Skoči na vsebino

Motorji, ki smo jih včasih vozili


moto rider

Priporočene objave

Po čeladi vidm, da si bil fan Giacomo Agostinija :)

 

Kdo pa ni bil????!!

Kolikor ljubezni sem pustil v motorizmu še čudno, da mi jo je sploh kaj ostalo za racionalnejše zadeve??

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf zakon tema in zakon motor morem jst mojo zbirko poslikat drugače je pa trenutno stanje v garaži:

-lambretta 125 model a letnik 1948

-vespa 125 faro basso letnik 1953

-vespa 150 letnik 1958

-laverda 750s

-laverda 750sf

-honda hornet letnik 2009

-pa še nek italjan v kosih

vmes je pa bla še cagiva mito 7 speed letnik 1999 ter kawasaki er6n letnik 2007 ter lambretta 125 li

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo pa ni bil????!!

Kolikor ljubezni sem pustil v motorizmu še čudno, da mi jo je sploh kaj ostalo za racionalnejše zadeve??

Phil Read :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:) kar ni nujno slabo, vsak bo imel tudi po par desetletjih kaj napisat, seveda ob pogoju, da jih bo srečno preživel ...

s pametjo in veliko sreče na poti nam to celo uspeva ! Saj bi poiskal kakšne slikce, pa motoriderju še podplatov ne vidim,

tako, da jih nima smisla pripenjat :) 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma..jest sm se tut z eno jawo brez bremz vozu okol včasih..

če pogledam svoj današnji motor..kok sm srečen da se ne rabm s kakim takim okol prevažat ;)

avto ja, motor pa res ne..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma jst se še zdej z Jawo okol prevažam  :P ...

 

pa tistgale Nortona bi tud meu.. :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mel Javo 350 in MZ 250 oba starejša kot jaz......kap od motorja,sam je blo pa luštn :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vespa PX200E z vsemi lepotnimi dodatki, en kup Tomosov, Pannonia 250 s prikolico, Dnepr K750 s prikolico.

Ma kje so ti cajti ko sva s pokojnim očetom uživala ob vožnji s prikoličarjem, pa kokrat me je vespa obrnila po makadamu, ene 10 let sem sam Tomose šraufal za celo vas.

Od tega sem obdržal sam Tomosa M14 katerga pa še do danes nisem sestavil nazaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tema je "Motorji, ki smo jih včasih vozili"

Poudarjam besedi "včasih" in "vozili". Zame voziti pomeni več kot enkrat ali dvakrat na morje na kofe furat!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včasih...je bilo drugače :grim

 

1983 - 1986 Puch avtomatik (legenda...zmanjkalo goriva, pa si vedno prišel domov na pedala :lol1: )

1986 - 1990 Tomos BT 50 (trikrat prekucnjen, koleno je še vedno zanesljiv napovedovalec vremenskih sprememb)

 

1990 - 1994 Jawa 350 TS (nikoli prekucnjena, če je slučajno vžgala na oba cilindra, sem se vozil dokaj po pameti, ker so bile zavore...no....dobre, samo zajla je ponavadi počila, preden si se ustavil :ninja: )

 

Ostalo pa ne spada pod "včasih" :)

Popravljeno . Popravil Mutasti
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tema je "Motorji, ki smo jih včasih vozili"

Poudarjam besedi "včasih" in "vozili". Zame voziti pomeni več kot enkrat ali dvakrat na morje na kofe furat!

 

...jaz tudi mislim da moto rider ni imel v mislih naštevanje motorjev ki smo jih lastili, ampak bolj zgodba zadaj, nekaj kar vam/nam je veliko pomenilo, kakšna slikca,...

 

@moto rider,  kam je šel pol ta Norton?

Popravljeno . Popravil kachunter
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...jaz tudi mislim da moto rider ni imel v mislih naštevanje motorjev ki smo jih lastili, ampak bolj zgodba zadaj, nekaj kar vam/nam je veliko pomenilo, kakšna slikca,...

 

Pol pa CB750 Honda prvi težek mopi,ki sem ga pelju sam

RF 600R prvič preko 200 km/h

CBR900RR prvič preko 250km/h

ZX 9R prvič 285km/h

R1 prvič 299km/h po navigaciji 285km/h in preko 200km/h po zadnjem

BETA 260 dnevno ful padcev

XV100 katastrofa neuporabno,gre pa pokat

VFR800 ful odobno tud v dvoje

F800R najboljši naked,kar sem jih vozu

Z1000 kr neki

ZX10R zadnji mopi za cesto,prvič 307 po navigaciji

125ccm začetek mopedizma

No moji lepi spomini....

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še moja zgodovina:

 

Tomos slc 50  A nismo vsi začeli na Tomosu

Tomos cros senior  

Maico 250 cross

Kawasaki 750 H2 dvotaktna petarda Poraba pa kot avion..

Kawasaki Z 1000 mk2

Kawasaki Z 1000 J2 Tega sem prodal pilkotu od satanov

Kawasaki Gpz 900 R  Še imam

Kawasaki Z 1000 z1R  Še imam

Honda Gold wing 1200

BMW R 1150 RT

BMW R 1200 RT   Z njim potujem okoli...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Leta 1969 mi je oče Kupil Mosquito 50 in ga montiral na  :yea1: MOJ bicikel,da si ne bi sposojal :grim njegovega Tomos Puch 50 na dve prestavi...Žal nimam svoje  fotografije in sem si eno sposodil iz spleta.

Motorček ni imel sklopke,pogon na valj,ki je pritiskal na gumo na zadnjem kolesu in ga tako vrtel.Vozilce je bilo brez vzmetenja in zato je  je okvir ženskega bicikla vsake  tri mesece počil.... :kva2:

post-6415-0-23514900-1360162706_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil mule
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale na sliki mi sedla v srce in imel jo bom zopet, tako ali pa črno!

msg-3412-0-44389500-1360174067_thumb.jpg
Kot narejen zame, prekrasen za vozit, marsikdo je ostal za mano na cesti, pa še kje. Za tiste čase raketa. Slikana je tik preden sem jo prodal :slap: .
Zame bi bila popolna garaža - ss raketa, naked, cestna endura, kroska, srednje kubature skuter in obvezno tale starina!
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem pa v preteklosti imel teh par mopedov:

 

  RM 125

 

  GS 500

 

  Z 650

 

KR NEKI

 

DR 500

 

KLR 650

 

KLX 650

 

 

 

OLJEŽDER

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

03laverda-1200ts1982.jpg

1991 je k bajti prišla Italijanka, vročekrvna lepotica, rojena 1982. Ker jo je prejšnji lastnik malo zanemaril, sem pač moral v Udine hoditi po dele, da sem jo spravil k življenju. Ampak, ko je zapela (ne bom pozabil -cel popoldan sem sestavljal mašino, malo pred polnočjo je kresnila)... uh... Le kje je sedaj...?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ETZ 250 je prišel k nam decembra 1982. Sem ga namreč tudi jaz kupil. Res pa je, da je bil takrat dokaj eksluziven. Vsaj v primerjavi s prejšnjim 250 TS, ki je imel še 6V elektriko.

 

ETZ 250 ni bil ekskluziven - v primerjavi s prejšnjim TS250 (imel) je bil NOV...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vespa PX200E z vsemi lepotnimi dodatki, en kup Tomosov, Pannonia 250 s prikolico, Dnepr K750 s prikolico.

Ma kje so ti cajti ko sva s pokojnim očetom uživala ob vožnji s prikoličarjem, pa kokrat me je vespa obrnila po makadamu, ene 10 let sem sam Tomose šraufal za celo vas.

Od tega sem obdržal sam Tomosa M14 katerga pa še do danes nisem sestavil nazaj.

Lenoba lena!!! :BUA::P

kachunter

@moto rider, kam je šel pol ta Norton?

kachunter!

To je pa ena žalostna zgodba! :(

To je približno glih tako, kot bi ti nategnel' punco, katero si imel rajši kakor sebe!

Kam je šel, ne bom povedal, ker ne želim užaliti dotičnega človeka. Ampak, ko sem ta motor nekoč videl čisto po naključju, sem mislil, da se mi bo ustavilo srce...

Bil je s penzelnom pobarvan v eno rjavo barvo, (nekako tako, kot bi ga preflodral s Sandolinom... ) zanikrn, usran kot staro kljuse, uro prej, napreden crkne,... Skratka, to je bilo moje razočaranje življenja! Pa tako rad sem ga imel...

Bil je poleg mene, ko sem si zdravil zdrobljen gleženj. Potrpežljivo me je čakal, ko sem ga oblikoval in barval. Ko je bil gotov pa mi je pod ritjo tako prijetno vdano predel, kakor divja mačka...

Ej, kachunter... Pa kaj si me moral spomniti na te težke in boleče čase?! :(:(

Popravljeno . Popravil Cufa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!