Skoči na vsebino

Set za krpanje gume


hotschko

Priporočene objave

No po dolgem času se spet javljam na forum in to kar direktno z vprašanjem oz. kar novo temo o zračnicah, o katerih na forumu ni prav dosti govora :whistle: .

Kje bi lahko dobil zračnico dimenzije 100/65/14 ?

Kakšen enostaven in hiter odgovor, bi mi seveda prišel zelo prav :-)

Tnx.

Hotschko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za tole :fredy: B)

zdaj pa še hodit več neboš znal :naughty: :topic:

in če daš gor kake druge najbolj podobne dimenzije?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdaj pa še hodit več neboš znal :naughty: :topic:

in če daš gor kake druge najbolj podobne dimenzije?

hja ni nič podobno velikega ... če bi bila razlika 5mm bi bilo ok, ampak so večinoma 60 široke, ki pa so premajhne

saj ta zadeva ne rabi zračnic :whistle:

vprašaj dart wadarja :naughty:

seveda rabi ... prejšnji modeli so bili menda brez, zdaj pa ne več

h.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 let pozneje...

Če mi lahko kdo pove kako se to v praksi obnese, kolk km res se da nardit s tem, kolk tistih malih bombic k so noter/ 3 sm dobu zraven tamale/ zadostuje za polno gumo z katero se lahk pelješ dalje.Pa če je to že kdo uporabljal nej malo pove.Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A govoriš o original BMW kompletu (3bombice+povrtalo za gumo+ene sorte trak za v luknjo+lepilo)?

Nimam original, dons sm kupu od Louisa , ma pa isto vsebino not kot BMW komplet katerega omenjaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri luknji zaradi žeblja deluje, ampak je fino imeti še kako dodatno bombico zraka. Za zadaj sta tri dve za silo, z tretjo pa dosežeš tlak. Iz prakse imam vedno s sabo še peno za krpanje v spreju. (me majo žeblji in ostala šara nenormalno radi)

Popravljeno . Popravil 223223
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nimam original, dons sm kupu od Louisa  .....

 

Takšnega je kupil predvidevam (slika spodaj). So v kompletu 3 bombice. Jaz k sreči še nisem (trkam na les) rabil ga uporabit.

 

repair_kit.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če mi lahko kdo pove kako se to v praksi obnese, kolk km res se da nardit s tem, kolk tistih malih bombic k so noter/ 3 sm dobu zraven tamale/ zadostuje za polno gumo z katero se lahk pelješ dalje.Pa če je to že kdo uporabljal nej malo pove.Hvala.

 

Tu si lahko pogledaš, kako je kolegu zadeva pomagala na Novi Zelandiji :) je pa res, da ni sam flikal, ampak mu je pomagal bmw fahrer, ki ima očitno bogato prakso.

 

http://tusigt.blogspot.com/2013/01/12308.html

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadeva se pa s tem kompletom opravi takole, je pa pravi kompresor za zrak (na črpalkah) boljši od bombic ali takšne male igračke, vendar tudi gre. Sem tak primer že imel v Bosni.

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lani v Alpah sva oba s kolegom imela gumi defekt v razmaku dveh dni. Lahko potrdim, da je set odlična zadeva, 3 bombole zadoščajo za vožnjo do prve črpalke (kompresorja). Kolegu je flika zdržala cca 700 km avtoceste do Ljubljane.

Me je pa BMW serviser opozoril, da znajo bombole uničiti senzor pritiska. S tega vidika v primeru, da je v kolesu senzor, ne pride v poštev emulzija za krpanje. 

Popravljeno . Popravil nemo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žijo!

Jaz pa imam pod sedežem obeh mopedov komplet brez bombic in mali "slečen" 12v kompresorček. Gume nisem še flikal, sem jo pa poizkusil napumpat do pravega pritiska in je ok. Kompresorček brez ohišja rata res mini zadeva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seti, o katerih se tukaj govori, se lahko uporabljajo pri kolesu brez zračnice. Mene pa zanima, kaj je najbolj primerna zadeva za popravilo predrte gume z  zračnico, kakršne imam na tenerejki. Do sedaj imam srečo, bi mogel potrkat na les, a prej ko slej pridem na vrsto :xx:. S sabo vozim nek arexons-ov sprej za krpanje, ki naj  bi zračnico "zaflikal" in napolnil.

Zanima me , če kdo iz izkušenj ve ali omenjena zadeva dejansko funkcionira, če funkcionira vsaj za prvo silo do najbližjega vulkanizerja. Ali pa obstaja kakšna boljša pa še uporabna rešitev, razen dveh  "montirajzlov" , rezervne zračnice in pumpe...,saj še posebno, ko si dlje od doma, si želiš enostavnih in hitrih rešitev. Se mi zdi, da je pri gumi brez zračnice precej bolj enostavno.

   V naprej hvala za preizkušene in uporabne rešitve. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po Slo in okolici prakticiram nafilan telefon, nekaj evrov in plastenka vode. Mi je pa en vulkanizer dal kar dober predlog.  Naj pri gumah ne šparam. Gume, ki grejo proti koncu so baje veliko bolj dovzetne za poškodbe. 

 

Če imaš zračnice tako kot jaz mislim, da skoraj ni neke druge opcije kot rezervne zračnice ali pa vsaj flike in lepilo. Spreji baje niso ravno 100%. Škoda neki furat sabo, če ni ziher. Na dajše fure vlačim sabo vso navlako za popravilo. V 12 letih sem imel srečo kar se tega tiče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne Tenerejki vsaj 1x letno fašem kakšnega hudiča v zadnjo gumo. GSM-rešitev v tem primeru ni optimalna, saj me iz raznih vukojebin ne more izvleči AMZS. Zato imam razen ostale šare v kufrih BMWjev set za flikanje (z bombicami in ostalo šaro) ter 2kom Arexons "sperma" spraya, tavelika. Samo en v mojem primeru nikoli ni dovolj za zaflikat in napolnit zadnjo gumo na normalni tlak. Optimalno je 1sprej + 1BMW bombica po potrebi.  Zadeva deluje BP, obisk vulkanizerja lahko opravim tudi po parih dnevih.

Vse skupaj zasede kar precej prostora, empak ker imam ves čas namontirane originalne kufre me ne moti. Za razne variante z flikanjem na terenu sem preveč komot!

Mogoče pa letos dodam v komplet še zračnico in montir-ajzen.

 

Na GSju imam pa original set. Baje, da deluje....praktično nimam izkušenj... 

 

LP, andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...
On 1. 4. 2013 at 8:06 PM, THOMPSON said:

Arexons "sperma" spray

Ne najdem tega nikjer pri nas. A kdo ve, kje lahko kupim ta spray?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se tiče spreja za krpanje gum...:

Včeraj sem imel tehnični pregled. Ko sem hotel odpreti moj toolbox, da bi preveril stanje prve pomoči, nekako ni šlo. Ko sem le nekako odprl, so se zle slutnje izkazale za neprijetno resnico: Sprej se je izpraznil kar sam...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!