Skoči na vsebino

Set za krpanje gume


hotschko

Priporočene objave

Ha ha :lol1:.. sicer se strinjam s tistim kar piše par postov gor o "črvekih" :D jaz imam v avti Slime samo zaradi zakona, ker imam plin namesto rezervenga kolesa morem imet v avtu "fix an go" sistem, torej imam Slime paket, ampak če je blo treba sem vedno krpal z zgoraj opisanimi črveki :D .

Če nočeš postat preveč razočaran nad kvaliteto kompresorjev ne ga dajat vn iz plastike, sem kupil enega poceni iz leclerja in seveda takoj pošpegau kaj je notri.. ena žalost.. in mi je rekel kolega ne nikoli pumpat avto gume iz nule ker ne zdrži se bo pregrel. Ko sem kupil Slime paket je rekel prodajalec, da komot zdrži vse.. no sem raztavil in notri ista žalost kot prej.

Ne vem če pomaga al ja ampak sem pol vedno špricnil malo teflona v špreju s spodnej strani na cilinder kompresorčka v upanju da kaj boljše podmaže.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, smasher pravi:

Ha ha :lol1:.. sicer se strinjam s tistim kar piše par postov gor o "črvekih" :D jaz imam v avti Slime samo zaradi zakona, ker imam plin namesto rezervenga kolesa morem imet v avtu "fix an go" sistem, torej imam Slime paket, ampak če je blo treba sem vedno krpal z zgoraj opisanimi črveki :D .

Če nočeš postat preveč razočaran nad kvaliteto kompresorjev ne ga dajat vn iz plastike, sem kupil enega poceni iz leclerja in seveda takoj pošpegau kaj je notri.. ena žalost.. in mi je rekel kolega ne nikoli pumpat avto gume iz nule ker ne zdrži se bo pregrel. Ko sem kupil Slime paket je rekel prodajalec, da komot zdrži vse.. no sem raztavil in notri ista žalost kot prej.

Ne vem če pomaga al ja ampak sem pol vedno špricnil malo teflona v špreju s spodnej strani na cilinder kompresorčka v upanju da kaj boljše podmaže.

V avtu se mi jebe ... spustim legnzice in počakam asistenco .. tud gume naum sam menju ... 

motorček je pa druga stvar :P ... če prideš v garažo in je na tleh, ga ta kompresorček vsaj tok uzdigne, da se zapelem do vulkanizerja ... 

štekaš :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, smasher pravi:

Ha ha :lol1:.. sicer se strinjam s tistim kar piše par postov gor o "črvekih" :D jaz imam v avti Slime samo zaradi zakona, ker imam plin namesto rezervenga kolesa morem imet v avtu "fix an go" sistem, torej imam Slime paket, ampak če je blo treba sem vedno krpal z zgoraj opisanimi črveki :D .

Če nočeš postat preveč razočaran nad kvaliteto kompresorjev ne ga dajat vn iz plastike, sem kupil enega poceni iz leclerja in seveda takoj pošpegau kaj je notri.. ena žalost.. in mi je rekel kolega ne nikoli pumpat avto gume iz nule ker ne zdrži se bo pregrel. Ko sem kupil Slime paket je rekel prodajalec, da komot zdrži vse.. no sem raztavil in notri ista žalost kot prej.

Ne vem če pomaga al ja ampak sem pol vedno špricnil malo teflona v špreju s spodnej strani na cilinder kompresorčka v upanju da kaj boljše podmaže.

hudičevo se pregreva, povem iz prve roke, je pa gumo napumpal na 2,9 :D, pa približno 10 minut traja da jo napolni.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, DAMI34 pravi:

No, jaz sem že večkrat flikal, tako da ostajam na kačkah za slučaj sile, sicer imam asistenco ampak je škoda kdaj da mi usrana lukna pokvari vikend.

js sm velikrat fliku s temi glisticami ...pa je še kr šlo ... tko tko ... enkrat mi je vulkanizer v Tolminu glistico not dau ... nsaledn dan, ko smo se vračal iz Maltatala, mi jo je pri ene 160 km/h v vn fuknlo ... pa sem meu rodeo po AC :P

ne se jebat sm si reku, pa smo se lepo ustavl :P 

glistica je šla bohve kam malcat travo , js pa počaku, da so me s kombijem odpelal domol :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 minutes ago, smasher said:

mi je rekel kolega ne nikoli pumpat avto gume iz nule ker ne zdrži se bo pregrel. Ko sem kupil Slime paket je rekel prodajalec, da komot zdrži vse.. no sem raztavil in notri ista žalost kot prej.

Ko imas avto na dvigalki, bo gumo tudi ta kompresor napolnil na tista dobra 2 bara (ceprav marsikateri avto zahteva ze proti trem barom). Ce mora ob vsem tem premagovati se tezo vozila, bo pa res slej ko prej duso spustil.

Pa se nekaj - ta kompresor je veliko bolj zmogljiv kadar vozilo deluje, torej je na prikljuckih akumulatorja volt, dva visja napetost.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, maus pravi:

js sm velikrat fliku s temi glisticami ...pa je še kr šlo ... tko tko ... enkrat mi je vulkanizer v Tolminu glistico not dau ... nsaledn dan, ko smo se vračal iz Maltatala, mi jo je pri ene 160 km/h v vn fuknlo ... pa sem meu rodeo po AC :P

ne se jebat sm si reku, pa smo se lepo ustavl :P 

glistica je šla bohve kam malcat travo , js pa počaku, da so me s kombijem odpelal domol :P 

podobno jaz v soboto. V Karlobagu dam glisto, odvozim previdno 20km in si pravim juhu drži. Pol pa po gasu in je kmalu nardilo "pok" in je odletela. Pa sm spet flikal. Nato pa skozi počasi in previdno do Pakle z enim učem na števcu, ko je šel pritisk v gumi na 3,1 sem spustil pa bolj počasi. In je zdržala še naslednji dan do Vipave, ko jo je zbrusilo in je pričela guma puščati..ampak počasi, tako da sem se privlekel domol :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Zivnorc pravi:

... ravno zaradi tega, ker se lepilo strdi.... kačice pa tudi ratajo trde...in to po Murphyju ugotovoiš, ko to stvar krvavo potrebuješ, sem se po nasvetu in priporočilu prjatla @mausa odločil za nakup tegale seta:

https://www.ebay.com/itm/TUBELESS-TYRE-POCKET-PLUGGER-PUNCTURE-REPAIR-KIT-CAR-VAN-QUAD-BIKE-SCOOTER/181784078281?hash=item2a532ce7c9:g:mDUAAOSwmCVY-cbt

... tu ne potrebuješ lepila, luknjo zatesniš z mehko silikonsko gobico, ki je večno mehka in namazana - malo sluzasta. Gobico iz notranje strani pritiska na notranji del pnevmatike tlak v pnevmatiki. Ven ne more past, ker ima glavico zelo veliko.

Nisem še uporabil.... pa upam, da mi ne bo treba...   :P

 

 

 2 krat uporabil to zadevo in odlično deluje.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, MARJA pravi:

 2 krat uporabil to zadevo in odlično deluje.

 

pa še ti si biu zravn, k mi je glistico odfukal v neznano :P

evo .. pričo mam :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, nikoli nisem šel čez 160 km/h z glisto, ampak na 250-ki in na avtu mie je dosti OK držala, avto mi je sicer puščal , ker je imel ene 3 gliste not, (očitno nekdo stresel neki šraufou po dvorišču od firme al pa samo pometu iz kombija vn ins em mel v istem kolesu 3 vijake). Kompresorček sem samo 1x uporabil za dopumpat, drugače je na srečo bencinska v Slo zmeraj na ene par km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti, ki imate izkušnje s temi bombicami.... A so slučajno to enake bombice kot jih uporabljajo v gostinstvu, ko kelnarca to zadevo namontira v tisto flaško za smetano? Sem enkrat valjal zadevo po rokah pa se mi je zdela dost podobna tem kar vidim po netu.

 

Hvala

 

Lp, Samo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Nightmare pravi:

Tisti, ki imate izkušnje s temi bombicami.... A so slučajno to enake bombice kot jih uporabljajo v gostinstvu, ko kelnarca to zadevo namontira v tisto flaško za smetano? Sem enkrat valjal zadevo po rokah pa se mi je zdela dost podobna tem kar vidim po netu.

 

Hvala

 

Lp, Samo

tudi une lahko uporabiš .. so 8 g ..... lahko tudi za zračno orožje .. so 12 g ... edino nastavek moraš narest tapravi ;)

p.s.

une iz gostinstva radi nekateri uporabljajo, saj imajo skoraj v vsakem lokalu te bombice za smetano ... po Bosni pozab, teh bombic skoraj ni razen na kakšnih večjih pumpah :P

 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Nightmare pravi:

Tisti, ki imate izkušnje s temi bombicami.... A so slučajno to enake bombice kot jih uporabljajo v gostinstvu, ko kelnarca to zadevo namontira v tisto flaško za smetano? Sem enkrat valjal zadevo po rokah pa se mi je zdela dost podobna tem kar vidim po netu.

 

Hvala

 

Lp, Samo

... ne smetane stiskat v gumo!!...   je ena druga snov..   :P

pred eno uro, smasher pravi:

Ne vem če pomaga al ja ampak sem pol vedno špricnil malo teflona v špreju s spodnej strani na cilinder kompresorčka v upanju da kaj boljše podmaže.

Točno to sem naredil tudi sam.

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, maus said:

tudi une lahko uporabiš .. so 8 g ..... lahko tudi za zračno orožje .. so 12 g ... edino nastavek moraš narest tapravi ;)

p.s.

une iz gostinstva radi nekateri uporabljajo, saj imajo skoraj v vsakem lokalu te bombice za smetano ... po Bosni pozab, teh bombic skoraj ni razen na kakšnih večjih pumpah :P

 

Supr, hvala. Je tolk poznanih kelnarc, da bi se dal sm pa ke kšno pod pultom pršvercat pa sm mogu prevert.

 

Lp, Samo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Nightmare pravi:

Supr, hvala. Je tolk poznanih kelnarc, da bi se dal sm pa ke kšno pod pultom pršvercat pa sm mogu prevert.

Lp, Samo

Jaz jih še nikoli nisem uporabil, vem pa, da to delajo .. edino nastavek so si nekako preuredili .. kao pa... ne vem ... verjetn bo potrebno kar ene 4 za zadnjo in ene 2 za sprednjo ... sivcer pa .. to potrebuješ do prve bencinske, tam pa na kopmpresor ;)

kokr vidim so tele 16 g

s-l1600.jpg

in so z navojem ... gostilniške in za zračno orožje so brez navoja ... 

http://www.loribu.si/cid=535&pid=3644

 

Popravljeno . Popravil maus
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

46 minutes ago, maus said:

Jaz jih še nikoli nisem uporabil, vem pa, da to delajo .. edino nastavek so si nekako preuredili .. kao pa... ne vem ... verjetn bo potrebno kar ene 4 za zadnjo in ene 2 za sprednjo ... sivcer pa .. to potrebuješ do prve bencinske, tam pa na kopmpresor ;)

kokr vidim so tele 16 g

s-l1600.jpg

in so z navojem ... gostilniške in za zračno orožje so brez navoja ... 

http://www.loribu.si/cid=535&pid=3644

 

Aha.... Sploh nisem vedel, da gre to preko nastavka. Sem imel v glavi, da se to kar direkt na ventilček pritrdi. Zato sem vprašal, če je zadeva ista ker mi ni bilo čisto jasno kaj in kako. Najbrž ne rabim povdarjat, da ničesar od naštetega nimam in nisem še nikoli uporabljal zato taka zmeda. V tem primeru bi vsaj za prvič itak moral kupiti tak set z nastavkom potem pa dalje.

 

Hvala

 

Lp, Samo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, maus pravi:

motorček je pa druga stvar :P ... če prideš v garažo in je na tleh, ga ta kompresorček vsaj tok uzdigne, da se zapelem do vulkanizerja ... 

štekaš :P 

to je varianta za garače? Jaz pa pred vsako furo kar s kolesarsko pumpo z manometrom prekontroliram....današnje so zelo zelo točne....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, tomaz69 pravi:

to je varianta za garače? Jaz pa pred vsako furo kar s kolesarsko pumpo z manometrom prekontroliram....današnje so zelo zelo točne....

tudi, pa še prej je prazna guma napumpana kot s kompresorjem. In hkrati imaš izgovor, da si si zaslužil pivo, ki ga potem spiješ :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, maus pravi:

Jaz jih še nikoli nisem uporabil, vem pa, da to delajo .. edino nastavek so si nekako preuredili .. kao pa... ne vem ... verjetn bo potrebno kar ene 4 za zadnjo in ene 2 za sprednjo ... sivcer pa .. to potrebuješ do prve bencinske, tam pa na kopmpresor ;)

kokr vidim so tele 16 g

s-l1600.jpg

in so z navojem ... gostilniške in za zračno orožje so brez navoja ... 

http://www.loribu.si/cid=535&pid=3644

 

Tri pumpice, sicer že stare nekaj let so mi napolnile samo 0.6 bara. Takoj sem si zrihtal mini kompresor. Komaj sem se privlekel do bencinske in to v nedeljo, ko ne delajo vse.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tko nekak gre:

 

pred 10 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Tri pumpice, sicer že stare nekaj let so mi napolnile samo 0.6 bara. Takoj sem si zrihtal mini kompresor. Komaj sem se privlekel do bencinske in to v nedeljo, ko ne delajo vse.

če bi dau 4 bi meu do pumpe :P ... odvisno .. ene so 12 g ene pa 16 g ... po vseh parametrih, bi morale 4 zadostovat ... če jih maš s sabo .. vsaj do pumpe, ker po prani gumi se je zlo zoprn pelat 1 km .. preverjeno :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, maus pravi:

tko nekak gre:

 

če bi dau 4 bi meu do pumpe :P ... odvisno .. ene so 12 g ene pa 16 g ... po vseh parametrih, bi morale 4 zadostovat ... če jih maš s sabo .. vsaj do pumpe, ker po prani gumi se je zlo zoprn pelat 1 km .. preverjeno :P 

Po vseh parametrih bi moral imeti, sem že pozabil - precej več. Po vseh parametrih bi moral biti lepilo tovarniško zaprto polno :) -  novo odprto lepilo je bil noter samo luft. 

Po moje bi bilo vse te zadeve menjati vsaj na tri leta, da si ziher.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, Scarabeo 500 pravi:

novo odprto lepilo je bil noter samo luft. 

...kot sem zapisal se splača "pogosto" obnovit, mala tubica stane manj kot 1:kava:.

Evo @DAMI34 tvoj vikend defekt bo pospešil prodajo "flikcajgov" v Sloveniji mogoče še širše...:naughty:

Do sedaj 4x uporabil "črveke" 1x avtoguma, 3x motoguma. Po postopku kot je opisal na prejšnji strani @The Lakl. Vsakič sem se privlekel do pumpe in tam "krpal" kjer imajo kompresor.

Vedno sem potem takšno "zaflikano" gumo zvozil do konca, kot vsako drugo. Nikoli nikakršnih problemov in puščanja.

O mini kompresorjih smo pa že tudi veliko zapisal ne bom ponavljal....

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz jo bom do konca, no še mal čez :P

Ps. Lepilo je fajn preveriti, da ne bo prazna tuba kot pri meni. Ampak tudi brez lepila gre, preverjeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

no tale stric pravi da une gobice niso tolko fantastične (sicer je verjetno testiral v primeru offroad vožnje da neki tolče po gumi)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 47 minutami, smasher pravi:

no tale stric pravi da une gobice niso tolko fantastične (sicer je verjetno testiral v primeru offroad vožnje da neki tolče po gumi)

Preverili smo gliste in gobice .. gobice zmagajo pred glistami ... ;) 

glisto mi je ven zalučalo. gobice mi ni :jezik: 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, maus said:

Preverili smo gliste in gobice .. gobice zmagajo pred glistami ... ;) 

glisto mi je ven zalučalo. gobice mi ni :jezik: 

 

sej veš da je treba glisto fajn namazat pa čim bolj globoko v luknjo dat..  :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!