Skoči na vsebino

Lasersko odstranjevanje dioptrije


Priporočene objave

Da malo obudim to temo...

 

Z ženo se odločava za operacijo in me zanima, če se je v času od zadnje objave pojavilo, pri tistih, ki ste bili operirani, kaj kar bi lahko vplivalo na odločitev za operacijo. Je stanje še vedno OK? Na kaj je treba paziti?

Pri meni se že pojavljajo zametki starostne daljnovidnosti na podlago kratkovidnosti (-2,5), kar verjetno pomeni, da bom potreboval vstavitev leče. 

Žena je s svojo "mladostjo" verjetno še kandidatka za samo laser.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce mas stalno isto pol se da... punca je sla zadnc na probo...( 26let ) in ni primeren kandidat so ji rekl,  ker se ji vsako leto mal spremeni dioptrija... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Jaz sem bil na operaciji v Zagrebu, Bilić vision.

Operacija je bila 23.12.2016. Vid imam v redu in za vožnjo ne rabim očal... Tudi televizijo gledam popolnoma brez. Se mi je pa lani v začetku leta pojavila starostna dioptrija, na kar pa so me že pred operacijo opozorili.

Je minimalna, tako da za uporabo pc-ja nataknem +1 iz millerja(3,99€).

Tudi pri nočni vožnji nimam nobenih problemov.

Je pa res, da sem prej nosil foto stekla in me še sedaj rahlo moti močno sonce. Našel sem izredno dobra sončna očala v tržaškem Dechatlonu za 4,99€. Komot jih imam tudi pod čelado...

Tu pa tam se mi pojavi občutek suhih oči, pa sem nekako rešil to zadevo, ne vem kako bi povedal, z neko grimaso s stiskanjem oči mi uspe rahlo zasolziti oči...

Meni sicer ni bilo rečeno, da je ponovna operacija brezplačna, je pa 1 letna garancija. In če je oko, oz. očesna roženica primerna, se jo da večkrat operirat. To ti povejo že pri prvem podrobnem pregledu... 

Jaz sem vesel ko radio in mi je žal, da sem skoraj 5 let odlašal...(v tem času sem zapravi 66% vrednosti operacije za očala. ena sem rabil zaradi spremembe dioptrije, druga pa zaradi svoje nerodnosti...)

Je pa res, da ko seštejem vse stroške skupaj z nočitvijo, da ne bi hodil drugi dan spet v Zagreb(naslednji dan je namreč treba opraviti prvi obvezni pregled)ter ponovnimi pregledi (drugi na 14 dni, pol čez 1 mesec in potem še čez 3 mesece)+ stroški prevoza, je zlezla cena skoraj na 1.900€. Da povem pošteno: prvi trije pregledi so zastonj, se pravi tisti takoj naslednji dan, tisti čez 14 dni in tisti čez 1 mesec. Ostali so po želji na 3 mesece in so plačljivi cca 40€.

Obstaja pa še druga vrsta operacije, kjer ti vstavijo umetno lečo in potem NE rabiš več očal. Tudi starostnih ne. Je pa 1x dražja....

Skratka. Če se bo vid ohranjal v takem obsegu oz. s tako dinamiko kot do sedaj, sem čisto zadovoljen.

 

Lep pozdrav in srečno vožnjo vsem,

C eagle

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tud mene zanima to ker mam -1.5 ..samo me skrbi glih to..suhe oci...  ko imam lece ki so za zamenjat se pojavi tak obcutek in mi je skrajno neprijeten... zarad tega se bojim,da mi neb blo pol se zal nakonc.... ce bi bil ziher da bo vse ok 20+ let  , dam 2.000 prec... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Rogerg :lol1:za 1.5 se ti sekiraš.. tam ko si 1x okoli 5 je verjetno smiselno, ali pa čehočeš bit tajger woods in met 120% vid :D

Mene bolj zanima od katered ipotrije naprej je treba imet očala za vožnjo? mal sm si že skuru  vid pa sm malo v dilemi da mi nebi kaj komplicirali če bi šel delat dodatne kategorije. (zadnjič mi je sestra ta tehničnem pregledau za ljudi rekla da bi se morda lahko ob priliki le pozanimal pri kakšnem okulistu koliko imam kaj diptrije očitno je ocenla da postajam čoraf)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Snečer pravi:

za tako malo dioptrijo ni smiselna operacija

seveda je... ponoci oz v mraku ne pridem z avtom domov... oz pridem komot  ce si napenjam oci...pac ni ostrine ... pol pa glavobol doma od tega ... je pa res da so ocala poceni zame .. punca ima ful vec dioptrije  da pa skor 500 e...  noro za ene spegle...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, smasher pravi:

tne kategorije. (zadnjič mi je sestra ta tehničnem pregledau za ljudi rekla da bi se morda lahko ob priliki le pozanimal pri kakšnem okulistu koliko imam kaj diptrije očitno je ocenla da postajam čoraf)@Rogerg

to sam oceni... ce se naprezaš da vidis kar bi  mogu komot... pol si kvaris vid... js jih mam ze 10 let samo za vozit, ker brez popizdim... na sihtu za strojem pa nikol in jih niti ne pogrešam... sam najbolj ves kaj rabis, brez dohtrc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma sej mene boli glava samo po slabem piru, ponoči me pa jebejo bolj luči v oči sej mogoče bi se res splačalo it pogledat k optiku. Tisto kar pa tolko daleč da ne vidim dobro me ne zanima :D  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Resno razmišljam o tem pregledu in posegu. Branje brez očal le če so črke velike nekaj cm. Tv še lahko gledam le, da so podnapisi malo megleni. Telefon brez 2,5 za branje je kos plastike. Nič ne vidim. Na blizu v službi brez očal je slepota. Na daleč drugače vidim ok. Zato mi vožnja ne dela problemov, le bralna očala nataknem na konico nosu, da vidim, kaj se na armaturki dogaja. Tudi pod helmo nataknem očala. Malo mi najeda živce zato bi rad vsaj še nekaj časa bil brez očal. Zagreb pravite???

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz naju bom verjetno naročil v Žalcu pri Irmanu. Pa, da vidiva ali sva sploh primerna kandidata.

Saj bi šel k Morela okulisti a že 12 let čakam na njihov odgovor na mojo poizvedbo o operaciji ?Sem počasi izgubil upanje.

 

Glede Zagreba... Se mi zdi, da na koncu prideš z vsemi prevozi in prenočišči na neko zelo podobno ceno.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam obilo obiskov vseh moznih zdravnikov, vecino slovenskih (Pfeifer, Morela, Šalamon) zagrebskih (dve, se ne spomnim imen) ce bi bil kandidat za operacijo bi jo delal pri Šalamonu v novi gorici. Čist subjektivno mnenje. Pri moreli je blo vedno kot v supermarketu....Ker lajf ni potica, od vseh placancev v 10 letih nism mel dost koristi. Pomagali so mi na ocesni v ukc lj. Na recept. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 8/6/2019 at 1:55 PM, Kugelschreiber said:

Pomagali so mi na ocesni v ukc lj. Na recept. 

Operacija?

Sestra je sla v Zagreb. Ni cisto 0.00 (dioptrija, ne alkohol), a je vec kot dovolj dobro, da ocal ne potrebuje vec. Pravi, da je zadovoljna.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...

Tudi mene zanima, če je kdo operiral oči zaradi branja, in kje.

Na enem očesu imam 1,5, na drugem pa 2.

Na daleč vidim dobro, zoprna mi je ta odvisnost od očal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa je operacija uspešna?

Na nekaterih forumih sem brala, da imajo ljudje težave s suhimi očmi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, KARMEN1 pravi:

Pa je operacija uspešna?

Na nekaterih forumih sem brala, da imajo ljudje težave s suhimi očmi.

se boš pa samo po dežju, z odprtim vizirjem vozila :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, zoranko pravi:

Po štiridesetem letu ne delajo laserskih operacij. Takrat v poštev pride menjava leče.

Lečo menjajo šele po 50.letu starosti. 

Jaz pridem v poštev šele po 55.letu starosti. Očala nosim od 4.leta starosti. Dioptrija se mi v zadnjih dveh letih poslabšuje , sem že na progresivnih steklih.:(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men so zaenkrat densga - siva mrena ... J&J leča.... lahko berem tudi bre očal... ko mi bodo pa še leuga, bom pa skoz obleko gledu :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 42 minutami, dr.looney pravi:

Lečo menjajo šele po 50.letu starosti. 

Jaz pridem v poštev šele po 55.letu starosti. Očala nosim od 4.leta starosti. Dioptrija se mi v zadnjih dveh letih poslabšuje , sem že na progresivnih steklih.:(

Načeloma lečo zamenjajo lahko kadarkoli, ne glede na starost, zaradi bolezenskih stanj (zgodnja siva mrena...) Menjava leče za korekcijo dioptrije se priporoča po 45 letu ob hkratni kratkovidnosti. Laserska korekcija se ne priporoča po 40 oz 45 letu zato ker se prične razvijati starostna daljnovidnost in se ena očala zamenjajo z drugimi. Takrat vstavijo progresivne leče ali leče z razširjenim razponom vida. V tvojem primeru je problem tudi slabšanje dioptrije.

Kar nekaj je okulistov ki nasprotujejo odstranjevanju, sicer zdrave, leče in izpostavljanje, res, zelo redkim zapletom.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, KARMEN1 pravi:

Pa je operacija uspešna?

Na nekaterih forumih sem brala, da imajo ljudje težave s suhimi očmi.

V večini primerov so zelo zadovoljni. Težave s suhostjo oči so možne. Kolikor vem niso zelo pogoste. Pri ustavitvi progresivne leče se lahko pojavi bleščanje ponoči.

Popravljeno . Popravil zoranko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja žena in sin sta šla v Optical Express Zagreb.

Sine blazno zadovoljen, žena žal ne, ker se operacija čist ponesrečila, prej je videla vsaj na blizu, sedaj ne vidi ne na blizu, ne na daleč.

So ji dali neko lečo, da jo provizoriš nosi, da bi videla, kako bo videla po novi operaciji, pa noče.

Je pa tako, da ta firma ''časti'' hotel in hotelski zajtrk za pacienta in spremljevalca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene samo moti, ker je zaenkrat na desnem uču bolj modra svetloba, na levem, ki še čaka na operacijo sive mrene, pa bolj rumenkasta. Tako kot luči starega golfa dvojka vs toyota yaris hibrid :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!