Skoči na vsebino

Set za krpanje gume


hotschko

Priporočene objave

pred 2 minutami, JamesTheMan pravi:

Sem gledal tudi te cenejše, neznanih proizvajalcev. Vendar raje tu ne šparam in dam malo več poleg, pa kupim preverjeno zadevo. Ker da mam gumidifekt in sem že tak slabe volje, da me potem še tale kompresorček zafrkava, sam sebi focn stisnem, sploh ker bi vedel, da sem sam sebe z njim nategnil.

Če sam ne moreš urediti in pokličeš vleko...čakanje na vleko, potem kakšna pijača in hrana, ko vse urediš je lahko dražje od celega kompleta.

Najgalantnejše je, če lahko sam urediš in greš naprej. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, JamesTheMan pravi:

Sem gledal tudi te cenejše, neznanih proizvajalcev. Vendar raje tu ne šparam in dam malo več poleg, pa kupim preverjeno zadevo. Ker da mam gumidifekt in sem že tak slabe volje, da me potem še tale kompresorček zafrkava, sam sebi focn stisnem, sploh ker bi vedel, da sem sam sebe z njim nategnil.

Bom povedal kako deluje, ko ga dobim, so pa danes vse te zadeve tako ali tako narejene na kitajskem in višja cena ni zagotovilo boljšega delovanja - le dodatna marža evropskega preprodajalca.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam sem porabil 8bombic pa pnevmatika še vedno ni bila na predpisanih barih.

Vedno na daljše ture imam poleg obe opciji,bombice in kompresor,ki ga še nikoli nisem uporabil.

Kar se tiče pa sprejev ,ga ne kupim nikoli več,svinjarija na kvadrat.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 55 minutami, Erik99 pravi:

Bom povedal kako deluje, ko ga dobim, so pa danes vse te zadeve tako ali tako narejene na kitajskem in višja cena ni zagotovilo boljšega delovanja - le dodatna marža evropskega preprodajalca.

LP

kompresor deluje, sem ga testiral na karjoli, več pa ne vem. Pakiranje je lično, ma en kup adapterjev in pol šare lahko zmečeš ven iz kompleta, pa daš zraven še črve.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...če kompresor napolni gumo samo enkrat, se je izplačal. Imam najcenejšo varianto iz "baya" slečeno, da ne zavzame preveč prostora. Za test sem pa doma v garaži večkrat napolnil gumo navadnega kolesa in BP spravi na 4 bare...

V bistvu je najboljša rezerva tista, ki jo nikoli ne rabiš. Kot je zapisal @Scarabeo 500 problem je lahko lepilo. Splača se ga večkrat "obnovit".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti majhni kompresorji so uporabni le, dokler se pnevmatika ne odlepi od obroča. Zato je pomembno, da v kolikor imaš tak kompresor, da takoj ustaviš, ko opaziš, da guma spušča in se lotiš krpaja in pumpanja. 

Meni je enkrat spustila prednja guma in sem se vlekel do bencinskega servisa, ker je bil ravno v bližini. Guma je odstopila od obroča in sem jo z (močnim) kompresorjem komaj napumpal. Z malim definitivno ne bi šlo brez uprizarjanja kakšne mini eksplozije...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Sem sprobal tole zadevo, ki sem jo kupil na AliExpresu (9,8 €) in deluje odlično - manjše dimenzije (10,9 x 9,3 x 4,5 cm) nisem nikjer zasledil in je tudi manjši, kot če bi iz plastike slekel klasičen kompresorček...

HTB16XyESVXXXXXBaXXXq6xXFXXXK.thumb.jpg.c6140dee8c088227e78c60384499c9a9.jpg20180320_183305.thumb.jpg.5d3f45d411126cab43a40d23cb00b79e.jpg

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Erik99 pravi:

Sem sprobal tole zadevo, ki sem jo kupil na AliExpresu (9,8 €) in deluje odlično - manjše dimenzije (10,9 x 9,3 x 4,5 cm) nisem nikjer zasledil in je tudi manjši, kot če bi iz plastike slekel klasičen kompresorček...

HTB16XyESVXXXXXBaXXXq6xXFXXXK.thumb.jpg.c6140dee8c088227e78c60384499c9a9.jpg20180320_183305.thumb.jpg.5d3f45d411126cab43a40d23cb00b79e.jpg

 

 

Hvala za informacijo, osebni vtis soforumaša mi je veliko bolj tehtno merilo, kot pa opis s strani Kitajcev. Sem sinoči tudi sam pregledal Aliexpress, pa naročil enakega. Sem pa gledal več kompresorjev z enako sliko, vendar so bile dimenzije in teže različne. Ker je prostora ponavadi vedno premalo, sem naročil manjšega, ki pa je bil sicer kakšen dolar dražji, ampak še vedno blizu cene tvojega (mislim da 10,74€). Ampak to ni razlike niti za kavico, tako da je vseeno. :) 

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, gretzky pravi:

Hvala za informacijo, osebni vtis soforumaša mi je veliko bolj tehtno merilo, kot pa opis s strani Kitajcev. Sem sinoči tudi sam pregledal Aliexpress, pa naročil enakega. Sem pa gledal več kompresorjev z enako sliko, vendar so bile dimenzije in teže različne. Ker je prostora ponavadi vedno premalo, sem naročil manjšega, ki pa je bil sicer kakšen dolar dražji, ampak še vedno blizu cene tvojega (mislim da 10,74€). Ampak to ni razlike niti za kavico, tako da je vseeno. :) 

Hvala.

Dimenzije sem sam izmeril tako, da držijo, kot sem napisal deluje odlično, je sorazmerno tih in tudi nepotraten - 45W. Kazalec sicer kaže nekje 0.3 bara več, kot izmerim z digitalnim merilnikom, vendar ni panike - si zapomniš, koliko več od prikazanega nafilaš. Sem ga celo spravil pod sedež po tem, ko sem z olfa nožem porezal razno izbočeno plastiko, (prekate, poviške...).

20180320_183432.thumb.jpg.aa0426c542eb03225db4d4013bba5c9a.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
Ob 21. 3. 2018 ob 8:31, Erik99 pravi:

Dimenzije sem sam izmeril tako, da držijo, kot sem napisal deluje odlično, je sorazmerno tih in tudi nepotraten - 45W. Kazalec sicer kaže nekje 0.3 bara več, kot izmerim z digitalnim merilnikom, vendar ni panike - si zapomniš, koliko več od prikazanega nafilaš. Sem ga celo spravil pod sedež po tem, ko sem z olfa nožem porezal razno izbočeno plastiko, (prekate, poviške...).

20180320_183432.thumb.jpg.aa0426c542eb03225db4d4013bba5c9a.jpg

Gledam na aliexpressu tocno takega. Koliko ima to kabla? Le 37cm? Glede na to, da itak nimam cigaretne vticnice, bom dokupil krokodilcke za na akumulator, pol pa bo menda ze zadost dolgo: https://www.aliexpress.com/item/DC-12V-Alligator-Clips-Crocodile-Wire-Male-female-Tool-For-Car-Cigarette-Lighter-Pump-Connector-Accessories/32846501452.html?spm=2114.search0104.3.1.15f71ca31aJT3m&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_4_10152_10065_10709_10151_5711320_10344_10068_10342_10547_10343_10340_10341_10697_10696_10084_5722520_10083_10618_10304_10710_10307_10301_5711220_10059_5722620_5722920_308_5722720_5722820_100031_10103_441_10624_10623_10622_10621_10620,searchweb201603_32,ppcSwitch_5&algo_expid=93d84297-8e70-47bf-9c10-815a18ea3c97-0&algo_pvid=93d84297-8e70-47bf-9c10-815a18ea3c97&priceBeautifyAB=0 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 urami, compaq pravi:

Brez skrbi, naročil sem ravno takega. Električnega kabla ima 2,7 metra (izmeril pred minutko), same cevi pa je čisto malo, ampak to me ne moti, ker itak med pumpanjem kompresor držim v roki. Tako da zlahka dosežeš ventilček. Res pa je, da ima moj Fičo (dve kromani lampi spredaj :)) "staromodno" akumulator še pod sedežem, pod voznikovo ritjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...

A je že kdo uporabil Slime?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, DAMI34 said:

A je že kdo uporabil Slime?

Ja, na avtu. Za sibkejsa puscanja deluje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

A je že kdo uporabil Slime?

Vidim, da si imel težave! 

Ogromno lukenj sem že popravil sam, na terenu in tudi takšne, za katere je bilo na prvi pogled popravilo nemogoče.

Uporabljam set za krpanje iz Luisa. Črveke. Z priloženim šilom očistim luknjo ter vstavim črveka v vilice. (Pri večji luknji dva ali tri) Bogato namažem z lepilom, izvlečem sveder ter vstavim črveke, izvlečem vilice ter kontra držim črveke. Zaradi lepila si pomagam z foljo, pvc vrečko...napolnim pnevmatiko in počakam najmanj pol ure, da se lepilo posuši in nabrekne z druge strani. Višek odrežem. Ustvari se gobica v notranjosti in je ne izvrže, kar sem opazoval pri vulkanizerju, ko mi je potem snemal pnevmatike. Pomembno je, da se bogato namaže črvek po celi površini in, da se lepilo posuši pred nadaljno vožnjo. Za polnjenje pnevmatik kombiniram sprej za vulkanizacijo ter bombice. Vukanizerji potem pizdijo a ne toliko, kot bi jaz z prazno pnevmatiko na cesti ?

Normalno, da taka guma ni 100%tna a domov te pripelje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, The Lakl pravi:

Vidim, da si imel težave! 

Ogromno lukenj sem že popravil sam, na terenu in tudi takšne, za katere je bilo na prvi pogled popravilo nemogoče.

Uporabljam set za krpanje iz Luisa. Črveke. Z priloženim šilom očistim luknjo ter vstavim črveka v vilice. (Pri večji luknji dva ali tri) Bogato namažem z lepilom, izvlečem sveder ter vstavim črveke, izvlečem vilice ter kontra držim črveke. Zaradi lepila si pomagam z foljo, pvc vrečko...napolnim pnevmatiko in počakam najmanj pol ure, da se lepilo posuši in nabrekne z druge strani. Višek odrežem. Ustvari se gobica v notranjosti in je ne izvrže, kar sem opazoval pri vulkanizerju, ko mi je potem snemal pnevmatike. Pomembno je, da se bogato namaže črvek po celi površini in, da se lepilo posuši pred nadaljno vožnjo. Za polnjenje pnevmatik kombiniram sprej za vulkanizacijo ter bombice. Vukanizerji potem pizdijo a ne toliko, kot bi jaz z prazno pnevmatiko na cesti ?

Normalno, da taka guma ni 100%tna a domov te pripelje.

ok, potem je bil problem pri meni, ker črveki niso bili namazani (lepilo zmanjkalo) ampak 300km sem vseeno provalil. :D

 

pred 12 urami, Zok pravi:

Ja, na avtu. Za sibkejsa puscanja deluje.

a to mora biti luknja potem ko polniš gumo na najnižjem mestu?

Jaz sem sicer v soboto preventivno poleg črva dodal še Slime. Črv je zdržal 300 km (guma gladka do ilegale) potem ga je pa odbrusilo. In ko sem ga porinil doma v gumo, je sicer nekaj slima brizgnilo ven a luknje ni zamašilo. Je možno tudi da je bila že luknja prevelika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, The Lakl pravi:

kombiniram sprej

Problem je pri pneumatikah z kontrolo tlaka (RDC, TPC...). Zapaca senzorje.

pred 14 minutami, DAMI34 pravi:

(lepilo zmanjkalo)

V kompletu za krpanje vsako pomlad obnoviš tubico lepila in ne bo problema.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, MiNa pravi:

Problem je pri pneumatikah z kontrolo tlaka (RDC, TPC...). Zapaca senzorje.

V kompletu za krpanje vsako pomlad obnoviš tubico lepila in ne bo problema.

moja tubica je z leti explodirala..se spraznila

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... ravno zaradi tega, ker se lepilo strdi.... kačice pa tudi ratajo trde...in to po Murphyju ugotovoiš, ko to stvar krvavo potrebuješ, sem se po nasvetu in priporočilu prjatla @mausa odločil za nakup tegale seta:

https://www.ebay.com/itm/TUBELESS-TYRE-POCKET-PLUGGER-PUNCTURE-REPAIR-KIT-CAR-VAN-QUAD-BIKE-SCOOTER/181784078281?hash=item2a532ce7c9:g:mDUAAOSwmCVY-cbt

... tu ne potrebuješ lepila, luknjo zatesniš z mehko silikonsko gobico, ki je večno mehka in namazana - malo sluzasta. Gobico iz notranje strani pritiska na notranji del pnevmatike tlak v pnevmatiki. Ven ne more past, ker ima glavico zelo veliko.

Nisem še uporabil.... pa upam, da mi ne bo treba...   :P

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, Zivnorc pravi:

... ravno zaradi tega, ker se lepilo strdi.... kačice pa tudi ratajo trde...in to po Murphyju ugotovoiš, ko to stvar krvavo potrebuješ, sem se po nasvetu in priporočilu prjatla @mausa odločil za nakup tegale seta::P

vsaj ena korist od mene, a ne prijatu :P

p.s.

poznam primere, ki so s tem flikali in to uspešno ;)

jeba je, ker imam to samo na poti in ne na enodnevnih vožnjah .. drugač mam to skoz v avtu ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, vuk76 pravi:

@maus & @Zivnorc - sta to nabavla kje pri nas ali preko tega ebay linka. Hvala.

ebay ... bombic ne moreš dobiti zraven, ker tega iz Anglije ne dobavljajo .. če se boš pa kj po Ljubljani vozu, ti lahko pokažem

vse sem probavu od teh glistic in raznih polnil ... tole je najbolj elegantna zadeva ;)

seveda, če ni guma prerezana ..za žebl je pa popolna :P

 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... jaz tudi nimam bombic...ampak imam pod zicem  kompresor 

https://www.mimovrste.com/kompresorji/einhell-kompresor-cc-ac-12-v  ,

ki sem mu odstranil plastično ohišje  (že večkrat opisano na prejšnjih straneh), na katerega sem dodal konektor.... na akumulator pa imam tudi pritrjen dodaten kabel s konektorjem, , da ni treba snemat dol zica ...ali karkoli razkopavati... ampak samo "vštekaš kompresor... polnilnik za telefon... itd..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, Zivnorc pravi:

... jaz tudi nimam bombic...ampak imam pod zicem  kompresor 

js tok pihnem, kot je zmogliu ta kompresor :huh: 

 

:P

p.s.

js ga mam tut ... ampak ga mam skoz v avtu .. na pot odnesem cca 4 bombice ... ;)

tazga mam ... kitajc .. ampak dela superca 
https://www.ebay.com/itm/COMPRESOR-DE-AIRE-PARA-MECHERO-COCHE-12V-100-PSI-INFLADOR-ELECTRICO/223374317795?hash=item34022598e3:g:mvwAAOSw19dcCkSG

 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, jaz sem že večkrat flikal, tako da ostajam na kačkah za slučaj sile, sicer imam asistenco ampak je škoda kdaj da mi usrana lukna pokvari vikend.

Z bombicami pa se ne mislim več igrat, od 6 komadov sem 2 komada falil, 4 komadi pa so bili ravno za 1 bar.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!