Skoči na vsebino
fandor

Montažna garaža

Priporočene objave

smasher    1356
smasher

@jskrablin, @Kugelschreiber, vsak dela s svojim dnarjem kot hoče. Meni je 2 jurja nek dnar, in ne pozabi na pripravo terena. Sej bo reku kdo "ah kaj pa je, malo skoplješ in par mešalcev betona". Kdor ma plac in denar naj naredi kar če, jaz sem opisal najcenejšo verzijo. Lahko se pa zdej dajemo kot v temi"kako izbrati motor" jaz za motor nisem dal še nikoli več kot jurja, eni za tak dnar kupijo jakno...

Če bi imel parcelo in dnar bi postavu dvojno garažo pa še vikendico zravn. 

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
motolover    5601
motolover
1 hour ago, jskrablin said:

Sem bolj iz radovednosti malo pogooglal. In recimo Hosekra na bolhi prodaja kontejner garaže, cena z dostavo in montažo za 1500 - 2000€. Ni lih zelo drago za all inclusive.

Ni all inclusive. Sam moraš narediti betonsko ploščo imn pripraviti vse, da proidejo montirati. Pa tisto so tiste v akciji, če slučajno imajo kako na zalogi. Bil pri njih, ponavadi nimajo nič, oglase pa že leta iste gor. Najraje ti naredijo po naročilu.

8 hours ago, smasher said:

ja ma niso niti tako poceni in pol moreš še računat prevoz da ti ga kamjon z dvigalom ali pa vsaj šleper pripelje. 

Prevoz je ponavadi v ceni, če kupiš novega. Problem pri teh kovinskih je kondens ob temperaturnih spremembah, ko je v garaži hladno in se zunaj pogreje, imaš notri vse mokro. 

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
Kugelschreiber    1567
Kugelschreiber
36 minutes ago, smasher said:

@jskrablin, @Kugelschreiber, vsak dela s svojim dnarjem kot hoče. Meni je 2 jurja nek dnar, in ne pozabi na pripravo terena. Sej bo reku kdo "ah kaj pa je, malo skoplješ in par mešalcev betona". Kdor ma plac in denar naj naredi kar če, jaz sem opisal najcenejšo verzijo. Lahko se pa zdej dajemo kot v temi"kako izbrati motor" jaz za motor nisem dal še nikoli več kot jurja, eni za tak dnar kupijo jakno...

.A ti kdo odreja kaj kupi? Ne. Trdimn pa, da najcenej skor nikoli ni best buy. in če že praskamo kovančke na kup, je smiselno napraskat kovanc več, pa met zadevo z vrati, klučavnicami in okni,  kot prepišno piksno z ne stojno višino.  So stvari kjer je varčvanje smiselno, in so stvari, kjer je protiproduktivno. Na, preber si kaj si napisal. 

On 2/10/2019 at 10:49 AM, smasher said:

Jaz sem si kupil to poletje eno, dimenzije strehe 3x3 notranje malo manj, notrinplaca za stalaže (regale) motor in kolo. Najcenejša ki sem jo našel mislim da okoli 400€. Samo ne morem reči da svetujem nakup, rabiš jeklene živce za postavit tako plehnato stvar. Vrata mislim da so 120 širine. 

Samo pri višini so melo nateg... Sem vprašal če je notri 2m, ampak dejansko je višina stene 180 v sredini pa je dobra dva 2m. 

Kot sem rekel ne priporočam zelo je pa poceni, prodajajo jo ilambienti in za sestavit je pa katastrofa. (če delaš sam večinoma, pride v 2 škatlah in pol se lahko ene 2 vikenda za(je) enega za narest podlago, enega za pleh zlagat) 

Jez ro berem, 400€ fuknjenih u kurac. Sam čakam de se sesede. 

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
smasher    1356
smasher

@Kugelschreiber, vse sem lepo napisal, če imaš plac in denar kupi ornk garažo, vprašanje je bilo za poceni rešitev.

Napisal sem zakaj nebi svetoval nakupa, ker zgubiš živce dokler sestaviš, jaz bi še enkrat enako kupil samo sestavljati bi začel po lastni pameti in ne po navodilih, bi bistveno hitreje končal z manj živciranja. 

Če ti bereš da je to denar stran vržen tvoj problem.

Kar se kvalitete tiče, sicer ima rahlo zavetje je pa preživela burjo, tramontano in močan jugo, jaz jo bom z veseljem naprej uporabljal, tudi majhen sončni panel sem dal gor za luč, če pa delam kaj pa potegnem podaljšek.

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
motolover    5601
motolover
1 hour ago, dlicen said:

Kdor gleda kontejnerje, naj povpraša na A1container. Če me spomin ne vara, so imeli tudi rabljene na zalogi...

Tudi najboljši ladijski kontejner se notri orosi, če ne urediš prezračevanja. Potem imaš motor moker in vse, kar lahko, oksidira in zarjavi. V eni zimi imaš motor uničen. 

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
dlicen    2202
dlicen
pred 3 minutami, motolover pravi:

Tudi najboljši ladijski kontejner se notri orosi, če ne urediš prezračevanja. Potem imaš motor moker in vse, kar lahko, oksidira in zarjavi. V eni zimi imaš motor uničen. 

Sam ne bi motorja dajal v ladijski kontejner, vsaj ne brez ustrezne dodatne zaščite. Jaz sem bolj mislil na pisarniške kontejnerje, ki so obdani z izolativnimi paneli, ne z golo pločevino. Pa še to, ker je nekdo pred menoj omenil kontejnerje. Sam nimam posebne afinitete do njih.

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
J.a.m.e.s    3806
J.a.m.e.s
pred 2 urami, dlicen pravi:

Mah, lepota je v očeh opazovalca. Meni so tiste Merkurjeve obupne in bi raje gledal nekaj takega:

https://hrovat.net/izdelki/vrtne-lope-vrtne-ute-garaze/

Se strinjam, zato sem Hrovatu tudi prejšnji teden poslal za predračun. Cena da te sezuje, 4700eur. :cry:  Zadevo bi postavil pri tastu, uporabljal bi samo za zimovanje motorja in mogoče ko bi šel na dopust. Zato si nekih pretiranih stroškov ne bi delal (caa.1000eur, ajde par sto evrov gor še ni problem). Nekih ladijskih kontejnerjev mu ne bi ravno poleg vrta postavljal, res da sem mu hčer že oženil, samo vseeno se mu ne bi rad zameril. :D

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
jskrablin    6625
jskrablin
pred 3 urami, smasher pravi:

Sam dodal sem možno alternativo. Bolj Kuglu ko tebi... če že daješ 1200 za kontejner in prevoz pol mogoče ni tako slabo nekaj malo bolj solidno narejenega v račun vzet. Vsak pa itak svoj denar zapravlja kolker sam hoče. Pri nas bomo garažo za hobi dejavnosti kr lepo zazidali. Če ne bi imel prostora in denarja bi pa verjetno kak kontejner vzel in ga malo priredil.

pred 3 urami, motolover pravi:

Ni all inclusive. Sam moraš narediti betonsko ploščo imn pripraviti vse, da proidejo montirati. Pa tisto so tiste v akciji, če slučajno imajo kako na zalogi. Bil pri njih, ponavadi nimajo nič, oglase pa že leta iste gor. Najraje ti naredijo po naročilu.

No sej, jaz sem zgolj na hitro pobrskal. Je dobro izvedet iz prve roke kako je v resnici s tem.

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
franc    1048
franc

Ne razumem problema. Pa kakšen problem je narediti/postaviti lopo/drvarnico? Sploh, če je tako majhna?

Če se ti pa že ne da delati/postavljati potem si kupi rastlinjak. Za tla pa položiš tlakovce/plošče https://www.vidaxl.si/e/8718475504948/vidaxl-rastlinjak-polikarbonat-in-aluminij-371x250x195-cm?utm_source=vidaxl_ceneje&utm_medium=price_comparison&utm_campaign=si_webshop&utm_term=8718475504948&utm_content=home_garden

Problem imaš potem s svetlobo (moraš pokriti, da ne obledi) , če se premisliš pa ga še vedno lahko pustiš tastu za flance (če je že zraven vrta) .

lp

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
Zivnorc    18100
Zivnorc
pred 2 urami, franc pravi:

Ne razumem problema. Pa kakšen problem je narediti/postaviti lopo/drvarnico? Sploh, če je tako majhna?

..bravo.

1. Če nočeš imeti vlage v lopi, moraš imeti tlakovana tla...betonska plošča s hidro zaporo.

2. postaviš 4...6 lesenih stebrov...od zunaj obiješ z OSB ploščami...brunami....navadnimi deskami...ali s čimerkoli, kar ti je pač všeč...

3. lahko med temi stebri izoliraš...in od znotraj obiješ z lesom....vezano ploščo...itd

4. za streho postaviš 3 morale...na njih pa ala Trimo pločevino z izolacijo...

5. lahko narediš celo lopo iz te pločevine...

6...itd...itd...neomejeno možnosti...

vse to sem naštel za par 100 eur+ malo svoje volje.

...ja volje sem napisal...znanja ne potrebuješ veliko za to.

...in če daš vse to delat mojstrom...je to vsak evro pošteno zaslužen denar za njih...samo na račun volje seveda.

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
Zok    2967
Zok
10 hours ago, smasher said:

"ah kaj pa je, malo skoplješ in par mešalcev betona".

Tako nekako sem se pripravil na nadstresek in kućicu - garazo za moped. Nadstresek za 700 eur in zidano garazico za 2000 eur max. Vso delo v lastni reziji.

Nadstresek je na koncu nanesel na 2500+ eur, garaza na 6000+.

TEŠ6, pa to... :hmm:

Popravljeno . Popravil Zok

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
Rey    1129
Rey
pred 50 minutami, Zok pravi:

Tako nekako sem se pripravil na nadstresek in kućicu - garazo za moped. Nadstresek za 700 eur in zidano garazico za 2000 eur max. Vso delo v lastni reziji.

Dimenzija garaže? Materiali? Jaz bom tudi počasi začel projekt garaža. 7x2,8m (pač po gabaritih prejšnjega objekta), za motor, 3x kolo in orodje bo več kot dovolj :D Plošča brez temeljev (samo obstoječe kamne bom pustil in vse skupaj zalil) modularji, malta, tramovi...nekje 1000€ sem računal. Potem morem še kritino nabaviti, okno bo 55€ iz Obija 80x60 kletna varjanta z prekucnim odpiranjem. Še vrata morem naštudirati. Enokrilnih dovolj širokih ne dobim...najraje bi PVC. Če ne jih bo kakšen mojster zavaril skupaj za 100-200€. Preko 2.000€ naj nebi prišel s stroški 🤨

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
Joker    1978
Joker
pred 2 urami, Zok pravi:

Nisi pa napisal, koliko prijateljev ti je prišlo pomagat plato zalit ter koliko so popili in pojedli... :lol1:

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
sesir    5903
sesir
pred 2 urami, Rey pravi:

Preko 2.000€ naj nebi prišel s stroški 🤨

Tezka bo...odvisno od debeline plate,tramov...ce vse konkretno si hitro na 3500....odvisno od izbiri kritine in os zelja...

Popravljeno . Popravil sesir

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
smasher    1356
smasher

Vse nanese na koncu... vsak vijak ko jih rabiš na enkrat 100, al pa samo še par metrov cevi.. 20€ tam, 30€ tam.. 

Drugače eni ki so se še zgražali nad plehnato hiško pa kolk se kondenzira... a v taki garaži pa ne? 

http://itn.si/garaze/

Tiste dve kapli kondenza ki sem jih videl, mislim da ne bo kaj dosti rje iz njih, v stari garaži iz opeke in betona, je beton zadrževal glih tako prijento temperaturo in vlago da se mi je začela nabirat plesen na elektroniki in opremi.

Sem enkrat računal, pločevina z izolacijo dobrih 300€, jeklene cevi cca 120€, pa da nebi betoniral.. pod iz pranih plošč, samo 2.5€ kos.. kolko kosov rabim za 9m2... 64.. kar je spet 160€ in smo na 600€ pa ni še pritrdilnih elementov, pa zaključkov strehe in vogalov, pa vrat... 

No in kot so prej omenili postane tomači TEŠ6

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
jskrablin    6625
jskrablin
pred 11 urami, Rey pravi:

Dimenzija garaže? Materiali? Jaz bom tudi počasi začel projekt garaža. 7x2,8m (pač po gabaritih prejšnjega objekta), za motor, 3x kolo in orodje bo več kot dovolj :D Plošča brez temeljev (samo obstoječe kamne bom pustil in vse skupaj zalil) modularji, malta, tramovi...nekje 1000€ sem računal. Potem morem še kritino nabaviti, okno bo 55€ iz Obija 80x60 kletna varjanta z prekucnim odpiranjem. Še vrata morem naštudirati. Enokrilnih dovolj širokih ne dobim...najraje bi PVC. Če ne jih bo kakšen mojster zavaril skupaj za 100-200€. Preko 2.000€ naj nebi prišel s stroški 🤨

Naredi kosovnico, oceni količino materiala, preglej cene. In dodaj vsaj 20% za presenečenja, raje 30%. Vrata za 100 - 200 € so že ena taka precej optimistična predpostavka. Če greš gledat cene materiala... prej ko sploh začneš karkoli varit, si zlahka prek 100€. Tudi navadne pohištvene cevi niso tako poceni, ko jih rabiš malo več. Barva, ključavnica (lih take za kopalnico ne boš dal not če maš moped rad), kljuka, spodobni panti. V nekaj jih je treba oblečt, malo izolacije not dat. Pol pa nanese še delo. Pomoje se ti bolj splača pogledati če imaš kje varianto za ustrezna cenejša vrata standardne dimenzije in se to vgradi. Serijska izdelava je poceni... izdelava na mero pa draga. Zato pol iz garaže za jurčka, dva rata TEŠ6 :D

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
sesir    5903
sesir
pred 8 urami, smasher pravi:

.No in kot so prej omenili postane tomači TEŠ6

No le s tem se ne strinjam...

V zadnjih letih postavili uto/garazo,zdaj bomo postavljali nadstresek za drva..

Zaenkrat...in pri obnovah isto...vredi plan,zelje na papir,zracunat cene....je pa res,da pol vsakič naredimo kaj se boljse in pac tuk drazje...

P.S

Vrata na "uti" hotu vredi...to pomembno mi...ne more neki viset in cudno zapirat...se najde ugodno dvokrilna lesena kje v akciji....cene se zal ne spomnim...

Na eni garazi prej naredili sami...ampak...cena pohistvenih cevi,barve,lesa,pantov pa si brez dela nekje na ceni za katero se jih najde v akciji...aja...dedek sebi kupo dvižna vrata na Madžarskem nekje najdu zelo ceneje kot pri nas...

Popravljeno . Popravil sesir

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se

• Zadnji brskalci   0 članov

Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!