Skoči na vsebino

Raceland


Robertjur

Priporočene objave

  • 1 mesec pozneje...

Nekaj se nas meni za marof enkrat naslednji teden ampak ni še nič konkretnega, če se kaj namenimo sporočim :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

zdravo,

kakšni so pogoji da se lahko vozš na progi - so kakšne omejtive glede kombinezona, gum, ostale opreme...?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

načeloma ni nekih omejitev, ampak če mene vprašaš kombinezon, čelada, škornji, rokavice so kar nujne.

so se vozili tudi v kavbojkah, ampak jst ne bi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

Izgleda zanimivo..

 

vv.jpg

Popravljeno . Popravil blazzarss
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, skopusnik1 pravi:

Na Racelandu je popravljen tist "pukl" na ciljni ravnini :)

Ne morš verjet...tisti puknl bil lani še bolj ekstremen in se je letos pred time atack popravil...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 25. 3. 2017 ob 19:21, skopusnik1 pravi:

Na Racelandu je popravljen tist "pukl" na ciljni ravnini :)

 

17389192_1278932835527460_7746911577129061172_o.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Hodi kdo z zahodnega konca Slovenije kej vozit sem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

iščem koga k je že kdaj bil oz. se mal spozna, če bi se mu lahko pridružil, da ne bi lih sam hodu sprobavat :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Zdravo, 

zanima me kako je z obiskom raceland proge ker še nisem bil pa če mi lahko kdo razloži, kdaj je najbolj it da ni gužve, kdaj je odprt, cena itd? Je to sploh primerno za nabirat izkušnje (kolenčkanje itd) ker sem še sorazmerno frišen na "športni" mašini...

Popravljeno . Popravil motoguzi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 41 minutami, motoguzi pravi:

Zdravo, 

zanima me kako je z obiskom raceland proge ker še nisem bil pa če mi lahko kdo razloži, kdaj je najbolj it da ni gužve, kdaj je odprt, cena itd? Je to sploh primerno za nabirat izkušnje (kolenčkanje itd) ker sem še sorazmerno frišen na "športni" mašini...

Če imaš facebuk všečkaj stran...odkar je varna vožnja žal obisk z lastnim mopedom ni mogoč vsaki dan....posebej napišejo kdaj je pista namenjena le treningom...če pa jim pošlješ ZS pa kr hitro odgovorijo kako je z zasedenestjo...nasplošno ko je trening dan ni pretirane gužve in se v dnevu zelo navoziš...20eu  od 9h do 16h na 20min menjave mopedi,karti...ali naročiš  "Pica na pisti" in za 10eu poleg pice dobiš dovolenje za 10krogov...recimo izlet na pico...:smoke:

Meni osebno je pista zelo všeč..ni velikih hitrosti,zelo razgibana...za v varnem zavetju se izmučit in zašvicat zakon...kar se tiče samega kolenčkanja pa je zakon!

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, sesir pravi:

Če imaš facebuk všečkaj stran...odkar je varna vožnja žal obisk z lastnim mopedom ni mogoč vsaki dan....posebej napišejo kdaj je pista namenjena le treningom...če pa jim pošlješ ZS pa kr hitro odgovorijo kako je z zasedenestjo...nasplošno ko je trening dan ni pretirane gužve in se v dnevu zelo navoziš...20eu  od 9h do 16h na 20min menjave mopedi,karti...ali naročiš  "Pica na pisti" in za 10eu poleg pice dobiš dovolenje za 10krogov...recimo izlet na pico...:smoke:

Meni osebno je pista zelo všeč..ni velikih hitrosti,zelo razgibana...za v varnem zavetju se izmučit in zašvicat zakon...kar se tiče samega kolenčkanja pa je zakon!

Se pravi je varianta da naročiš Pica na pisti in za 10 € dobiš pico + imaš na razpolago 10 krogov, da probaš kako zgleda pelat na pisti? Kakšena dobra duša, ki bi bla prpravlena it pa da mal pove pokaže kako se stvarem na pisti streže tudi glede kolenčkanja da se ne razkoplem za brezveze? ;)  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, motoguzi pravi:

Se pravi je varianta da naročiš Pica na pisti in za 10 € dobiš pico + imaš na razpolago 10 krogov, da probaš kako zgleda pelat na pisti? Kakšena dobra duša, ki bi bla prpravlena it pa da mal pove pokaže kako se stvarem na pisti streže tudi glede kolenčkanja da se ne razkoplem za brezveze? ;)  

Ko sem bil zdrav se bil non stop tam,zdaj pa....

V bistvu pa recimo prvo nekajkrat če greš le na pico in 10 krogov...pač malo spustiš gume in malo potelovadiš...v bistvu grip je na polne,gume se ne uničijo,za pouskusit kolenčkat,za uživanje ko čohanja po kolenih ne potrebuješ koga,da ti pokaže...hitrosti so nizke.. Po prvih dveh krogih ti malo jasno postanejo linije,da fajn čohaš...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, sesir pravi:

Ko sem bil zdrav se bil non stop tam,zdaj pa....

V bistvu pa recimo prvo nekajkrat če greš le na pico in 10 krogov...pač malo spustiš gume in malo potelovadiš...v bistvu grip je na polne,gume se ne uničijo,za pouskusit kolenčkat,za uživanje ko čohanja po kolenih ne potrebuješ koga,da ti pokaže...hitrosti so nizke.. Po prvih dveh krogih ti malo jasno postanejo linije,da fajn čohaš...

Super :) a če spustim gume bo boljši grip al se bo le guma mal prej segrela? Trenutno imam 2.5 naprej in 2.9 zadej. Za kolk priporočaš spustit? Kaj pa Novi marof? Je bolš slabš? Dražje? 

Popravljeno . Popravil motoguzi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 40 minutami, motoguzi pravi:

Super :) a če spustim gume bo boljši grip al se bo le guma mal prej segrela? Trenutno imam 2.5 naprej in 2.9 zadej. Za kolk priporočaš spustit? Kaj pa Novi marof? Je bolš slabš? Dražje? 

Težko napamet...odvisno od gum...boljši grip je...prvi in drugi krog zmerno,da se guma segreje...na Marofu nisem bil...cenovno je tu tu...ponavadi se z Marofa pozanimajo ceno...je pa tak,da Raceland je blizu...pač kr tak skočis nekaj pojest in odpelješ malo..za Marof pa je le plansko celi dan....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič ni odvisno od gum ti tepec, katerokoli cestno gumo boš nižal na "racing" bare, boš letel ven s proge. Z izjemo Dunlopk in NTEC tehnologijo je vsako nižanje tako imenovanih 'hypersport' gum popolnoma nesmiselno (S21, Conti SA, Rosso 3  ipd).

@motoguzi če še "treniraš" kolenček potem predpostavljam, da nimaš takega tempa, ki bi gume pregrel - Raceland je sam po sebi bolj tehnična proga, neke vrste poligon ki ne dopušča (pre)visokih hitrosti, nima ravnin in dolgih zavojev, kjer se najraje dogajajo napake.

Js bi na tvojem mestu poskušal kr 2.5/2.9 hladne oz. do -0.3 segrete. Sem tudi sam tako vozil in se da čisto kulturno, brez zdrsov vozit 'začetniški tempo'

Marof ima lep gladek asfalt, je pa v primerjavi z racelandom že malenkost večji "projekt" - ni ravno da skočiš gor na pico za 10€ pa narediš par krogov. Cenovno sigurno dražja, spet pa manj kot denimo Grobnik/Panonnia. Še eno stopničko višje po ceni je Adria International Raceway blizu italjanske meje.

 

@Two and Race Imajo na Panonniji inštruktorja vožnje, iz Racelanda na Pannonio je spet velik preskok, ampak če ti ni odveč vožnja do gor in imaš kakega pajdaša ki bi šel poskusit ti bodo na licu mesta vse povedali, pokazali in razjasnili. 

Povej še kateri motor pa gume voziš, izkušnje ipd

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!