Skoči na vsebino

Tečaj varne vožnje - izkušnje, predlogi...


KeC

Priporočene objave

pred 2 urami, izibajker pravi:

Še dobro, da ni še koga zraven pokosil. Malo se je zaštrikal, pa kaj pol. Saj bo kmalu okreval, pa nabavil novo petardo, pa še naprej  glumil wanabevalentinorosi-ja.... 

verjetno bo ninđo kupu, ko si bo ogledal posnetek .. saj ninđar je vse odpelju kar v redu ... ni stvar v vozniku, ampak v dobrem motorju :P ... če bi šu malo hitreje, , avto sploh še ne bi do tja prišel :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O pa jaz bi marsikaterega wannabe bajkerja poslala na tečaj varne vožnje, naj se nauči kontrolirat motor, telo in jemat ovinke in se zavedat položaja, ne pa da s telesom moli na vozni pas avta (jaaa, se dogaja in kot voznico avta me to blaaaznoooo živcira). Zanimiv mi je tisti za motoriste s sopotniki.  Morbit za rojstni dan nekoč.

Jaz v tečajih varne vožnje vidim samo prednosti, razen za denarnico. In če bi imela dosti na strani bi šla z avto odvozit vsaj dvoje. Pa mojga bi poslala z motorjem za rojstnodnevno darilo. 

Še nihče, ki je bil na Vranskem na tečaju varne vožnje, obvezen ali prostovoln mi ga ni skritiziral. Vsak je vsaj neki pozitivnega odnesel. 

Življenje je večno učenje, pa ni treba, da vse sam ugotoviš, traja čisto predolgo časa. Meni je popolnoma vseeno kdo je šel, kdo ni, kak %, pa kaj gostilniški pravijo. 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Snečer pravi:

Vožnja z motorjem ni noben bav bav, nenazadnje na dvokolesih je praktično cel svet. Noben tečaj ni potreben, da bi vozil enosledno vozilo, ni to raketna znanost, občutke pa moraš sam pridobiti.

Vožnja 3x med stožci daje lažen občutek, da po 5minutah vožnje zadevo obvaladaš.

Bolj pomembna je izbira pravega motorja, da ne kupiš nevodljivega težkega tanka ali projektila, pri prvem so težave že na mestu brez gibanja.

to je pa realnost, ne pomaga noben tečaj...

ta prvi je bil bolj slabo vodljiv, pol je pa šu u maline. Sam nobene vaje na tečaju pa nisem videl, podobne temu na posnetku. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

ta prvi je bil bolj slabo vodljiv, pol je pa šu u maline. Sam nobene vaje na tečaju pa nisem videl, podobne temu na posnetku. 

na tem posnetku je tisti taprvi popolni kreten in ne obvlada osnovnih prvin vožnje skozi ovinke... taprav motorist je postal samo s tem, ker je šu po tleh :P

če vzameš privatnega inštruktorja, te odpelje na relacijo ... da ne bom delal reklame, poznam vsaj enega, ki take tečaje opravlja in se odpelje na relacijo se posnamejo in analizirajo vožnjo ...

če koga zanima je to moj prijatu Samo Rep (če se še s tem ukvarja)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma sej sm reku, da je bolj slabo vodljiv, ker pali skoz naravnost, neglede na ovinke, seče, sploh nč vodljiv ni. Stožci bi mu prou pršli. Majkemi.

Privatni inštruktorji, te drgač lahko tut po pisti učijo (poznam ene dva), ampak tile na posnetku, bi se moral mal kaj drugega naučit prej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, DAMI34 pravi:

ma sej sm reku, da je bolj slabo vodljiv, ker pali skoz naravnost, neglede na ovinke, seče, sploh nč vodljiv ni.

ampak .. sj črta ni zid :huh:

to sem od tebe velikokrat slišal :P

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, maus pravi:

ampak .. sj črta ni zid :huh:

to sem od tebe velikokrat slišal :P

ja in? Kaj ma črta z vodljivostjo? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

ja in? Kaj ma črta z vodljivostjo? 

spodrsnilo mu je na črti in je postal motor nevodljiv ;)

če bi upoštevali CPP sploh ne bi prehitevali, čeprav se da, vendar z malo več potrpežjivosti ...

 

  • Všeč mi je 2
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, maus pravi:

spodrsnilo mu je na črti in je postal motor nevodljiv ;)

če bi upoštevali CPP sploh ne bi prehitevali, čeprav se da, vendar z malo več potrpežjivosti ...

 

če bi šel na tečaj, ne bi vozil po najkrajši liniji kot da vozi avtomobil in sekal vse ovinke . To sem pa jaz hotel povedati. In še vedno z lahkoto trdim: bela črta na cesti ni zid :P je pa zlo spolzka.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

 bela črta na cesti ni zid :P je pa zlo spolzka.

na posnetku je rumena :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

38 minutes ago, DAMI34 said:

ta prvi je bil bolj slabo vodljiv, pol je pa šu u maline. Sam nobene vaje na tečaju pa nisem videl, podobne temu na posnetku. 

Vaja izogibanje oviri ni podobna temu manevru? To je tista vaja, ko policaj stoji v sredini poligona in naključno dviguje roke, ti ga pa ne smeš povozit... :) Ista figa, samo mojster rabi še malo vaje, da dobi občutek za hitrost. Pa pogled v smeri rešitve je malo narobe usmeril... na srečo ni ciljal v blatnik od vozila...

Popravljeno . Popravil XTR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, XTR pravi:

Vaja izogibanja oviri ni podobna temu manevru? To je tista vaja, ko policaj stoji v sredini poligona in naključno dviguje roke, ti ga pa ne smeš povozit... :) Ista figa, samo mojster rabi še malo vaje, da dobi občutek za hitrost. Pa pogled v smeri rešitve je malo narobe usmeril... na srečo ni ciljal v blatnik od vozila...

zašli smo kot marele, vi2 analizirata, vožnjo padec itd, jaz sem Sneciju pod komentar: kupiti je potrebno vodljiv motor zapisal, da ne zgleda preveč vodljiv, pa še to v šali. Nisem analiziral in pregledoval posnetka, ker mi že v štartu gre nesigurna vožnja in mnogokje hudo napačna za tako pritiskanje močno na bruhanje in mi je v končni fazi čist vseeno, kam je odletu.

kar pa se tiče vaj, in kroženja in izogibanja in ustavljanja, vse bi rabil pilot na posnetku, ker niti enega ovinka ni odpeljal prav, v končni fazi niti ni dobro videti, ali je ali ni oplazil avto, ampak že vožnja prej, ko sebe postaviš v voznikov položaj me že hudo moti, samo naravnost, namesto da bi z užitkom vzel ovinek.  Zato sem stožce omenil. Post prej pa da ni takih vaj za tak blesavo vožnjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, DAMI34 pravi:

ta prvi je bil bolj slabo vodljiv, pol je pa šu u maline. 

Ta, ki je šel malinirat, ni biu taprvi. Še dva sta bila pred njim, ki jih je probal lovit. Pol je pa ulovil, svojih 5 sekund slave na fejstbuku....

Tapravi rejsarji grejo na pisto, s sebi primerno konkurenco sprobat svoje znanje in veščine.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, izibajker pravi:

Ta, ki je šel malinirat, ni biu taprvi. Še dva sta bila pred njim, ki jih je probal lovit. Pol je pa ulovil, svojih 5 sekund slave na fejstbuku....

Tapravi rejsarji grejo na pisto, s sebi primerno konkurenco sprobat svoje znanje in veščine.

ok od sedaj bo ta prvi (v bistvu tist k je šel v maline) preimenovan v malinouc :P

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

zašli smo kot marele, vi2 analizirata, vožnjo padec itd, jaz sem Sneciju pod komentar: kupiti je potrebno vodljiv motor zapisal, da ne zgleda preveč vodljiv, pa še to v šali. Zato sem stožce omenil.

ninđa je zelo vodljiva ... men skoraj vedno uspe ovinke speljat :P

tako kot tebi ... tudi uspe skoraj vedno ovinke speljat .. razen če ne :P

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

ok od sedaj bo ta prvi (v bistvu tist k je šel v maline) preimenovan v malinouc :P

tako ja .. ampak je pa motorist ratu, saj veš... taprav motorist gre vsaj enkrat po tleh ;)

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 minutes ago, DAMI34 said:

kar pa se tiče vaj, in kroženja in izogibanja in ustavljanja, vse bi rabil pilot na posnetku, ker niti enega ovinka ni odpeljal prav, v končni fazi niti ni dobro videti, ali je ali ni oplazil avto, ampak že vožnja prej, ko sebe postaviš v voznikov položaj me že hudo moti, samo naravnost, namesto da bi z užitkom vzel ovinek.  Zato sem stožce omenil. Post prej pa da ni takih vaj za tak blesavo vožnjo.

Jaz mu predlagam vsaj ta tečaj, ki vključuje tudi korekcijsko vožnjo na pisti. Jutri, če je kdo spregledal. Škodilo ne bo.

motorist%20MINI%202020-max-680.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, maus pravi:

ninđa je zelo vodljiva ... men skoraj vedno uspe ovinke speljat :P

tako kot tebi ... tudi uspe skoraj vedno ovinke speljat .. razen če ne :P

tako ja .. ampak je pa motorist ratu, saj veš... taprav motorist gre vsaj enkrat po tleh ;)

ovinke že...ti maš z drugim težave

semafor.jpg.8d635a44fa893e9dc0f1cd6a8e9e15bf.jpg

:whistle:

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Xebec pravi:

ovinke že...ti maš z drugim težave

semafor.jpg.8d635a44fa893e9dc0f1cd6a8e9e15bf.jpg

:whistle:

saj sem ustavil.. sicer malo kasneje ... to je pa zato, ker za ovinkom postavijo ... kreteni :huh:

sem se spretno izognik semaforju ... izogibanje za 10-ko :ras:

ti si tut komaj ustavil :P

Popravljeno . Popravil maus
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, maus pravi:

1.ninđa je zelo vodljiva ... men skoraj vedno uspe ovinke speljat :P

2 tako kot tebi ... tudi uspe skoraj vedno ovinke speljat .. razen če ne :P

3. tako ja .. ampak je pa motorist ratu, saj veš... taprav motorist gre vsaj enkrat po tleh ;)

1. še tako vodljiv moped postane ob butlu za krmilom nevodljiv, tako sm sklenu

2. se strinjam

3. motorist malinouc

evo lahko zaključmo, XTR je že dal pravi nasvet za motorista/malinouca

pred 2 minutami, Snečer pravi:

 

moram povedat, da tudi te količke na videoposnetku  bi tut jaz zlahka zbrcal :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

evo lahko zaključmo, XTR je že dal pravi nasvet za motorista/malinouca

se strinjam... ampak taki izstrelki se takega tečaja ne udeležujejo, ker smatrajo, da vse vedo ;)

še posebi taki, ki imajo rumene črte po sredini ... verjetno američani :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, maus pravi:

saj sem ustavil.. sicer malo kasneje ... to je pa zato, ker za ovinkom postavijo ... kreteni :huh:

ti si tut komaj ustavil :P

nism hotu da me od uzad kresne...sj nism baba :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Xebec pravi:

nism hotu da me od uzad kresne...sj nism baba :huh:

 

sicer pa ni bilo panike ... glavno, da smo pravilno reagirali in da gledanje posnetkov varne vožnje in izogibanja oviram, tudi pripomore k varnemu ravnanju v nepredvidljivih situacijah in to na terenu. Na poligonu je več ali manj veliko predvidljivih ovir.

skratka ... midva sva opravila tečaj :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 59 minutami, maus pravi:

saj sem ustavil.. sicer malo kasneje ... to je pa zato, ker za ovinkom postavijo ... kreteni :huh:

sem se spretno izognik semaforju ... izogibanje za 10-ko :ras:

ti si tut komaj ustavil :P

jaz pa imam nek posnetek, ko je bil semafor lepo postavljen :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!