Skoči na vsebino

Bencin ali dizel?


Scarlett

Priporočene objave

2 hours ago, Buschi said:

Obstaja, obstaja. Sem si ga lastil 7 let in tako dobrega avta ne bom imel nikoli več.

Pocinkan pleh.

Sem imel dizla, delal na 33% mešanico povsem normalno. Pri meni pil 6, pri ženi 4.5.

Edino menjalnik je fajn met en na rezervi.

Dolg pod 4metre...pa šest ljudi se pelje noter.

CUKRČEK !

Jebo te multipla.  Fijat dukati nix.  Ajd. Mord doblo. Pa diavel. Ajd.  Morde ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Buschi pravi:

Edino menjalnik je fajn met en na rezervi.

Če je to 6 stopenjski menjalnik pri Fiatu, Oplu, morda tudi Alfa Romeo...v letih okrog 2008, gre za tovarniško napako z ležaji. En mojster na dolenjskem popravlja te menjalnike, v enem dnevu zamenja ležaje in ti nudi nadomestno vozilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, vandrovec said:

Če je to 6 stopenjski menjalnik pri Fiatu, Oplu, morda tudi Alfa Romeo...v letih okrog 2008, gre za tovarniško napako z ležaji. En mojster na dolenjskem popravlja te menjalnike, v enem dnevu zamenja ležaje in ti nudi nadomestno vozilo.

To me jezi pri grande puntu, ki je pol opel korsa, ima vse glupe oplove "rešitve". 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ajd...dejmo slabo voljo tule nadaljevat, karjole na četiri kola so v drugi temi, pa čeprav me večkrat spravijo v slabo voljo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 hours ago, mladench said:

Citroen Xsara Picaso 1.6 HDi. Od elektronke nima nič,

btw ze prva generacija 1.6 HDi motorja ima 32-bitni "od-elektronike-nič", ki laufa na 66 MHz...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, DAMI34 said:

ajd...dejmo slabo voljo tule nadaljevat, karjole na četiri kola so v drugi temi, pa čeprav me večkrat spravijo v slabo voljo

Je vse v smislu teme. Uspesno me spravlajo u se slabs voljo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Zok pravi:

btw ze prva generacija 1.6 HDi motorja ima 32-bitni "od-elektronike-nič", ki laufa na 66 MHz...

Pravš, da ima švoh Pentiuma not :)

Popravljeno . Popravil mladench
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, DAMI34 pravi:

ajd...dejmo slabo voljo tule nadaljevat, karjole na četiri kola so v drugi temi, pa čeprav me večkrat spravijo v slabo voljo

Mene spravlja v slabo voljo ker v karavana ne spravim treh otroških sedežev :( V slabo voljo me spravlja vožnja z mehkimi. 10let sem imel trdega (tudi avto), sedaj pa naj kupim neko drvarnico? :( Je smax edina izbira?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poznam ta občutek. Vse možne varjante sem kombiniral. Ozek srednji sedež, širša stranska in obratno. Jebiga, ne gre. Nabavil sem Sharana pred dvema mesecema. Druzga mi ni preostalo. Smaxa in ostalih niti nisem preverjal, ampak ja to je ta rang vozil za 3 otroke, da je vsaj komot.

Popravljeno . Popravil Kawasaki_rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, BlackDoc pravi:

Mene spravlja v slabo voljo ker v karavana ne spravim treh otroških sedežev :( V slabo voljo me spravlja vožnja z mehkimi. 10let sem imel trdega (tudi avto), sedaj pa naj kupim neko drvarnico? :( Je smax edina izbira?

motor je edina izbira, ostalo je po želji. Poleg smaxa je še cmax in galaxy :P

pa kup karjol z dodatnimi sedeži v prtljažniku

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, Alla said:

K en folk ne najde teme "Avtobilizem"... :mad:

Temu se reče kuj železo dokler je vroče ... :D treba nadaljevat vsako temo ki je kjerkoli je.. drugače samo o korona jajcih pogovarjamo... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo @DAMI34 vse pokvaril, če je tema na pravem mestu takoj pade gledanost ?

Zmeraj je bolj zabavno pisat off topic ?

Drugače pa bomo razlagali vnukom... "ko sem bil mlad smo se kregali bencin al pa dizl...." 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, smasher pravi:

Evo @DAMI34 vse pokvaril, če je tema na pravem mestu takoj pade gledanost ?

Zmeraj je bolj zabavno pisat off topic ?

Drugače pa bomo razlagali vnukom... "ko sem bil mlad smo se kregali bencin al pa dizl...." 

a nej popravim naslov, kaj me u slabo voljo spraula? :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, BlackDoc pravi:

Je smax edina izbira?

spacer.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, vandrovec pravi:

Ne, je še bencin ali dizel, kakšna barva...

V bistvu mi je vseeno, se ne morem odločit med avtom za 4k oz. za 30k. Po eni strani bi raje nekaj za 4k in se mi jebe, ko začnejo otroci sami v sedeže plezat je itak svinjarija, pa pes, razna vozila v prtljažniku (vse podrsano). Po drugi strani sem se pa navadil na avtomatika, radarski tempomat, lane assist in vsa ta pomagala, pri skoraj 100km regionalke na dan je kar fino ko skoraj od štarta do cilja samo volan vrtiš...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, BlackDoc pravi:

V bistvu mi je vseeno, se ne morem odločit med avtom za 4k oz. za 30k. 

Sam osebno bi trenutno raje nabavil avto za 4k, ker pri novih sedaj tako spreminjajo pogone, da se ne ve, kaj bo še uporabno po par letih. Pri starem bi pa izbral dizel, ker ni tako občutljiv na kilometre in ročni menjalnik, ker tudi zdrži več kilometrov. Morda je vzdržljivost tudi odvisna od znamke...pri Citroenu avtomatika in dizel ni najboljša po izkušnjah. Podobne motorje in menjalnike ima tudi PSA - Peugeot, Ford. Obstajajo bolj zanesljivi dizli...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ljudi rešitev je tle, ne maram znamke, še holj me skrbi to da ima renojeve motorje... Ampak

Dacia Jogger je baje prišel... Oz. Ga že ponujajo, ko bo kdo imel priliko ga videt naj javi kaj se dobi sedaj za 15jurjev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, smasher pravi:

Ljudi rešitev je tle, ne maram znamke, še holj me skrbi to da ima renojeve motorje... Ampak

Dacia Jogger je baje prišel... Oz. Ga že ponujajo, ko bo kdo imel priliko ga videt naj javi kaj se dobi sedaj za 15jurjev.

Končno nazal v temo; s tem slaba volja zagotovljena.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, smasher pravi:

Ljudi rešitev je tle, ne maram znamke, še holj me skrbi to da ima renojeve motorje... Ampak

Dacia Jogger je baje prišel... Oz. Ga že ponujajo, ko bo kdo imel priliko ga videt naj javi kaj se dobi sedaj za 15jurjev.

Vozil sem Dokkerja in Dusterja, ampak ni to zame :( 110konjev v Joggerju? Bolj žalost...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@BIF gladko se mi jebe za sosede. Zato sem apriori proti bmw mećka audi, pa tudi vw, ki je za slovenčka top. Pa vem da se bmw fino pelje, mercedes tudi, kdor pravi da je vožnja primerljiva s kakim renaultom pač nima pojma. Ampak pljuvam v lastno skledo (beri lahko bi se dobro peljal, ampak iz inata ne pogledam teh znamk).

Peljal sem prvo generacijo dusterja in cca 3leta starega dokkerja. Sosed se z dokkerjem večkrat na leto odpravi na Korčulo in nazaj, za njega je top. Kupil je poceni avto, da mu ga ni škoda.

Meni je pač 115ks občutno premalo, sem pač navajen močnejšega motorja, bi ga pa z veseljem imel za drugi avto. Spet pa ni tako poceni, sploh če ga naloadaš... tudi rabljeni kar držijo ceno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ja...saj veš....izbira avta je danes res stvar osebne preference. Jaz sem imel srečo v življenju, da sem vozil res široko paleto znamk in oblik ter namenov. Hvala bogu tudi finance niso bile v pomanjkanju.... So se pa skozi leta zeeelooo spremenili pogledi na avtomobile. Trenutno mi avto pomeni le sredstvo za premikanje od A do B , ki mora bti uporabno, za čim širšo paleto podlag, da pokrije moje hobije, enostavno, poceni za vzdrževanje in nezanimivo za krajo. Kljuka za nosilec koles, pa dizel....pa smo končali. To vse ima Duster, kaj več pa tudi ne. Več pa tudi rabim ne. Nehal sem v življenju kupovat (in preplačevat) zadeve, ki nudijo 50% več kot dejansko potrebujem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!