Skoči na vsebino

Čelada na maxiscooterjih


jjjernej

Priporočene objave

Lepo pozdravljeni vsi. Letos nameravam kupiti maxiskuterja, ki je vozen z B kategorijo. Bodisi Piaggio MP3, bodisi Quadra. Bomo videli do poletja. Ze celo zimo delam primerjave in mi Quadro bolj lezi zaradi nizjih stroskov vzdrzevanja.

Zanima me ali je zakonsko dovoljeno se voziti na teh skuterjih brez celade. V Angliji namrec ni obvezna ravno zaradi tega, ker velja za dvosledno vozilo ipd..

Celado seveda imam, celo dve, ob skuterjih sem odrasel. Gre se zato, da poleti skocim iz sihta na malico, po opravikih, na posto ipd.. dve ulici naprej in se mi za 30s voznje vcasih seveda ne ljubi. Pravzaprav niti ni pomembno. Celada ja ali ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo pozdravljeni vsi. Letos nameravam kupiti maxiskuterja, ki je vozen z B kategorijo. Bodisi Piaggio MP3, bodisi Quadra. Bomo videli do poletja. Ze celo zimo delam primerjave in mi Quadro bolj lezi zaradi nizjih stroskov vzdrzevanja.

Zanima me ali je zakonsko dovoljeno se voziti na teh skuterjih brez celade. V Angliji namrec ni obvezna ravno zaradi tega, ker velja za dvosledno vozilo ipd..

Celado seveda imam, celo dve, ob skuterjih sem odrasel. Gre se zato, da poleti skocim iz sihta na malico, po opravikih, na posto ipd.. dve ulici naprej in se mi za 30s voznje vcasih seveda ne ljubi. Pravzaprav niti ni pomembno. Celada ja ali ne?

Ko se enkrat zavedaš, da ne nosiš čelade samo zaradi predpisov ampak predvsem zaradi svojega življenja, si zmagal. Lmp
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom citiral Gustinčiča: ''Glava, rad te imam. Zato ti bom kupil čelado, s katero bova oba zadovoljna.''

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo pozdravljeni vsi. Letos nameravam kupiti maxiskuterja, ki je vozen z B kategorijo. Bodisi Piaggio MP3, bodisi Quadra. Bomo videli do poletja. Ze celo zimo delam primerjave in mi Quadro bolj lezi zaradi nizjih stroskov vzdrzevanja.

Zanima me ali je zakonsko dovoljeno se voziti na teh skuterjih brez celade. V Angliji namrec ni obvezna ravno zaradi tega, ker velja za dvosledno vozilo ipd..

Celado seveda imam, celo dve, ob skuterjih sem odrasel. Gre se zato, da poleti skocim iz sihta na malico, po opravikih, na posto ipd.. dve ulici naprej in se mi za 30s voznje vcasih seveda ne ljubi. Pravzaprav niti ni pomembno. Celada ja ali ne?

Dve ulici naprej pojdi peš. Na skuterju pa obvezno uporabljaj čelado.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ima skuter oklep in možnost pripetja z varnostnim pasom, čelada ni obvezna,sicer je čelada obvezna, tako kot varnostni pas v avtu neglede na razdaljo,ki jo nameravaš prevozit.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:kva1: koliko vas pokrpam na urgenci. Verjetno sem eden redkih, ki ve v zivo kako izgleda, ko pobiras glavo iz trave, ali vsaj nekaj podobnega razcetverjeni lubenici.

Sprasujem zgolj in samo o tem kaj pravi zakon. Preberite si pravila foruma. Sam sem si jih. :sleep2:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je to res, bi moral pa še bolj trezno gledati na to. Ne zameri, ampak resno. Zakon...? Tudi trike lahko voziš z B, pa štirikolesnika tudi. Ampak zdrava pamet zapoveduje čelado. Govorim na splošno, ne zate.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MP3 spada v kategorijo L5e trikolo in je čelada po zakonu obvezna. Za par sto metrov bo najbolš,da nabaviš flekserja (tomos) jker je okreten prpraven in brez čelade.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:kva1: koliko vas pokrpam na urgenci. Verjetno sem eden redkih, ki ve v zivo kako izgleda, ko pobiras glavo iz trave, ali vsaj nekaj podobnega razcetverjeni lubenici.

Sprasujem zgolj in samo o tem kaj pravi zakon. Preberite si pravila foruma. Sam sem si jih. :sleep2:

Hahaha, če bi bilo to res ne bi niti pomislil na vožnjo brez čelade :OK:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:kva1: koliko vas pokrpam na urgenci. Verjetno sem eden redkih, ki ve v zivo kako izgleda, ko pobiras glavo iz trave, ali vsaj nekaj podobnega razcetverjeni lubenici.

Sprasujem zgolj in samo o tem kaj pravi zakon. Preberite si pravila foruma. Sam sem si jih. :sleep2:

kere maš ti ej... če  je to res  pol sploh neb spraševal ..čelada ja ali ne... ma dej

Popravljeno . Popravil gregaRS
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo pozdravljeni vsi. Letos nameravam kupiti maxiskuterja, ki je vozen z B kategorijo. Bodisi Piaggio MP3, bodisi Quadra. Bomo videli do poletja. Ze celo zimo delam primerjave in mi Quadro bolj lezi zaradi nizjih stroskov vzdrzevanja.

Zanima me ali je zakonsko dovoljeno se voziti na teh skuterjih brez celade. V Angliji namrec ni obvezna ravno zaradi tega, ker velja za dvosledno vozilo ipd..

Celado seveda imam, celo dve, ob skuterjih sem odrasel. Gre se zato, da poleti skocim iz sihta na malico, po opravikih, na posto ipd.. dve ulici naprej in se mi za 30s voznje vcasih seveda ne ljubi. Pravzaprav niti ni pomembno. Celada ja ali ne?

Neverjetno razmišljanje, glede na tvojo službo.

Sam sem nekaj let vozil maxija z jet čelado. Po prvem  padcu razmišljam drugače - nikoli več z jet čelado. Hoj, ne pa brez čelade.

 

Pa veliko sreče ti želim z ali brez. Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...

Ko enkrat padeš po lastni krivdi ali ne,ne boš nikoli pomislil na jet čelado,ker boš imel razbit"gobec". Jet čelada bi morala biti prepovedana in "poščijem"se na tak zakon varnosti,ki to dopušča.

Čelada obvezno mora biti na motorju! Za na kolo tista kahlica pa tudi ne pomaga. Očitno se tisti ki pišejo zakone vozijo le s helikopterji,saj tudi ne vidijo kakšno infrastrukturo imamo in še vedno trobijo eno te isto-o varnosti na cesti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jetke jest osebno nebi kupoval. Za maxija je kaka dvižna ali crossover čelada (Jet z predbradnim ščitnikom) čist OK. Sam vozim Nolan N90 na majesty, fotr vozi Nolan N43 air na x max 400. Ob sva zadovoljna. Sin lani fural kot sopotnik Grex crossover J2 pro kinetic. Pravi da je blo OK. Letos sem mu nabavu integralko IXS HX 1000. Pravi da je boljša, veliko tišja, kako bo v vročini bomo pa vidli poleti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...mene je pa zmotu naslov:

"Čelada na maxiscooterjih"

... kolkor vem je čelada za na glavo....in ne za na scooter...

...torej v vsakem primeru čelada na glavi...in ne na komolcu, ogledalu... balanci... gepeku.... in to pripeta.

...tvoja pa je odločitev, koliko se imaš rad.

Prav vse čelade na prodajnih policah zadostujejo zahtevanim varnostnim certifikatom v SLO.... na tebi pa je, kako kupiš.

Integralne so (po moji logiki) najčvrstejše.... sledijo jim preklopne... tiste scooter varianta (brez bradne zaščite) je pa tako: ... je v redu poleti pri 25+ C za po mestu.... samo boh ne daj, da se uležeš in z rilcem zariješ v asfalt...  auč.

Ob ‎30‎.‎3‎.‎2016 at 18:03, luxuz pravi:

Ko enkrat padeš po lastni krivdi ali ne,ne boš nikoli pomislil na jet čelado,ker boš imel razbit"gobec". Jet čelada bi morala biti prepovedana in "poščijem"se na tak zakon varnosti,ki to dopušča.

Čelada obvezno mora biti na motorju! Za na kolo tista kahlica pa tudi ne pomaga. Očitno se tisti ki pišejo zakone vozijo le s helikopterji,saj tudi ne vidijo kakšno infrastrukturo imamo in še vedno trobijo eno te isto-o varnosti na cesti.

...zdele prebral... si že ti napisal...   ;)

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Brez čelade na skuter je tko kot,da bi šel brez q... na svadbo

Popravljeno . Popravil gusar
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!