Skoči na vsebino

Menjava bata, cilindra


Senior73

Priporočene objave

Lep pozdrav!

 

V nekaj dneh mam namen menjat bat in cilinder na Gileri Runner(01 letnik) z nadomestnima deloma. To bom delal prvič, ampak postopek vem kakšen je. Zanima me če morm bit na kej še posebi pozorn, previden.... Če je problem ker taka tema že obstaja bi pa sam prosu če mi lahko gdo linka. Hvala!

 

 

 

lp,hf

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav!

 

V nekaj dneh mam namen menjat bat in cilinder na Gileri Runner(01 letnik) z nadomestnima deloma. To bom delal prvič, ampak postopek vem kakšen je. Zanima me če morm bit na kej še posebi pozorn, previden.... Če je problem ker taka tema že obstaja bi pa sam prosu če mi lahko gdo linka. Hvala!

 

 

 

lp,hf

Če veš kakšen je postopek ni blema,pazi,da boš glavo nazaj privijačil z moment ključem in pravimi Nm(njutenmetri po domače)....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če veš kakšen je postopek ni blema,pazi,da boš glavo nazaj privijačil z moment ključem in pravimi Nm(njutenmetri po domače)....

Ehh če nimaš dveh levih rok ga kr zašaraufi po filingu. Jaz nikoli nisem moment ključa uporabljal pri cilindrih pa nikol nobenih problemov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ehh če nimaš dveh levih rok ga kr zašaraufi po filingu. Jaz nikoli nisem moment ključa uporabljal pri cilindrih pa nikol nobenih problemov.

No sej ta filing  je bil pr men ponavad problem,pa tud slučajno nimam dveh levih ampak dve desne :grim No resno na šihtu se ukvarjam samo z vijaki od fi 12 naprej in ko dobim neki šrauf od fi 6 v roke odleti :blush: se pa strinjaš vrjetno z mano ,da je bolj tehnično pravilno če to narediš z moment ključem,saj v nasprotnem primeru lahko pride do preboja tesnila in potem veš kakšen je postopek naprej,,....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No sej ta filing  je bil pr men ponavad problem,pa tud slučajno nimam dveh levih ampak dve desne :grim No resno na šihtu se ukvarjam samo z vijaki od fi 12 naprej in ko dobim neki šrauf od fi 6 v roke odleti :blush: se pa strinjaš vrjetno z mano ,da je bolj tehnično pravilno če to narediš z moment ključem,saj v nasprotnem primeru lahko pride do preboja tesnila in potem veš kakšen je postopek naprej,,....

Definitifno, da se strinjam, proizvajalec vedno v priročnikih navede potreben moment, da se vijak oz. matica zategne. Samo dober moment ključ stane 80€+ vendar se da dobiti tudi cenejše za 30€, kok jim gre pa verjet, to pa bo ostala misterija :D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Definitifno, da se strinjam, proizvajalec vedno v priročnikih navede potreben moment, da se vijak oz. matica zategne. Samo dober moment ključ stane 80€+ vendar se da dobiti tudi cenejše za 30€, kok jim gre pa verjet, to pa bo ostala misterija :D.

Vidm da si iz Lj,če ga boš kdaj potreboval me kontaktiraj,ti posodim :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidm da si iz Lj,če ga boš kdaj potreboval me kontaktiraj,ti posodim :yes:

No to pa je lepa gesta. Če bom rabil se obrnem nate :OK:.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mhm-puščica na temenu bata ponavad proti izpušnemu kanalu, pa vijake priteguje v zvezdastem vzorcu postopoma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!