Skoči na vsebino

Bencin ali dizel?


Scarlett

Priporočene objave

Kupujem nov avto, na leto naredim do 15T km.

Prosim za mnenje.

Hvala.

Moje mnenje je,da z 15kkm na leto ne boš pokrila razlike v ceni dizelskega agregata napram bencinskemu vsaj 5-10 let odvisno kaj kupuješ.Da se tisplača dizel moraš letno prevozit vsaj 30kkm pa navzgor. kot sem ti pa že rekel je vse odvisno kaj kupuješ in ali novo ali staro...itd.

Lažje ti bomo pomagal če napišeš kaj kupuješ in kolk staro ...itd. To je seveda samo moje skromno mnenje,mogoče bodo drugi znali bolj postreč z podatki.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej dizla ne potrebuje, sploh pa če bo avto opravljal le mestno vožnjo. Kupi novega Twingota ali Cliota bencinarja, ki sta poceni in zanesljiva in se smej :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupujem nov avto, na leto naredim do 15T km.

Prosim za mnenje.

Hvala.

Če kupuješ rabljen manjši ali srednji razred potem absolutno benzinarja,če kupuješ nov srednji razred in kot praviš prevoziš 15K kil. letno potem bi se jaz odločil za dizla ! sam imam benzinarja Toyoto Yaris za mestno vožnjo (zelo hvaležen avto),povprečna poraba poleti 5-6l pozimi pa 6-7l benzina, za dalšo vožnjo vzamem dizla 2000ccm z 178 Ps poraba zelo majhna vožnja po CPP +5-10% poraba neglede pozimi in poleti od 4,7 do max. 5,5 l nafte !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupi MOTOR :P

aha ker toliko slo motoristov naredi 15k na leto :) no razen če kupiš BMW. Če kupiš Kawasakija ne bo šlo

kaka dobra tema :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha ker toliko slo motoristov naredi 15k na leto :) no razen če kupiš BMW. Če kupiš Kawasakija ne bo šlo

kaka dobra tema :)

Zakaj s Kawasakijem ne bo šlo :? ... gre gre :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj s Kawasakijem ne bo šlo :? ... gre gre :P

ti ko si nepismen pa ne bereš nič tem na MS, če bi redno bral temo o kawi bi vedel da ne gre in da gre to samo z BMW-jem pa še od teh skoraj samo z velikim GS-om.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti ko si nepismen pa ne bereš nič tem na MS, če bi redno bral temo o kawi bi vedel da ne gre in da gre to samo z BMW-jem pa še od teh skoraj samo z velikim GS-om.

res je :blush: ... berem samo, če mi je kera lupčka dala :P

da ne bom off topic ... bencinar 1,2 je dovolj za 15 k na leto ;)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti ko si nepismen pa ne bereš nič tem na MS, če bi redno bral temo o kawi bi vedel da ne gre in da gre to samo z BMW-jem pa še od teh skoraj samo z velikim GS-om.

Pa kaj morte čist vsepovsod svinjat z temi bmwji :P
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mater ,če bi jaz zastavil tako vprašanje, bi me upluvali , češ naj si mal po forumu poiščem ,že stokrat napisano takšno temo.... Ko pa ženska vpraša ,se pa razpričajo kot politiki :grim .

Jaz ti prodam dizla, audi a4 letnik 2004, cena :hmm: 5400€, ker nimam tok € ,da bi ga lahk šenkal. .)

Popravljeno . Popravil isarajli1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mater ,če bi jaz zastavil tako vprašanje, bi me upluvali , češ naj si mal po forumu poiščem ,že stokrat napisano takšno temo.... Ko pa ženska vpraša ,se pa razpričajo kot politiki :grim .

Jaz ti prodam dizla, audi a4 letnik 2004, cena :hmm: 5400€, ker nimam tok € ,da bi ga lahk šenkal. .)

Na MOBILE:de je tak Audi 3,9-4,9K € šenkat ga ne bo treba boš pa moral mal dol s ceno ! !

Ps. Če primerjaš cene v Nemčiji tako novih kot rabljenih avtov in motorjev z našimi so višje vsaj za 10% sploh motorji,verjetno so cene novih pri nas manjše in manjša marža trgovcev !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na MOBILE:de je tak Audi 3,9-4,9K € šenkat ga ne bo treba boš pa moral mal dol s ceno ! !

Ps. Če primerjaš cene v Nemčiji tako novih kot rabljenih avtov in motorjev z našimi so višje vsaj za 10% sploh motorji,verjetno so cene novih pri nas manjše in manjša marža trgovcev !

Ja, ko ga uvoziš, boš pa plačal dajatev, da bo nemški še dražji.

lp A

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na MOBILE:de je tak Audi 3,9-4,9K € šenkat ga ne bo treba boš pa moral mal dol s ceno ! !

Ps. Če primerjaš cene v Nemčiji tako novih kot rabljenih avtov in motorjev z našimi so višje vsaj za 10% sploh motorji,verjetno so cene novih pri nas manjše in manjša marža trgovcev !

Verjetno ti ga bo kdo zastonj uvozil, nardil tehnični pregled, plačal dajatve itd. da o stanju avta, kilometrih itd ne govoriva, ne ?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno ti ga bo kdo zastonj uvozil, nardil tehnični pregled, plačal dajatve itd. da o stanju avta, kilometrih itd ne govoriva, ne ?!

Števec ti zastonj prevrtijo nazaj. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Števec ti zastonj prevrtijo nazaj. ;)

Ravno zaradi tega je bolje narediti sam uvoz iz Nemčije od nekega handlerja..

Glede kilometrov boš vedela na čem si, končna cena z vsemi prispevki pa je nekje ista.

Pri nas pa so vsi km obrnjeni..... ker pač ni kaznivo :-(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja ja pri nas so vsi nepošteni, boljše je od Turka v Nemčiji kupit, gor so avtohendlerji sami poštenjaki kot praktično povsod po svetu :)

znam nemško pa sem za kolega včasih v avstrijo ali nemčijo klicaril za razne avte na mobile.de in podobno. V 99% je bil prodajalec ali Turk ali "naš".

Audi A4 dizel 2004 je vredu nakup, če vzamem črnega bom totalno neopazen ker ga že ima pol Bisterce :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na MOBILE:de je tak Audi 3,9-4,9K € šenkat ga ne bo treba boš pa moral mal dol s ceno ! !

Ps. Če primerjaš cene v Nemčiji tako novih kot rabljenih avtov in motorjev z našimi so višje vsaj za 10% sploh motorji,verjetno so cene novih pri nas manjše in manjša marža trgovcev !

Zdaj se še slovenske motorje uvaža v nemčijo, ne več obratno :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 let pozneje...

bom dal odgovor kar sem.. pišam od 12.50 naprej.. :lol1:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!