Skoči na vsebino

Kako opremljen na MAXI - ja?


Burgi et orbi

Priporočene objave

Pozdravljeni,

 

zanima me, kot novopečenega maksista, kako ste opremljeni za vožnjo na vaših maksijih?

Še od prejšnjega motorja imam SCHUBERTH S1 čelado, za katero menim, da je nekako "preveč" za tako vožnjo, kot je na mojem Burgiju.  Sedaj se zanimam bolj za JET čelade, za katere pa ne vem kako so kaj varne in kakšno zaščito nudijo očem.

Naslednje vprašanje pa je namenjeno ščitnikom. Prej sem imel komplet tekstil opremo, z vgrajenimi ščitniki. Sedaj pa mi je nekako neudobno, vroče v tej isti opremi na Burgiju, ki je precej dobro zaščiten pred vetrom. Kako rešujete ta problem? Nekako mi vožnja v samih kavbojkah tudi ni preveč "varna"...

 

No, prosim za vaše nasvete in izkušnje...

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

 

zanima me, kot novopečenega maksista, kako ste opremljeni za vožnjo na vaših maksijih?

Še od prejšnjega motorja imam SCHUBERTH S1 čelado, za katero menim, da je nekako "preveč" za tako vožnjo, kot je na mojem Burgiju.  Sedaj se zanimam bolj za JET čelade, za katere pa ne vem kako so kaj varne in kakšno zaščito nudijo očem.

Naslednje vprašanje pa je namenjeno ščitnikom. Prej sem imel komplet tekstil opremo, z vgrajenimi ščitniki. Sedaj pa mi je nekako neudobno, vroče v tej isti opremi na Burgiju, ki je precej dobro zaščiten pred vetrom. Kako rešujete ta problem? Nekako mi vožnja v samih kavbojkah tudi ni preveč "varna"...

 

No, prosim za vaše nasvete in izkušnje...

 

lp

 

 

V primeru padca je asfalt enako trd ne glede s katerega motorja padeš. Jaz osebno uporabljam jakno s ščitniki, kavbojke samo do trgovine po mestu, če pa grem izven mesta hlače s ščitniki.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem enakega mnenja kot ssabic. Pri padcu ne boš opazil razlike, če se streseš z maxija ali z R1... Jaz imam usnjen komplet, samo do trgovine občasno vlečem hudiča za brke in se zapeljem v kavbojkah. Edino čelado bom zamenjal, zdaj imam integralno, pa vidim, da bi bila preklopna bolj uporabna (zaradi postankov na semaforjih, bencinskih, itd.). Jet čelade niti ne povoham, pri 60 km/h se težko vozim z odprtim vizirjem, pa raje imam žužka razmazanega na čeladi, kakor na bradi...  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oči, kateri motor voziš? Jaz imam povišano GIVI šajbo, pa o kakih žužkih ni govora...Sem pa bolj nizke rasti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oprema z ščitniki, rokavice, moto čevlji in čelada Nolan 43air. Brez tega nikamor, kajti dovolj je, da samo  samo enkrat podrsaš po asfaltu in se vsa oprema izplača.

Za vroče poletne dni pa uporabljam enako le da so oblačila perforirana, enako rokavice in moto čevlji tudi.

Sicer pa če malo pogledaš slike iz naših izletov in srečanj tu na forumu ali na naši strani www.maxiscooter.si ali na www.facebook.com/maxiscooter.si boš videl kako nas je večina oblečenih.

 

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oči, kateri motor voziš? Jaz imam povišano GIVI šajbo, pa o kakih žužkih ni govora...Sem pa bolj nizke rasti...

 

Aprilia Atlantic 500 Sprint. Serijska šipa, 175 cm. Žužki povsod.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vedno tekstilna jakna s ščitniki, preklopna čelada in rokavice. Za v službo (3 km) kavbojke in nizki čevlji, za druge priložnosti tekstilne hlače s ščitniki in lažji motoristični čevlji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam isti sistem zaščite kot sat500 (Vedno tekstilna jakna s ščitniki, preklopna čelada in rokavice)

Imam pa letos še v planu navadne kavbojke zamenjati za tiste ojačane (tkane) z kevlarjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jakna z ščitniki obvezno in vedno. Podkapa ravno tako. Nekako imam rahel strah da bi dobil kako čebelo ali kaj podobnega v vrat (imam namreč malo alergije na te pikajoče pi***rije). Brez rokavic nikamor. Enkrat sem se peljal z svojim bivšim 50 ccm skuterjem brez njih in ravno takrat sem padel. Pobral kožo in kar lepo krvavel. Še danes mi je žal da nisem imel rokavic gor ampak pod sedežem pa čeprav sem se peljal le 2 km. V navadnih hlačah samo do mesta in nazaj drugače obvezno tiste s ščitniki. Za obut imam ene visoke zimske čevlje in razmišljam o nabavi nekaj motorističnega. O čeladi mislim da besede niso potrebene.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kot so napisali moji kolegi - odvisno je kam se odpravljaš .. če greš do trgovin ali nedaleč od doma, je dovolj JET čelada, normalni čevlji ali pa teniske ( ne ravno tanke platnene , flis jakna ali pa kaj podobnega.. ker če voziš z glavo , ne bo hudega ..  no za daljše proge pa je treba računat na vse mogoče, zato je podložena jakna s ščitniki , hlače ravno tako , platnene  ali pa podložene( in rezervne)  rokavice, ne pozabi na dežno obleko , ker ne veš kje te bo ujelo .. za daljše proge pa predlagam preklopno čelado , ( tudi jet bi bila v redu , ampak ti bo ful šumelo v ušesih ) .. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Načeloma mi je moto oprema popolnoma blizu. Burgi je že 8. motocikel z več kot 125 ccm, katerega si lastim. Težavo vidim le v poletnih temperaturah in vetrno zaščito, saj mislim, da se bom hotel voziti "nag"...:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Skoraj vedno v jeansu in t-shirtu, tud na daljše relacije. Zato pa sem presedlal iz cestaka in road racinga valjda! Da se vozim kamot pri 30celzijah plus in ne gnijem u ledru.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Pozdravljeni

 

Na skuti se vozim popolnoma enako opremljen, kot prej na Banditu 1250. Sto na uro je sto in tukaj in tam, s tem, da bi si glede na izkušnje skoraj upal trditi, da imamo skuteristi več možnosti za padce, saj smo bolj "gibljivi" predvsem v gostejšem prometu, včasih pa tudi malo bolj predrzni, roko na srce.

 

Sicer se pod integralko in v opremi s ščitniki dostikrat kuham, ampak to gre v zakup. V JET čelade pa nimam zaupanja, videl sem, kaj se lahko zgodi pri padcu, pa se pri integralki ne bi, udobnost gor ali dol...prava varnost je namreč težko udobna.

 

Pa srečno vsem :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni

 

Na skuti se vozim popolnoma enako opremljen, kot prej na Banditu 1250. Sto na uro je sto in tukaj in tam, s tem, da bi si glede na izkušnje skoraj upal trditi, da imamo skuteristi več možnosti za padce, saj smo bolj "gibljivi" predvsem v gostejšem prometu, včasih pa tudi malo bolj predrzni, roko na srce.

 

Sicer se pod integralko in v opremi s ščitniki dostikrat kuham, ampak to gre v zakup. V JET čelade pa nimam zaupanja, videl sem, kaj se lahko zgodi pri padcu, pa se pri integralki ne bi, udobnost gor ali dol...prava varnost je namreč težko udobna.

 

Pa srečno vsem :)

Jaz imam na maxi skuterju gor tudi slajderje za vsak slučaj, če položim do konca.

L.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!