Skoči na vsebino

Bencin ali dizel?


Scarlett

Priporočene objave

pred 36 minutami, Kugelschreiber pravi:

Avto net in najdi normaln fakin avto za 5 kek…..raj manj. Faaaak

.... pomoje boš lažje dobu  normalen fakin avto za 15 k€ ... pomoje.... ne vem... probi...   :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

khm za 2500€ je moj sin najdu fakin dober avto, verjetno oljši od vseh za 15 kek (večina so itak dizel po 150 in več kkm). Mazda 3 bencin...večni stroj. 60kkm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

17 minutes ago, DAMI34 said:

khm za 2500€ je moj sin najdu fakin dober avto, verjetno oljši od vseh za 15 kek (večina so itak dizel po 150 in več kkm). Mazda 3 bencin...večni stroj. 60kkm.

Rabm dizel al LPG, 150 000 mi ni problem. Fordkov motor pr 390 000 cist ok dela, problem je 20 let. In vse okrog motorja jemle hudic. 

21 minutes ago, Zivnorc said:

.... pomoje boš lažje dobu  normalen fakin avto za 15 k€ ... pomoje.... ne vem... probi...   :D

eh tista enkica spredi se res ne pozna :) verjetno bo res treba banko prasat ce kej posodjo. 

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ZivnorcMa al kupiš avto za 1500 al 5000€ vse je podobno. Se pozna kriza 2009 do 2014, ni 10 let starih avtov na trgu.

Kupi fiata 

turbo bencinar: https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=16832931&display=Fiat Bravo 

turbo dizl : https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=16904326&display=Fiat Croma 

(nimam nič s temi avti samo tako za primerjavo :D  )

 

@DAMI34 mi imamo doma Grande punto letnik 2008 ki je imel do lani 35000km :lol1:olje je umiralo od dolgčasa notri, smo šli 1x na servis niso hotli menjat olja, moj oče je ustrajal da je skrajni čas ker je že 2leti notri, pa so mu na sevisu težili nazaj da je avto naredil manj ko 6000km od zadnje menjave olja in ne bojo menjavali olja :lol1:(seveda to butasti pooblaščeni serviserji) Zdej ga vozi sestra pa mislim da je že na 50000km (v 14 letih).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, smasher said:

@ZivnorcMa al kupiš avto za 1500 al 5000€ vse je podobno. Se pozna kriza 2009 do 2014, ni 10 let starih avtov na trgu.

Kupi fiata 

turbo bencinar: https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=16832931&display=Fiat Bravo 

turbo dizl : https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=16904326&display=Fiat Croma 

(nimam nič s temi avti samo tako za primerjavo :D  )

 

@DAMI34 mi imamo doma Grande punto letnik 2008 ki je imel do lani 35000km :lol1:olje je umiralo od dolgčasa notri, smo šli 1x na servis niso hotli menjat olja, moj oče je ustrajal da je skrajni čas ker je že 2leti notri, pa so mu na sevisu težili nazaj da je avto naredil manj ko 6000km od zadnje menjave olja in ne bojo menjavali olja :lol1:(seveda to butasti pooblaščeni serviserji) Zdej ga vozi sestra pa mislim da je že na 50000km (v 14 letih).

Se mi zdi de sm s taljanskimi vozili opravil. Ena aprilia in en punto sta več kot dovolj. Koncept je potrjen. Kofe, pašto, mortadelo, mord kako flašo Barola in Sangioveseja….

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dejstvo je da dizel manj porabi. a stroški vzdrževanja so prekleto večji...bencinar pa kar kleple..sem mel dizle s pol miljona in take ki so crkoval ko češplje. Sem mel mazdo, ki je vozila brez olja pa ni hotla umret :P

Večja kot je E številka v Euro normi, več bo problemov po domače.

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

13 minutes ago, DAMI34 said:

dejstvo je da dizel manj porabi. a stroški vzdrževanja so prekleto večji...bencinar pa kar kleple..sem mel dizle s pol miljona in take ki so crkoval ko češplje. Sem mel mazdo, ki je vozila brez olja pa ni hotla umret :P

Večja kot je E številka v Euro normi, več bo problemov po domače.

 

Pri 10 000 na leto je smisel dizla vprasljiv. Pri 40 000 niti ne.
 

idealno bi blo met teslo 3 al pa nissana leafa. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, DAMI34 pravi:

dejstvo je da dizel manj porabi. a stroški vzdrževanja so prekleto večji...

Zakaj so pri dizlih večji stroški vzdrževanja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj je za 3000 najdu Octavio, letnik 2007. zdej ga ima dve leti, razen rednega vzdrežavanja BP, je pa bencinar, kuri res da velik, z lepo vožnjo 8 litrov, z živahno pa 11-12.   Stric ima pa rabljenega jeepa dizla, pa turbina nagaja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja se strinjam novejši kot je avto več je problemov, še posebaj z dizli z miljon senzorjev in tistim scanjem ki ga špricajo v avspuh. 

Tudi euro 6 bencinarji 1.2 superturbo, v enoprostorcih ne bojo zdržali dolgo ki brez turbine tudi iz parkinga ne pridejo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, DAMI34 pravi:

dejstvo je da dizel manj porabi. a stroški vzdrževanja so prekleto večji...

Ne bom te negiral..? ampak imam drugacne izkusnje. K istemu pooblaščencu (Avto 2864) vozim Tipota na benz in Jeepa na nafto. Razlika je minimalna. Pred tem pa k istemu serviserju Leona na benz in passata ( itak gre 99% passatov na nafto) pa spet ni bilo neke razlike. Govorim o rednih servisih. Izrednih popravil, ali da bi kaj crknlo,  pa se zadnjih 20 let ne spomnim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No sicer jaz direkt z dizli nimam izkušenj gre pa primerjava fiat benz pa citroen dizli, sicer vse staro 10+ let, pa morda zaradi lokalnih voženj ima sodelavec več dela z dizlom, dpf, tesnila pri turbini... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eden od komentatorjev, 'frgo', po mojem povzame bistvo za tako odločitev, ki bi sicer bila, če bi proizvodnja tekla nemoteno, šus u glavo. Tko pa bojo probal odrezat vse ude v upanju, da bi vsaj torzo preživel??.

Popravljeno . Popravil GoBobi
Slovnica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Quote

Pri Citroënu so mnenja, da bencinske in dizelske različice družinskih enoprostorcev postajajo manj zanimive predvsem zaradi njihove silhuete s slabšo aerodinamiko in mase, kar vpliva na porabo goriva, ki postaja vse dražje.

Ker elektricni berlingo pa nima oblike cigla...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fiat 500L se lahko letos kupi še z atmosferskim bencinarjem... ?

(sicer je zelo penzionistični motor za tak avto, za živčne ljudi ki se jim mudi sigurno ni... Ampak je pač treba  uživat v razgledu med vožnjo ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, vandrovec pravi:

Zakaj so pri dizlih večji stroški vzdrževanja?

ker se več kvari, na golf3 :P

norme so hudič EU

pred 17 urami, Kugelschreiber pravi:

Pri 10 000 na leto je smisel dizla vprasljiv. Pri 40 000 niti ne.
 

idealno bi blo met teslo 3 al pa nissana leafa. 

in fotovoltaiko

pred 3 urami, Tedybear pravi:

Ne bom te negiral..? ampak imam drugacne izkusnje. K istemu pooblaščencu (Avto 2864) vozim Tipota na benz in Jeepa na nafto. Razlika je minimalna. Pred tem pa k istemu serviserju Leona na benz in passata ( itak gre 99% passatov na nafto) pa spet ni bilo neke razlike. Govorim o rednih servisih. Izrednih popravil, ali da bi kaj crknlo,  pa se zadnjih 20 let ne spomnim.

to je super, jaz mam bolj mešane občutke :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, DAMI34 pravi:

k

to je super, jaz mam bolj mešane občutke :D

 

Mal manj mešaj, pa probaj več občutit...?

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 33 minutami, Tedybear pravi:

Mal manj mešaj, pa probaj več občutit...?

ta star ducato pol mio km laufa tut brez olja.

Euro6 movano...bolš da sem tiho, že pri 50kkm pizdarije. Mi je reku serviser, da so ti softverji tako našponani, da zadostijo eu normam da je groza. In pa, če bi mal posleparili ne bi bilo nikakršnih problemov, tako da razumem glavce od WW.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

ker se več kvari, na golf3 :P

norme so hudič EU

Tu je bilo govora o avtih od 2 do 5k. Ti verjetno še nimajo dpf filtra in drugih dodatkov za zmanjševanje izpustov. Sam sem zadnjih 20 let na dizlih brez problemov...erg edino zna nagajat pa to lahko sam popravljaš. Novega dizla pa verjetno sedaj ne bi kupil, edino če bi blindiral vse nepotrebne dodatke za normalno vožnjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, Kugelschreiber pravi:

Avto net in najdi normaln fakin avto za 5 kek…..raj manj. Faaaak

Obstaja, obstaja. Sem si ga lastil 7 let in tako dobrega avta ne bom imel nikoli več.

Pocinkan pleh.

Sem imel dizla, delal na 33% mešanico povsem normalno. Pri meni pil 6, pri ženi 4.5.

Edino menjalnik je fajn met en na rezervi.

Dolg pod 4metre...pa šest ljudi se pelje noter.

CUKRČEK !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, mladench said:

Citroen Xsara Picaso 1.6 HDi. Od elektronke nima nič, od oblike nima nič, od porabe nima nič :D samo vozi :D 

Xara picasso je, zakon samo zdej so že vse zjahane. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!