Skoči na vsebino

Lasersko odstranjevanje dioptrije


Priporočene objave

Ker na tem forumu nisem našel nič glede tega me zanima:

 

Če se je kdo od motoristov odločil za poseg laserskega odstranjevanje dioptrije, predvsem me zanima kako se zadeva obese čez čas in kako se obnese "za balanco".

Ker se odločam bi al ne bi, bom vsake informacije vesel :)

Hvala

 

Lep pozdrav

Shibby

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja bivša sodelavka je šla in se ji je odlično obneslo ... ni motoristka, tako, da tega ne vem, vem pa, da se je brez problema z avtom vozila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko imaš dioptrije, astigmatizem ???

 

Kje si nameraval narediti operacijo ?

-4,5L,-4,75D, nič astigmatizma itd..

Zagreb klinika Svjetlost

 

Moja bivša sodelavka je šla in se ji je odlično obneslo ... ni motoristka, tako, da tega ne vem, vem pa, da se je brez problema z avtom vozila.

mam jest tud ene 4 kolege ki so šli v kratkem, mene zanima kk je to čez par let obnese itd...

 

drgač pa hvala

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vecinoma ae obnese, lahko pa se zgodi da je s casoma potrebna se ena operacija. Za pozitivni rezultat se steje ze +/- 0.5.

Sam se nisem bil operiran,poznam pa kar nekaj ljudi,ki so ta poseg opravili in so zelo zadovoljni. Moja je bila operirana pred 10 leti in je se zdaj ok....no za ponoci ima edino ocala,ko vozi,drugace pa vidi b.p.

Jst pravim go for it...kontrolni pregled,kjer itak zves kako in kaj,ko ti dr vidi ce je oko ok za operacijo.

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem imel kar veliko dioptrijo - 6 in - 6,5, astigmatizem - cilinder 180 stopinj. Nekega dne pred osmimi-devetimi leti sem se peljal domov po obvoznici okoli Lj.

Kar naenkrat se mi je začelo bliskat pred očmi, kot bi nekdo pred mano imel ognjemet. Tisti trenutek sem šel do moje okulistke in je ugotovila, da mi je na levem očesu odstopila mrežnica. To je bilo potrebno takoj operirat, ker bi drugače lahko trajno oslepel. Pri pregledu mi je predlagala takojšnjo operacijo in tudi lasersko popravljanje dioptrije.

Odločil sem se takoj zato in do danes mi ni žal ničesar. Pet let sem imel čisto nulo, nikakršnega astimatizma, cilindra. Si predstavljaš kako je prvič v življenu nosit sončna očala po želji, odlično! Sedaj zopet nosim očala, imam 0,75 dioptrijo, brez cilindra na obeh očesih in stagnira od takrat, ko sem opazil prvo poslabšanje. Pri vsakem, ki se odloči za to operacijo se sčasoma poslabša vid, predvsem zaradi tega, ker se oko vedno do konca življenja naravno spreminja in ponoven pojav dioptrije je pri vseh čisto normalna stvar. Praksa pri vseh naših oftamologih je, da prvo laser operacijo plačaš, vse naslednje pa so zastonj, če jih želiš opravit. Pri meni bi to bilo možno, še posebej zato, ker imam debelo roženico in je dovolj materijala za žgat.

 

Zanimivo je to, da sem prej zaradi izpita za kamion, opravljal obvezni zdravniški pregled na pet let. Sedaj pa ga imam šele čez dvajset let, ker imam na testih popolen nočni vid in tako majhno dioptrijo.

 

Priporočam ti, da greš na pregled, ki je pri vseh zastonj. Tam ti povejo, če je tvoje oko primerno za ta tip operacije, ki jo opravljajo.

Meni so to počeli v Ljubljani pri Morela okulistih. Priporočam, da se odločiš, ne bo ti žal !

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker na tem forumu nisem našel nič glede tega me zanima:

 

Če se je kdo od motoristov odločil za poseg laserskega odstranjevanje dioptrije, predvsem me zanima kako se zadeva obese čez čas in kako se obnese "za balanco".

Ker se odločam bi al ne bi, bom vsake informacije vesel :)

Hvala

 

Lep pozdrav

Shibby

Pokliči tega mojga kolega on si je to operirl pred ca 10-timi leti je motorist vozi celo neke kros dirke in je vinar Vina ZAJC prodaja celo  v Šparu ! !

Ime mu je Božidar njegov GSM 041/621771

Ps; da nebo rekla kazala pokliči njega sicer je prej pred leti vedno nosil očala in je imel pod ćelado VEDNO težave z rosenjem itd,danes ga videvam brez očal in je sigurno saj za enkrat vse OK !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem šel na to operacijo aprila 2012 in mi ni žal niti centa. Bil sem v kliniki Svjetlost v Zagrebu.

 

Imel pa sem precejšen astigmatizem, pa relativno majhno dioptrijo.

 

 

  D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene zanima kk je to na motorju recmo za vizirjem,vemo vsi kakšna svetloba je, veter itd... učasih prideš ponoč domov....in zdej da bom ponoč nekej čudno vidu pa še na motorju bil pol je to bl tk tk.

Ja na pregled sem bil že naročen za v ponedeljek v Zagrebu vendar sem prestavu, tud zato ker sem bral po različnih forumih in internetnih straneh,da ni to to in o vseh posledicah ki jih to prnese za sabo...

zato sm reku da bom še kle vprašov...

 

v sloveniji sigurno ne grem, če grem grem v Zagreb to sem se odloču...zdej sm zbiram pogum ali bi šou pa odštel tistga jurja pa pol + 70eur je pregled.

 

Vem da ni nobena stvar garantirana, vendar me moti samo to, da se mi bo čez nevem 5 let pojavila spet dioptrija in ne grem spet kupval špeglov pa leč... ker dvomim da te čez 5 let spet gratis operirajo?

 

Hvala vam na odgovorih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem šel na to operacijo aprila 2012 in mi ni žal niti centa. Bil sem v kliniki Svjetlost v Zagrebu.

 

Imel pa sem precejšen astigmatizem, pa relativno majhno dioptrijo.

 

 

  D.

V popolnoma enaki situaciji sem tudi sam. Verjetno grem ta mesec zraven prijatelja (gre na pregled po operaciji) na pregled v Zagreb, da vidim, če bom sploh primeren kandidat.

 

Cilinder na desno oko -2.75 ter -0,25 dipotrije ter na levo oko -1.5 cilindra ter nič dioptrije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi žena je naredila to operacijo, in je zadeva mnogo boljša.

Sedaj na blizu vidi super za daleč pa ima minimalno dioptrijo, zadeva že drži več kot leto in pol.

 

Kar se tiče druge operacije pa je nateg... Naredijo samo ENO operacijo, ko pa želiš drugič, pa se nihče ne upa.

 

Kakor naredi pač naredi.. V 95 % je zadeva urejena...

 

Tudi soseda je šla pred 2 leti na to operacijo in je še vedno v redu.

 

Zaenkrat še nihče ni odsvetoval to zadevo, 1500 pa je poštena cena, pri nas pod 2000 ne dobiš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem ta poseg opravil 3 leta nazaj pri gospodu Šalamunu ( medicinski center VID Kromberk) zaenkrat b.p in vse super mel pa sem dioptrijo - 4,75 in -5.0.

mogoče je moteče edino to,da se mi za odtenek več blešči, ampak je bilo z kontaktninmi lečami enako  :klicaj:  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 vendar sem prestavu, tud zato ker sem bral po različnih forumih in internetnih straneh,da ni to to in o vseh posledicah ki jih to prnese za sabo...

zato sm reku da bom še kle vprašov...

 

Pri vsaki operaciji obstaja rizik, da gre kaj narobe.... Sedaj 100 ljudi ti lahko reče, da je super...eden bo imel pa pizdarijo in kaj boš potem?Kako se boš odločil?

Pri sebi vem, da ko zberem €, grem sigurno pod laser. Pika in amen....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vecinoma ae obnese, lahko pa se zgodi da je s casoma potrebna se ena operacija. Za pozitivni rezultat se steje ze +/- 0.5.

Sam se nisem bil operiran,poznam pa kar nekaj ljudi,ki so ta poseg opravili in so zelo zadovoljni. Moja je bila operirana pred 10 leti in je se zdaj ok....no za ponoci ima edino ocala,ko vozi,drugace pa vidi b.p.

Jst pravim go for it...kontrolni pregled,kjer itak zves kako in kaj,ko ti dr vidi ce je oko ok za operacijo.

 

kaj to pomeni, da je pozitiven rezultat +/- 0,5..? da ti za tolk zmanjsajo dioptrijo al da ti jo spravjo na 0,5..?

 

ker tut ze kr ene 5 let ramisljam o tem, samo kot napisano, nobenga osebno ne poznam, k bi bil operiran.. sm pa slisala, da so morela okulisti ok.. za svjetlost pa sm tut slisala samo pozitivno..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj star ata je šel pri starosti 81 na operacijo, od tega bo zdaj že 3leta, še vedno vozi avto...nikoli nobenih problemov, vidi ko sokol :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene zanima kk je to na motorju recmo za vizirjem,vemo vsi kakšna svetloba je, veter itd... učasih prideš ponoč domov....in zdej da bom ponoč nekej čudno vidu pa še na motorju bil pol je to bl tk tk.

Ja na pregled sem bil že naročen za v ponedeljek v Zagrebu vendar sem prestavu, tud zato ker sem bral po različnih forumih in internetnih straneh,da ni to to in o vseh posledicah ki jih to prnese za sabo...

zato sm reku da bom še kle vprašov...

Jaz nimam nobenih težav ponoči.

 

Vem da ni nobena stvar garantirana, vendar me moti samo to, da se mi bo čez nevem 5 let pojavila spet dioptrija in ne grem spet kupval špeglov pa leč... ker dvomim da te čez 5 let spet gratis operirajo?

Počakaj 4 leta, pa ti bom lahko kaj več povedal... Ampak dejstvo je, da se staranje s to operacijo ne ustavi in slej ko prej prideš do tega, da rabiš kakšna očala za branje...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti, ki pravijo, da ni vsaka nadaljna operacija zastonj, se motijo, nimajo pojma !

Mene oftamologinja Morela vsako leto na pregledu vpraša, če želim ponovitev in mi poleg tudi pove, da je to brezplačno. Jaz se dosedaj nisem za to odločil, ker me vedno opozori, da je velika možnost, da se mi prej starostno pojavi + dioptrija in to bistveno prej kot normalno. Sodelavec, ki je ravno takrat kot jaz imel operacijo pri Irmanu je že dvakrat ponovil to reč in tudi on ni plačal nič !!!!

 

Pa še enkrat, ne obstaja nikogar na svetu, ki se mu ne bi zopet pojavila dioptrija. Te garancije ni, če kdo to trdi se laže ! Nekomu prej, nekomu kasnej, pa vendar v bistveno manjši dioptriji kot prej. Pri meni je razlika občutna, skoraj desetkrat bolje, še vedno po skoraj devetih letih, prvih pet let po operacijah na obeh očesih sem imel čisto nulo !

 

Operacijo priporočam, če si jo lahko privoščite in če na pregledu ugotovijo, da je vaše oko primerno za tip operacije, ki jo opravijo.

 

Stranski učinki kot je občutljivost na veter, bleščanje nasproti vozečih vozil, občutek suhega očesa, občutljivost na sončno svetlobo - to je pri meni postopoma v dveh mescih popolnoma izginilo in meni pretirano motilo. Zopet povem enemu prej enemu kasnej. V zanimivost vam povem, da sem cca pet ur po operaciji buljil v ekran kompa (kar apsolutno ne bi smel) in zbidal na ebayu eno boldorko !!! Štirinajst dni po operaciji drugega očesa sem šel normalno v službo. Mesec dni po operaciji smo družinsko za en mesec popotovali po evropi, cilj nam je bila Francija in tam okoli Pariza, dolina Loare in vso pot cca 3800 km sem prevozil s kombijem cca 90 % sam, brez težav.

 

 

Lepo bi bilo, da bi v zvezi izkušenj tule pisali tisti, ki smo opravili to operacijo, ne pa nekdo, ki piše kar tja v tri dni iz čiste neumnosti in o tem sliši od ne vem koga že v stilu - baje - so mi povedali - nekje sem slišal - en mi je povedal, pa ne vem več kdo !

 

To je moja izkušnja.

Popravljeno . Popravil Dadi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dadi, moji ženi so pri Moreli dejali, da drugih operacij ne delajo oziroma niti slučajno ne priporočajo!!!!

 

Osebno mislim, da je to samo reklamni trik, da se jih več odloči za poseg, kao saj nimam kaj zgubit, če ne bo v redu bodo naslednjič popravili zastonj...

 

Roženico ali kaj že izreže, z laserjem stanjša in nato "zalepi nazaj" ... Preprosto povedano... Se pa to ne da ponavljati, bi rekel laično. Se pravi, če z laserjem preveč stanjša, je pa sploh nepopravljivo, saj se je potem potrebno vstavljati posebno lečo ...

 

Zadeva ni tako preprosta, vendar je v 95 % zelo uspešna. Vseeno priporočam !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri moreli okulisti so mi na mojo "mladost" in dioptrijo -2.5 in večji cilindri odsvetovali poseg, ker mi sigurno sledi starostna dioptrija. Tako se očal ne bi znebil. So rekli naj se oglasim čez 5-10 let na pregled.

Poznam pa dve osebi ki so jima zrihtal večjo dioptrijo na nulo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dadi, moji ženi so pri Moreli dejali, da drugih operacij ne delajo oziroma niti slučajno ne priporočajo!!!!

 

Osebno mislim, da je to samo reklamni trik, da se jih več odloči za poseg, kao saj nimam kaj zgubit, če ne bo v redu bodo naslednjič popravili zastonj...

 

Roženico ali kaj že izreže, z laserjem stanjša in nato "zalepi nazaj" ... Preprosto povedano... Se pa to ne da ponavljati, bi rekel laično. Se pravi, če z laserjem preveč stanjša, je pa sploh nepopravljivo, saj se je potem potrebno vstavljati posebno lečo ...

 

Zadeva ni tako preprosta, vendar je v 95 % zelo uspešna. Vseeno priporočam !

Žal ne vem kakšna je fizionomija očes tvoje žene in ne trdim, da to kar praviš o očeh tvoje žene ni res!

 

Vem in trdim pa, da ni dveh enakih očes na svetu, pri meni je debelina roženice tolikšna, da bi lahko večkrat popravljali dioptrijo in to mi vsakič predlagajo na pregledu in tudi povejo, da je vsaka nadaljna operacija zastonj !!!

 

Glede na specifiko fizionomije vsakega očesa se lahko opravljajo in ponavljajo operacije glede na debelino roženice in okvare leče in verjetno ima tvoja žena figurativno napišem del očesa - roženico, ki jo žgejo z laserjem tako tanko ali pa okvarjeno, da nima smisla to naredit več kot enkrat. Žal je verjetno pri njej ravno to. Kot bi imela slike gume in ne bi mogli vrezat profila.

 

Na pregledih ugotavljajo vrsto - tip okvare očes in, če oko ustreza tipu operacije, ki jih delajo te sprejmejo ali pa te odslovijo. Sodelavec je bil zavrnjen pri Moreli in napoten v Žalec, ker za vrsto okvare, ki jo ima tam opravljajo ustrezne operacije z laserjem. Ravno danes mi je odgovoril na moje vprašanje, da se je že drugič odločil za ponovitev operacije, ker je to tudi pri njemu možno in tudi on ne bo zopet plačal nič.

Popravljeno . Popravil Dadi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem imel čas in sem preveril na spletni strani moje oftamologinje kaj je na tem okoli brezplačnih ponovnih operacijah, no in na njihovi strani si preberite v zavihku " trajna zaveza " kaj to je !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!