Skoči na vsebino

Set za krpanje gume


hotschko

Priporočene objave

pred 6 minutami, smasher pravi:

sej veš da je treba glisto fajn namazat pa čim bolj globoko v luknjo dat..  :lol1:

vem ... samo svoje izkušnje povem ... za glisto moraš imeti veliko izkušenj ... ker pa to delamo redko, pač tega nimamo ... za do 500 km dolgo pot oziroma do vulkanizerja priporočam gobico ... drugače je pa zavulkanizirano znotraj najboljše varianta...

a ne @MARJA;)

vsak naj počne kar hoče :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, maus pravi:

vem ... samo svoje izkušnje povem ... za glisto moraš imeti veliko izkušenj ... ker pa to delamo redko, pač tega nimamo ... za do 500 km dolgo pot oziroma do vulkanizerja priporočam gobico ... drugače je pa zavulkanizirano znotraj najboljše varianta...

a ne @MARJA;)

vsak naj počne kar hoče :P 

Razlaga, ki me je prepričala.

Bolj varna je gobica. Glista je primernejša za šibkejše motorje, ni pa zagotovila. Za močnejše motorje pa je glista rešitev do vulkanizerja - ni problema tudi daljša razdalja, če ne ožemaš gasa.

Ko pospešuješ in ga mečeš po ridah pride do velikih sil na gumo in glisto. Luknja v gumi je okrogla, vendar ob pospeševanju in polaganju sile delujejo tako, da postane ovalna - jo razteguje sem ter tja in zopet okrogla, skratka neprenehoma se deformira in zaradi tega lahko odleti črv.

Če pa je poškodovana še kakšna žica je pa še slabše.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, maus pravi:

Preverili smo gliste in gobice .. gobice zmagajo pred glistami ... ;) 

glisto mi je ven zalučalo. gobice mi ni :jezik: 

 

men tut 2x, res pa da je nisem premazal z lepilom. 

pred 3 urami, smasher pravi:

sej veš da je treba glisto fajn namazat pa čim bolj globoko v luknjo dat..  :lol1:

ne pomaga če nekje na poti ugotoviš, da se je lepilo posušilo :P

 

pred 2 urami, Scarabeo 500 pravi:

Razlaga, ki me je prepričala.

Bolj varna je gobica. Glista je primernejša za šibkejše motorje, ni pa zagotovila. Za močnejše motorje pa je glista rešitev do vulkanizerja - ni problema tudi daljša razdalja, če ne ožemaš gasa.

Ko pospešuješ in ga mečeš po ridah pride do velikih sil na gumo in glisto. Luknja v gumi je okrogla, vendar ob pospeševanju in polaganju sile delujejo tako, da postane ovalna - jo razteguje sem ter tja in zopet okrogla, skratka neprenehoma se deformira in zaradi tega lahko odleti črv.

Če pa je poškodovana še kakšna žica je pa še slabše.

že če je luknjica luknja ali zareza nastanejo problemi z glisto. Potem je vulkanizacija najbolj varna. 

Še bolj varno pa je in najmanj dela: asistenca, pa naj se oni jebejo :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, DAMI34 pravi:

men tut 2x, res pa da je nisem premazal z lepilom. 

ne pomaga če nekje na poti ugotoviš, da se je lepilo posušilo :P

 

že če je luknjica luknja ali zareza nastanejo problemi z glisto. Potem je vulkanizacija najbolj varna. 

Še bolj varno pa je in najmanj dela: asistenca, pa naj se oni jebejo :D

 

V času sezone lahko čakaš na asistenco par ur ali tudi več. Vbrizgnem glisto :), pa gasa do vulkanizerja.

Moj primer. Nedelja, opazim da je guma praktično na tleh. Vem kje je najbližja bencinska. Bom poskusil priti do tja. Se vsedem skoraj na kesl in počasi. Jebala ga, zaprta, bom lahko vsaj napumpal - malo morgen.

Zavrtim film v glavi in gremo. Pripravim orodje. Luknjo lepo porajbam, pripravim črva in odprem lepilo - šok prazno in še ne odprto. Stisnem črva brez lepila. Vzamem 3 bombice. Napolnim, še zmeraj je guma mehka.

Se odpeljem do naslednje bencinske, šok - samo 0.6 bara od treh bombic. Napolnim in s knedlom odpeljem domov.

Ker je bila guma na polovici sem jo zamenjal z novo. Sem pa pred leti imel črva v gumi in gumo zvozil. Ob demontaži sem videl, kako tanka je pravzaprav osnova - in kako hitro lahko gre kaj narobe.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Scarabeo 500 pravi:

V času sezone lahko čakaš na asistenco par ur ali tudi več. Vbrizgnem glisto :), pa gasa do vulkanizerja.

Moj primer. Nedelja, opazim da je guma praktično na tleh. Vem kje je najbližja bencinska. Bom poskusil priti do tja. Se vsedem skoraj na kesl in počasi. Jebala ga, zaprta, bom lahko vsaj napumpal - malo morgen.

Zavrtim film v glavi in gremo. Pripravim orodje. Luknjo lepo porajbam, pripravim črva in odprem lepilo - šok prazno in še ne odprto. Stisnem črva brez lepila. Vzamem 3 bombice. Napolnim, še zmeraj je guma mehka.

Se odpeljem do naslednje bencinske, šok - samo 0.6 bara od treh bombic. Napolnim in s knedlom odpeljem domov.

Ker je bila guma na polovici sem jo zamenjal z novo. Sem pa pred leti imel črva v gumi in gumo zvozil. Ob demontaži sem videl, kako tanka je pravzaprav osnova - in kako hitro lahko gre kaj narobe.

 

bombice so groza. Eno zjebeš, 2 ti uspeta, cca 0,5bara. Preverjeno. Na fure mam kar kompressor s sabo. Sem flikal ene 4x do sedaj. 1x je puščala, k sreči sem se privlekel do vulkanizerja v Senju, pa je možak rešil problem.

Drugič sem v Karlobagu, po 5km jo je izstrelilo, sem dal še eno. Je zdržala brez lepila do Pakle in do Vipave, kjer je začela puščat. Dal še eno do vulkanizerja in nove gume.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, DAMI34 pravi:

bombice so groza. Eno zjebeš, 2 ti uspeta, cca 0,5bara. Preverjeno. Na fure mam kar kompressor s sabo. Sem flikal ene 4x do sedaj. 1x je puščala, k sreči sem se privlekel do vulkanizerja v Senju, pa je možak rešil problem.

Drugič sem v Karlobagu, po 5km jo je izstrelilo, sem dal še eno. Je zdržala brez lepila do Pakle in do Vipave, kjer je začela puščat. Dal še eno do vulkanizerja in nove gume.

 

 

Po izkušnji z bombicami sem si tudi jaz vmisli kompresor. Pod sedežem pa še imam tisto tekočino, ki zafila luknje. Ziher je ziher. :)

IMG_7250.thumb.JPG.e2218551139c733fb284da2f9bac9174.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 41 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Po izkušnji z bombicami sem si tudi jaz vmisli kompresor. Pod sedežem pa še imam tisto tekočino, ki zafila luknje. Ziher je ziher. :)

IMG_7250.thumb.JPG.e2218551139c733fb284da2f9bac9174.JPG

šmrku je bolj švoh. Sem ga uporabil, ne tesni. Mora biti zlo mala luknjica.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 55 minutami, DAMI34 pravi:

šmrku je bolj švoh. Sem ga uporabil, ne tesni. Mora biti zlo mala luknjica.

Saj, za luknje, ki jih ne najdeš. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Tim Š. pravi:

Takda priporočate kompresor ter za vsak slučaj gobico za  daljšo pot?

Ja .. al pa maš prijatla s sabo, ki ima vse to :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Tim Š. pravi:

Takda priporočate kompresor ter za vsak slučaj gobico za  daljšo pot?

gobica, kačke, kompresor, šmrkelj in asistenca. Nekaj bo že prav prišlo.

Bombice so pa slaba tolažba. Preverjeno. Pa še nerodne so za uporabo.

Če maš pa zračnico, potem pa lahko s flikami po poti urediš zadevo. Rabiš pa drugačno orodje, da vsaj delno snameš gumo potegneš zračnico ven (tam kjer pušča) in zaflikaš.

Tudi s pomankljivo opremo, recimo jaz sem v luknjo (ni bila mala) zašraufal park vijak in odvozil do prve pumpe, napolnil 3 bare in sem komot odpeljal še 50km.

Načeloma se po Sloveniji ne sekiram kaj preveč, asistence so ažurne in ni problema ali ti zaflika ali domov odpelje. V tujini, pa po kakih vukojebinah pa zna trajati. Tam pridejo zadeve prav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, MiNa pravi:

Ko se zgodi....

"uzdaj se use i u svoje kljuse"

pa sam si se peljal..to si ga moral prav pri frendu naprosit pa z macolo noter nabit da si pri svoji dobil 4 ure fore..:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ali obstaja kaksen kompakten kompresor, ki ima usb A napajanje? Vecinoma so vsi 12V....jaz imam pa samo usb A na motorju?

 

hvala, lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

? Ti bi imel 5V kompresor?? Sej zato imajo eni ščipalke pa direkt na aku priklopiš. Jaz še nisem videl kompresorja na usb, in dvomim da ga boš našel. (vsaj takega uporabnega, so tisti mini membranski za akvarije na 5v)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 hours ago, smasher said:

? Ti bi imel 5V kompresor?? Sej zato imajo eni ščipalke pa direkt na aku priklopiš. Jaz še nisem videl kompresorja na usb, in dvomim da ga boš našel. (vsaj takega uporabnega, so tisti mini membranski za akvarije na 5v)

Ja, ker 12V nimam.....dostop do aku je pa “huh,raje ne” in iscem opcije za kompresor. Sej, ce ne se bom zadovoljil z bombicami.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, Roger G. Jagger pravi:

Ja, ker 12V nimam.....dostop do aku je pa “huh,raje ne” in iscem opcije za kompresor. Sej, ce ne se bom zadovoljil z bombicami.....

3 so za silo..ma res za silo 1bar cca. Mel sem 5 kom, dve sta šli mimo, tak da je bolj "rezerva" vse skupaj. Zihr maš kje še fraj kable, ki dajo 12V, drugače pa narediš 1x, montiraš nekam na dostopno mesto in v sili uporabiš.

Ps. jaz že dolgo ne tovorim več tega s sabo, razen na daljše poti, ko tut v kako vukojebino zavijem. 

Saj mam asistenco. Pridejo, pa zaflikajo, če je pa prav razrezana pnevmatika, pa morajo odpeljat.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 43 minutami, Roger G. Jagger pravi:

Ja, ker 12V nimam.....dostop do aku je pa “huh,raje ne” in iscem opcije za kompresor. Sej, ce ne se bom zadovoljil z bombicami.....

Mogoče te reši to

Bikight 150psi 4000mah 4-in-1 multi-function air pump led light power bank usb rechargeable bike pump car bicycle electric scooter basketball football pump Sale - Banggood.com

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V špinovcu imajo kompresor, booster powerbank in svetilka za 100ojrov, samo ne vem če imaš dovolj placa. 

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

16 minutes ago, DAMI34 said:

3 so za silo..ma res za silo 1bar cca. Mel sem 5 kom, dve sta šli mimo, tak da je bolj "rezerva" vse skupaj. Zihr maš kje še fraj kable, ki dajo 12V, drugače pa narediš 1x, montiraš nekam na dostopno mesto in v sili uporabiš.

Ps. jaz že dolgo ne tovorim več tega s sabo, razen na daljše poti, ko tut v kako vukojebino zavijem. 

Saj mam asistenco. Pridejo, pa zaflikajo, če je pa prav razrezana pnevmatika, pa morajo odpeljat.

 

Iskreno, pojma nimama ali je kje se 12V kabl.  Ze tako sem direkt na aku vezal QuadLock charger (prvotno za mobilel polnit).

Lani je kolegu v Cerknici spustila guma (zebelj ba cesti).....pomagal je neznanec z BMW R1200.....z 2 bombicama je nafilal dovolj do pumpe. 
moram pogooglat za 12V.....

imam tudi sam asistenco in me po SLO ne gane flikanje.....za kaksno turo kam dlje.....pa nebi bilo slabo....

17 minutes ago, raza said:

Pa je kdo ze testiral te zadeve na AA baterije? Deluje? Napolni (koliko Bar max.)?

lp

2 minutes ago, smasher said:

V špinovcu imajo kompresor, booster powerbank in svetilka za 100ojrov, samo ne vem če imaš dovolj placa. 

Prostora pod sedezem je tako ali tako samo za tool kit in homologacijo.....! V nahrbtniku ali pa v side bagu bi imel kompresor....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si sploh pogledal link? Komplet je na lion baterije (4000mAh), deluje kot kompresor (10 bar) LED svetilka in energetska banka. Deluje.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 minutes ago, raza said:

Si sploh pogledal link? Komplet je na lion baterije (4000mAh), deluje kot kompresor (10 bar) LED svetilka in energetska banka. Deluje.

 

če iz njegovega vprašanja odmisliš tisto AA baterijah, je vprašanje kar na mestu. Ali zadeva deluje? Sam mam kar dosti sranja z aliexepressa, in večina stvari ne deluje tako kot oglašujejo. Recimo to, da oglašujejo lažne kapacitete baterij, je znano. Jaz njihovim specifikacijam ne verjamem, dokler jih ne izmerim :)

Če si slučajno lastiš to zadevo, bi bilo zanimivo zvedet oceno izdelka.

  • Všeč mi je 1
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

s kompresorjem sem filal zadevo 10 minut, do 2,7 bara. Segreje se prasica, da ga ne moreš prijet, sploh kjer je cev zraka pritrjena na kompresor.

Jaz bi gladko potegnil 2 žice z accuja na neko lahko dostopno mesto pod zicem (če se ne mu ne da iskat prostih kablov). Ko filaš maš motor prižgan.

 

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!