Skoči na vsebino

Priporočene objave

Pozdravljeni,

 

zanimajo me vaše izkušnje na jugu Italije.

 

Sam se odpravljam tja in eden mojih prvih moto izletov bo obisk otoka Ischia, za njim Capri potem obala Amalfija.

Tako imam zapolnjene tri vikende, kaj pa naprej? Če je že kdo raziskoval tiste konce bi mu bil hvaležen za vsak namig oziroma nasvet.

Kje ste prenočevali, cena, varnost motorja čez noč....

 

Lp, Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.motosvet.com/sicilija-in-juzna-italija-del-ii.html

 

Amalfi je okej, če ga prevoziš ob enih zjutraj... drugače prometni obup:

 

 

 

Na vezuv: 

 

Na Etno: 

 

Proti Matrei: 

 

Spali tukaj: http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g1644020-d3193538-Reviews-B_B_Il_Cetrangolo-Montecorvino_Rovella_Province_of_Salerno_Campania.html

 

in bili zelo zadovoljni... luštna hacienda sredi limoninih nasadov, luksuzna jedilnica, prijazni sosedje...

 

Še slikice iz tega potepanja: https://picasaweb.google.com/100243846780354021209/Sicilija1202

 

Sicer nasvet... izogibaj se mest ter avtocest in uživaj na podeželjskih cestah...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super res izčrpno hvala Ferek...komaj že čakam. Drug teden ko bo pri nas še sneg...tam pa Amalfi Sorento, Capri....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lani okoli prvomajskih sem prevozil škorenj okoli in okoli z začetkom v Pompejih in koncom v Bariju. Pokrajina je lepa, še posebej v notranjosti. Nekaj cest višje od Villa S. Giovanni je bilo še zaprtih zaradi snega, ob morju se je pa za silo še dalo kopat.

Če boš kampiral, se pripravi na to, da dol z redkimi izjemami ni turizma, tako da so kampi zaprti do čistega polteja. Pravzaprav tudi odprtih hotelov ni na pretek.

Drugače je pa čisto dol na jugu presenetljivi mir. Ko se enkrat prebiješ čez Amalfi in tam okoli, se nervoza kamlu neha in do Barija niti trobijo ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skrajni jug Italije je lep. Sploh lokalne ceste so zanimive. Motoristov in ostalega prometa ni ravno veliko. Toskana je prav tako simpatična.  Če greš samo na en konec IT se splača biti stacioniren in potem delat dnevne izlete. Mesta tipa Salerno znajo biti zabavna. Bolj una varianta "ko je jači". Prvi dan malo čukasto gledaš potem se pa navadiš. Ko začne padat znajo bit v teh mestih res fajn spolzke ceste. Obalna mesta po večini spominjajo na naš Portorož. Na splošno mi je bilo bolj všeč v notranjosti stran od gužve. Kar se tiče varnosti je južno od Rima bolj "tako tako", kar pa še ne pomeni, da bi ravno zaradi tega ostal doma. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S kolegom sva spala večinoma po kampih, ter nekaj privat. Glede parkiranja, ni nobene panike. Je pa lepo tam doli...

 

nekaj urinkov iz lanskoletnega potepanja po južnem škornju:

post-16651-0-08923300-1362228048_thumb.jpg

post-16651-0-86388000-1362228195_thumb.jpg

post-16651-0-87763900-1362228329_thumb.jpg

post-16651-0-26699300-1362228964_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

 

zanimajo me vaše izkušnje na jugu Italije.

 

Sam se odpravljam tja in eden mojih prvih moto izletov bo obisk otoka Ischia, za njim Capri potem obala Amalfija.

Tako imam zapolnjene tri vikende, kaj pa naprej? Če je že kdo raziskoval tiste konce bi mu bil hvaležen za vsak namig oziroma nasvet.

Kje ste prenočevali, cena, varnost motorja čez noč....

 

Lp, Robert

Lani maja sem prevozil tole pot ...no, manjka delček do Benetk ...

 

Celozaslonski%2520zajem%252015.5.2012%25

 

Nekaj slik s poti je tukaj:  https://picasaweb.google.com/112508576221994887794/Italija2012?authuser=0&feat=directlink

 

Vozil sem po notranjosti, razen Amalfijske obale. Potoval sem sam, pa kljub temu imel občutek da je dežela varna. Izogibal sem se pa večjih mest. Motor je bil največkrat na zavarovanem prostoru, dvakrat pa tudi na javnem. Spal sem po hotelih in privat sobah, cene od 30 do 50 EUR. res je bilo kar dosti prenočišč in hotelčkov zaprtih, pa ne vem če zato, ker še ni bila sezona, ali so šli v stečaj ...sem pa zmeraj nekaj našel. Tam okrog sedme zvečer sem začel gledat po tablah za prenočišča ob cesti .... Ljudje so prijazni, včasih se je malo težko zmenit brez italijanščine ... pa nekako že gre ...nekateri tudi lepo govorijo angleško. V kraju Isernia v deželi Molise sem srečal celo možaka Ialijana, ki je pred leti delal v kranjski Savi.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem lani bil v Rimu. Ni sem bil skrajo južno ampak glede spanja pa ne vem če se splača po kampih.....

Če iščeš kakšen Bad end brakefast prideš cenejše kot v kampu. Kamipi so dragi (2 nočitve 2 osebi 95€ sem plačal v La Speza) sobe z bad and bakefast pa v Rimu 4 nočitve z zajtrkom 2 osebi pa 150€.

Potem sploh nisem več iskal kampov.

 

Moja izkušnja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Karte za trajekt Napoli - Palermo so online trenutno po ugodnih cenah. Pred tednom dni je bla karta 175€, ista karta za isto obdobje (junij)  je trenutno 112€.

Za druge rute ne vem, ali je bolj ugodno ker nisem gledal, vendar se se kdo namerava v juzne kraje, se vam splaca mal pogledat. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za Capri nam jih je kupil kar vodič ... ampak tebi to verjetno ne pomeni kaj dosti. Uživaj še naprej.

post-1569-0-18749100-1364930272_thumb.jpg

post-1569-0-60323300-1364930374_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Fazer03
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha vodič :-) to mi sicer res ne pove dosti ampak bi mi pa če bi mi povedal kje ste izpluli in koliko je bila cana za karto.

 

Drugače full lepi fotki...komaj čakam da skočim čez.,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja izpluli smo iz marine v Sorrentu; cena: žal ne vem, ker je bila v ceni izleta.

Še namig: tiste cestice, ki vodijo preko Sorrentinskega polotoka (Amalfiska obala - Sorrento ali Gragnano) so prav zanimive in "panoramske" .

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

a gre kdo v to smer za prvomajske praznike???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen,

 

jaz zivim v Gricignano di Averso kar je blizu Neaplja. Tako da se lahko dobimo na kaksni pijaci in recemo kaksno domaco :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 11 mesecev pozneje...

No, na motosvetu mislim...

 

Kateri del tepa zanima... moj potopis imaš objavljen...

 

...nimam se pa ravno za dobrega poznavalca, ker sem bil tam samo enkrat, pa tudi severno obalo sem ven spustil...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Pozdravljeni,

Sredino julija se z ženo odpravljava proti Salernu ( Italija ). Tisti, ki ste šli na to pot vsaka pomoč dobrodošla. Okvirno imava 7 dni časa.Vsaka pomoč glede:

- route

- kaj nujno videti oz. obiskati (zanimivosti...pa ne mislim muzejev )

- prenočišča ( v Salermu že imava )

- kaj potrebno paziti.

Dnevno bi naredila maks 500km tako da glede na to da je 1000 km v eno smer rabiva prenočišče nekje na sredini poti.

Hvala vnaprej za info tistih, ki ste bili na tej poti.Tiste, ki niste bili prosim da se vzdržite komentarjev. Hvala velik ;)

Popravljeno . Popravil mitjag
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Večino prenočišč uredim preko bookinga.

Do sedaj je vse špilalo in zmeraj se je našlo kaj poceni. 

 

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obvezno prepeljati celotno Amalfitano, vendar pričakuj gost in počasen promet. Amalfi je zanimiv kraj (cerkev) . Zanimiva arhitektura  v Positanu, obvezen obisk plaže.

Vsi prelazi nad temi kraji nudijo čudovit razgled. Pa Vezuv je zanimiv in kraj Ercolano. Isto kot Pompeji vendar manj navala turizma.

 

Uporabljaj booking, rezerviraj v naprej. Ne pričakuj ugodnih prenočišč ob obali. Mi smo spali v Positanu, hudo romantično ampak od cen se ti pa zvrti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


  • Podobna vsebina

    • suzuki
      348
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!