Skoči na vsebino

Set za krpanje gume


hotschko

Priporočene objave

Nabavil podobnega, kaže tudi napolnjenost baterije, ima pa težavo, da konstantno prazni baterijo in je v 2. dnevih prazna. Posumil na Li baterijo, jo zamenjal in isto. Kitajc pač. Dogradil stikalo, da baterijo izklopim.

Drugače z polno baterijo 2 x z nule napolni zadnjo gumo dimenzije 170/60-R17.

https://imgaz1.staticbg.com/thumb/large/oaupload/banggood/images/D6/A5/8f6e1777-f011-4c81-8eba-5d83ac3a7384.jpg.webp

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, GregorM pravi:

Omislil sem si Xiaomi kompresor na baterije. Izdelava zgleda dobra. Za test sem spustil gumo od motorja in jo je uspešno napumpal nazaj. Všeč mi je, da na nastavim pritisk na displayu in kompresorček točno toliko napolni. Ni mi pa všeč, da ne zna pokazat % baterije.

1035854849_batterylevel.jpg.f6c9fd293ea27bfb96d93915323cbea8.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Xiaomi tehta 450g, je malo manj od kabelskega kompresorja. Kupil sem ga na mimovrste.com.

Res ima led diodo, ki kaže približno napolnjenost baterije. Ampak glede na to, kako lep display imajo za nastavljanje tlaka, bi gor pričakoval tudi informacijo o bateriji. Morda v naslednji verziji...

Moj zaenkrat ne kaže nobene tendence praznjenja baterije, ampak ga imam šele enih 14 dni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 10/4/2022 at 8:20 AM, XTR said:

1035854849_batterylevel.jpg.f6c9fd293ea27bfb96d93915323cbea8.jpg

RTFM  ;)

 

 

  • Haha 1
  • Zmeden 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali so tudi za motor samolepilne flike?

Na kolesu so odlične. Pod sedežem ima spravljeno eno fliko, da jo lahko uporabim na črpalki.

JG

Screen Shot 2022-10-07 at 11.07.25.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje osebne izkušnje! Večkrat.

Tubeless, pri predrtju črvi.

IMG_3116.thumb.JPG.3d8b36131d93824a04202dd259e3846e.JPG

IMG_20200905_102407.thumb.jpg.9612839aa6930e0533cd97b8c70fdd51.jpg

IMG_20200905_103801.thumb.jpg.89a0d3264e7e9b13991a60df222c6603.jpg

V nastalo poškodbo sem zaril 2 črva in se BP odpeljal domov po drug motor...

Tale guma iz slike je šla seveda v reciklažo. Sem pa do sedaj 2x "normalno" predrto gumo po krpanju s črvom BP zvozil do meje legalnosti. Eno tudi na avtu.

Urediš v par minutah in voziš naprej...

Krpanje.JPG.8b3c9314188761b4a8f1977944ca03cd.JPG

Pripomoček, s katerim sem odpravil "problem".

Seveda sem imel asistenco vedar sem zakrpal gumo v času, ko asistenca nebi spravila motorja na ploščad in pritrdila z gurtnami. Kje je še čas, da te najde na cesti...

 Slime pa uporabljam na kolesu. Večkratno predrtje.  BP končam zadano dnevno turo, po dnevu ali dveh pa je zračnica prazna. Sledi "flikanje".

ps, z samolepilnimi krpami nimam ravno pozitivnih izkušenj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

črve upoirabljam tudi jaz..kr redno :( če mam čas, potem naj kar pride asistenca in jih stavi, če nimam časa, jih dam sam. Tudi s črvom sem zvozil gumo do konca, ker je bila skoraj nova, če je pa v zadnji tretjini živ. dobe jo pa kar manjam.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...pa frišni črvi morajo bit, da niso trdi... pa frišna tuba lepila, ker jo po navadi kar zmanjka - izhlapi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj set za krpanje s črvi je star malo več kot 10 let. Kako probam če je še vredu?

Moje povprečje z preluknjanimi pnevmatikami na motorju je, 2 knipinga, ki sta preluknjala pnevmatiko na 300.000km (pičakovano je luknja na 150k km) in še dva knipinga, ki Nista preluknjala pnevmatike. Vsi štirje knipigi so bili v zadnjem kolesu. Vse luknje sem rešil tako, da sem se pripeljal do vulkanizerja. Sreča.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, Bostjan L pravi:

Moj set za krpanje s črvi je star malo več kot 10 let. Kako probam če je še vredu?

Moje povprečje z preluknjanimi pnevmatikami na motorju je, 2 knipinga, ki sta preluknjala pnevmatiko na 300.000km (pičakovano je luknja na 150k km) in še dva knipinga, ki Nista preluknjala pnevmatike. Vsi štirje knipigi so bili v zadnjem kolesu. Vse luknje sem rešil tako, da sem se pripeljal do vulkanizerja. Sreča.

ne rabiš..tut črvi brez lepila zdržijo nekaj časa..preverjeno v dvoje..3x izstrelil črva ven, pa sem vseeno prišel do doma. Običajno so črvi kar obstojni, lepilo pa ko je 1x odprto...je kriza.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Bostjan L pravi:

Moj set za krpanje s črvi je star malo več kot 10 let. Kako probam če je še vredu?

Oglasiš se pri vulkanizerju in ga vprašaš, če so še uporabni. Z malo sreče (za simbolično ceno-pivo) dobiš druge (nove) črve. Moja izkušnja.

Potem ti ostane samo še nabava tube lepila. Tisto, kar imajo vulkanizerji je običajno v prevelikih dozah...

Če uporabiš lepilo gre čru mnogo lažje v gumo, kot na "suho", pa čeprav so običajno že prepojeni z lepilno snovjo, ki se z leti posuši.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

nč ne napumpa (zlo malo bo bolje povedano), ker je verjetno isti šit kot ostali spreji. sicer pa če slučajno napumpa bi moralo pisati na embalaži. Hkrati je problem z večjimi luknjami.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

202208TETFrance2018.thumb.jpg.10cca5f61e00112c48177ffe94718ad2.jpg

Sem imel priliko enkrat opazovat ene "mojstre", po črvih so morali it še dvakrat na pumpo po tele piksne da so nafilali gumo :D zdaj ne vem a so bili res taki amaterji, ali pa ni dovolj kaj dosti plina v tehle piksnah. Še dobro, da do prve pumpe ni bilo daleč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..jaz sem lani na Jadranki fasal nekaj v gumo.. luknja kot od 9mm krogle... spustila v trenutku in to sredi ovinka.

Zaflikal sem z gobico, kot mi jih je priporočil g. @maus  ... napumpal pa v dveh minutah s kompresorčkom za 7€, ki ga tudi imam na sportaku pod zicem.

flikanje.jpg.72320628b6b1fa3e4b2bb5e7bfc50fc5.jpg

Zdržalo do doma. Če rabiš dofilat, pač uštekaš kompresorček na aku in dofilaš... meni ni bilo treba...   :D

...so se ustavili neki Čehi ... GS fahrerji, so mi hoteli pomagati...pa so samo oke izbulili :eek: , kaj imam to zaeno stvar in se niso mogli načuditi, da sem zrihtal gumo manj kot v 10 minutah...in se peljal naprej. 

 

20230320_202503.thumb.jpg.45594d2778e7677ecc04a3c0373c21fa.jpg

 

... ko smo ravno pri flikanju.... me danes tamala pokliče.... ej... oči...avto se je neki čudn peljal... pa ropotal... sem misnla, da je nekaj v montani na strehi... pol pa ko se ustavim, pa vidim, da auto nekam čudn stoji....  :slap:

20230320_202619.thumb.jpg.739b60f50a4d1b50c4c8d565c507b7d1.jpg

... tu pa ne pomaga niti tavelik kompresor...   :D

 

Popravljeno . Popravil Zivnorc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, nejc74 pravi:

202208TETFrance2018.thumb.jpg.10cca5f61e00112c48177ffe94718ad2.jpg

Sem imel priliko enkrat opazovat ene "mojstre", po črvih so morali it še dvakrat na pumpo po tele piksne da so nafilali gumo :D zdaj ne vem a so bili res taki amaterji, ali pa ni dovolj kaj dosti plina v tehle piksnah. Še dobro, da do prve pumpe ni bilo daleč.

Kot si predvidel. 

Ja premal napolnijo piksne. 

Kot Zivnorc vedno kompresor seboj...💪

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem za info input. Kompresorček bi s temle zamenjal. 
 

https://www.avantura.info/zracno-orozje/ostalo/ostalo/co2-bombice-88g

 

slabo je tole zame. Še nikoli nism mel tega problema na cesti, zdaj sem padel v neko paranoidno jazbino, da bom letos ziher fasal to jebo….

 

 

 

in 

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsekakor je kompresor veliko boljša izbira. Bombice so samo za občutek, da nekaj imaš, koliko so pa učinkovite je pa drugo vprašanje. Rabil 2X, pa žal obakrat neuspešno. Pa nimam dveh levih rok, da bi med uporabo šlo kaj narobe, ampak 4 bombice niso napolnile gume, da bi se lahko odpeljal. Asistenca v Italiji, drugič lastnik avtomobila, ki je imel kompresorček v kompletu namesto rezervne gume.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 54 minutami, Kugelschreiber pravi:

Vzami, lepo ti piše avantura info. :D Z njimi je zmeraj zanimivo, bombice presenečenja. :naughty:

Dugače se pa popolnoma strinjam z Razo. Imam enake izkušnje. Pa ne pozabite vsaj vsakih par let zamenjati lepilo v tubi, tudi neodprto popolnoma izhlapi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Kugelschreiber pravi:

Kompresorček bi s temle zamenjal. 

Kompresor je za večkrat, bombica pa le za enkrat...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

flikal že ničkolikokrat.

4 bombice so absolutno premalo. cca 1 bar napolnijo (s tem da ni bla guma čist na tleh), če računam da je šla ena delno mimo preden sem jo našrafal na cevko :P

Kompresor je kul. Sem ga kupil kar v kompletu z zelenim šmrklom od Slima. Običajno ga mam s sabo, lepilo izhlapi, ko je 1x odprto, tudi preverjeno, sem pač tlačil črve not ene 3x po jadranki, pa mal strelal z njimi. :D

Asistenca je tut kul, če se ti da čakat. Pridejo pa zaflikajo , al pa pridejo in odpeljejo do vulkanizerja, seveda pa ne bo prišla na Velebit, al pa na kake gozdne ceste. Prav tako velja samo za države, kot je navedeno na asistenci.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V vednost.  Ampula z linka je 88g. Obicajne so 12g.  Torej 1 za 7!! malih. Ker sm doma najdu tudi en kompresorck, je zmeda zmer vecja 🤣

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po Sloveniji in bližnji okolici ne vlačim s seboj seta za krpanje pnevmatik... za to imam asistenco plačano .... ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!