrat naredi za A1. Če pa ne, pa naredi za AM, razen če boš čakal do 18. leta ali našel kakšno drugo rešitev - glede na to, da si iz Lj. jeza vožnjo po mestu po moje čist dost nekaj tipa flexer ali ciao za kar ne rabš izpita. Itak pa si za letos že mal pozn, ker avtošole(vsaj ko sm jst delal je blo tko) z motorji in mopedi v času zimske sezone(enako kot za gume - 15.nov.-15.mar. +/- kakšn dan, odvisno od vremena) ne vozijo.

Tisto, da z B ne dobiš AM pa prvič slišim, kolikor vem se še zmeraj dobi to avtomatično zraven.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če praviš da so dons vozil, bi ti potem kr verjel - glede na današnje vreme - jih zgleda res niti zimske razmere ne ustavijo... Js ko sm delal pri AMZS-ju dobra tri leta nazaj (spomladi) sm pač moral čakat do konca zimske sezone(no, okol 10. marca sm začel) , ker so mi rekl, da oni med zimsko sezono ne vozijo, kako je pa drugje al pa sploh zdej jeseni pa res ne vem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri B še vedno AM dobiš zraven, za to sem siguren. glede večjih motorjev nimam še ideje ali bo prišla želja ali ne, ciaota pa že imava zato pa kupujeva atx/apn6s, da bi ga imela "za zraven". Izpit bi šel delat poleti/spomladi enkrat, vendar bom po mojem šel res raje za B ali pa A1 ker za samo 50kmh izpit 475€(najcenejše kar sem našel, avtošola capris v kopru) se ne splača + 600,300,900,etc eurov za motor..

hvala za odgovore :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Počakaj 1 leto pa pojdi za 125 ccm .. da bo malo bolj letelo kot 50 km/h.. :)

točno tako. škoda denarja za am. itak ko boš star 15 in 6 mesecev začneš teorijo za 125 ccm lahko tudi že odpelješ tistih 22ur, potem pa ko dopolniš 16 let pa samo še glavno odfuraš in je to to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!