Skoči na vsebino

Tečaj varne vožnje - izkušnje, predlogi...


KeC

Priporočene objave

1.9.2008 se je na Vranskem odprl center varnje vožnje.

Med drugim ponujajo tudi tečaje za motoriste.

Še link do stani z informacijami in prijave: Tečaj varne vožnje za motoriste

"Teoretični del je kombinacija predavanja, slik in video posnetkov, kjer vam inštruktor v sodobno opremljeni predavalnici s sodobnimi praktičnimi pripomočki razloži delovanje fizikalnih in dinamičnih sil, obnašanje in vzroke za nestabilnost motornega kolesa, pomembnost načinov vodenja in pogleda motorista, znanja zaviranje ter pomembnost pnevmatik motornega kolesa. po teoretičnem delu sledi praktični del na posebnem terenskem TRIAL poligonu in posebnem asfaltnem poligonu za motorna kolesa."

Popravljeno . Popravil KeC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm 150€ se mi ne zdi glih ugodno

vsekakor pa super zadeva :worship: sploh za začetnike in ostale najbrž tud

Stane skor tolk, kot če greš dvakrat na enodnevni potep z motorjem ... Še vedno drago?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stane skor tolk, kot če greš dvakrat na enodnevni potep z motorjem ... Še vedno drago?

stane toliko kot če greš za 2 dni na marof..in se prej zmeniš s kolegi da ti kaj pametnega povejo, pokažejo..

od česa več potegneš? to je pa sedaj vprašanje..

kar zveš na predavanjih, lahko najdeš na internetu..

kar tam probaš ni ne vem kaj..oziroma premalo..

nadaljevalni tečaji so pa dražji..to je pa za marsikoga že preveč..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

stane toliko kot če greš za 2 dni na marof..in se prej zmeniš s kolegi da ti kaj pametnega povejo, pokažejo..

od česa več potegneš? to je pa sedaj vprašanje..

kar zveš na predavanjih, lahko najdeš na internetu..

kar tam probaš ni ne vem kaj..oziroma premalo..

nadaljevalni tečaji so pa dražji..to je pa za marsikoga že preveč..

brez tega več ne bo izpita v bodoče :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

brez tega več ne bo izpita v bodoče :naughty:

in je tako pravilno..kaj pa tisti ki so ga že opravili in se že 20 let niso vozili, zdaj pa si omislijo motor?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

stane toliko kot če greš za 2 dni na marof..in se prej zmeniš s kolegi da ti kaj pametnega povejo, pokažejo..

od česa več potegneš? to je pa sedaj vprašanje..

kar zveš na predavanjih, lahko najdeš na internetu..

kar tam probaš ni ne vem kaj..oziroma premalo..

nadaljevalni tečaji so pa dražji..to je pa za marsikoga že preveč..

Emm, dvomim, da si imel možnost opraviti tečaj na vranskem, da bi vedel kaj te tam naučijo.

No mogoče si opravil kakšen takšen tečaj v tujini?

In pa na marofu sem samo enkrat videl nekoga, ki je malce preizkušal kako se zavira na rahlo mokrem asfaltu. Ostali s(m)o čakali da se steza posuši.

Marof in pa "kar ti kolegi povejo" je daleč od tega kar naj bi centri varne vožnje ponujali in te naučili.

P.S. Nadaljevalnih tečajev nisem videl v ponudbi (tako da je tudi to verjetno špekulacije). Drugače pa je tečaj 10 urni in obsega 45 min predavanja ostalo pa vožnja na "terenu"

Popravljeno . Popravil KeC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Emm, dvomim, da si imel možnost opraviti tečaj na vranskem, da bi vedel kaj te tam naučijo.

No mogoče si opravil kakšen takšen tečaj v tujini?

In pa na marofu sem samo enkrat videl nekoga, ki je malce preizkušal kako se zavira na rahlo mokrem asfaltu. Ostali s(m)o čakali da se steza posuši.

Marof in pa "kar ti kolegi povejo" je daleč od tega kar naj bi centri varne vožnje ponujali in te naučili.

P.S. Nadaljevalnih tečajev nisem videl v ponudbi (tako da je tudi to verjetno špekulacije). Drugače pa je tečaj 10 urni in obsega 45 min predavanja ostalo pa vožnja na "terenu"

naj bi..bil sem na enem takem tečaju..zato sem tudi napisal da je vsekakor premalo..

ja..tisti marof..smo čakali na suho zaradi cajtov..

vsekakor pa ne greš najprej na mokro probavat kako in kaj..

sej se strinjamo vsi glede tega se mi zdi..mal se lovimo na vejice in pike :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

stane toliko kot če greš za 2 dni na marof..in se prej zmeniš s kolegi da ti kaj pametnega povejo, pokažejo..

od česa več potegneš? to je pa sedaj vprašanje..

ker so prijatelji dali že vse možne situacije čez?

In včasih enostavno teorija ni dovolj, ampak morš sam sprobat kako se vozilo obnaša v določeni situaciji.

Če pa ma kdo željo po nabiranju znanja na lastno pest, recimo v dežju, potem pa kar pogumno. :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

stane toliko kot če greš za 2 dni na marof..in se prej zmeniš s kolegi da ti kaj pametnega povejo, pokažejo..

od česa več potegneš? to je pa sedaj vprašanje..

kar zveš na predavanjih, lahko najdeš na internetu..

kar tam probaš ni ne vem kaj..oziroma premalo..

nadaljevalni tečaji so pa dražji..to je pa za marsikoga že preveč..

Se strinjam.

Če se parv spomnim - a ni bilo v zakonu predvideno, da naj bi mladi vozniki v nekem roku (2 let?) morali nujno en tečaj varne vožnje opraviti? Se mi zdi, da se bo moralo torej teh 150 prišteti k stroškom za izpit ...

Me prav zanima, če bom jaz tudi to moral, glede na to, da me čaka oktobra vnovično opravljanje vozniškega izpita (za avto) .... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja

Hmm, koliko košta en komplet malo rabljenih ampak celih kosti? Verjetno ne veliko več kot to, bi ga z veseljem nabavil, če maš kakšno ugodno ponudbo ;)

@ biker77, na vejice se ne moreš loviti, ker mi jih je v prejšnjem postu ornk zmanjkalo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm, koliko košta en komplet malo rabljenih ampak celih kosti? Verjetno ne veliko več kot to, bi ga z veseljem nabavil, če maš kakšno ugodno ponudbo ;)

Al pa komplet gum ki jih znucvaš v enmu mescu ja vse skupi je preveč drago.

Ne vem naprimer šola padalstva stane cca 300E pa te naučijo iz nule praktično vse do samostojnega leta

Tuki pa dat 150€ se mi zdi veliko glede na to da motor pač že znam vozit po moje kr v redu bi pa rada spoznala še kakšno novo foro al pa situacijo

sam osebno se bom pač zadovoljila s tem kar znam in teh 150e unovčila raje za bencin no po pravici povedano ,če bi bila začetnik v tej sceni bi si definitivno to omislila

tako,da zadeva je vsekakor dobrodošla :worship:

bi pa bilo lepo da bi imeli dijaki in študentje kakšne popuste

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no ja zdaj ne mislim razpravljat o tem kdo na marofu vse zna in kake prijatle ima. tudi vsi dosedanji tečaji pri nas, razen če si šel v avstrijo na poligon OAMTC so nula v primerjavi z tem kar bo omogočeno tu. in če torej na marofu nisi testiral zaviranja na različnih podlagah, lovljenja riti na drsni plošči, vožnje v nagibu preko recimo deske, izogibanje oviri itd. potem nisi probal nič od tečaja.

saj ni važno, kdor misli da mu bo koristilo naj gre, kdor obvlada vse (ali njegovi kolegi) pa ne.

jaz sem bil na eni mini zadevi in mi je koristila kljub dolgoletnemu stažu na motorju, to pa bom definitivno sprobal. 150 € ni dosti ker če samo enkrat malo zložiš motor je škode takoj več, kaj šele kaj hujšega.

bi pa si želel da tema ostane čista in da ne bo sedaj 20 strani polemik ali je 150 € dosti in ali sploh lahko kdo slovenskim rossijem pokaže kaj novega.

jaz grem še letos in poročam kako zgleda 1-dnevni intenzivni tečaj, bodo pa tudi spomladanski osvežilni tečaji ki bodo verjetno ugodnejši. kot rečeno poročilo sledi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem bil na eni mini zadevi in mi je koristila kljub dolgoletnemu stažu na motorju, to pa bom definitivno sprobal. 150 € ni dosti ker če samo enkrat malo zložiš motor je škode takoj več, kaj šele kaj hujšega.

bi pa si želel da tema ostane čista in da ne bo sedaj 20 strani polemik ali je 150 € dosti in ali sploh lahko kdo slovenskim rossijem pokaže kaj novega.

jaz grem še letos in poročam kako zgleda 1-dnevni intenzivni tečaj, bodo pa tudi spomladanski osvežilni tečaji ki bodo verjetno ugodnejši. kot rečeno poročilo sledi.

A je v teh 150eur vključeno tudi motorno kolo, s katerim opravljaš tečaj? Ker drugače imaš sodeč po vajah, ki jih opisuješ, drseča podlaga, drsna plošča, ipd, precej možnosti, da tudi tu zložiš motor, tako da je to, da se bolj splača dat 150 eur in opravit tečaj, ker je ceneje kot, da malo zložiš motor, bolj slab razlog, ker imaš tu verjetno še večje šanse za malo ga zložit..

Seveda pa je po drugi strani pridobljeno znanje veliko več vredno, kot par morebitnih prask, ker zdravje pa kosti nimajo cene in prav tak trening, ti lahko kdaj pomaga pri vsakdanji vožnji, da se ne polomiš. Tako, da zadeva je zagotovo super, ampak zame osebno je tudi 150eur malo veliko..

Za ta denar bom raje ostal pri Marofu in spoznaval svoje meje in meje motorja tam, zaviranja po mokrem in ostala preseravanja bom pa še naprej počel na Hoferjevem parkingu, motor ne bo na vranskem nič manj razbit, če bom šel po tleh ko bom na mokrem blokiral prvo gumo, kakor če bom to naredil pri Hoferju :) Mi je enkrat že skoraj ratalo :whistle:

Skratka zadeva zagotovo ni slaba in me veseli, da smo končno dobili entak poligon, predvsem pa upam, da bo res to obvezen del vozniškega izpita. Ampak sam pa mislim, da se tečaja, zaradi zgoraj navedenih dejstev, po tej ceni, žal ne bom udeležil, bom raje skombiniral še kakšno Maksi delavnico, Marof in parking :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kot rečeno, natančen potek bom opisal drugič kot tudi vse detaile. žal se pri hoferju in na marofu ne moreš naučit vsega. ti povem iz lastnih izkušenj, da sem kljub stažu kar malo čudno gledal ko sem zvedel določene stvari.

over & out - več pa ko probam!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če boš imel možnost še pofotkaj malo zadevo, ko boš šel na tečaj, da bomo poleg opisov še malo videli kako to zgleda :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ti motor posodijo se prijavim.

Da bom naredil tisoč euro škode zaradi ene drseče ploskve je pa tudi BIZNIS :headbang: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je v teh 150eur vključeno tudi motorno kolo, s katerim opravljaš tečaj? Ker drugače imaš sodeč po vajah, ki jih opisuješ, drseča podlaga, drsna plošča, ipd, precej možnosti, da tudi tu zložiš motor, tako da je to, da se bolj splača dat 150 eur in opravit tečaj, ker je ceneje kot, da malo zložiš motor, bolj slab razlog, ker imaš tu verjetno še večje šanse za malo ga zložit..

V dobrih 150 € je vključen tudi najem trial mopeda, s katerim pa odvoziš le del tečaja.

Če ti motor posodijo se prijavim.

Najem njihovega avtomobila je možen, a se plača posebej. Morda bodo tudi mopede dajali v najem, ampak dvomim, da bo 'ugodno' (kar za nekatere očitno velja samo, če je zastonj). :slap:

Da bom naredil tisoč euro škode zaradi ene drseče ploskve je pa tudi BIZNIS :headbang: :headbang:

Če si tako neroden, da boš na poligonu naredil za jurja škode, bi morda bilo bolje, da motor prodaš in začneš hodit po vseh štirih. :SS

Sicer ne verjamem, da me bodo naučili kaj bistveno novega, a se bom tečaja vseeno udeležil tako z avtom, kot tudi z motorjem.

D.

PS: Če pa ti je tvojega motorja res tako škoda, ti za ene 500€ dam svojega v najem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma dej fantje dio porko zresnite, kaj se boš navadu tam, kako moraš bremzat na mokri ploskvi ?

Saj to traja samo par ur. Čez par dni boš že vse pozabu. Dej rajše meni 150 €

Mati moja neki tečaji levo desno in potem prebiram kako se vozi 150 čez planino in dvor in.....ma dej ala ne meni trosit bale

Rajše doma drsat tehniko, če nimaš kje pridi bomo zrihtali kako...

Popravljeno . Popravil SEOI-NAGE
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma dej ala, kaj češ da ti citiram ko grejo ljudje na poligon varne vožnje potem pa moj mocikel gre 275 v dveh

SO IZJEME, TEM SE PA GLOBOKO IZ SRCA OPRAVIČUJEM, SAJ NISEM CILJAL NA VSE. 90% BO PA RES OD TEGA.

Popravljeno . Popravil SEOI-NAGE
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma dej ala, kaj češ da ti citiram ko grejo ljudje na poligon varne vožnje potem pa moj mocikel gre 275 v dveh

A lahko tole mogoče prevedeš v kaj razumljivega ?

Kaj ima poligon varne vožnje s tem koliko gre tvoj motocikel ?

Očitno še res nisi bil na nobenem tečaju/vadbišču po tem, ko si izpit naredil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom po slovensko, sicer se pa poserem na slovenijo. Ko bo meja na Črnem Kalu bo boljše.

Vsi pametujemo v neki varni vožnji, kako se mora vozit in kdaj malo levo od črte kdaj desno. Potem pa na cesti se tako divja in lahko prebiraš tukaj izjave "kako je šlo danes"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se zdi zadeva odlična.

Nikomur, ampak res čisto nikomur ne škodi kakšen takšen preizkus na poligonu.

150 €? Veliko? Malo?

Kako relativno ... kot vse ostalo, kajne?

Vse je odvisno od posameznikovega zornega kota. Zato bi bilo fajn, če bi ta tema služila svojemu namenu ... spoznavanju poligona, branju nasvetov tistih, ki ga bodo preizkusili in predvsem temu, da lahko vsak svobodno izrazi svoje mnenje. Jasno, v zvezi s témo samo.

Zdi se mi, da mnogi med nami zmrznej(m)o ob prvem srečanju s kakšno kritično situacijo na cesti; če pa ti jo ponudi poligon, kjer ni nevarnosti v obliki ostalega prometa itd., pa je to odlična izkušnja, saj lahko spoznaš, da se da ohraniti mirno kri in s tem tudi zmožnost boljše reakcije.

Je pa res, da bi lahko (spet iz mojega zornega kota) kasirali tudi 200 €, če bi mi ob tem dali na razpolago še njihov moped, s katerim bi lahko preizkušala zmožnosti svojih reakcij ob vseh teh nevsakdanjih razmerah na cestišču, ki jih nudi poligon.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!