Skoči na vsebino

Stabilizator krmila


seboss85

Priporočene objave

pozdravljeni!

 

prosim vas za pomoč! ne uspe mi najt dobrega rabljenega stabilizatorja za Hondo cbr 600 rr. še na e bay se težko kaj najde.. novih je dosti so pa cene malo zasoljene. torej prosim če mi lahko kdo pove ali mora bit stabilizator namenjen samo temu motorju ali je lahko za katerega drugega pa se nosilci malo priredijo... itd.

 

hvala za pomoč!

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

manjka ti en važen podatek. Modelno leto. Sam stabilizator je enak, so pa različne dolžine, ki jih potrebuješ ob različnih nosilcih. Nosilci zo za vsak motor drugačni.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

motor je letnik 2006. bi lahko dobil podatek o dolžini stabilizatorja za ta model če kdo ve! oz ali se lahko kupi samo stablizator brez nosilcev in potem nosilci dodatno, oz se naredijo.. prosil bi za idejo ali nasvet ker o tem ne vem veliko :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se opravičujem, v zgorni objavi nisem bila natančna, pod dolžino sem mislila hod stabilizatorja, se pravi koliko gre paličica ven iz "ohišja". Običajno imaš to navedeno kot stroke. Za Ohlinsov originalni stabilizator potrebuješ 63mm, je pa ta dolžina odvisna od vsakega nosilca posebej, nosilci so pa prilagojeni določenim stabilizatorjem. Npr. za Ohlinsov stabilizator lahko kupiš nosilec od Ohlinsa, Ten kate, Harissa itd, pa boš za vsak nosilec potreboval določeno dolžino-hod stabilizatorja, ker so točke vpetja drugačne. Če je malo daljši ni problem, krajši pa ne sme biti, drugače ne boš mogel do konca obrniti balance. Stabilizator vedno lahko kupiš posebej, brez nosilca, vsaj pri teh malo boljših firmah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

motor je letnik 2006. bi lahko dobil podatek o dolžini stabilizatorja za ta model če kdo ve! oz ali se lahko kupi samo stablizator brez nosilcev in potem nosilci dodatno, oz se naredijo.. prosil bi za idejo ali nasvet ker o tem ne vem veliko :)

Proizvajalec stabilizatorja nudi nastavke po tabeli za tip, letnik, itd motocikla, za razne tipe montaže.

 

poglej npr Louis web : http://pdfkatalog.louis.de/Katalog/2013/cgi-bin/detail.cgi?page=752

 

Pri Habat-u v Lj-Snebrje imajo univerzalnega + nastavki, pa verjetno vse moto štacune

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam enga rablenega ohlinsa če te zanima me pokliči na 051 635 967

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

Če potrebuje kdo rabljen  stabilizatzor krmila iz starejšga suzukija (poceni) - za kak DIY projekt. Ma kak milimeter prostega hoda, zdej ne vem al je to normalno al ne, drugač pa lepo ohranjen

post-20343-0-83724800-1391254713_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil trojan69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1mm prostega hoda na blažilcu je lahko že par cm na koncih balance, in ne, to ni normalno, verjetno malo solzijo semeringi in je noter zrak

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Solzijo ne. Ampak hvala za info-je tole dejansko prvi stabilizator, ki sem ga mel v priložnost pobliže pogledat. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vecinoma za cestake ni panike, vzames najkrajsega, naredis nosilec in sigurno pase, pri nakedih, ki imajo malo vec hoda pri obracanju pa moras pazit.

Na hornetki 600 ali 900 pase najkrajsi, a s custom made nosilcem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Zdravo...

iščem stabilizator za cbr600f....če se komu kje valja z veseljem kupim.

lahko na PM

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo...

iščem stabilizator za cbr600f....če se komu kje valja z veseljem kupim.

lahko na PM

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

lp

 

Danes mi je šel rakom žvižgat stabilizator extreme tech. motocikel cbr 954. mislim da podobne prodajajo v tc-ju. Zanima me če se mi ga bolj splača dat obnovit ali kupit novega.

Obnavlja jih menda firma amortizer iz Dola pri Ljubljani.

Brez stabilizatorja krmilo pri višji hitrosti tako opleta da je že kar nevarno.

 

Hvala za odgovore.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko tudi pri carmanu vprasas..jest sm za pretesnit vilice dal pri carmanu vec kot pol manj kot so za to hotl pri amortizerju. Ne vem..mogoce tam zlato olje not dajo..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ne vem od kje imam v glavi, ampak nekoč je krožila beseda o servisiranju stabilizatorjev, in sicer, da se da dobiti rezervne dele samo za ohlins in white power blažilce, tako da drugih se ne da popraviti ko enkrat spustijo...ampak ne me držat za besedo, to je že en čas nazaj....sam za info, sam sem dal popravit WP blažilec, menjava semeringov, olja,... 105€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko tudi pri carmanu vprasas..jest sm za pretesnit vilice dal pri carmanu vec kot pol manj kot so za to hotl pri amortizerju. Ne vem..mogoce tam zlato olje not dajo..

Če že o zlatem olju, liter Öhlinsovega olja za v vilice je skoraj 50€... Ko ga zliješ po 30.000 km ven iz vilic, je pa tudi razlika od tistega, ki je <20€/L

 

drugače pa če me spomin ne vara, je servis stabilizatorja pri Amortizerju 50€+DDV. In glede na to, da sem že videla, kako je nekdo ustrelil ven, ko je po nekaj krogih kar naenkrat ratal stabilizator tako trd (ker nekdo na xy servisu ni zamenjal posedenih blažilnih penic za nove, nalil preveč olja posledično ) in se ni dalo več zavit, se s tem ravno ni za hecat...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ne vem od kje imam v glavi, ampak nekoč je krožila beseda o servisiranju stabilizatorjev, in sicer, da se da dobiti rezervne dele samo za ohlins in white power blažilce, tako da drugih se ne da popraviti ko enkrat spustijo...ampak ne me držat za besedo, to je že en čas nazaj....sam za info, sam sem dal popravit WP blažilec, menjava semeringov, olja,... 105€

 

Za ExtremeTech se pomoje da dobiti rezervne dele. Imam tudi sam ET stabilizator in mi je počila objemka, ki ga drži. Sem kontaktiral direkt ET fabrko v Italijo in so mi v par dneh poslali novo. Pomoje ne bi smelo bit problem dobiti tudi kita za pretesnitev.. Vsekakor se splača vsaj pozanimat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, in potem bi morala biti razlika maximalno 30 evrov in ne 100 evrov..

Lahko pa javno tukaj napišeš da je Čarman šalabajzer ;)

Tega NISEM nikoli napisala, in tudi v mojem zgornjem primeru NE gre za zgoraj omenjeni servis, da ne bo kakšne pomote.

 

Servis vzmetenja in amortizerjev pa v SLO tudi pod razno ne zaupam drugemu kot svojemu mojstru doma za reden servis vilic in Amortizerju za vse ostalo, vključno s predelavami. Preveč čudnih stvari včasih človek vidi na lastne oči...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

Zanima me, kje je največja izbira stabilizatorjev krmila.

 

Hvala. :)

 

Na Ebayu....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Več ali manj samo kitajska roba ali pa GPR ki je 500€+ :D

 

Mogoče samo meni ta dva modela pokaže na ebay-u. Ne vem. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!