Skoči na vsebino

Tečaj varne vožnje - izkušnje, predlogi...


KeC

Priporočene objave

pred 44 minutami, Snečer pravi:

vidim, da je bilo tudi ta skuterje :) 

ja .. za vsa jajca pod 900 ccm ;) 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Snečer pravi:

tisti na bmw1000 se je kar mučil ja...

se se z vsemi bmflni mučjo, ampak to je druga zgodba :)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 20. 5. 2020 ob 9:49, DAMI34 pravi:

 

 

 

prvič vidim tale video... pa me ena stvar fascinira... fantje, a vi ste tole v letu 2018 s kalkulatorjem snemali? :lol1:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, motozajebant pravi:

prvič vidim tale video... pa me ena stvar fascinira... fantje, a vi ste tole v letu 2018 s kalkulatorjem snemali? :lol1:

 

dost bolš ne :P crosscall x3

pa več levelov tečaja smo obdelali, recimo tudi "izvlačenje" :D

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

dost bolš ne :P crosscall x3

pa več levelov tečaja smo obdelali, recimo tudi "izvlačenje" :D

 

 

slabo ste vi to izvlekli tukaj :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Snečer pravi:

tisti na bmw1000 se je kar mučil ja...

K1200 al K1300S je zlo dolg moped in verjamem, da tut neroden za količkat

pred 1 minuto, motozajebant pravi:

slabo ste vi to izvlekli tukaj :lol1:

ne morš kamnov brcat kot količke na tečaju :ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

K1200 al K1300S je zlo dolg moped in verjamem, da tut neroden za količkat

ne morš kamnov brcat kot količke na tečaju :ras:

nevem, nisem ne eno ne drugo še brcal. Mogoče kdaj. :) 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, motozajebant pravi:

nevem, nisem ne eno ne drugo še brcal. Mogoče kdaj. :) 

 

na tečaj pojdi za količke, po poti domov, pa mal obcestne kamne brci :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri teh vajah osmic in vijuganja vidim (vsaj pri sebi), da vozim prepočasi in poskušam zavijati s krmilom, namesto z nagibanjem. Verjetno bi moral začeti z večjimi razmaki in poskusiti zvoziti z nagibanjem, kot profesionalci, in potem zmanjševati razmak in polmer osmice. Ker gledam kakšne policaje s Harli kravami, kako obvladajo. Mene je enostavno strah tako začeti, saj nimam občutka, koliko ga lahko nagnem.

Za stožce pa bi bilo verjetno bolje, če bi imeli neke pregibne količke, ki bi zapiskali ob dotiku, ne bi pa se prevrnili. Tako jih ne bi bilo treba znova pobirati in postavljati.

BTW: Kdaj in kje bo tista vaja z Belimi angeli?

Popravljeno . Popravil Darko3g
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, Darko3g pravi:

 

BTW: Kdaj in kje bo tista vaja z Belimi angeli?

eno stran nazaj

https://motosvet.com/tabla/topic/37760-tečaj-varne-vožnje-izkušnje-predlogi/?do=findComment&comment=2574796

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

na tečaj pojdi za količke, po poti domov, pa mal obcestne kamne brci :P

 

bom kar tako kot do sedaj, brez kamenčkov. ni to za nas pussije. To je za znalce in profesionalce. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Darko3g pravi:

Vem, samo čakam podrobnosti, zlasti lokacijo.

Če je v vezi z DARS-om je lokacija najverjetneje ACB Postojna... 

in potem, če je to 6.6.2020 sta lahko samo dve uri in sicer: 

  • od 9.00 do 12.00 ure (I. skupina) ali
  • od 12.30 do 15.30 ure (II. skupina)

;) 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 38 minutami, Xebec pravi:

zastonj tuširanje ne pa usposabljanje :whistle:

tudi po mokrem se je treba znati vozit ;)

 

  • Všeč mi je 2
  • Šokiran 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, maus pravi:

tudi po mokrem se je treba znati vozit ;)

 

to motosvetovci obvladajo... đabe tečaj... ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem bil lani na tem tečaju v Postojni. Po polovici praktičnega dela sem tečaj zapustil. To zame ni tečaj varne vožnje, ampak tečaj upravljanja z motorjem na polnem parkirišču. Povrh vsega naš "učitelj" @Borutt nobene vaje ni izvedel sam, ampak samo pametoval o pravilnosti izvedbe. Ob vsem skupaj sem dobil občutek, kot da je osnutek tečaja nastal še v SFRJ...

Če želiš biti na motorju varnejši, je po mojem osebnem mnenju edini pravi tečaj na poligonu na Vranskem.

Bi pa vseeno pohvalil, da se tečaj izvede brezplačno, se pravi z dobro voljo organizatorjev.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, Marko P. pravi:

Bi pa vseeno pohvalil, da se tečaj izvede brezplačno, se pravi z dobro voljo organizatorjev.

Tukaj je veliko zastonjskega dela nekaj posameznikov, ki poskušajo izvesti v začetku leta vsaj osnovno usposabljanje (obnovitev nekaj osnovnih prvin, saj imate vsi izpite) v varovanem okolju.

Tečaj varne vožnje je pa na voljo v centrih varne vožnje, kamor se lahko tudi vsi prijavijo.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 51 minutami, Marko P. pravi:

Sem bil lani na tem tečaju v Postojni. Po polovici praktičnega dela sem tečaj zapustil. To zame ni tečaj varne vožnje, ampak tečaj upravljanja z motorjem na polnem parkirišču. Povrh vsega naš "učitelj" @Borutt nobene vaje ni izvedel sam, ampak samo pametoval o pravilnosti izvedbe. Ob vsem skupaj sem dobil občutek, kot da je osnutek tečaja nastal še v SFRJ...

Če želiš biti na motorju varnejši, je po mojem osebnem mnenju edini pravi tečaj na poligonu na Vranskem.

Bi pa vseeno pohvalil, da se tečaj izvede brezplačno, se pravi z dobro voljo organizatorjev.

 

marsikdo tudi to potrebuje... ne znajo/znamo vsi vsega :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Marko P. pravi:

Sem bil lani na tem tečaju v Postojni. Po polovici praktičnega dela sem tečaj zapustil. To zame ni tečaj varne vožnje, ampak tečaj upravljanja z motorjem na polnem parkirišču. Povrh vsega naš "učitelj" @Borutt nobene vaje ni izvedel sam, ampak samo pametoval o pravilnosti izvedbe. Ob vsem skupaj sem dobil občutek, kot da je osnutek tečaja nastal še v SFRJ...

Če želiš biti na motorju varnejši, je po mojem osebnem mnenju edini pravi tečaj na poligonu na Vranskem.

Bi pa vseeno pohvalil, da se tečaj izvede brezplačno, se pravi z dobro voljo organizatorjev.

 

Zanimivo :) To, da je na "mastnem" parkirišču, s kanali itd. sem že v štartu videl, da ni primeren kraj za "tečajnike".

Po video posnetku pa vidim, da je tam nekaj takšnih, ki so se prišli "pokazat", (sedaj bo celo izkoriščeno za promocijo itd.), kako znajo že peljat, da so carji in tako odžirajo prosta mesta tistim, ki bi jim morda zadeva bolj koristila.

 

pred 2 urami, maus pravi:

Tukaj je veliko zastonjskega dela nekaj posameznikov, ki poskušajo izvesti v začetku leta vsaj osnovno usposabljanje (obnovitev nekaj osnovnih prvin, saj imate vsi izpite) v varovanem okolju.

Tečaj varne vožnje je pa na voljo v centrih varne vožnje, kamor se lahko tudi vsi prijavijo.

 

 

Nič ni "zastonjskega dela", akademiki zagotovo pridobivajo bonus "pike" v službi.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Snečer pravi:

Nič ni "zastonjskega dela", akademiki zagotovo pridobivajo bonus "pike" v službi.

Ne morem komentirat, ker ne vem, ti pa zagotovo veš, da dobivajo bonus pike v službi ... če veš, nam prosim zaupaj ;)

Vem pa zagotovo, za nekaj naših zaposlenih, da to opravljajo v svojem prostem času in brez kakšnih dodatnih pik v službi, prej kakšna pikra foušarija od sodelavcev ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!