Skoči na vsebino

Bobbers 503bobbers


503bobbers

Priporočene objave

Evo pol pa tak.

LETOS JESENI ORGANIZIRAMO SREČANJE PREDELANIH MOTOCIKLOV.

Sem pripravljen prevzeti organizacijo in koordinacijo dogodka, bote mi pa malo pomagali!!!

Do 10. 06. bom pripravil osnutek prireditve, vi pa mi v tem času javite kdo mi je pripravljen pomagat.

Za začetek pa potrebujem čim več naslovov tistih, ki imajo ali so predelali oz. izdelali kak custom motocikel, moped...

Z Borisom ( Bikers World sn na zvezi) dan pa sma se tud čula z Golobom iz Polskave pa tud Klemenčič je moj stari frojnd.

 

Jaz sem za. Pomagam tudi pri organizaciji. Treba bo dobro dorečt, da ne bo še ena moto fešta z gasilskimi klopcami in s striptizom ob polnoči...

Za kako tako srečanje bi ubijal... 

 

https://vimeo.com/66574943

Popravljeno . Popravil JezniPohorc
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst se tud javim za pomoč pri organizaciji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf, to pa je kr lepa zbirka orodja in naprav! O večini ostali sanjamo... :) Še MIG sem si sposojal... 

Verjemi, še ogromno orodja bi potreboval za resen posel. Za začetek fsaj tam za okol 10.000€.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok pubeci!

Pišem okvirni program (predlog) srečanja... po verjetnosti objavim danes...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Delovno ime: SREČANJE PREDELANIH MOTOCIKLOV

 

Uvod: da se ne bi srečali le za vogalom na nekem parkirišču, čeprav je tudi to boljše kot nič, za prvič predlagam:

enodnevno in enostavno prireditev s čim manj možnimi zapleti in minimalnimi stroški za organizatorja in udeležence, saj teren še v bistvu tipamo. Potrebno pa je zagotoviti čim večjo medijsko podporo, ki je nujno potrebna za organizacijo morebitne naslednje prireditve.

Udeležencem je potrebno zagotoviti brezplačno sodelovanje, saj je od njihovega števila odvisna uspešnost prireditve.

Pritegniti je potrebno predstavnike organizacij za tehnično kulturo, policijo, moto in društva starodobnikov.

 

Termin dogodka: izogniti se je potrebno terminom ostalih pomembnejših moto dogodkov, dobro je če je termin po času dopustov in pred časom trgatev, čeprav je v poletnih mesecih pri medijih ,,čas kislih kumarc,, in objavijo prav vse malenkosti, ker nimajo kaj druga. Imam odlično medijsko podporo pri elektronskih in tiskanih medijih. Do Septembra bo tud dovolj časa za organizacijo.

 

Lokacija: dobro bi bilo, če uspemo pridobiti lokacijo, ki že sama po sebi zagotavlja frekvenco ljudi. Npr. trg v centru mesta, parkirišče pred trgovskim centrom ali ne nazadnje lokacijo v sklopu kake prireditve. Za slednje ni potrebno dodatnih dovoljenj in soglasij, zagotavlja pa obiskovalce in zelo poceni izvedbo organizacije.

 

Program varianta 1 npr.:

-          do 10:00 prihod udeležencev na glavno mesto dogajanja oz lokacijo A

-          do 11:00 sprejem in razporejanje

-          čas za oddih, spoznavanje…

-          12:30 priprava udeležencev na kratko vožnjo do cca 50 km v obe smeri z obiskom lokacije B,   

                     ki je lahko lokacija sponzorja prireditve, kake medijske hiše ipd.

-          13:00 pričetek vožnje na lokacijo B (cca 25 km od lokacije A)

-          13:45 postanek na lokaciji B (aktivnosti odvisno od lokacije)

-          14:45 odhod iz lokacije B

-          15:30 prihod nazaj na lokacijo A

-          16:00 pričetek glasovanja, priprave na izbor najlepše predelave, druženje… (glasujejo  

                     udeleženci, kot obiskovalci po sistemu metanja glasovnic v škatle pred vsakim    

                     predelanim motociklom)

-          18:00 objava najlepše predelave in podelitev priznanj ter druženje, prehrana…

-          20.00 zaključek prireditve, začetek odhodov

 

Program varianta B npr.:

kratka vožnja do lokacije B (se zaradi verjetnosti, da kar nekaj motociklov ne bo registriranih) izvede po izboru za najlepšega na  

lokaciji A in to kot zadnji dogodek prireditve.  Prireditev se s tem na lokaciji B zaključi in se od tam udeleženci odpravijo domov.

 

 Ostalo: Popestritev programa prireditve(razen v sklopu druge prireditve) je glasba preko ozvočenja in gostinska ponudba, saj tako ostanemo pri bistvu prireditve, ki naj bi bilo: spoznavanje, izmenjava izkušenj in znanja ter druženje!

 

Prireditev bo(razen v sklopu druge prireditve)  potrebno prijaviti pri Organu za Notranje Zadeve na občini v kateri bo lokacija A.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včasih je bilo to na Tromostovju, vsako sredo - Motorkult......

Dejstvo je tudi, da  moto mediji ( tudi Monosvet ) pri nas  ignorirajo to sceno ( frustrirani in neuspešni dirkači - garancija za slabega novinarja) . 

Pa nekaj besed o moto klubih ( MK/ MC). Namesto, da organizirajo moto tekmovanja v predelavah, organizirajo žegnanja in ostale neumnosti, ki z moto kulturo nimajo NOBENE veze!

MK= moto kmetija ( čast izjemam) 

Ja, se spomnim teh dogodkov na Tromostovju. Čeprav takrat nisem več imel motorja, sem bil kar dostikrat tam... Motorkult. A si s tem mislil dokumentarni film o motoristični sceni v Sloveniji, posnet konec 90h? Ki ga je soustvaril legendarni Aldo (Borghezia, Bast...). Ta film bi bilo obvezno treba imet na tem sajtu....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se zdi pomembna umestitev moto custom scene ( predelave motorjev , air brush, pinstripes, tattoo, življenjski slog...)  v kontekst kreativne urbane subkulture......

Moj skromen predlog je Kino Šiška ali Metelkova. Prednost: dober medijski suport ( TV, Delo, Dnevnik, Mladina, etc) , infrastruktura je že tam - ozvočenje, muzika, light, lasten  parkirni prostor, bar...

Seveda, obstaja vsaj še 15 mest poleg LJ, kjer bi  to lahko naredili.....

Drugače, predlagam, da se kakšen lep sončen  popoldan dobimo na pijači (Trojane :kva1: ?) in mal poklepetamo v živo :smoke:

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo druščina

 

1. dogodek - super super super

2. lahko pomagam, predvsem medijsko (http://7seven.si/)  in tud drugje mam veze

3. predlog lokacije -  v sklopu V8 meetinga v Ljubljani bi blo super!

 

4. na hitro o 7seven, stran je moja, probam pokrit čim več slovenske scene, dogajanja, motociklov, pač po zgledu drugih podobnih tujih strani. Vse slike, komentarji, prispevki in podobno dobrodošlo

 

baddad sem tudi za srečanje na trojanah :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se zdi pomembna umestitev moto custom scene ( predelave motorjev , air brush, pinstripes, tattoo, življenjski slog.. .)  v kontekst kreativne urbane subkulture......

Moj skromen predlog je Kino Šiška ali Metelkova. Prednost: dober medijski suport ( TV, Delo, Dnevnik, Mladina, etc) , infrastruktura je že tam - ozvočenje, muzika, light, lasten  parkirni prostor, bar...

Seveda, obstaja vsaj še 15 mest poleg LJ, kjer bi  to lahko naredili.....

Drugače, predlagam, da se kakšen lep sončen  popoldan dobimo na pijači (Trojane :kva1: ?) in mal poklepetamo v živo :smoke:

 

Se popolnoma strinjam. Srečanje nekje v centru mesta, kjer je urbano okolje, ki nima veze s tako moto sceno je po moje zgrešeno... Je lepo za pogledat za naključne mimoidče in morda se malo približa scena nemotoristom in tem, ki jim custom scena ni domača, a za udeležence vsaj po filingu ni to to...

Sam mislim, da ni najbolj pametno, da se gre v sklop kakega dogodka, ki je na kakršnikoli način povezan z moto sceno, saj se tako porazgubi pozornost na custom moto sceno. 

Srečanje: DA!

 

 

Zdravo druščina

 

1. dogodek - super super super

2. lahko pomagam, predvsem medijsko (http://7seven.si/)  in tud drugje mam veze

3. predlog lokacije -  v sklopu V8 meetinga v Ljubljani bi blo super!

 

4. na hitro o 7seven, stran je moja, probam pokrit čim več slovenske scene, dogajanja, motociklov, pač po zgledu drugih podobnih tujih strani. Vse slike, komentarji, prispevki in podobno dobrodošlo

 

baddad sem tudi za srečanje na trojanah :)

 

Mi o vuku, vuk iz brloga. :) Super, da si se oglasil. 

Sicer pa sem istega mnenja, kot sem zgoraj napisal. Mogoče ni najbolje, da se gre skupaj s kakim drugim dogodkom, ker se potem takoj porazgubi pozornost. Je pa res, da je s tem organizacija lažja... A se že ve kje bo letos potekal dogodek V8 meeting?

Popravljeno . Popravil JezniPohorc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To, kar omenja baddad (...pomembna umestitev moto custom scene ( predelave motorjev , air brush, pinstripes, tattoo, življenjski slog.. .)  v kontekst kreativne urbane subkulture..... )) je še korak naprej od samega srečanja, in meni se zdi to zelo smiselno. Logična povezanost bi npr. bila s kakšnimTattoo festivalom. To bi seveda prineslo dodatno medijsko pozornost. Je pa res, da je mogoče za prvič to malce vprašljivo, da sama zadeva ne bi izgubila naboja.

 

Glede lokacije: verjetno bi bila Lj najboljša izbira za začetek. Tudi zato, ker imajo morebitni obiskovalci z vseh koncev Slovenije (Koper, Nova Gorica, Jesenice, Novo mesto, Maribor. približno enako razdaljo za prevozit. In tu bi bila Metelkova idealna. Ker pa je tam tudi dosti drugega dogajanja bi bilo treba preverit, če bi šlo... Mogoče bi bilo malo neugodno od tam štartati na skupinsko vožnjo, ker je v centru Lj zelo veliko semaforjev, pa je težko držati skupino skupaj... Kino Šiška pa ima spredaj na platoju nekaj prostora, pa vso ostalo infrastrukturo tudi imajo (ozvočenje, šank..

Kaj pa Domžale? Tamkajšnji motoklub ima svojo brunarico in vse kar gre zraven, pa bi morda to takrat odstopili. A pozna kdo koga od tam?

 

Začeti je treba zbirati kontakte custom lastnikov. Baddad sigurno kar dobro pozna to sceno pri nas, zelo zanimive linke oglaša na "predelave-linki". Pa vidim, da se je oglasil tudi "7seven", ki ima na svojem sajtu zanimive stvari...

Popravljeno . Popravil izibajker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se zdi pomembna umestitev moto custom scene ( predelave motorjev , air brush, pinstripes, tattoo, življenjski slog.. .)  v kontekst kreativne urbane subkulture......

Moj skromen predlog je Kino Šiška ali Metelkova. Prednost: dober medijski suport ( TV, Delo, Dnevnik, Mladina, etc) , infrastruktura je že tam - ozvočenje, muzika, light, lasten  parkirni prostor, bar...

Seveda, obstaja vsaj še 15 mest poleg LJ, kjer bi  to lahko naredili.....

Drugače, predlagam, da se kakšen lep sončen  popoldan dobimo na pijači (Trojane :kva1: ?) in mal poklepetamo v živo :smoke:

Ja, dajmo se dobit na Trojanah, pa fsipamo ideje in predloge na mizo, da določimo smernice organizacije, lokacije, scene...

Do takrat pa predlagam, da vsak pripravi svoj osnutek na papiru, da nam bo lažje.

Sestanek predlagam v petek 14.06.13 ob 18:00.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo druščina

 

1. dogodek - super super super

2. lahko pomagam, predvsem medijsko (http://7seven.si/)  in tud drugje mam veze

3. predlog lokacije -  v sklopu V8 meetinga v Ljubljani bi blo super!

 

4. na hitro o 7seven, stran je moja, probam pokrit čim več slovenske scene, dogajanja, motociklov, pač po zgledu drugih podobnih tujih strani. Vse slike, komentarji, prispevki in podobno dobrodošlo

 

baddad sem tudi za srečanje na trojanah :)

Stran maš vrhunsko, fotografije tudi, ma zanima sodelovanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To, kar omenja baddad (...pomembna umestitev moto custom scene ( predelave motorjev , air brush, pinstripes, tattoo, življenjski slog.. .)  v kontekst kreativne urbane subkulture..... )) je še korak naprej od samega srečanja, in meni se zdi to zelo smiselno. Logična povezanost bi npr. bila s kakšnimTattoo festivalom. To bi seveda prineslo dodatno medijsko pozornost. Je pa res, da je mogoče za prvič to malce vprašljivo, da sama zadeva ne bi izgubila naboja.

 

Glede lokacije: verjetno bi bila Lj najboljša izbira za začetek. Tudi zato, ker imajo morebitni obiskovalci z vseh koncev Slovenije (Koper, Nova Gorica, Jesenice, Novo mesto, Maribor. približno enako razdaljo za prevozit. In tu bi bila Metelkova idealna. Ker pa je tam tudi dosti drugega dogajanja bi bilo treba preverit, če bi šlo... Mogoče bi bilo malo neugodno od tam štartati na skupinsko vožnjo, ker je v centru Lj zelo veliko semaforjev, pa je težko držati skupino skupaj... Kino Šiška pa ima spredaj na platoju nekaj prostora, pa vso ostalo infrastrukturo tudi imajo (ozvočenje, šank..

Kaj pa Domžale? Tamkajšnji motoklub ima svojo brunarico in vse kar gre zraven, pa bi morda to takrat odstopili. A pozna kdo koga od tam?

 

Začeti je treba zbirati kontakte custom lastnikov. Baddad sigurno kar dobro pozna to sceno pri nas, zelo zanimive linke oglaša na "predelave-linki". Pa vidim, da se je oglasil tudi "7seven", ki ima na svojem sajtu zanimive stvari...

Zadevo, ki predlagaš ni slaba, vendar si jaz celo stvar predstavljam za prvič malo bolj izi. Sam sem organiziral kr nekaj dirk za DP v hitrostnem avtomobilizmu, turističnih rallyjev in avtoslalomov. Bil sem tudi soorganizator in gl. koordinator letalskega mitinga in ti povem, da taka stvar ni hec. Že priprava dokumentacije za upravno enoto, zagovor, dogovor s policijo in varnostnimi službami zahteva precej dela. Vsaka javna prireditev mora imeti tudi odgovorno osebo s polno odgovornostjo. Za organizacijo javne prireditve mora biti tudi pravna oseba. In tako naprej...

Ti povem odkrito, da bi se za prvič najraje priključil kaki prireditvi v tistem času. Naslednje leto pa lahko na osnovi izkušenj zadevo razširimo.

Meni je za prvič pomembno sploh fkup zbobnat slovensko moto custom sceno in mislim, da bi bil izbor naj mopeda pa ena kratka vožnja dovolj.

Ne bi se preveč zaletaval na veliko, ker velike stvari začnejo kaj hitro tudi veliko stati in poznam veliko projektov, ki se potem niso nikol izvedli, al je bla pol sama prireditev za en kurc in so se pol organizatorji med sabo skregali na smrt.

Nočem strašit, sem pozitivec ampak imam pri organizacijah takih zadev res veliko izkušenj in ne bi rad, da zadeva obstane prej kot se je sploh začela.

In to ti pišem za to, ker si res želim, da bi končno tud ta scena v Slo zaživela!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se tiče prireditvenega prostora bi tudi jaz predlagal Metelkovo. Dobro poznam sceno tam in sem član parih kolektivov, ki delujejo na Metelkovi. Že kar nekaj let z kolegi tam organiziramo koncerte vsako leto pa tudi 2 dneven punk festival-letos bo že 6. zapored. Imamo tud zunanje ozvočenje+lahko bi odprli bar z pijačo, videoprojekcijami, morda tudi kuhinjo, ki tam itak obratuje ob koncih tedna. V enem od klubov bi se pa verjetno dal tud organizirat kak koncert zvečer.

Bom povprašal ljudi tam kaj si o tem mislijo. Mogoče bi nam bila pri izvedi pripravljena pomagat tud moja ekipa (rihtanje ozvočenja, varovanje itd.). 

 

Tole je zelo okvirno-se moram prej pozanimat če bi bila izvedba takšnega srečanja tam sploh mogoča.

 

Se pa strinjam z bobberjem :), da bi za prvič naredili nekaj čim bolj preprostega, da dobimo mal občutek pa da se mal povežemo.

Popravljeno . Popravil trojan69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest se lahko pozanimam za domžalski placek in za V8 meeting ali obstaja možnost, da bi se priklučili...

 

tudi metelkova je opcija...

 

14.6. ob šestih trojanski krofi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam, da se čez dva tedna vidimo na Trojanah (če ne bo spet dež). Do takrat bo Trojan verjetno že imel kakšno informacijo v zvezi z Metelkovo, Kingx pa o morebitni povezavi z V8... Pa bobber bo svoje predloge predstavil. Jaz sem tudi pripravljen kaj pomagat, bomo tam predebatirali... Izbira lokacije bo precej določila tudi samo podobo dogodka, zato je treba dobro pretehtat in se odločit za najoptimalnejšo.. Pa strinjam se z bobberjem, da je treba zadevo čimbolj enostavno izpeljat...Izbrat lokacijo in približni potek dogodka. To je to.

Popravljeno . Popravil izibajker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, dajmo se dobit na Trojanah, pa fsipamo ideje in predloge na mizo, da določimo smernice organizacije, lokacije, scene...

Do takrat pa predlagam, da vsak pripravi svoj osnutek na papiru, da nam bo lažje.

Sestanek predlagam v petek 14.06.13 ob 18:00.

Odlično!

Se vidimo 14.06. ob 18.00, čeprav je napoved grozna:

 

Petek - 14.06.2013 Padavine: 17 mm     12-h.png     22°   Plohe 14°

 

PS

 

Super, ekipa se  širi in izkoristimo ta čas za brainstorming in čimveč predlogov kje in kako, kakšne ali sploh kategorije, trike da ali ne.....  :OK: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo prve informacije

 

Domžale prostor MK vaški boysi je na voljo brezplačno. Tam je že na voljo pijača, tudi za prehrano se lahko zmenimo. Dobil občutek, da ni problema kar koli se spomnimo.

 

Govoril tudi z enem od organizatorjev V8 srečanja, pa niso za stvar, pravijo, da so osredotočeni na ameriška vozila. SO sicer za sodelovanje, a do tja je še določitev datuma dogodka, prostora...

 

Razmišljal pa sem takole, če bi se datuma dogodka pokrivala (kar mi sicer ne ustreza, ker bi bil rad prisoten an obeh) in bi se mi dobili v Domžalah, bi lahko naredili turo ( naprimer čez Moravče, Vače, do Dola in nazaj ob Savi proti Ljubljani (letos bo V8 najverjetneje - pogovori še potekajo -  na dolgem mostu)) in bi prišli tja malo na ogled ameriških vozil in se tudi pokazat - oni bi nas že v naprej tudi napovedali (seveda če bomo/do za)...

 

velik če-jev ampak ideja pač.

 

tolk za 1x :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ajde, pubeci zaj grem na pot v Nemčijo, se vrnem 10.06. pa se pol javim, da pičimo dalje.

 

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem včeraj mal povprašal Maričo na Metelkovi pa ji je bla ideja všeč. Spredi je neki parkinga, pa tud klub je bol rokersko/metalsko naravnan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Hojla pubeci, pa sn nazaj. Malo se je zavleklo tak da moram zaj preverit z mojimi rajderji kak so za jutri časovno za Trojane. Če ne pa prestavimo na soboto. Te pa zaj povejte kdo bo fse prišo iz smeri LJ, da se nemo mi vozli samo na krofe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam da se bom do jutr pozdravu..ni pametno prešvican na motor, pa tud če za 5 km... u soboto lahko čez dan/popoldne, ob 21. delam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!