Skoči na vsebino

Trening off road vožnje za starga...


trpin

Priporočene objave

Mene pa zanima kje v Slo bi se lahko naučil malo off road vožnje. Sem sicer star biker, ki je po dolgih letih spet nabavil makino. Včasih, kot mulc sem bil bolj za cestake, danes mi pa bolj paše enduro. Mi pa manjka izkušenj in nasvetov sploh pa prakse na terenu izven asfalta. Če bom šel z mojim 'testirat' ga je škoda. Tolk keša pa spet nimam.

Torej kje bi se lahko mal naučil tudi tega načina vožnje. Moped k ga mam, mi to sicer omogoča.

Hvala in lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povej kaj več...

Si kupil versysa in bi se z njim rad vozil offroad?

Upam da imaš kaj lažjega, ker Versys je narejen bolj za asfalt+kak lažji makadam. In ko se boš prekucnil z njim bo hitro kaka plastika odletela ker to ni narejeno kot endurca.

A ti bi se rad učil s svojim, ali ti ga je škoda in iščeš, da ti bo nekdo dal motor za se učiti z njim?

Tole bo mal težko speljat.

Poglej si kak video o šoli enduro vožnje, da dobiš osnove in smer ala Dualsport Riding Techniques

(link do torentov imaš na PM)

Tule imaš še nekaj materiala:

Popravljeno . Popravil Ni3ous
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super, bolje kot nič.

Čeprav človek brez enduro tehnike, tudi nima enduro kondicije, kar pomeni, da začetnik naredi 2 kroga in je izmučen do mere da je zaključil.

To pa na žalost ni ravno veliko časa da se začetnik karkoli nauči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je...enduro oz. vožnja po brezpotjih zahteva kar nekaj kondicije, ampak lahko vsaj poizkusi, če ga takšen način vožnje zares veseli. Drugače pa predlagam, da si kupiš kakšen poceni motor npr. XT 600 starejšega letnika, ki ga ne bo škoda, če ga boš kdaj vrgel po tleh, poleg tega pa ni preveč zahteven za vzdrževanje.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Legende, hvala.

Ja, izmed 5-6 modelov v razredu nekje 600 kubov kar sem hotel imet, sem si na koncu izbral Versysa. Ker itak vozim več kot 95% po asfaltu. Rad pa tud mal zavijem dol. Sicer s tem ne bom hoste podiral, pa tega tud ne rabim.

Škoda, k sem zamudu tist brniški test, sem skoz nekaj v službi pa le malo časa za gušt :). Je pa najbrž tole dobra fora za probat.

Sem tud že mal razmišljal, da bi vzel nekaj lahkega, bolj tista XT al pa še lažja varianta, pa ne vem, če bi se mi to finančno izšlo... Mogoče pa vseeno boljše kot razsut Versysa.

Bolj sem upal na kako šolo, kjer bi imeli kake stare mal odslužene mopede za učenje osnov. Potem pa že počasi sam s svojim napreduješ.

Hvala vsem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!