Skoči na vsebino

Bencin ali dizel?


Scarlett

Priporočene objave

2 hours ago, smasher said:

Take slike pogrešam za nove "mestno urbane suv križance", ko jih hvalijo za uporabnost s podatki da imajo polnilec za telefon in infotejnment.... 

Mene zanima če gre vsaj pol kubika drv notri... Ne pa neke šminkarije. 

 

sketch-1643986685795.png

:D KJE JE PRASE?!

 

Mestno/urbani križanci in njih lastniki se grejejo na štrom. Primarna uporaba avta je prevoz enega človeka na pisarniški šiht in nazaj. Da lahk v kofani pripeleš pralni stroj ni več nobena prednost. Prodajalec ti dostavi, če crkne serviser odpelje. Avto rabiš za malo potovalkico. Trenerka in brisača za fitness. Kdor rabi plac, kupi kangu/berlingo/doblo.

 

In še enkrat, kje in kdaj se vrti prase?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kam pa daš psa?. 

Evo, jaz imam SUV zaradi psa.  Dokler iz prve skoči v prtljažnik, vem, da je zdrav.

Bicikl gre tudi notri, le zadnje sedeže se podre.

V fitnesu pa se nisem bil, zato ne vem, kaj se rabi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

36 minutes ago, Tedybear said:

Kam pa daš psa?. 

Evo, jaz imam SUV zaradi psa.  Dokler iz prve skoči v prtljažnik, vem, da je zdrav.

Bicikl gre tudi notri, le zadnje sedeže se podre.

V fitnesu pa se nisem bil, zato ne vem, kaj se rabi.

Za to pa res ne rabiš SUV, v tole Fiat mašino gresta komot 2 cela MTB kolesa (brez demontirat prednjega kula). 

Kia Stonic je enake dimenzije samo ima po mojem mnenju manj placa notri.

Res ne vem zakaj črtajo male enoprostorce, in ni mijanso zakaj so karavani tudi zgubili na popularnosti, sem videl novi C4.... kakšno skropocalo.

 

@Kugelschreiber, nič prase.... kiperbuš :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolj žalostno je, da pri tako velikem naboru superiornih novih avtomobilov za normalen denar dobiš bolj malo široko uporabnega. V dražjem segmentu pa je itak šlo vse u kurac. Sama šminka in senzorji. V Evropi razen pick-up-ov ne moreš kupit uporabnega terenca. Pa ne mislim zdaj tiste za 60, 70 + tavžent evrov...ki jih itak pol vsi samo glancajo in se izogibajo makadamov. Mislim na "ljudske" avte solidne kvalitete za ljudski denar. Zdaj ko pa vse sili v elektriko pa je itak konec vsega lepega. Občasno sem prav vesel, da sem star krepko čez 50 in se bom dokler bom opravilno sposoben zelo verjetno lahko vozil v rajnglah na fosilna goriva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, smasher pravi:

Take slike pogrešam za nove "mestno urbane suv križance", ko jih hvalijo za uporabnost s podatki da imajo polnilec za telefon in infotejnment.... 

Mene zanima če gre vsaj pol kubika drv notri... Ne pa neke šminkarije. 

 

sketch-1643986685795.png

V Citroenu BX sem pripeljal vgradni hladilnik, zmrzovalnik, pečico in kuhalno ploščo.

V Citroenu C5 (limuzina) pa sem peljal 16 50-litrskih plastičnih sodov (modri - napol polni)

V Hyundai i40 limuzina pa ne grejo zadaj vse štiri gume not, ker ima tiste glupe nosilce pokrova, ki segajo v pol prtljažnika  :( 

  • Zmeden 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, smasher said:

Za to pa res ne rabiš SUV, v tole Fiat mašino gresta komot 2 cela MTB kolesa (brez demontirat prednjega kula). 

Kia Stonic je enake dimenzije samo ima po mojem mnenju manj placa notri.

Res ne vem zakaj črtajo male enoprostorce, in ni mijanso zakaj so karavani tudi zgubili na popularnosti, sem videl novi C4.... kakšno skropocalo.

 

@Kugelschreiber, nič prase.... kiperbuš :D 

Kiperbuš? Ni prasca? Smash, izumljas nove in nove nacine kako me razocarat ?

 

tisti k zivimo na periferijah imamo bistveno drugacne navade in potrebe kot folk v mestih. Pa ne ljubljana. Mesta. Zaresna. Ceprav,  po zastojih zna tud ljubljana kar razturat. Kupci novih avtov so ljudje ki v avtu prezivijo po dve tri ure na dan. Ne rabijo kubika drv. Cenijo udobje, ekonomicnost, enostavnost uporabe in infotejnment.

 

sam si me pa cist spravu s tira s temi poleni. Kaj klinc k februarja ni vec fraj vikenda…

48 minutes ago, Darko3g said:

V Citroenu C5 (limuzina) pa sem peljal 16 50-litrskih plastičnih sodov (modri - napol polni)

Ja res je bil ogromn avto, ampak kam si jih da 16?! V limuzino??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, Kugelschreiber pravi:

Ja res je bil ogromn avto, ampak kam si jih da 16?! V limuzino??

Podrl sedeže, pa zadaj in v prtljažnik, pa še spredaj na sovoznikov sedež, pa pred njega, pa počez. Je bilo kar preveč, skoraj nisem videl desnega ogledala.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Tedybear pravi:

Opažam, da  zadnja tri, štiri leta Dasterja uporabljajo TNP, razni GGji, Zavod za gozdove. Že vedo, zakaj.

 

Ker zmagajo z lahkoto na razpisih, saj so najcenejši med 4x4. Žal stroški vzdrževanja na razpisu ne igrajo nobene vloge. 

Sicer pa vsi vemo, kateri avto je najboljši za makadam.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Kaldu pravi:

Ker zmagajo z lahkoto na razpisih, saj so najcenejši med 4x4. Žal stroški vzdrževanja na razpisu ne igrajo nobene vloge. 

Sicer pa vsi vemo, kateri avto je najboljši za makadam.

Ni najcenejši 4x4.
Na razpisih zahtevajo tudi dobro servisno podporo, garancije in določijo najvišjo ceno vzdrževanja upoštevajoč dolžino servisnih intervalov. Razpisi za vozila že dolgo ne bazirajo samo na nakupni ceni. Tako, da ta razlaga ne bo šlo ravno skozi.

Popravljeno . Popravil BIF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa včasih se ne da primerjat cene, ker gre tukaj v kupu recimo 100 enakih vozil z enako opremo in včasih se še malo zdilajo za ceno da lahko pol Dacia na vsaki reklami doda "ponosni partner gorske ...." al pa kaj takega.

Duster je dejansko "nova lada", ko se potegne črte včasih ni najboljši za vse, izpolnjuje pa ogromno pogojev.

 

ps:

waaawwww... nova lada samo košta več kot duster https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=16775111&display=Lada Niva

Popravljeno . Popravil smasher
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor vem pri nas nove Lade Niva niti ne moreš uradno kupit....bojda ni homologirane. Vse naj bi nekako potekalo preko Avstrije z nekimi čudnimi homologacijami.Kolega ,ki je lovec je pred dobrim letom izvajal cele "čarovnije" da jo je privlekel novo v slo. Nadomestiti Nivo se je nekaj časa trudil Suzuki z Vitaro....ampak je zaradi slabe servisne mreže in katastrofalnih šminka dodatkov ta avto ostal na nivoju eventuelnih prevozov dežurnega zdravnika...pa še to zaradi snežnih razmer kot terenskih. Vitara je bila sicer tudi na mojem radarju za nakup, a ko sem videl, da v njo nameščajo line assist in radarski tempomat, ki ima radar lociran na spodnji strani prednjega spojlerja.....gladko ga odtrgaš na prvem grobem kolovozu, je postalo jasno, da so se vdali tudi pri Suzukiju in iz nekoč zelo solidnega terenca ustvarili neuporaben polhibridni suv za asfalt avanturiste. Škoda. Pa tudi od dizlov so odstopili, kar potrjuje usmerjenost v šminka suv razred. Proizvajalci resnejših delovnih vozil od dizla za zdaj še vedno ne odstopajo....doker bo le šlo. 

Popravljeno . Popravil BIF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma to je samo zaradi politike, Lada in Reno sedaj sodelujeta, in je "dogovor" tak da v EU naj se lada nebi prodajala da ne gre dusterju v zelje. Ker recimo v UK jo spet prodajajo, v Bosni mislim da tudi....

Baje Jimmy je še ok.. Sem se pogovarjal v službi in smo prišli do zaključka da kar je je ... za naslednjih 10 let bomo sedeli v naših kripah in gledali kaj se dogaja z avti ker trenutno gre vse bolj v K.

Megane conquest.... citroen c4  ki so postali neki kupejski enoprostorci na "visokih podplatih" wtf... 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Megane conquest sploh več nima dizla. Turbo bencinski mlinček z mikro el.pomočjo ali polni hibrid!!! Dvignjen kupejevski suv. Se pa izredno lepo pelje. To pa priznam?
Jimmny ni dobavljiv za evropo, ker su mu vgradili star 1,5 agregat, kateri ne zadovoljuje evro norm. Edini, kateri še pridejo so dvosedežni. 
Ampak vsi vemo, da tam, ko prileze “tapravi” terenec z 4x4 in špero pride tudi Golf 2???

Popravljeno . Popravil SAR-Solo Adventure rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem Dacio kupil pri enem od naštetih kartelnih podjetij. Ampak sem dobil boljšo ceno kot kjerkoli drugje. Servisa še nisem delal in ga pri nobenem od naštetih ne nameravam, ker niso iz mojih krajev. Za zdaj sem kar se tiče kartelov, prišel super skozi. Vsekakor pa niso edini, ki to počnejo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri alfi mi berejo misli... odkar so pol električni suvi sem se spraševal zakaj ne dajo motor pogon spredaj in elektriko zadaj, je najbolj enostavno po mojem mennju in učinkovito... pri Alfi to vejo in znajo narisat tudi lep avto.. verjetno si ga ne bom še naslednjih 15let mogu privoščit samo kot rečeno ko primerjam kaj so oni zrisali in japonsko in francosko konkurenco je Tonale prau sexy...

2023-alfa-romeo-tonale-veloce-in-factory

https://www.alfaromeo.com/tonale 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
Ob 10. 2. 2022 ob 15:20, smasher pravi:

Pri alfi mi berejo misli... odkar so pol električni suvi sem se spraševal zakaj ne dajo motor pogon spredaj in elektriko zadaj, je najbolj enostavno po mojem mennju in učinkovito... pri Alfi to vejo in znajo narisat tudi lep avto.. verjetno si ga ne bom še naslednjih 15let mogu privoščit samo kot rečeno ko primerjam kaj so oni zrisali in japonsko in francosko konkurenco je Tonale prau sexy...

2023-alfa-romeo-tonale-veloce-in-factory

https://www.alfaromeo.com/tonale 

Cena ne bo prav sexy :naughty:

 

Čeprav že vsi pretiravajo s cenami; profiti pa milijardni. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
pred 2 urami, TadejVW pravi:

neki adblue omenjate a si kdo sam kupuje al tanka na bencinski?

manj problemov je s tankanjem na pumpah kjer imajo Adblue. torej vozila euro6.1, ki imajo poleg rezervarja še modri pokrovček za adblue. Običajno majo na bencinski še nastavek za osebna vozila, da ne osvinjaš in da pravilno teče.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!