Skoči na vsebino

Bobbers 503bobbers


503bobbers

Priporočene objave

Saj ni treba iti v tujino, da uspeš v motorizmu. Akrapovič je dober dokaz...

 

Bi pa moral začet delat na imiđu, zanimiva in urejena internetna stran z dobrimi fotografijami je predpogoj za to. Tako kot so posebni motorji, taka mora biti tudi stran.

Hijoj s kom ti mene primerjaš... hvala vseeno! Veš, ta izdelava bobbrov je za en krat le še moj hobi in zato za enkrat delam še vse sam. Mam pa še tud druge obveznosti. Skrbim še za dostavo tekmovalnih avtomobilov na dirke svetovnega prvenstva za AUDI MOTORSPORT in se ukvarjam še z oglaševanjem na nebu ( www.aeromedia.si ) letalsko obrambo pred točo, panoramskimi poleti...

Sam z ,,bobbri,, vidiš ne zmorem, če pa koga zanima pa ponujam v tej dejavnosti partnersvo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem pred časom bral že tisto staro temo o bobberjih. Še z moje strani KAPO DOL! Odlične predelave, čeprav sem sam bolj navdušen nad Cafe racerji... 

Tudi sam sem malo bolj taki tip, da mi s trgovine ne leži. Zato sem lani jeseni kupil cx500 in jo predelal v Cafe racerja. Delo je sedaj v zaključni fazi, saj sem bil vmes tri mesece odsoten službeno.

Ena fotka za pokušino, sicer pa ko bo zadeva registrirana pa naredim še en spodoben fotošut. 

 

Skrata vidim, da je Maribor kar lepo leglo custom scene. Bi se mogli kaj dobit in kako rečt in kaj spit. :)

 

 

post-38489-0-97910800-1369770875_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa sem danes bil na pijači in videl mimo peljati dobrega bobbra. A si bil mogoče ti 503bobbers? :) Bilo pa je na perniškem rondoju...

 

Glede partnerstva me zanima, a moram priznat, da sem sam na začetku... Kljub temu pa imam enako kot ti druge obveznosti, ki vzamejo precej časa... Žal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

 

Skrata vidim, da je Maribor kar lepo leglo custom scene. Bi se mogli kaj dobit in kako rečt in kaj spit. :)

 

Res je. Maribor ima tradicijo rokodelcev. Tudi sam opažam, da nas je vedno več. Večina nas to sicer dela iz užitka, ker kruha iz te moke je bolj malo... In zato sem še toliko bolj vesel, ko vidim, da nekomu uspe tudi tržni del te zgodbe. Definitivno ti to da nov zagon, zato bravo Adam. Kar se mene tiče, pogrešam nek skupen prostor. Delavnico, kjer bi lahko izmenjal ideje, poiskal kakšen nasvet, pomoč, komu pomagal... upam, da nastane nekaj podobnega, kar v tujini že obstaja, ker bi verjetno profitirali vsi.

Jaz sem sicer bolj "plastičar" vendar se palim tudi na kovino in klasiko. En moj iz pred par let

 

post-9278-0-20756700-1369776495_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa sem danes bil na pijači in videl mimo peljati dobrega bobbra. A si bil mogoče ti 503bobbers? :) Bilo pa je na perniškem rondoju...

 

Glede partnerstva me zanima, a moram priznat, da sem sam na začetku... Kljub temu pa imam enako kot ti druge obveznosti, ki vzamejo precej časa... Žal...

Svaka čast tud tebi. Ta tvoj ,,brat style,, zgleda full cool!!! Fajn bi blo, če se dobimo, še z Orcusom pa kako rečemo. Ta ideja s skupno delavnco kot pravi Orcus ni slaba, še sploh, ko se spomnim kak mam v eni roki ključ, v drugi sedež s kolenom pa si podpiram geštel...

Pa tud, več glav več ve, ker tu je še kr nekaj problematike pr uvozu, registraciji, izdelavi pa vsak pozna tud koga, ki kaj ugodneje al pa vsaj prek vrste kaj izdela kar sami ne mormo...

Skratka, predlagam, da se dobimo kako rečemo pa mo vidli kaj se da nardit. Mene zaj od 1. do 10. ni sn v Nemčiji, lahko pa se dobimo še ta tedn do petka al pa pol ko se vrnem, odvisno kak sta vidva s cajtom. Evo 031 51 81 61, pokličta me.

 

Oni na pesniškem rondoju pa nisn bil jaz, lahko pa da je bil kiri od mojih mopedov, se pubeci kuj fejst vozijo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še en moj custom za sina  ;)

 

attachicon.gif20072012084.jpg

Kot sn napiso Pohorcu, bi blo fajn, da se dobimo... Ta čas pa evo ene ideje za tvojga sina, ko bo malo večji... zadeva meni zgleda cool pa poceni izdelava, samo dve plati dur-aluminija rabiš, pa malo cevk in šraufof...

post-30690-0-98593600-1369816111_thumb.jpg

post-30690-0-70289200-1369816128_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala... Sicer pa verjetno sam veš kako je prva predelava. Nikoli ne veš, če delaš prav. :) Je pa res, da ni čisti "cafe racer", ampak je neki mix med "cafe racerjem" in "brat stylom". Še niti končan, pa že gledam nove predelave in zbiram nove ideje. Mogoče kaki klasični street tracker ali brat style (osnova recimo BMW R80, ali pa kaka Honda CB 350/450. Sem pa videl tudi eno dijvo predelavo BMW K75.)

 

Jaz sem za debato. Lahko še ta teden. Pokličem danes popoldan. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala... Sicer pa verjetno sam veš kako je prva predelava. Nikoli ne veš, če delaš prav. :) Je pa res, da ni čisti "cafe racer", ampak je neki mix med "cafe racerjem" in "brat stylom". Še niti končan, pa že gledam nove predelave in zbiram nove ideje. Mogoče kaki klasični street tracker ali brat style (osnova recimo BMW R80, ali pa kaka Honda CB 350/450. Sem pa videl tudi eno dijvo predelavo BMW K75.)

 

Jaz sem za debato. Lahko še ta teden. Pokličem danes popoldan. :)

Ja dobro vem, sn mojga prvega po treh mescih žaganja pa piljenja resno mislo zapelat v Dravo, pa da se ne drkam več s tem... Tud v Luisu sem takrat kupo fse kar se je svetlo, pa sn pol fse šenko pubecom iz soseske. Zaj ko delam moped, si ga pokrijem z rjuho, ko na operaciji pa mam odkrit samo tisti del, ko ga delam. Sn mel probleme, delam eno, pa pol dobim idejo za drugi del, pa tega pusti začnem drugrega... pa je na koncu celo sranje in ne vem več kje bi začel pa nikol ni nič fertik...

Sn pa pogrunto v par letih kak izbrat model mopeda za predelavo, razmišljat pri ideji ter se držat ideje in izdelat ,,čistega,, al bobbra, cafeja itd. Bom povedo, ko se vidimo. Ko se samo spomnim kak sn bil prepričan v neke stvari mi dans postane kuj slabo! Pa kolko dela pa časa sn fstran vrgo, pa še zgledalo je na koncu za en drek!!

Sn vido totega BMW-ja pa mislim, da ni bobbra ki ga nisn vido na spletu. Pol sn še začel hodit še po custom sejmih po EU. Zaj si pa te končno fsaj ,,mislim,, da približno vem za kaj se tu pr fseh teh predelavah gre.

 

Super, ti kr pokliči se dobimo pr meni v garaži!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja so tud cool. Svaka čast. Jaz sn se sicer bolj na bobbre specializiro, so mi nekak naj bol pri srcu!!! Pr nas v Slo še v bistvu razn pr Klemenčiču nisn vido pravega bobbra, da bi ga kdo naredo. Pa bi blo fajn. Mam v planu organizirat eno srečanje oz. kaki custom show izključno za predelane motocikle (ne tiste ko majo samo kake dodatke zmontirane). Pa bi se vsi tisti, ki delamo v tej smeri lahko spoznali pa malo izmenjali izkušnje, znanje...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo pubeci tu pa malo za ,,intermezzo,, da za trnutek presekamo debato o mopedih.

To so me slikali ,,naši,, ko sn se boril za naš boljši jutri. :kva2:

post-30690-0-57886400-1369834629_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo pubeci tu pa malo za ,,intermezzo,, da za trnutek presekamo debato o mopedih.

To so me slikali ,,naši,, ko sn se boril za naš boljši jutri. :kva2:

 

Jaz sem bil pa na vseh ljubljanskih protestih, od lanskega Novembra naprej...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja so tud cool. Svaka čast. Jaz sn se sicer bolj na bobbre specializiro, so mi nekak naj bol pri srcu!!! Pr nas v Slo še v bistvu razn pr Klemenčiču nisn vido pravega bobbra, da bi ga kdo naredo. Pa bi blo fajn. Mam v planu organizirat eno srečanje oz. kaki custom show izključno za predelane motocikle (ne tiste ko majo samo kake dodatke zmontirane). Pa bi se vsi tisti, ki delamo v tej smeri lahko spoznali pa malo izmenjali izkušnje, znanje...

To je super ideja. Bi blo dobro to nardit ne samo zaradi vas, ki delate v tej smeri, ampak tudi za širšo popularizacijo "custom" scene...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ljudi ki predelujejo zadeve je pri nas kar nekaj oz. vedno več. Ampak je scena čist razdrobljena, tko da bi res enkrat lahko organizirali eno srečanje, prpelal lastne kreacije, kako spil pa kako rekl, da se mal spoznamo pa povežemo. - Kar se tiče prostora ga po vsej verjetnosti lahko zrihtam.

 

Drugač pa tud men zadnega pol leta po glavi hodijo bobberji oz. clo kak oldschool chopper al pa brat-style. Pa trenutno (predvsem zaradi pomanjkanja financ pa orodja-kaka tračna žaga, TIG al pa vsaj MIG) bol kot ne šravfam klasične japonce-kar je tud dokaj zanimivo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ljudi ki predelujejo zadeve je pri nas kar nekaj oz. vedno več. Ampak je scena čist razdrobljena, tko da bi res enkrat lahko organizirali eno srečanje, prpelal lastne kreacije, kako spil pa kako rekl, da se mal spoznamo pa povežemo. - Kar se tiče prostora ga po vsej verjetnosti lahko zrihtam.

 

Včasih je bilo to na Tromostovju, vsako sredo - Motorkult......

Dejstvo je tudi, da  moto mediji ( tudi Monosvet ) pri nas  ignorirajo to sceno ( frustrirani in neuspešni dirkači - garancija za slabega novinarja) . 

Pa nekaj besed o moto klubih ( MK/ MC). Namesto, da organizirajo moto tekmovanja v predelavah, organizirajo žegnanja in ostale neumnosti, ki z moto kulturo nimajo NOBENE veze!

MK= moto kmetija ( čast izjemam) 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je super ideja. Bi blo dobro to nardit ne samo zaradi vas, ki delate v tej smeri, ampak tudi za širšo popularizacijo "custom" scene...

Pa dajmo se zorganizirat. Napravimo to z namenom druženja pa nas to ne more stat kaj dosti. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včasih je bilo to na Tromostovju, vsako sredo - Motorkult......

Dejstvo je tudi, da  moto mediji ( tudi Monosvet ) pri nas  ignorirajo to sceno ( frustrirani in neuspešni dirkači - garancija za slabega novinarja) . 

Pa nekaj besed o moto klubih ( MK/ MC). Namesto, da organizirajo moto tekmovanja v predelavah, organizirajo žegnanja in ostale neumnosti, ki z moto kulturo nimajo NOBENE veze!

MK= moto kmetija ( čast izjemam) 

Bereš moje misli!!! ŽEGNANJE... pa kaj si ti nor :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo pubeci tu pa malo za ,,intermezzo,, da za trnutek presekamo debato o mopedih.

To so me slikali ,,naši,, ko sn se boril za naš boljši jutri. :kva2:

 

evo, ko sem takrat to videl v živo sem si mislil: To se je ziher Adamu "sfukalo"! Zdaj pa sem se res nasmejal!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ljudi ki predelujejo zadeve je pri nas kar nekaj oz. vedno več. Ampak je scena čist razdrobljena, tko da bi res enkrat lahko organizirali eno srečanje, prpelal lastne kreacije, kako spil pa kako rekl, da se mal spoznamo pa povežemo. - Kar se tiče prostora ga po vsej verjetnosti lahko zrihtam.

 

Drugač pa tud men zadnega pol leta po glavi hodijo bobberji oz. clo kak oldschool chopper al pa brat-style. Pa trenutno (predvsem zaradi pomanjkanja financ pa orodja-kaka tračna žaga, TIG al pa vsaj MIG) bol kot ne šravfam klasične japonce-kar je tud dokaj zanimivo :)

Če ti lahko kak pomagam BREZPLAČNO ni problema. Mam stružnco, mašino za piganje colskih cevi, Mig za predvarjenje. Za Tig končno varjenje mam super mojstra, mam pa možnost delat tud na rezkalcu (letos mam v planu kupit svojega). Mam tud napravo ,,Jig,, za vpetje okvirja pred varjenjem, ker brez tega ne gre, moji mopedi so kar se tiče geometrije delani na Jigu z laserskim merkom in so koloteki 100% ravni!!!

Tak da če se boš odločo za bobbra al kaj podobnega javi!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo, ko sem takrat to videl v živo sem si mislil: To se je ziher Adamu "sfukalo"! Zdaj pa sem se res nasmejal!!

...samo se naj kuj še zajebavajo toti naši ,,vodilni,, pol nem samo vleko, pol bo še tud z aviona kaj dol PADALO!!! :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včasih je bilo to na Tromostovju, vsako sredo - Motorkult......

Dejstvo je tudi, da  moto mediji ( tudi Monosvet ) pri nas  ignorirajo to sceno ( frustrirani in neuspešni dirkači - garancija za slabega novinarja) . 

Pa nekaj besed o moto klubih ( MK/ MC). Namesto, da organizirajo moto tekmovanja v predelavah, organizirajo žegnanja in ostale neumnosti, ki z moto kulturo nimajo NOBENE veze!

MK= moto kmetija ( čast izjemam) 

Ja tko je..včasih so pri BikersWorld neki delal v tej smeri, sam že dolg nisem nč slišal o njih.

 

Če ti lahko kak pomagam BREZPLAČNO ni problema. Mam stružnco, mašino za piganje colskih cevi, Mig za predvarjenje. Za Tig končno varjenje mam super mojstra, mam pa možnost delat tud na rezkalcu (letos mam v planu kupit svojega). Mam tud napravo ,,Jig,, za vpetje okvirja pred varjenjem, ker brez tega ne gre, moji mopedi so kar se tiče geometrije delani na Jigu z laserskim merkom in so koloteki 100% ravni!!!

Tak da če se boš odločo za bobbra al kaj podobnega javi!

Super! Ko se spravim delat zadevo (če bo po sreči tole zimo) te kontaktiram! 

 

 

Drugač bi blo pa fino, da bi se enkrat vsi navdušenci nad custom motorji dobil na pijači, oz. še bolš kaki furi pa mal predebatirali zadeve itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ljudi ki predelujejo zadeve je pri nas kar nekaj oz. vedno več. Ampak je scena čist razdrobljena, tko da bi res enkrat lahko organizirali eno srečanje, prpelal lastne kreacije, kako spil pa kako rekl, da se mal spoznamo pa povežemo. - Kar se tiče prostora ga po vsej verjetnosti lahko zrihtam.

 

Drugač pa tud men zadnega pol leta po glavi hodijo bobberji oz. clo kak oldschool chopper al pa brat-style. Pa trenutno (predvsem zaradi pomanjkanja financ pa orodja-kaka tračna žaga, TIG al pa vsaj MIG) bol kot ne šravfam klasične japonce-kar je tud dokaj zanimivo :)

Evo mojga A-test mojstra za tig na mojem Jigu. Tud on je no pado, je že kupo moped Suzo 750 79let. špic felne, kurbl... pa sma se zmenla, da mu bom pomago naret bobbra. Moped je že pr meni!!!

post-30690-0-00844100-1369852631_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Ja tko je..včasih so pri BikersWorld neki delal v tej smeri, sam že dolg nisem nč slišal o njih.

 

Super! Ko se spravim delat zadevo (če bo po sreči tole zimo) te kontaktiram! 

 

 

Drugač bi blo pa fino, da bi se enkrat vsi navdušenci nad custom motorji dobil na pijači, oz. še bolš kaki furi pa mal predebatirali zadeve itd.

Evo pol pa tak.

LETOS JESENI ORGANIZIRAMO SREČANJE PREDELANIH MOTOCIKLOV.

Sem pripravljen prevzeti organizacijo in koordinacijo dogodka, bote mi pa malo pomagali!!!

Do 10. 06. bom pripravil osnutek prireditve, vi pa mi v tem času javite kdo mi je pripravljen pomagat.

Za začetek pa potrebujem čim več naslovov tistih, ki imajo ali so predelali oz. izdelali kak custom motocikel, moped...

Z Borisom ( Bikers World sn na zvezi) dan pa sma se tud čula z Golobom iz Polskave pa tud Klemenčič je moj stari frojnd.

Popravljeno . Popravil 503bobbers
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ti lahko kak pomagam BREZPLAČNO ni problema. Mam stružnco, mašino za piganje colskih cevi, Mig za predvarjenje. Za Tig končno varjenje mam super mojstra, mam pa možnost delat tud na rezkalcu (letos mam v planu kupit svojega). Mam tud napravo ,,Jig,, za vpetje okvirja pred varjenjem, ker brez tega ne gre, moji mopedi so kar se tiče geometrije delani na Jigu z laserskim merkom in so koloteki 100% ravni!!!

Tak da če se boš odločo za bobbra al kaj podobnega javi!

 

Uf, to pa je kr lepa zbirka orodja in naprav! O večini ostali sanjamo... :) Še MIG sem si sposojal... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!