Skoči na vsebino

Tečaj varne vožnje - izkušnje, predlogi...


KeC

Priporočene objave

pred 6 minutami, snela pravi:

Živijo, kaj to pomeni I. in II. Skupina? Je to samo fizično ločevanje, ali je ena napredna ena osnovna?

 

Hvala.

kot je meni znano je samo fizično ločevanje ...

vse potrebno bom objavil, ko bo uradna objava na spletno strani DARS in bodo tudi kontaktne osebe navedene... to sem samo objavil, ker malo prej zvem kot ostali :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, snela pravi:

OK hvala za pojasnilo :)

več bo objavljeno

https://www.dars.si/AKADEMIJA_DARS/Brezplacno_usposabljanje_motoristov?fbclid=IwAR3ZO58Gv2M0EIoeW_Sgle73Tnb3qBdclq8OCHKQ5OwPTq38qT-5siG1Cjs

Kontakt in prijave

 
Olga Kobal
Akademija DARS

05 7002 453
041 433 389
akademija@dars.si
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

termin 10. april 2021 II. skupina od 11.30 do 13.45 + relacijska vožnja že ZASEDEN

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni, kot vsako leto organiziramo Zavod Beli Angeli tečaj varne vožnje v Postojni na bazi DARS.

Tečaj je brezplačen?

Uprava DARS-a nam je potrdila naš izbrani termin, to je 24. april 2021. Zaradi pandemije bo tudi v letošnjem letu potekal le trening varne vožnje. Predavanje o prometni varnosti in prva pomoč, bosta žal morala počakati na »boljše čase«.

V želji, da se omogoči  trening  varne vožnje za večje število motoristov, bosta izvedena 2 treninga varne vožnje. Prva skupina bo na poligonu od 9.00 do 11.15 ure, druga skupina pa od 11.30 do 13.45 s tem, da bo druga skupina imela še relacijsko vožnjo v spremstvu policije  (seveda se relacijski vožnji lahko pridružijo tudi udeleženci iz prve skupine, v kolikor počakajo na 13.45 uro).

Predvidoma bosta na dogodku 2 trenerja policista (ali iz PPP Koper ali PPP Ljubljana) ter 1 iz AVPja. Vsak trener bo delal s skupino v velikosti 5 – 7 motoristov.

V letošnjem letu je bila narejena še preplastitev dela  dvorišča,  zato upamo, da bomo lahko udeležencem omogočili še boljši trening.

lp Sergej

P. S. Prijave z uro kdaj želite biti na tečaju mi prosim pošljite z imenom in primkom na sergej.kosman@gmail.com

Če  kdo po prijavi nebi mogel prideti naj mi tudi to javi na zgoraj napisan elektronaki naslov, da omogočimo mesto drugemu motoristu.

Ko bodo kvote zapolnjene na mail več ne bom odgovarjal oz bom to napisal.
Hvala in se vidimo.

Lp Zavod Beli Angeli

received_153398129985262.jpeg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Snečer pravi:

kako povrnejo strošek bencina?

z lopato čez hrbet, pa kramp u tank  :ras: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

Pozdravljeni motoristi in motoristke. 

Pišem vam v imenu Zavod Beli Angeli .

Žal nam je Covid situacija preprečila izvedbo tečaja varne vožnje 24.4.2021 v Postojini, baza DARS. 

Spodaj preberite še uradno obvestilo in pojasnilo. 

Vsem skupaj se opravičujemo. 

V uradnem obvestilu imate tudi dva nadomestna termina in upajmo, da bo takrat situacija dovoljevala izvedbo tečaja. 

Hvala in lep dan.
Prosim, če objavo delite, da pride do vseh prijavljenih. 

Sergej Kosman

P. S. Prijave za nadomestna termina sprejemam na 

sergej.kosman@gmail.com

Pozdravljeni,

Žal nam izvedbo napovedanih treningov varne vožnje za voznike motornih koles onemogočajo ukrepi, povezani s pandemijo. Poleg vsega se Primorsko-notranjska regija nahaja v rdeči fazi.

 

Posledično odpovedujemo trening varne vožnje za voznike motornih koles v SOBOTO, dne 24. aprila 2021 v DARS d.d., Avtocestni bazi Postojna, Industrijska c. 3.

 

Glede na to, da so bili odpovedani dogodki, predvideni za 10. in 17. april 2021, vam zato kot nadomestni termin za 2 skupini udeležencev ponudimo le:

Soboto, 22. maj 2021 od 9.00 do 11.15 ure ter
Soboto, 29. maj 2021 od 9.00 do 11.15 ure.
V kolikor se strinjate, da so vaši člani razdeljeni v 2 termina, mi prosim sporočite.

 

Hvala.

Seveda upamo, da bo v maju drugače in bodo dogodki izvedljivi.

received_153398129985262.jpeg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...

Pozdravljeni motoristi.

Kot vsako leto je @Zavod Beli Angeli pripravil brezplačni tečaj varne vožnje.
Prosim, da dopis preberete v celoti v izogib vprašanjem, katere odgovore najdete v dopisu. 
Hvala. 

Termin brezplačnega tečaja varne vožnje bo v tesnem sodelovanju z vremenom😁,  DARS, Javno agencijo RS za varnost prometa in Policijo ter Zavodom BA, ki si prizadevamo za varno motoristično sezono dne:

-sobota, 7.5.2022 od 9h do 11:30h za 25 udeležencev. 
-sobota 7.5.2022 od 11:30h do 14:30h za 25 udeležencev in zaključna vožnja z inštruktorji varne vožnje. 

Če bo potrebno število inštruktorjev pa bo panoramsko vožnjo imela tudi prva skupina. 

Torej, lokacija izvedbe je avtocestna baza Novo mesto,  Na Brezovici 25. in ne več avtocestna baza Postojna, kot je bila doslej. 

Če bodo kakšne spremembe pa vas obvestim naknadno teden dni pred izvedbo tečaja. 

Tečaj varne vožnje ne velja za tiste, ki morajo obvezno narediti ta tečaj, kot naprimer za voznike začetnike ali pa za odvzem kazenskih pik. 

Lepo vas pozdravljam in upam, da se vidimo ter, da nam bo vreme šlo na roko. 

Varno in srečno vam želi Zavod BA. 

Lp Sergej

P. S. Prijave sprejemam na 031 322 727.

P. S. 1: Če se prijavite in se kasneje ne morete udeležiti tečaja prosim, da me obvestite, da omogočimo udeležbo drugim, hvala za razumevanje.

received_153398129985262.jpeg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 1 mesec pozneje...
  • 3 tedne pozneje...

Včeraj je bilo lepo vreme in v Litiji so organizirali trening varne vožnje za bajkerje.....blizu, pa sva s sinom šla pop in padla v zadnjo skupino......koristno, še posebej, ker letos nisem imel čas kaj konkretno odvozit in še drug bajk, za občutit.

20220514_144732.thumb.jpg.1d84d8f51d7d1f4281a3c46cb2c65638.jpg

 

20220514_145155.thumb.jpg.67420cd3b0fbf3f422af783a59826a9a.jpg

20220514_145706.thumb.jpg.77b319f6a3bfecbc250bb299469d2ffa.jpg

20220514_145846.thumb.jpg.4ef56a74617bc7c7112386eeba8d2fb1.jpg

 

20220514_153420.thumb.jpg.f95c92ebf46c85aacb759feec5caedde.jpg

 

Fejst fantje in moto debate :) 

20220514_155316.thumb.jpg.b3321c5391d496a06f1201b1e9649870.jpg

Prijetno in koristno popoldne.......bajkersko :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, Bostjan L said:

Saj je prav da, grem čez prekinjeno črto.

Kaj predlagate?

394393657_ScreenShot2022-05-23at08_06_49.png.33cd4dff485c2ca2af06c17c7d4a8404.png

Ne. Kolikor je meni znano na kroziscu v tem primeru prikaz vožnje avtomobila ni pravilen. Tudi ce poskusis je zavoj "nenaraven". 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če je "dvojna" prekinjena črta je dovoljeno iz pasa na pas ... 

če bi bilo dovoljeno tistim, ki se spodaj priključujejo, bi bila zgornja polna in spodnja prekinjena .. sploh pa je napačno narisano ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, maus said:

če je "dvojna" prekinjena črta je dovoljeno iz pasa na pas ... 

če bi bilo dovoljeno tistim, ki se spodaj priključujejo, bi bila zgornja polna in spodnja prekinjena .. sploh pa je napačno narisano ;) 

Mogoce z ninđo. 

 

 

prenos (1).jpeg

b05ab3955ce3b81c9a2f.jpeg

Popravljeno . Popravil Shillien
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Shillien pravi:

Mogoce z ninđo. 

 

 

prenos (1).jpeg

b05ab3955ce3b81c9a2f.jpeg

jaz imam prav ... če bi ta bel avtoček stal desno, in bi modri zapeljal po rdeči liniji, bi omogočil, da oba gresta hkrati v krožišče in s tem se poveča pretočnost ;) 

prav imam :ras: 

p.s.

pa ni enak primer kot zgoraj ;)

p.s.ps.s

take so nametali po Letališki in je prav zoprno :P 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a opazite razliko v črtah ... leva stran krožišča, kjer je notranja stran polna črta ... nista obe prekinjeni ... bo šlo ?

Opis slike ni na voljo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Bostjan L pravi:

Saj je prav da, grem čez prekinjeno črto.

Kaj predlagate?

394393657_ScreenShot2022-05-23at08_06_49.png.33cd4dff485c2ca2af06c17c7d4a8404.png

predlagam oba pasova. Oba greta na desno :P

ps. tisti, ki zamenja pas po nepotrebnem komplicia, a ima za to vso pravico.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, DAMI34 pravi:

predlagam oba pasova. Oba greta na desno :P

ps. tisti, ki zamenja pas po nepotrebnem komplicia, a ima za to vso pravico.

jaz imam prav, pa mi noben ne verjame 

:dupe2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, maus pravi:

jaz imam prav, pa mi noben ne verjame 

:dupe2:

jst s tabo držim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, DAMI34 pravi:

jst s tabo držim.

vem 

default_popovanje.gif

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!